Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Nur-Sönmez sonucunda banada bilgi verirmisiniz? Bu konuyu iyice saglama alin , sizinde basiniza gelmesin...Hayal kirikligi cok kotu.

• @5september5 Biz Oregon eyaletindeyiz.

• @graombze, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@mümine formlar için gerekli fotograf boyutu 5×5 ve evet bosanma belgesinin İngilizce'ye çevrilmesi gerekiyor. Benim çocuklukta vurulduğum aşıları kartim olmadığı için kabul edilmedi ve vurulmasi gerekenler tekrar vuruldu.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim

• @ss_ayhan Aynen öyle galiba dosyalar özellikle Covid döneminde vs birikti gecikmeler yaşanıyor. Umarım yakın zamanda ulaşırız. Sağlık evrağınız derken? Medical exam mi?

• Merhabalar siteye yeni üye oldum. Birkaç aydır amerikadayım ve erkek arkadaşımla bu ay içinde evlenmeyi planlıyoruz ama ikimizin üstüne de mal mülk var ve evlilik öncesi sözleşme yapmaya karar verdik. Bunun için illa bir avukata mı gitmek gerekli? Duydugum kadarıyla çok yüksek miktarlar istiyorlar. Yahut noterden bir kağıt doldurulup imzalanılabilir mi? Teşekkür ederim.

• @tessindunyasi Google da "prenuptial agreement" diye aratin. Ornek formlari bulabilirsiniz. Resmi nikahtan once her iki tarafinda birlikte doldurup, iyice inceleyip, imzalamasi gerekiyor. Sanirim noter onayi yeterli olacaktir.

• Merhabalar arkadaşlar, greencard için evrakları gönderip notice letter’a ulaştıktan yaklaşık ne kadar sonra çalışma izniniz geldi? Deneyimleyen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

• @Uhnht 4 ay sürdü benim kartımın gelmesi

• Merhaba,
    Amerikan Vatandaşı olan arkadaşım ile Amerika’da mı evlensem, ya da O Türkiye’ye geldiğinde Türkiye’de mi evlensem daha çabuk green kartım ve çalışma kartım gelir? Bilen arkadaşlarım cevaplarsa çok sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mümine, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba,
    Amerikan Vatandaşı olan arkadaşım ile Amerika’da mı evlensem, ya da O Türkiye’ye geldiğinde Türkiye’de mi evlensem daha çabuk green kartım ve çalışma kartım gelir? Bilen arkadaşlarım cevaplarsa çok sevinirim

ABD'de islemler daha hizli gerceklesir, ama eger bir vizeniz varsa ABD'ye girebilirsiniz sadece... Eger vizeniz yoksa konsolosluklarin vize icin acilmasini bekleyeceksiniz, su an oldukca kisitli vize hizmeti veriyorlar.

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@mümine, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba,

ABD'de islemler daha hizli gerceklesir, ama eger bir vizeniz varsa ABD'ye girebilirsiniz sadece... Eger vizeniz yoksa konsolosluklarin vize icin acilmasini bekleyeceksiniz, su an oldukca kisitli vize hizmeti veriyorlar.

Çok teşekkür ederim.

• Herkese merhabalar,

Bugun esimle birlikte bulundugumuz sehirdeki USCIS field office' de green card mulakatimiz vardi. Gelecekte mulakata gireceklere bir isik olmasi niyetiyle deneyimlerimizden bahsetmek istedim.

Mulakattan 10 dk. once binaya giris yaptik. Guvelikten gectikten sonra salonda mulakata girecek diger insanlarla beklemeye basladik. Yaklasik 30-40 dk. sonra ismimiz okundu ve bir memur esliginde kucuk bir odaya girdik. Oncelikle esime, mulakata devam etmesi icin Ingilizce seviyesinin yeterli olup olmadigi soruldu. O anda ben, interview mektubunda belirtildigi uzere gorusemeye telefonla katilacak bir cevirmen ayarladigimizi ve kendisine de g-1256 formunu imzalattigimizi (cevirmenin ID fotokopisini de forma ekledik) soyleyip formu kendisine hemen uzattim. Formu inceledi ve tamam hemen arayalim dedi. Cevirmen gorusmeye megafon ile baglandiktan sonra esim ve ben ayaga kalkip sorulan her soruya dogru cevap verecegime dair sag elimizi kaldirip yemin ettik.
    Ilk yaptiigi sey I-485 da doldurulmus her bir bilginin teyidini almasi oldu. Ayrica evet/hayir seceneklerinin oldugu sorulari tek tek yineleyip, esimden cevaplari aldi. En cok irdeledigi nokta askerlik ile ilgili kisimdi. Silah egitimi alip almadigini, bunun ne kadar sure ile oldugu, askerde bulundugu sure icerisinde sorumluluklarinin neler oldugunu, ayrica bu sure icerisinde herhangi bir savasa katilip katilmadigini sordu. Benimle ilgili de esime, tam adimin ne oldugunu, kac yilinda ve nerede dogdugumu sordu. Ayrica benim petitioner olarak doldurmus oldugum formdaki bilgilerin de teyidini aldi.
    Tum bunlar bittikten sonra asagidaki sorulari sordu esime;

1- Ne zaman, nerde ve nasil tanistiniz?
    2- Ilk ne zaman yuz yuze tanistiniz?
    3- Karsilikli tanistiktan sonra ayni yerde mi yoksa ayri mi kaldiniz?
    4- Tanistiktan evlenene kadarki sure icerisinde tatile gittiniz mi birlikte? (biz tum ucak biletlerini ve kaldigimiz otellerin rezervasyon bilgilerini de dosyaye ekledigimiz icin hemen orada ibraz ettik. Bize bu bilgilerin cok yardimci oldugunu soyleyip tesekkur etti.)
    5- Ailelerle ne zaman tanistiniz? Nisan merasiminiz oldu mu?
    6- Ailelerinizin iliskinize tepkisi nasil oldu?
    7- Bu iliski ne zaman senin icin ciddi bir hal aldi? (Yani bir anlamda, "ne zaman evlenmek istedigin kisinin o oldugunu anladin?" demek istedi.)
    8- Ortak yonleriniz neler?

Bu sorularin hepsi esime geldi ancak ben memurun da izni ile arti parantez ilave bilgiler de verdim kendisine.

Biz beraberimizde, tum evraklarin icinde yer aldigi bir klasor hazirlayip goturmustuk Her birini ayri bir poset dosyaya koyup uzerlerini minik birer sticker yapistirarak dosyalarini icerigini yazdik. Tum sorular bittikten sonra dosyayi memura uzattik. o da inceledi ve ihtiyaci olanlari aldi. Iki tane de album goturduk ve onlari da gosterdik. O kadar kibar bir memurdu ki, orada yer alan bazi resimlerle ilgili bize sakalar bile yapti 🙂

Sonuc olarak, bizim iliskimize ve soyledigimiz her seyin dogruluguna inandigini, her halimizden birbirimize asik oldugumuzu gordugunu ve dosyayi onaylayacagini soyledi. Gelecek surecle ilgili de biraz bilgi verdi bize (dosyanin onaylandigini ne zaman sistemden goruruz, notification letter ve green card takriben elimize ne zaman ulasir, vb.)
    Size tavsiyem su arkadaslar. acik ve durust olun. Sevginizi, evliliginizi hangi kelimeler samimi olarak anlatiyorsa onlari soylemekten cekinmeyin. Onlar profosyonel insanlar, siz ne hissediyor ve yasiyorsaniz emin olun yuzunuzde maskeniz olsa dahi gozlerinizden ve vucut dilinizden anliyorlar. Esinizle Turkce konusmayin. Birsey eklemek istiyorsaniz Ingilizce soyleyin, ve cevirmenin tercume etmesini rica edin esinize. Eger Turkce konusursaniz, memur anlamadigi icin esinize tio veriyorsunuz sanip sizi susturabilir.

@5september5 , siz bir dahaki randevunuza giderken yine de telefon ile katilacak cevirmeni ayarlayarak, g-1256 formunu (asagiya linki kopyaladim) doldurup ona imzalatip yaninizda goturun. Cevirmenin driver license sinin fotokopisini de forma ekleyin. Yanliz interview a katilacak kisi imzalamasin, memur onunde imzalamasini isteyebilir. Yani demek istedigim, onlarin size contract interpreter ayarlayacagina guvenmeyin. Hic belli olmaz onlarin isine.

Hepinize simdiden bol sanslar, Allah yardimciniz olsun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nur-Sönmez tebrikler hayırlı olsun, çok sevindim 🙂 büyük bir yük kalkmış üzerinizden. sonraki hayatınızda mutluluklar..

• @Uhnht 7,5 ay da geldi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nur-Sönmez hayirli olsun 🙂 bundan sonraki surecte bol sanslar.

• @Nur-Sönmez, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese merhabalar,

Bugun esimle birlikte bulundugumuz sehirdeki USCIS field office' de green card mulakatimiz vardi. Gelecekte mulakata gireceklere bir isik olmasi niyetiyle deneyimlerimizden bahsetmek istedim.

Mulakattan 10 dk. once binaya giris yaptik. Guvelikten gectikten sonra salonda mulakata girecek diger insanlarla beklemeye basladik. Yaklasik 30-40 dk. sonra ismimiz okundu ve bir memur esliginde kucuk bir odaya girdik. Oncelikle esime, mulakata devam etmesi icin Ingilizce seviyesinin yeterli olup olmadigi soruldu. O anda ben, interview mektubunda belirtildigi uzere gorusemeye telefonla katilacak bir cevirmen ayarladigimizi ve kendisine de g-1256 formunu imzalattigimizi (cevirmenin ID fotokopisini de forma ekledik) soyleyip formu kendisine hemen uzattim. Formu inceledi ve tamam hemen arayalim dedi. Cevirmen gorusmeye megafon ile baglandiktan sonra esim ve ben ayaga kalkip sorulan her soruya dogru cevap verecegime dair sag elimizi kaldirip yemin ettik.
    Ilk yaptiigi sey I-485 da doldurulmus her bir bilginin teyidini almasi oldu. Ayrica evet/hayir seceneklerinin oldugu sorulari tek tek yineleyip, esimden cevaplari aldi. En cok irdeledigi nokta askerlik ile ilgili kisimdi. Silah egitimi alip almadigini, bunun ne kadar sure ile oldugu, askerde bulundugu sure icerisinde sorumluluklarinin neler oldugunu, ayrica bu sure icerisinde herhangi bir savasa katilip katilmadigini sordu. Benimle ilgili de esime, tam adimin ne oldugunu, kac yilinda ve nerede dogdugumu sordu. Ayrica benim petitioner olarak doldurmus oldugum formdaki bilgilerin de teyidini aldi.
    Tum bunlar bittikten sonra asagidaki sorulari sordu esime;

1- Ne zaman, nerde ve nasil tanistiniz?
    2- Ilk ne zaman yuz yuze tanistiniz?
    3- Karsilikli tanistiktan sonra ayni yerde mi yoksa ayri mi kaldiniz?
    4- Tanistiktan evlenene kadarki sure icerisinde tatile gittiniz mi birlikte? (biz tum ucak biletlerini ve kaldigimiz otellerin rezervasyon bilgilerini de dosyaye ekledigimiz icin hemen orada ibraz ettik. Bize bu bilgilerin cok yardimci oldugunu soyleyip tesekkur etti.)
    5- Ailelerle ne zaman tanistiniz? Nisan merasiminiz oldu mu?
    6- Ailelerinizin iliskinize tepkisi nasil oldu?
    7- Bu iliski ne zaman senin icin ciddi bir hal aldi? (Yani bir anlamda, "ne zaman evlenmek istedigin kisinin o oldugunu anladin?" demek istedi.)
    8- Ortak yonleriniz neler?

Bu sorularin hepsi esime geldi ancak ben memurun da izni ile arti parantez ilave bilgiler de verdim kendisine.

Biz beraberimizde, tum evraklarin icinde yer aldigi bir klasor hazirlayip goturmustuk Her birini ayri bir poset dosyaya koyup uzerlerini minik birer sticker yapistirarak dosyalarini icerigini yazdik. Tum sorular bittikten sonra dosyayi memura uzattik. o da inceledi ve ihtiyaci olanlari aldi. Iki tane de album goturduk ve onlari da gosterdik. O kadar kibar bir memurdu ki, orada yer alan bazi resimlerle ilgili bize sakalar bile yapti 🙂

Sonuc olarak, bizim iliskimize ve soyledigimiz her seyin dogruluguna inandigini, her halimizden birbirimize asik oldugumuzu gordugunu ve dosyayi onaylayacagini soyledi. Gelecek surecle ilgili de biraz bilgi verdi bize (dosyanin onaylandigini ne zaman sistemden goruruz, notification letter ve green card takriben elimize ne zaman ulasir, vb.)
    Size tavsiyem su arkadaslar. acik ve durust olun. Sevginizi, evliliginizi hangi kelimeler samimi olarak anlatiyorsa onlari soylemekten cekinmeyin. Onlar profosyonel insanlar, siz ne hissediyor ve yasiyorsaniz emin olun yuzunuzde maskeniz olsa dahi gozlerinizden ve vucut dilinizden anliyorlar. Esinizle Turkce konusmayin. Birsey eklemek istiyorsaniz Ingilizce soyleyin, ve cevirmenin tercume etmesini rica edin esinize. Eger Turkce konusursaniz, memur anlamadigi icin esinize tio veriyorsunuz sanip sizi susturabilir.

@5september5 , siz bir dahaki randevunuza giderken yine de telefon ile katilacak cevirmeni ayarlayarak, g-1256 formunu (asagiya linki kopyaladim) doldurup ona imzalatip yaninizda goturun. Cevirmenin driver license sinin fotokopisini de forma ekleyin. Yanliz interview a katilacak kisi imzalamasin, memur onunde imzalamasini isteyebilir. Yani demek istedigim, onlarin size contract interpreter ayarlayacagina guvenmeyin. Hic belli olmaz onlarin isine.

Hepinize simdiden bol sanslar, Allah yardimciniz olsun...

Hayırlı olsun... Bundan sonra herşey gönlünüzce olsun

• @Nur-Sönmez Cok tesekkur ederim..GC niz hayirli ugurlu olsun..Gonulden tebrik ediyorum..Darisi benim ve benim gibilerin basina...

• @5september5 Tesekkurler. Umarim tez vakitte siz de alirsiniz. Bizim dun case imiz update edildi. Esimin karti basilmak uzere siparis edilmis. 🙂

• @lynbrook merhaba forumda yenıyım evrak hazırlıyorum bu hazırlılardan sonra kı surecınız nasıl gercekestı.

• Arkadaşlar ben 1.5 ay önce green kart mulakatina girdim mülakat gayet güzel geçti biz zaten 3 yıldır evliyiz çocuğumuz da var evliliğimiz de hiçbir sıkıntı olmadığını dosyayı onaylandığı I ve süpervizorune vereceğini söyledi mulakat yapan kisi sadece sağlık raporunda doktorun eksik yaptığı bir ibare olduğunu ve bunu bize göndereceğini bizimde onu imzalatip tekrar göndermemiz gerektiğini söyledi aradan birkaç hafta geçti ve yanlışlık yaptığını sağlık raporunun doğru olduğunu herseyin eksiksiz olduğunu ozur dileyerek bildirdi. Dosyayı supervizore göndereceğini hiçbir eksik olmadığını onaylanacagini söyledi fakat aradan 1 ay geçti ne gelen bir green kart nede online durumumuz da bir değişiklik yok. Ne yapmami tavsiye edersiniz. Böyle bir durum da ne yapabilirim acaba.

Benzer Başlıklar

• 57
  • 114
  • 50
  • 4817
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |