Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nursen-Hande-SELEK, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, acaba greencard genelde ilk başvuruda mı çıkıyor yoksa daha önce başvurup çıkmayıp sonrasında çıktığı oluyor mu?

herkesin sansi esit.

• @crazycells Biraz da heyecandan ve hata yapma korkusundan aşırı detaylı düşünmüşüm galiba 🙂 Çok teşekkürler...

• daha önce sorulmuştur muhakkak ancak bulamadım...eşim başka bir ülkeden dv2021 talihlisi ancak halen evrak maili gelmedi...dv2022 ye başvurmamızın mevcut dosyamıza etkisi var mıdır? öneriniz var mı acaba?

• ⭐⭐

@Use-Myplan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

daha önce sorulmuştur muhakkak ancak bulamadım...eşim başka bir ülkeden dv2021 talihlisi ancak halen evrak maili gelmedi...dv2022 ye başvurmamızın mevcut dosyamıza etkisi var mıdır? öneriniz var mı acaba?

Herhangi bir etkisi olmaz, başvurabilirsiniz.

• ⭐⭐

@Orhan-Cabarov Abd ye kaynağı yasal olduktan sonra 10 bin üzeri isterseniz 1 milyon dolar götürün. Beyan ederseniz sorun olmaz. Ama 10 bin dolar uzeri para Turkiyeden çıkışta problem olabilir.

• Yasaklı

@Drywall Teşekkür ederim. Evet Türkiye den çıkarmak sorun oluyormuş okuduğum kadarıyla.

• @crazycells Merhaba, Green Card basvurusu yapacak bır yakınım.Kendısı emeklı. Emeklıler basvuru yapabılır mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan daha önce başvuru yapmış hatta kazanmış talihliler var 🙂
    69 yaşında, emekli..

https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari/2155

• @gucarslan Guzelmıs. Pekı dıgelım basvuru yaptılar kazandılar ama gıdemedıler yaş ıtıbarıyle sorun cıktı.Ama seyahat ıcın vıze basvurusu yıne yapabılırler mı ? Sen Green card kazandın gelmedın bır de vıze mı ıstıyorsun derler mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan gidememeleri eğer konsolosluk tarafından bir sebeple reddedildi ise ya da talihli kendi isteği ile sürecine devam etmeyip green cardına sahip olmazsa zaten talihli olup olmamasının bir anlamı kalmıyor, resmi süreç sonlandıktan sonra.

sonraki vize başvurularının (b/b2) kabul / red durumuna da tabiki konsolosluk karar verecek. şahsi kanaatim sonraki vizeler için çok çok büyük bir risk yoksa vizesini alır. ama dediğim gibi son karar konsolosluğun..

• @gucarslan Teşekkür ederim.

• @gucarslan merhaba, arkadaşım adına yazıyorum. KCC den cevap gelmeyince garantiye almak aldına şöyle bir soru sorayım dedim. Hem örnek olur belki uygundur derseniz. Numarası 4 binlerde Teşekkürler 😊

To whom it may concern,

I am writing you to follow up on my green card apliccation.I just apllied to Green Card and than my application accepted.Previously,it has been told that , the feedback will be given to me within approximately 4-6 weeks later after my application has been accepted.However, when I called the center to regarding this, there was no answer. So could you please check my file with my information and than inform to me for next steps?
    Here are the details on my application :

Full name :
    Complate Case Number:
    Date of Birth :

I really hope we can find a solution soon.
    Best Regards

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BenTanerGÜNDOĞDU 🙂 içeriğinde talihli bilgileri olan ve mantıklı olan bütün sorulara cevap vermek zorundalar. bence uygun bir format..

peki arkadaşınız evrak talep + onayı almadı mı?
    şuana kadar çoktan almış olması lazım aslında

• @gucarslan KCC ye bilgilerimizi gönderdikten sonra, evet bilgileriniz bize ulaştı 4-6 hafta arasında cevap gelecek diye mesajda geldi. Sonrasın da zaman doldu ve geçince Mesaj gönderdik durumu ile ilgili ama ( kişisel bilgiler kısmını eksik yazmışız doğum tarihi yazmamıştık)
    Sonrasında aşağıdaki mesaj geldi..

Thank you for your inquiry.
    For security purposes, KCC cannot reveal any information regarding your case if you cannot provide all the required information. Please provide the Principal Applicant’s information listed below.
    In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.
    For additional information, please refer to the following websites: ......

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BenTanerGÜNDOĞDU kişisel bilgiler kesinlikle olmalı.

• @gucarslan anladım dediğim şekilde o zaman tekrar göndereceğiz Teşekkürler 😊

• Merhabalar bende ekim 1 gibi belgeleri göndermiştim mailde sadece belgeler ve cc kısmında dosya numaram vardı bilgilerimi yazmamıştım o yüzden onay maili gelmemiş olabilir mi yanıtlarsanız sevinirim tekrardan gönderiyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sakaryalı93 onunla ilgili olduğunu düşünmüyorum. içeriğine bir şey yazmanıza gerek yoktu zaten, evrak gönderiminde. başlıkta yazması yeterli..

seçimin sonuçlanmasıı bekleyin derim. o zaman daha net bir şey göreceğiz.

• @gucarslan Çok teşekkürler cevabınız için tekrar göndermeme gerek yok o zaman 5 hafta geçtiği için sadece sorgu maili atıyım onay gelmedi diye bakalım ne yanıt vericekler .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba, Green Card basvurusu yapacak bır yakınım.Kendısı emeklı. Emeklıler basvuru yapabılır mı ?

Bir yas siniri yok, meslek veya egitim sartini saglayan herkes basvuru yapabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |