Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• -- Singapore rutin vize islemlerine basladigini acikladi 13 ekim itibari ile.. Darisi Ankara nin basina..

• Arkadaşlar, benim K1 vize statüsü 2 ekim itibari ile in transit olarak değişmişti.. bugün itibari ile hala in transit görünüyor.. daha önceden tecrübesi olan arkadaşlar bu normal mi? Yoksa yine bi oyun mu var işin içinde..

• @b1whsj58 transit gözüküyor olması sürecin bir parçası dosyaniz nvc den ankaraya taşınıyor.(sadece Taşınma durumu bile 1 ay kadar sürebilir) bundan sonra konsolosluktan mail alip sonrasinda randevu almak ama pandemi sürecinden dolayı ne zaman dönerler bilemiyorum. Bir oyun olmasi sozkonusu olmaz herkes ayni sürece dahil merak etmeyin

• Selam.. yine ben.. bugün itibari ile benim K1 Ankara’da ready görünüyor.. sanırım konsolosluk Dan email beklememiz lazım değilmi?

• Merhabalar .Aşırı basic birkaç sorum var.

-Ben ı129f formu dolduruyorum.Bunun için uscıs sitesinden indirdim blank bir şekilde ve dolduruyorum. fakat bazı yerler mesela 9a dan 9h ye kadar bırsey yazamıyorum(tıklanmıyor).
    -Ben amerikan vatandaşlığımı aldığım için part.1 1deki alien registration numberı boş bırakıcam sanırım değil mi ?

• @Richmond 8a-8j arasinda su anki adresinizi yaziyorsunuz. daha sonra son soruya hayir derseniz 9a-9h yi dolduracaksiniz. aksi takdirde doldurmaniza gerek yok. A number a gelince, bende sizin gibi vatandasligi sonradan almistim, ama A numaram vardi.. Yazdim.. bence sizde yazin bir zarari yok..

• @b1whsj58 cevap için teşekkürler.Konuyu baştan sona okuyorum şuanda. 8a -8j arasında mailing adresim olan pobox adresimi yazdım ama 9a -9h arasına tıklayamıyorum

• Ben el yazisi ile doldurmustum bazi yerleri. sizde oyle yapabilirsiniz.. problem olmadi..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Richmond, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhabalar .Aşırı basic birkaç sorum var.

-Ben ı129f formu dolduruyorum.Bunun için uscıs sitesinden indirdim blank bir şekilde ve dolduruyorum. fakat bazı yerler mesela 9a dan 9h ye kadar bırsey yazamıyorum(tıklanmıyor).
    -Ben amerikan vatandaşlığımı aldığım için part.1 1deki alien registration numberı boş bırakıcam sanırım değil mi ?

Diger kisimlari elle doldurabilirsiniz.

Hayir, alien registration number degismiyor, ayni numarayi yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@b1whsj58, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Selam.. yine ben.. bugün itibari ile benim K1 Ankara’da ready görünüyor.. sanırım konsolosluk Dan email beklememiz lazım değilmi?

aynen 🙂 simdiden tebrikler 🙂

• Şimdi anladığım ve forumda okuduğum kadarıyla yapmam gereken ilk şey I-129F yolllamak uscis e ama bu paket içinde eklemem gereken bazı şeyler var .Bunlar ;

-form g-1145( elektronik form )
    -535 dolar para(G-1450 form)
    -evlencegimizi kanitlamamiz (bunu nasil yapicam bilmiyorum ,diger insanlarin ornekleri bana uymuyor )
    -2yildan once tanistigimizin son 2 yildada bulustugumuzu gosteren kanitlar
    -benim icin naturalization certificate
    -Ikimize ait 6adet pasaport fotografi
    -Ikimizin yazacagi iliskimizi aciklayan birer mektup (ingilizce )
    -Kiz arkadasimin pasaport fotokopisi

Kendime bir checklist yaptim burda okuduklarimdan ve internette baktiklarimdan , bu sonuca ulastim . Bir eksigim varsa duzeltirmisiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Richmond evet ilk sayfaya soyle yazmisim:

Bu formu, gerekli ucreti, vize fotograflarini, esinizin vatandasligini gosteren belgelerin kopyalarini, gecmis 2 yilda gorustugunuzun kanitlarini, iliskinizi gosteren tum belgeleri (fotograflar, email ve telefon kayitlari, yazismalar, ucak biletleri ve iliskinizi kanitlayabilecek akliniza gelebilecek diger turlu evraklar ) ve ABD'ye girdikten sonra 90 gun icinde evlenme niyetinizi gosteren belgeleri (eger baska bir belge yoksa bu konuda bir mektup yazabilirsiniz) USCIS'e gondereceksiniz.

Iliskinizi aciklayan mektupta, 90 gun icinde evlenme niyetinizi yazabilirsiniz. Misal nerede nasil bir dugun planliyorsunuz vs.

ayrica vize/pasaport icin fotograf gerekiyor mu emin degilim.

• @b1whsj58 Arkadaşımızdan başka durumu " Ready " ye dönen arkadaşımız var mı? Veya randevu günü atanan?

• @Fahri merhaba benimde evraklarım ulaşmış mail bekleyeceğiz sanırım

• İkinize de hayırlı olsun şimdiden. Bizden hala haber yok...

• @crazycells tesekkurler ama bilemedim sonucta abd de dugun filan yapmicaz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells tesekkurler ama bilemedim sonucta abd de dugun filan yapmicaz

olsun resmi nikah olacak sonucta 🙂 3-5 kisi katilip sonrasinda da kutlamak icin bir mekana gidilse... alin size mini-dugun 🙂

• @crazycells yani simdi dusunuyorumda napayim mekana 1.5 sene onceden rezervasyonmu yapsam 😃 😃 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells yani simdi dusunuyorumda napayim mekana 1.5 sene onceden rezervasyonmu yapsam 😃 😃 😃

planlarinizdan bahsetmeniz yeterli, rezervasyon yapmaniza gerek yok 🙂

• Merhaba, vize durumu ready olan ve ankara konsolosluğundan appointment maili alan var mı?

Benzer Başlıklar

• 57
  • 1476
  • 116
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

34

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |