Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Deniz-Şanlı yonergede 6 aydan eski olmamasi soyleniyor ayrica bu dijital olarak anlasilabilir. yenisini cekin/cektirin kafaniz rahat olsun.

• Merhaba.
    Başvuru sayfasında ki 13.Bölümde/Highest level of education you have achieved ,as of today ( Bugün itibarıyle erişmiş olduğunuz en yüksek eğitim seviyesi ) bitirmiş olduğum okula ne yazacağım konusunda kararsız kaldım.
    4 yıllık lisans eğitimi veren bir yüksek okul mezunuyum.Eğitimim bölümüne (4) Vocational School ( Yüksek Okul ) şıkkını mı ? yoksa (6)University degree ( Üniversite Diploması ) şıkkını mı yazmalıyım ?
    (4 ) Vocational School ( Yüksek Okul ) eğitiminde kast edilen 2 Yıllık Ön Lisans eğitimi midir ?
    Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydın35, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhaba.
    Başvuru sayfasında ki 13.Bölümde/Highest level of education you have achieved ,as of today ( Bugün itibarıyle erişmiş olduğunuz en yüksek eğitim seviyesi ) bitirmiş olduğum okula ne yazacağım konusunda kararsız kaldım.
    4 yıllık lisans eğitimi veren bir yüksek okul mezunuyum.Eğitimim bölümüne (4) Vocational School ( Yüksek Okul ) şıkkını mı ? yoksa (6)University degree ( Üniversite Diploması ) şıkkını mı yazmalıyım ?
    (4 ) Vocational School ( Yüksek Okul ) eğitiminde kast edilen 2 Yıllık Ön Lisans eğitimi midir ?
    Teşekkür ederim.

farketmez, o kisma cok takilmaniza gerek yok, cunku konsolos hepsini kabul ediyor.

4 yillik egitim gorduyseniz "university degree" olarak yazabilirsiniz.

• Arkadaşlar selam, cevaplandıysa affola. Abim şuan açıktan okuyor. Diğer yıl liseden mezun olacak. Hangi seçeneği işaretlememiz gerek? (highschool, no degree diye düşünüyorum ben)

• @Joey Şuan lise öğrencisi ise highschool-no degree işaretlemelisiniz.

• Merhabalar,
    Simdi dikkatimi cekti basvuru icin biometric foto onermiyorsunuz. Omuz vs durumlarindan dolayi. Peki, isi saglama alip fotocuda cektirmek istesek abd vizesi icin dememiz yeterli mi? Bildigim kadariyla abd vizesi icin gerekli foto biometric oluyor. Bi ikilem oluyor.
    Saygilar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yesil sadece vesikalık çektirmek istiyorum demen lazım bu kadar basit greenkart yada amerika demene gerek yok vesikalık cuuk diye oturuyor yapamazsan bana gönder

• doğum yeri yeni kimlik belgelerinde yazmıyor. doğum yerinde ilçe mi yazıyordu il mi ya 😃

• @crazycells selamlar, pasaport bitiş tarihi 04/11/2020 bu şekilde başvuru yapabiliyomuyuz? kazanırsak DS 260 formunu doldururken yeni pasaport bilgilerini girebiliyoruz diye biliyorum.

• @gezgin34 başvuru esnasında geçerli bir pasaportunuzun olması yeterli.Eğer kazanırsanız ds260 formuna yeni pasaport bilgilerini girebilirsiniz.Ayrıca kazanırsanız eski pasaportunuzu da görüşmeye götürmeniz gerekiyor.

• @Batuhan-Tirakioğlu-0 Eski kimliğinizde doğum yeri olarak ne yazıyorsa onu girmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yesil, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhabalar,
    Simdi dikkatimi cekti basvuru icin biometric foto onermiyorsunuz. Omuz vs durumlarindan dolayi. Peki, isi saglama alip fotocuda cektirmek istesek abd vizesi icin dememiz yeterli mi? Bildigim kadariyla abd vizesi icin gerekli foto biometric oluyor. Bi ikilem oluyor.
    Saygilar.

ABD vizesi icin gereken foto biyometrik degil, bilginize.

TC pasaportlari veya kimligi icin gereken foto biyometrik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-Tirakioğlu-0, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

doğum yeri yeni kimlik belgelerinde yazmıyor. doğum yerinde ilçe mi yazıyordu il mi ya 😃

dogum yeriniz degismiyor 🙂

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar amcam ve kendi adıma başvuru yaptım biz soyadımızı değiştirmiştik amcamınkini yazarken kendi soyadımızı yazmışız sorun teşkil edermi yardım ederseniz çok sevinirim ☹

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Samet-Y soyadı yanlış girdin pasaportta yazılı olan şekilde yazın sorusu kısımda nasıl girdin

• Merhaba,
    Üniversite öğrencisiyim ve eğitim durumu sorusunda muallakta kaldım. Lise diploması mı demeliyim yahut some university courses mı?

• @crazycells @ayvalik10 merhabalar uzun zamandır forumu takipteyim,

Lise diploması için 8-9 ayı kalmış ve 18 yaşına bir kaç ay kalmış kişi başvurabilir mi? Pasaport mevcut ve süresi yenilendi.

Bazı yorumlarda; Ankara’da mülakat esnasındaki son durumuna bakıyorlar diyor. Yani böyle olursak hiç bir problem olmaz.

Ancak şuanki başvuru formunu doldururken lise mezunu high school no degree seçileceği için ve yaş 18’in altında kalacağı için sistemden “ otomatik ELENİR mi? ”.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DoReMi başvuru da doğum tarihini yazacaksın. Başvuru anında 18 yaş dolmadıysa başvuru yapma çünkü başvuru anında 18 yaş olması gerekiyor.
    Başvuru klavuzunda aynwn yazı bu şekilde

1. E-DV programına başvurabilmek için bir alt yaş sınırı var mıdır?
      Kuraya katılım için bir alt yaş sınırı yoktur; ancak, programın lise mezunu olma veya iş tecrübesi
      şartları 18 yaşının altındaki birçok kişinin otomatik olarak elenmesine sebep olacaktır.

• İyi günler, bugün arkadaşım da başvuru yaptı fakat city town yerine izmir country yerine Turkey yazmış diskalifiye edilir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |