Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar Merhaba,

Yakın zamanda göçmenlik vizemin gelmesiyle beraber Amerika'ya yerleşmeyi düşünüyorum. Daha önce hiç Amerika'ya gitmedim.

Enerji sektöründe Elektrik Mühendisi olarak 10 senelik iş tecrübem var(çoğunluğu orta düzey yönetici olarak).

İlk etapta ücrete bakmaksızın tecrübe edinmek adına tüm iş tekliflerine açığım.

Burada bu konuyu okuyan herkesin yardımına açığım.

Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@cafer-mokar

Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun.

Eminim zaten biliyorsunuzdur ama yinede tekrarlamış olayım. LinkedIn’de tüm deneyiminizi ingilizce detaylandırarak, iletişim ve adres bilginizi ABD’de bir adrese vermek kaydı ile LinkedIn profilinizi iş tekliflerine de açık hale getirirseniz, eminim LinkedIn headhunter’lar tarafından bir çok teklif almaya başlarsınız.

Türkiye’de şu aralar LinkedIn kullanımı (iş bulma açısından) nasıldır bilmiyorum, fakat ABD tarafında oldukça yoğun.

Bol şanslar.

• @FreeWoRLD Çok teşekkürler ilgi ve alakanız için. Tavsiyelerinizi uygulayacağım.

• @cafer-mokar Selamlar hangi eyalet dusunuyorsunuz

• Amazon delivery yapip ilk etapta idare edebilirsiniz

• @oprmngr, içinde söyledi: Amerika İlk İşim Konusunda Yardımcı Olabilecekler!

@cafer-mokar Selamlar hangi eyalet dusunuyorsunuz

Merhaba,

Kendi işim ile alakalı birşeyler bulabildiğim sürece eyaletin çok önemi yok benim açımdan.

• @oprmngr, içinde söyledi: Amerika İlk İşim Konusunda Yardımcı Olabilecekler!

Amazon delivery yapip ilk etapta idare edebilirsiniz

O tarz işler benimde aklımda fakat intern şeklinde bile olsa kendi işimle alakalı bir yerlerden tutunmak istiyorum illa olacak diye birşey yok tabii diğer durumda uber, delivery, doordash tarzı işler yapacağım.

Her işi yaparım modundayım, Türkiyede 9-10 sene mühendis olarak yöneticilik yaptım, o işi yapmam bu işi yapmam gibi takıntılarım yok.

• @cafer-mokar cafer bey LinkedIn yaninda indeed den de is arayabilirsiniz eminim kendi isinizle alakali birseyler bulursunuz ve ucrete bakmaksizin gibi bir soylemde bulunmayin isverene.

• @cafer-mokar Elektrik muhendisi olarak, kendi alaninizda bircok is bulabilirsiniz. Ingilizce seviyeniz iyi ise ve duzgun bir resume ile indeed vb siteler uzerinden gideceginiz sehirde is bulabilirsiniz. Ilk basta, ABD'de is tecrubeniz olmadigi icin, biraz zaman alabilir ama sabrederseniz mutlaka birseyler bulursunuz. Hic olmadi, elektrik teknisyeni olarak is bulabilirsiniz.

• İş arayışınızda size destek olabilecek bir oluşum. Kar amacı gütmeyen kuruluş. Ben faydalanmıştım, umarım size de katkısı olur.

• @cafer-mokar Elektrik Mühendisi olduğunuzu ve tercihen alanınızda çalışmak istediğinizi söylediğiniz için çağrışım yaptı. Raleigh, NC'daki ABB'de, birkaç orta ve üst düzey Türk yönetici var. Trafo, switchgear ve / veya şebeke tecrübeniz, bilginiz ve / veya ilginiz varsa, jobs.abb.com 'dan Raleigh, NC'daki iş ilanlarına bakabilir, LinkedIn'den bu Türk yöneticileri bulup, onlara kendinizi tanıtarak, yardımlarını isteyebilirsiniz. İsim verirsem, muhtemelen bana kızarlar. Ama LinkedIn'de, "Raleigh North Carolina", "Technology Center Manager Hitachi ABB Power Grids", "Internal Consultant Group Manager ABB Americas" anahtar kelimeleriyle arama yaparsanız, bence rahatlıkla bulabilirsiniz. Birini bulursanız, onun bağlantılarından diğerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. ABB'de iş bakmış; kendilerini, kendi çabanızla bulmuş gibi yaparsanız, yardım alma şansınız artar. Beni hiç karıştırmayın 🙂

• @MegaShintai Bu kuruluşu forumda görmüştüm, benimde aklımda olan bir site gidince direk başvuracağım.

• @kingocali Çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için. Önerinizi dikkate alacağım.

• @FreeWoRLD, içinde söyledi: Amerika İlk İşim Konusunda Yardımcı Olabilecekler!

ekliflerine de

Gecen hafta bir firmadan aradılar, ocak ayında orada olacağımı söylememe rağmen görüşmeye devam etmediler. Geldiğinde bize ulaş pozisyon boşsa değerlendiririz dediler...

• @cafer-mokar aynı meslekteniz ocak ayında gidiyorum nasipse. gelşmeleri paylaşırsanız emmnun olurum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |