Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hangi bolgenin hangi final cutoff"ta bitecegini KCC"de dahil kimse bilmiyor bence. Bunu Brit bir yorumunda bahsetmisti. Muhtemelen bir havuz var ve oradaki issued,app, ready gibi degiskenler ile aylik bulten degeri olusturuluyor ve bu bultende gelecek rakam real time yani saatlik ya da gunluk degisiyor sanirim.
    Africa"nin bir anda 10K artmasi da bu bolgedeki ap& ready gibi case"lere guvensizlikten ve yuksek refused"dan kaynaklaniyor gibi duruyor. Benzer sey EU"daki ap&ready"e olan guvenden dolayi dusuk rakamli bultene neden oluyor. Ancak hedef 50K ise son aylarda region"larin iliskilendirilip buna gore bulten olusturulacak gibi geliyor. Yani EU zaten bildigimiz gibi. Burada fikrinizi merak ettigim bir konu var. EU"daki issued olan visa sayisinin yuksek olmasi degil dusmesi beni korkuturdu bir sonraki bultene kadar. Zaten EU 2K tempoyla artiyor. Bu tempo duserse bence tedirgin olmamiz gereken kisim bu olurdu gibi geliyor bana. Bu konuda dusunceniz nedir acaba?

• Artık 2K temposu kalmadı maalesef. Gerçek dosya adedi 1200'den 1070', 1070'den de 657'e düştü. Ağustos bülteninde ise bu sayı görünüşe göre gerçek dosya adedinde 400'lere düşecek gibi. Yani 22750 ile kapatabilir. Asıl final cut off'unu Eylül ayı için göreceğiz. İşte burada da devreye girerse şayet NACARA vizeleri, AS ve AF'dan arta kalan kotaların yeniden dağıtılması, 2017'de olduğu gibi Kentucky'nin Eu için 18050 değil de mesela gene 20.500 vize vermesi vb faktörler ön plana çıkacak. Yani Eylül ayı bülteni sürprizlerle dolu olacak gibi.
    Ama biraz önce Brit Simon'a Ağustos Eylül aylarında nolur ne biter gibisinden genel bir soru sorduğumda, hepi topu 1000-1500 vize kalacak gibisinden karamsar bir yorum yaptı. Benim daha önceki yorumlarımda, işin matematiğini ele aldığımızda gene rahat 2000 vize kalıyordu. Sorum ve kendisinin yorumu şu şekilde:

entelman
    May 25, 2018 at 4:19 pm

Reply
    Hi Brit!

By end of April; 12090 visas had been given to selectees from overall 18050 quota in EU.What do you think for distrubition of visas, for August and September bulletins? Will remain less than 1000 visas maybe in total for those months?

BritSimon
    May 25, 2018 at 5:48 pm

Reply
    About 1000 to 1500 according to my calculations. Which is not many. So EU depends on exceeding the quota – which I have written about recently.

• Enseyi karartmıyoruz beyler lütfen :))) (kararttı)

• o zaman 25k yı bile bulmuyor

• geçen sene 20.516 vize verilmiş bu sene response rate in diğer senelere oranla daha fazla olduğunu söylüyoruz o zaman geçen sene neden bu kadar vize vermiş bu sene bununda üstüne çıkması gerekmez mi?

• @entelman derivativeler de hesapta yok daha degil mi? Cok uzucu o zaman tablo.
    Bi taraftan da soyle dusunuyorum travel ban, AS ve AF'deki red sayilarinin artmasi illaki EU'yu etkiler. Gectigimiz yillarda bile EU'ya extra vize verilmisken bu yil verilmemesinin tek nedeni Trumpin antigocmen politikalari olabilir.

• @entelman iste burada ap ve ready"lerin ne getirecegini bilmiyoruz. Yani bu dusen gercek id"lerin uzerine onceki olasi ap ve ready"den gelebilecekleri hesaba katmis olabilir mi diye dusunmek istedim. Yani yine bu durumda dusuk id"de dahi 2k gibi bir tempo yakalayabilir. Bu durumda zaten 2K tempo ile gidiyorum neden daha fazla gercek id"ye o donem ihtiyac duyayayim diyebilir. Ama bu sadece bir olasilik.

• @metert Maalesef 25K'yı bile bulmuyor. Sorunda haklısın belki ama geçen sene ta en başta, EU'ya ne kadar vize ayrılmış, onu da incelemek lazım. Şayet 20516 vize ise bu rakam ve sonuna kadar doldurmuşlarsa, kaldı ki ek çekilişe ihtiyaç duyuldu, kotayı vermek için sonuna kadar zorladıklarını düşünebiliriz, anormal bir durum yaşanmamış. Ama bu sene dikkat edersen vize sayısı belki de ta en baştan 2500 adet, daha az.

@northfield Hayır, derivative'ler de hesaba katılıyor. Yani kalan rakam hem asil seçilen ve asil seçilen derivative'leri için toplam rakam. Brit kabaca diyor ki son iki bülten için elinde min 1000 max 1500 vize olacak. Seç beğen al yani!

@superdem22 AP ve Refusal oranı Mayıs, Haziran, Temmuzda ne çıkar muamma. Ama onların etkisi bence en fazla 10% olur. Yani 100 kişiden 90'ı bir şekilde vizeyi alıyor. Ready'ler ise response rate'de zaten hesaba katılıyor. Bu seneki oran ortalama 60%. Geçtiğimiz senelerde bu 50% lerdeydi.

• ⭐⭐

Dün ile bugün arasında değişen ne olduki? Resmi sayıların açıklanması sizi niye karamsar yaptı.? Bu sayı zaten CEAC verisinden belliydi. Değişen bir şey yok. Siz hesaplarınızı Ağustos Eylül için en az 3000 vize var olarak yapın.

• @arnblt Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Dün ile bugün arasında değişen ne olduki? Resmi sayıların açıklanması sizi niye karamsar yaptı.? Bu sayı zaten CEAC verisinden belliydi. Değişen bir şey yok. Siz hesaplarınızı Ağustos Eylül için en az 3000 vize var olarak yapın.

Neye istinaden 3000? Hesap belli az çok aslında; iyimser tabloda 2000 vize kalıyor, Brit'in söylediği kötümser tabloda ise 1000-1500 vize kalıyor.

• britsimonun hesabında AOS larda var 1000 kişiyi onlara sayıyor ondan 1000 1500 vize kaldı modunda. KCC eğer adetlerine uygun davranırsa current olmayan yıllardaki gibi 19000 üzeri vize verecektir, üstelik travel ban nedeniyle iran, yemen nedeniyle syada verilemeyecek minimum 2500 vize var(3000 bile olabilir), afrika da durum %33 gibi refused oranına sahip afrikada 18000-19000 lerde kalacak böyle giderse 2000 civarında da oradan vize kalacak.

gelelim avrupaya avrupa için yapılan hesaplar 21900 den sonraki derivatives oranı sayısı bilinmeden yapılamaz bence. çünkü bugüne kadar hep özbekistan ukrayna ve ermenistan, arnavutluk gibi ülkelerin derivatives sayıları nedeniyle sapıtıyordu oranlar. 2.25 derivatives oranı ile 1000 reel dosya 2250 kişiye denk gelirken 2.00 oranı 1125 reel dosyaya denk geliyor. 2 ayda 500 fazladan vize demek bu. bu benim kendi düşüncem katılır katılmazsınız bilmiyorum ama son ay her zamnkinden daha büyük bir artış bekliyorum mesela 4000 gibi kullanılmayan vizeleri kullandıracaklarını varsayarak söylüyorum bunu elbette. 24500 lerde kapatmaları demek bu sene kimseye vize vermek istemiyoruz anlamına geliyor bence. sanki hedefler şu şekilde;

önce bölgesel kotaları dolduralım bölgesel kotalardan sınıra yaklaşanları stand by a alırız son aylarda da limitine yaklaşamayanlardan arta kalanları kullanırız. yani nihai hedef küresel kota olan 50 bin ise böyle olması lazım. benim current olmayan yıllarda 2000-2018 arası gördüğüm vizeleri ellerinden geldiğince vermeye kalkmışlar. current olunan yıllarda bölgesel vize sayıları genelde düşük ama current olunmayan yıllarda avrupa için 19000 i geçmiş. o nedenle 18300 ü alt limit olarak görme eğilimindeyim.

27000 de kapanma mevzusuna gelince arkadaşlar yıllardır bu lotoya başvuruyorum kazanmak için sizi iyi anlıyorum benimde keyfim mayıs 10 dan beri kaçık durumda 1 yıldır her şeyi abd ye göre ayarlamış birisiyim şimdi ucundan kaçırma düşüncesi moralimi çok bozuyor ama elden ne gelir?

avrupa için özetin özeti şu;

şuan ki 18300 bizi derivatives e yani faydalanan kişi sayısına bağlı olarak 24500 ile 26500 arası bir yere götürür gibi, eğer avrupaya ek 2000-2500 vize verilirse yine derivatives e bağlı olarak 28000 leri geçeriz. 4000 vize gelirse(ki 2000 lerin başında 2 defa olmuş bu) 32 33 binlere geliriz sonrası karanlık hiç bir fikrim yok.

bu arada bilmem farkında mısınız bütün bölgelerin current olamama sebebi avrupa. avrupa dışında kimsenin vize almakla derdi yok.

• @arnblt Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

ben de anlamadım; bir kısım illa diyor ki vizeler bitti. yani yoğunluk olduğu senelerde kentucky kaç vize vermiş ona bakmak lazım ama dediğim gibi bir kısım inatla 18300 vize üstüne çıkmayacak gibi bir görüş içinde.

ben de diyorum ki sıçrama kesinlikle olacak bu ay. formları geç dolduranları eritiyorlar aylardır. sanırım son ay 1600lük bir sıçrama olunca sadece bu 1600 içindeki davalar mülakata çağıralacak diye düşünülüyor. neyse bilmiyorum çok konuşmak da istemiyorum bu konuda. seneler baz alındığında, bize gelir mi bilemiyorum ama belli sıçramalarla bir yere gelecek cut-off.

• @northfield bende daralıyorum 29.76# numarada olan biri olarak

• bazi tanim hatalari yada hatali ceviri bu 18300"u kota gibi algilatti. 18300 kota degil hedef. Bu algiyi daha cok da Brit olusturdu ve bunu sonra toparlamaya calisti. Bu ayki dusuk VB bizi biraz uzdu ancak KCC"nin ne yapmaya calistigini gordukce son cutoff aciklanana kadar bu dusuk artislar bence onem tasimiyor. 4 ay kaldi ve verilmeyen 20K visa var. Africa gecen seneden daha iyi durumda degil iken EU"nin son aylar extreme artmasi bence surpriz olmaz. Farzedelimki son 3 aylik bultende hedef 18300 icin bulten olusturuldu. Ancak son 2 ya da son bultende daha yuksek hedef visa icin artis yasanabilir.

• alt metni

2001-2018 yılları arasında tüm bölgelere verilen vizeler.

demek istediğim bu current olmayınca farklı işler oluyor. 18300 saçma bence. özellikle asya ve afrika bu sene vizelerde sorun yaşarken 2003 yılının tekrar etmeyeceğini kim iddia edebilir?

bu aşağıdakilerde britsimon un dv4roger dan aldığı kota bilgileri. dv4roger bu sene 50 binden fazla vize verileceğini düşünüyormuş brit ise katılmıyorum diyor.

alt metni

aşağıdaki tabloda kırmızı olanlar o bölgelerin o sene "kota" aşımı yaptığını gösteriyor.

alt metni

• hangi yıl 18300 vize verilmişte brit 18300 diye tutturdu kaynağı ne yani??

• @metert Brit Simon usulune uygun olarak datayi analiz etmek istiyor. Yani bir referansa ve hedefe ihtiyaci var. Aslinda bu sene basinda KCC"nin de yaptigi sey bu. Bu rakamlar baz alinarak aylik bulten olusturuluyor. Onceki yillarda goruldugu gibi sonradan faktorler degismis ve hedefler de yani kotalar kota olmaktan cikmis

• hemen 2 tablo üstte 2017 yılı kotası 18512 hesaplanmış, 20516 vize verilmiş. ek çekilişle falan current senesi olduğu için afrika zaten kendi kotasını bile doldurmamış. cia factbook daki ülke nüfuslarına göre hesaplanıyor bu kota mevzuları. current olunan senelerde kotalar tutmamış çünkü kimse vize almak istememiş o senelerde sayıların düşük olması bundan.

• Selamlar,
    Brit son 4 ay aciklanan rakamlari dikkate alarak kotayi asmayacaklarini dusunuyor. Sayet dusundugu sekilde olursa verdigi rakamda dogru 1500 civari bir vize kalir ap ler ve gecmisten gelenlerle.

Bu dusuncesinde haklida olabilir, yaniliyorda. Son aylarda eu daki dusus af deki agirliga karsi eu nun hizli gidisatindan olabilir. Ben bunu gormek icin sadece 15 gunumuz kaldigini dusunuyorum. Neden derseniz agustosta 400 civari artirip son ay bunun cok ustunde bir rakam aciklamaz sayet baz alacagi 50k olursa bu isi son aya birakmaz kanaatindeyim. Son ay bu rakami ayarlayamayabilirler. Gecmis yillara bakarsakta son aya kadar agir ilerleyerek son ayda yuksek bir arttirim olan bir ornek goremedim.

Yani ozetle arkadaslar dua edelim 50k dikkate alinsin gectigimiz yillarda totalde refused sayisi 600 lerde olan as bu sene refused sayisi 2k ustunde burdan muhakkak eu ya 1500-2000 arasi vize kalacaktir ban durumunda bir surpriz olmazsa. Aksi bir karar ile brit in dusundugu gibi kota uygulanir ise agustos ayi ve eylul ayi gecen ay dan daha dusuk aciklanacaktir.

Biz isimize gelen iyi ihtimali yani onlerini gorebilmek adina hem as ban durumunu gormek hemde af yi eu ya yaklastirmak icin son 3-4 ay eu yu yavaslattiklarini ve bu ay 50k icin gerekli hesaplamayi yaparak eu yu bu sekilde aciklamalarini bekleyelim.

Agustos ayinda 24 k ve ustu aciklanacak rakamlar eu nun kotasini asacaklari 23500 altinda aciklanacak rakamlar icin de kota asilmama ihtimalinin guc kazanacagini dusunuyorum.

• britsimon kendisiyle çok çelişen enteresan bir arkadaş.

Lionel
    May 24, 2018 at 8:57 pm

So we don’t know yet if we’ll have extra quota or not.
    If we have extra, will it be inevitably in the next VB, or it can be only in the last one ? I guess you already answered to this, but I try not to come every day.

BritSimon
    May 24, 2018 at 9:14 pm

I don’t know. The next VB might be an indication, but we won’t really be sure until we see the final VB (6 to 7 weeks from now).

So – W&S

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |