Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@DonTurcos 21000 yazıyor. 210 bin değil.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@DonTurcos 21000 yazıyor. 210 bin değil.

Özür dilerim ,kaç sefer baktım,gözümde gözlükte var 🙂

• @mahmutenis kafan pırıl pırıl kardeş.güle güle kullan.

• @mahmutenis Amerikayı biliyorum diyorsunuz ama poundun kilogram karşılığını bilmiyorsunuz, poundu 7 dolar olan bir şeyin kilosu 20 dolar mı olur?

• @DonTurcos, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@mahmutenis Amerikayı biliyorum diyorsunuz ama poundun kilogram karşılığını bilmiyorsunuz, poundu 7 dolar olan bir şeyin kilosu 20 dolar mı olur?

inatçı vatandaş laf anlamıyor. zannedersin sadece o gördü amerikayı :))) söylediklerinin hepsi temelsiz türkiyede yaşamaktan bu kadar memnun olup binlerce lira harcayıp neden gitmeye çalışır insan bilmiyorum. et fiyatlarınıda öğrenmek çok basit 20 dolara et falan yok bariz bir yalan, gerekirse koyarım ekran goruntulerını. bence bu kişinin bu forumda olması gereksiz ancak @crazycells bu tip insanlara fazla gelen ozgurluk anlayısına sahıp , yazmasını engellemeyecektir .

• @DonTurcos 1 kg = 2.2046 lb
    Bu arada hala doları tl ye çeviriyor.Bu kişiye lotonun çıkması(dv2021 3xx) ABD nin çekilişi rastgele yaptığının kanıtıdır...

• ⭐⭐⭐⭐

@mahmutenis, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

valla öyle yada böyle amerikaya gidicem herkesin dediği sebeplerden gidicem ben 30 yaşındayım 50 liralık işi yapmayan adamlar var oyüzden motorumu kendim tamir ediyorum arabamıda (1968 taunus) kimseden hayat dersi istemedim.etin kilosu poundu diye kafa yapan arkadaşlar vardı yalan bn yaşadım biliyorum.burda kalkıp yarım saatlik çalışma diye insanları giremicekleri yüke sokmayın bn yaşadım Amerika’da biliyorum etin fiyatı baktım youtubeda poundu 7 dolar kilosu 20 dolar yapıyo..yalan..bnm istediğim belli ortada bi hata var eee napıcaz ne öneriyorsunuz kahve muhabbeti yapacağınıza çözüm bulalım.dolar niye düşsün hakkı buymuş faizle olmaz diyorum.@ibrahimasar bnde birim fiyatı kullanıyorum ama kriter meselesi odaklanmayı engelliyo Amerika’da 20 dolar iyi kullanırsan 500 dolar bile eder.senin gibi adamlar derken keşke bnm yarım olsanız.bn hepinizden fazla gitmek istiyorum ama ağzım kurumasın diye de devlete daha iyisini bilmeden sallamıyorum.
    Savaş Cebeci et fiyatı bakın

Senin gibi adamlar diye bir laf etmedim. Ama senin gibi olsam intihar ederdim. Yarın kadar olmayı hayal bile edemiyorum. Etin kilosu olsun 20 ($) burada 100 (TL) ama aklın bunu bile almıyor. @semavi çekiyor görüyoruz demişsin. Kadir e biz çek paylaş diyoruz da olmaz yazıktır günahtır diyor. Bildiğimiz adamı sanki bizleri özendirecek videolar çekiyormuş gibi yermişsin. Yapmıyor ama yapsa çok iyi olur. Yapanın da ellerine sağlık. Suları ve cızır cızır yağları süzülen mangaldaki etleri, son model arabaları, geniş konforlu evleri gördükçe ortaçağ Türkiyesinin köleleri olduğumuzu anlıyoruz. Ağzımız kuru olduğundan hükümete saydırmıyoruz. Ömrümüzün yarısında bunlar baştaydı. Bir boklarını görmedik, onu diyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐

@hurricane, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@DonTurcos 1 kg = 2.2046 lb
    Bu arada hala doları tl ye çeviriyor.Bu kişiye lotonun çıkması(dv2021 3xx) ABD nin çekilişi rastgele yaptığının kanıtıdır...

Delilse delil. Ben engelliyorum kendisini. Pazar pazar seda sayan... Çekemem doğrusu.

• @DustyBlue, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@DonTurcos, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@mahmutenis Amerikayı biliyorum diyorsunuz ama poundun kilogram karşılığını bilmiyorsunuz, poundu 7 dolar olan bir şeyin kilosu 20 dolar mı olur?

inatçı vatandaş laf anlamıyor. zannedersin sadece o gördü amerikayı :))) söylediklerinin hepsi temelsiz türkiyede yaşamaktan bu kadar memnun olup binlerce lira harcayıp neden gitmeye çalışır insan bilmiyorum. et fiyatlarınıda öğrenmek çok basit 20 dolara et falan yok bariz bir yalan, gerekirse koyarım ekran goruntulerını. bence bu kişinin bu forumda olması gereksiz ancak @crazycells bu tip insanlara fazla gelen ozgurluk anlayısına sahıp , yazmasını engellemeyecektir .

Merhaba, Bence engellemeye gerek yok. Yazılanlarda hakaret içeren bir şey bulamadım. Saygı çerçevesinde her türlü görüş tartışıla bilinmeli. özgürlükler ülkesinde yaşayan ve yaşamaya aday olanların toplandığı bir foruma yakışan budur.

• ⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

m. Saygı çer

Adamın hakaret etmesine gerek yok, biz belkide ona hakaret edecek seviyeye ineceğiz. Forumdan engellenmesin tabii. Ben kişisel olarak engellerim. Görüş ayrılıkları dediğin bir konunun iki ayrı cepheden tartışılması. Arkadaş konuları çarpıtıp söylenenleri kendince yorumluyor. Hükümete yönelik eleştirileri DEVLETE yönelikmiş gibi yorumluyor. Eleştiri yapmayı ağzı kuru kalmamak için konuşmak diye yorumluyor. Bir et fiyatı benzetmesini bile, siz amerigadasınız yaaa, yiyosunuz yaa.. şeklinde çocukça yeriyor. Yani kendisini suçlamıyorum. Bakış açısı, durduğu yer bunu gerektiriyor. 18 yıl ve + 30 yıllık bir ön hazırlık ve geriden gelen planlamalarla insanların kalbine zihnine yerleşmiş bir düşünce bir günde değişemez. Yok olup gidemez. Memnun olacak bir açı mutlaka buluyorlar. Şaşırıyoruz ama adamların gerçeklik algısı bu. Değiştiremeyiz. Kabullenemiyoruz, elimizdeki imkanı kullanıp engelliyoruz. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

hakare

Üstelik onunla Amerika'da yaşayacak olan sensin 🙂 İmzanı yeni gördüm. Hayırlı olsun. Bir çırpıda gider yerleşirsiniz inşallah.

hakare

Üstelik onunla Amerika'da yaşayacak olan sensin 🙂 İmzanı yeni gördüm. Hayırlı olsun. Bir çırpıda gider yerleşirsiniz inşallah.

Teşekkürler 🙂 inşallah bu yıl size de çıkar 🙂

• Dun yaptim alisveris, Lidl'dan.

Organik dana kiyma 1 pound: $3.69 = 1 kg: $8.20
    Dogal dana eti 1 pound: $4.29 = 1 kg: $9.53
    12 lik organik yumurta: $3.29
    Blue cheese (kuflu peynir) 150 gr: $2.29
    Organik sut 1.89 litre: $3.69

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Dun yaptim alisveris, Lidl'dan.

Organik sütü 3,69 $ dan mı aldın. Üff kazıklıyorlar sizi. Asla gelmem o zaman ben amerikaya 🙂

• Sayın @crazycells forumda küfür argo kullanmadan aşağılamak,benzetme yapmak, ban sebebi mi ?

• @ibrahimasar Ustelik de yillardir hemen hemen ayni fiyatlar. Gecen yil da bu fiyatlardaydilar, onceki yil da ayniydilar. Yillik enflasyon orani 1.4%

Organik sütü 3,69 $ dan mı aldın. Üff kazıklıyorlar sizi. Asla gelmem o zaman ben amerikaya 🙂

Dimi dimi? Canım ülkem 😛 😞

• ⭐⭐⭐

@MySea kuflu peynir yemek zorunda olup Amerika’yi savunmayin lutfen /s

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

İbrahim abi alemsin gerçekten 😊

• Sizler Turkiye'de krallar gibi yasiyorsunuz, kiymetini bilin! Biz burada surunuyoruz; peyniri kuflu, domatesi taneyle, sutu ve eti otla beslenmek zorunda birakilmis ineklerden, yumurtasi ise hic kumeste oturmayip, hep dag bayir gezen tavuklardan. Kurulu duzenimiz olmasa, 1 dakika durmayacagiz donup gelecegiz de, iste yapamiyoruz, sizlere imrenerek geciriyoruz gunlerimizi... 😎

Benzer Başlıklar

• 7
  • 242
  • 14
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |