Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@goblis, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Alex, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

1- Doğum yeri kısmına il mi yoksa ilçemi yazmıştınız

Pasaport ve kimlikte yazan, yani ilçe.

2- fotoğrafı kendiniz mi çektiniz yoksa fotoğrafçı damı ? eğer fotoğrafçı da çektirdiyseniz arka planı photoshop ile beyazlatmış mıydı?

Fotoğrafçı. Evet arka fonu değiştirdi. Ama yüzde, saçlarda, kıyafette vb herhangi bir rötuş yapmasına izin vermedim.

3- Başvuru formunu submit ederken succes yazısını görmeden sistem hata verip 2. veya daha fazla denemeden sonra succes yazısını görene kadar başvuru yapmışmıydınız?

Son saatlerde başvurmuştum, birkaç kez hata vermişti diye hatırlıyorum.

Samimi cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Rica ederim, bol şans!

@Alex aynı cevaplar benim için de geçerli. Ayrıca fotoğrafçıya "ABD vize - yeşil kart standartlarında" derseniz, onlar gerekli düzenlemeyi de yaparlar.

• Merhaba arkadaşlar , 2021 green kart çekilişi talihlilerinden KCC'den belge gonderimi emailini alan var mı ?
    Teşekürler

• ⭐⭐⭐

@Mehmet-Emin-Uçaş, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar , 2021 green kart çekilişi talihlilerinden KCC'den belge gonderimi emailini alan var mı ?
    Teşekürler

Merhaba Mehmet bey,

Evet var. Aşağıdaki Sheets'i inceleyebilirsiniz:

• @goblis cevabınız için çok teşekkür ederim, umarım süreç sizin için sorunsuzca tamamlanır ve ABD' ye göç edersiniz 🙂

• @Sono cevabınız için çok teşekkür ederim, umarım süreç sizin için sorunsuzca tamamlanır ve ABD' ye göç edersiniz 🙂

• Hep kafama takılırdı, fotoğrafçıların arka planı beyazlatması sorun oluyor mu diye, bu tip foto ile kazanan var mı diye merak ederdim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alex, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Hep kafama takılırdı, fotoğrafçıların arka planı beyazlatması sorun oluyor mu diye, bu tip foto ile kazanan var mı diye merak ederdim

eğer ölçüler ve diğer gereksinimler sağlanıyorsa illa ki vardır diye düşünüyorum 🙂

• @Fethi-Çağlar @crazycells

Tekrardan merhaba

1 Ekim tarihinde evlendik. Eşimin yeni ismi ile olan pasaportu geldi. Kendisini sürece dahil etmek istiyorum. Bu aşamada size bazı sorularım olacak. "Evlendikten sonra eşinize bir forum doldurun" demişsiniz. Bu ds-260'ı açtırıp onu eklemem demek mi oluyor yoksa onun için yeni bir form mu talep etmeliyim? Eğer yeni bir form talep ediyorsam bunu nasıl yapmalıyım? Yok eğer kendi formuma dahil etmem gerekiyorsa sadece KCC'ye formu açtırmak için izin mail'i atmam yeterli olur mu? Bu durumda eşim için tüm soruların aynısı çıkacak mı? Ve evlendikten sonra şahsım ve eşim adına değişen tüm bilgileri güncellemem gerekir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fethi-Çağlar, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Fethi-Çağlar @crazycells

Tekrardan merhaba

1 Ekim tarihinde evlendik. Eşimin yeni ismi ile olan pasaportu geldi. Kendisini sürece dahil etmek istiyorum. Bu aşamada size bazı sorularım olacak. "Evlendikten sonra eşinize bir forum doldurun" demişsiniz. Bu ds-260'ı açtırıp onu eklemem demek mi oluyor yoksa onun için yeni bir form mu talep etmeliyim? Eğer yeni bir form talep ediyorsam bunu nasıl yapmalıyım? Yok eğer kendi formuma dahil etmem gerekiyorsa sadece KCC'ye formu açtırmak için izin mail'i atmam yeterli olur mu? Bu durumda eşim için tüm soruların aynısı çıkacak mı? Ve evlendikten sonra şahsım ve eşim adına değişen tüm bilgileri güncellemem gerekir mi?

KCC'ye hem esiniz adina yeni bir form olusturmalari icin, hem de sizin formunuzu acmalari icin email gondereceksiniz.

1 hafta icinde donus yapacaklardir, sonrasinda kendi formunuzdaki bilgileri tamamen guncelleyip, esinizin formunu tamamen dolduracaksiniz ve iki formu yeniden "submit" edeceksiniz.

Ardindan KCC'den yeni bir email beklemeden guncel pasaport ve evlilik belgelerini KCC'ye sanki bu belgeleri istemislermis gibi gondereceksiniz. Eski belgeleri guncelleyeceklerdir.

• @gucarslan hem ağzına hem eline sağlık, cevaplar için.. evrak talep maillerini sırasını nereden takip edebilirim peki?

• @gucarslan bir de şöyle bir durum var daha önce bahsettiğim gibi KCC bizden formu istemeden evleneceğiz, pasaporta da önceden başvuralım demiştik haliyle evlendikten sonra eşimin soyismi ve medeni durumu güncellenecek, evlenmeden önce pasaport almamız sıkıntı yaratır mı sonraki eşimi DS-260'a eklenmesi sırası esnasında?

• Merhaba, evrak listesinde eski pasaport açıklamasında evlenip eşimin soyadını aldığım ve pasaport süremi uzatmak için yenisini aldığımı yazmam yeterli mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@red_wine, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, evrak listesinde eski pasaport açıklamasında evlenip eşimin soyadını aldığım ve pasaport süremi uzatmak için yenisini aldığımı yazmam yeterli mi ?

yeterlidir. bu şekilde bir aciklama yazabilirsiniz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Can, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan hem ağzına hem eline sağlık, cevaplar için.. evrak talep maillerini sırasını nereden takip edebilirim peki?

buradan takip edebilirsiniz. KCC Evrak Istegi sutunundan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Can, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan bir de şöyle bir durum var daha önce bahsettiğim gibi KCC bizden formu istemeden evleneceğiz, pasaporta da önceden başvuralım demiştik haliyle evlendikten sonra eşimin soyismi ve medeni durumu güncellenecek, evlenmeden önce pasaport almamız sıkıntı yaratır mı sonraki eşimi DS-260'a eklenmesi sırası esnasında?

sıkıntı yaratmaz. ama formunuzu açtırıp yeni evliliğinizi / eşinizi ds260 formunda bildirmeniz gerekmektedir. bunu kesinlikle unutmayın. sonrasında kcc evrak talep ettiğinde yeni pasaportlarınızı ve evlilik belgenizi (cuzdani) gönderip işlemlerinizi tamamlarsiniz.

• @Sono cok tesekur ederım

• @crazycells çok teşekkür ederim :

• Arkadaslar merhaba;

2021 talihlilerindenim case numaram 13binlerde ama bana evrak gönderimiyle ilgili bir mail gelmedi beni bu konuda aydınlatabilir misiniz? Bildiğim kadarıyla daha önceden evrak gönderimi yoktu acaba bu pandemi dolasıyla mı böyle bir olay başlattılar. Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-Sadak merhaba. şuan evrak talepleri 13K'larda ve size de büyük ihtimalle kısa zaman sonra gelecektir. evrak talep mailleri yeni bir şey değil aslında, bu sene 3. döneminde. dediğim gibi max. 1-2 hafta içinde mail alacaksınızdır.

bir de lütfen vize sürecinizi imzanıza taşıyın.

• Herkese Merhaba,

Bana iki gün önce KCC'den mail geldi.

Tek aklıma takılan konu şu: Mahkeme Kayıtları ile ilgili evrak istenmesi. Benim hiç mahkeme kaydım yok. Bu durumda mahkeme kaydı yoktur şeklinde adliyeden bir evrak mı almak gerekiyor? Eğer cevap hayır ise bu durumda bu evrak için KCC'ye mail atarken bu belgenin neden eksik olduğunu yazan bir yazı yazmam gerekiyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |