Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• sonunda DoS agustos ayina iliskin vize istatistiklerini yayinladi biraz once.. Ankara da 2 tane K1 vize islemi yapilmis. bunun yaninda agirlik B1/B2, F1 ve J1 vizeler.. akil alicak gibi degil. umarim Ankara artik K1 larada bakmaya baslar. yada en azindan NVC den dosyalari istemeye baslar.

• Ankara A1 26
    Ankara A2 4
    Ankara B1/B2 15
    Ankara B2 1
    Ankara C1/D 1
    Ankara C3 1
    Ankara F1 188
    Ankara F2 13
    Ankara G1 7
    Ankara G2 1
    Ankara G4 1
    Ankara H1B 4
    Ankara H4 5
    Ankara I 6
    Ankara J1 70
    Ankara J2 18
    Ankara K1 2
    Ankara L2 2
    Ankara M1 1
    Ankara NATO2 1
    Ankara O1 1
    Ankara O3 1

• Ankara CR1 9
    Ankara DV1 11
    Ankara DV2 4
    Ankara DV3 6
    Ankara F24 2
    Ankara F41 1
    Ankara F43 1
    Ankara IR1 18
    Ankara IR2 5
    Ankara SE1 1
    Ankara SI1 1
    Ankara SI2 1
    Ankara SI3 1
    Ankara SQ1 1

• Istanbul B1 3
    Istanbul B1/B2 228
    Istanbul C1/D 23
    Istanbul C3 4
    Istanbul E2 1
    Istanbul F1 190
    Istanbul F2 5
    Istanbul G4 2
    Istanbul H1B 2
    Istanbul H4 1
    Istanbul I 1
    Istanbul J1 47
    Istanbul J2 8
    Istanbul L1 1
    Istanbul O1 6
    Istanbul O3 2

• DV'ler bitince Ekim'de K1'lara başlanmayacak gibi görünüyor. Yoksa şimdiden randevu günü verilmeye veya NVC'den dosya istenmeye başlanırdı.

• @runaslan , @crazycells saolsun ayaklı bilgi bankası gibi çok emeği geçti herkese. bu gün vesikalığı çektirip göndericem sonra son kontrolleri yaptıktan sonra basvurumuzu yapıcaz. Pandemi döneminde işsiz kaldığı aylar oldu ama şuan saatlik $27 dolara iş buldu çalışıyor, onemli olan Ankara konsolosluğunun gelir durumunu incelemesiyse o zaman onumuzde en az 5-6 aylık süre var gelir düzeyinin düzenlenmesi icin.

Birde I-129F formunu doldururken bazı bölümleri dolduramıyoruz ben bazı programlarla mudahale edıp doldurabiliyorum ama nişanlım bunu yapamaz o yuzden cıktısını alıp kalemle doldurmasında bır sakınca yoktur diye tahmin ediyorum.

• @Umutcum Bilgisayardan yazamadıklarımızı veya cevabı olmayan yada bizi ilgilendirmeyen kısımlara siyah tükenmez kalemle N/A yazdık sakınca yok yani.

• konsolosluktan cevap alabilen oldumu?

• @Ali-Naci-Okay merhaba kardeşim yok walla hala haber maber

• Arkadaslar, simdi NVC den mail aldim. Benim evraklar Ankara ya gonderilmis bugun.. CEAC de statu de "in Transit" olarak degismis.. Benim K1 subat 24 de onay almis ve Mart basindan beri NVC de beklemede idi. bilmiyorum randevu alan varmi ama sanirim Ankara NVC den evrak istemeye basladi.. Umarim interview de kisa zamanda hallolur..

K-1
    129F gönderimi 07.10.2019
    NOA1 15.10.2019
    NOA2 24/02/2020
    NVC evrak gonderimi - 02/10/2020

• @b1whsj58 Güne güzel haberle başladık. Randevu alan birkaç kişi de görürsek çok iyi olacak.

• @b1whsj58 süper bir haber bu, gözünüz aydın şimdi ankaradan mail gelecek ve randevu alacaksınız bu demek oluyor ki Ankara is taking actions!!! Sanıyorum marttan beri Nvcden dosya istememişlerdi, ilk defa istediler. Yani k1 process etmeye başlayacaklar ki nvcden yeni dosya istiyorlar. Haber verdiğiniz için çok teşekkürler, randevu alabilen arkadaşlar olursa buradan da haber verin ki hepimiz öğrenelim aylardır merakla beklemedeyiz.

• Ben de çok sevindim, yakında görüşmelere başlayacağını da göreceğiz demek ki 😊

• Arkadaslar, facebook uzerinden baska bir arkadasdan da yine dun 2 ekim itibari ile K1 vize sinin "in Transit" olarak degistigini ogrendim. O da mayis 13 den beri bekliyormus.. Gorunen o ki NVC toplu bir gonderim yapmis.. Bence olumlu bir haber. Sanirim Ankara K1 randevulara baslamak uzere hazirlik yapiyor.. Ellerinde ne kadar dosya biriktigini ve bu duruma gore planlama yapacaklarini tahmin ediyorum.. Umarim en kisa zamanda gorusmeler baslar..

Bu arada, DoS in gecmis yillara donuk istatistiklerine baktim. yillara gore onay verdikleri K1 vize ler icin.. 2019 yilinda TC den 151, 2018 yilinda 120, 2017 yilinda yine yuzlu rakamlarda .. yani yillik ortalama 120-150 arasinda bir K1 onayi var.. Buda aylik ortalamada 10-12 civarinda.. Her nekadar yigilma var desler bile, eger Ankara gorusmelere baslar ise ve gunde 3-4 tane K1 na bakarlarsa ki bu cok da yapilamayacak bir durum degil, ayda yaklasik 40-50 tane gorusme yi cok kolaylikla yapabilirler.. Tabiki niyet onemli olan.. hayirlisi diyelim.. Umarim Ekim-Kasim hepimiz icin iyi olur da bu hasret biter artik..

• Arkadaşlar merhaba ekimde k1 vizesi için başvuru yapmıştık mail geldi nişanlıma evraklarım Ankara’ya gönderilmiş bir adim daha yaklaşmış olduk sona ..umarim en kısa sürede de randevu vermeye başlarlar

• İnşallah büyükelçilik mail atmaya başlar. Marttan beri belgelerimiz ankarada ama hala bekliyoruz

• Hadi gozunuz aydin arkadaslar. Zaten gorusmelere bir baslarlarsa kisa surede hallederler gibime geliyor. Su siralar da tum calisanlar gorev basindadir ta ki thanks giving’e kadar. orda belki izin alan personel cikabilir ama uzun surmez. En azindan bu sene bitmeden sizin dosyalari isleme alirlarsa cok guzel olur. Basinda da demistim bu surec insana sabretmeyi ogretiyor ama sonucu olumlu bitiyor.
    Iciniz rahat olsun, iliskiniz gercekse vizenizi alirsiniz. En azindan bunu bilin ve rahat olun tek sorun iste bu bekleme kismi yoksa zaten vizeden yana supheniz olmasin.

• @b1whsj58 arkadaşımızın yazdığı sayılarla ilgili yıllara göre daha detaylı vize verileri, meraklılara;

kaynak: https://www.haberturk.com/turklerin-abdlilerle-ask-vizeleri-dusuk-cikti-2110321-ekonomi

• Arkadaslar bir tane senatore yazi yazdik ilgilendiler sagolsunlar konsoloslugun onlara verdigi cevap onlardan kaynakli olmadigi state dept hala avrupa nin bazi bolgeleri icin askida oldugu ve onceligin evli ve cocuklu olan spouse vizelerinin oldugu yonunde sadece ara ara takip edin diyolar ais sitesini ....
    Ben konsolosluk cevap vermedigi icin yazdim onlara cevap verirler diye ki oylede oldu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Naci-Okay, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaslar bir tane senatore yazi yazdik ilgilendiler sagolsunlar konsoloslugun onlara verdigi cevap onlardan kaynakli olmadigi state dept hala avrupa nin bazi bolgeleri icin askida oldugu ve onceligin evli ve cocuklu olan spouse vizelerinin oldugu yonunde sadece ara ara takip edin diyolar ais sitesini ....
    Ben konsolosluk cevap vermedigi icin yazdim onlara cevap verirler diye ki oylede oldu

bilgilendirme icin tesekkurler.

Benzer Başlıklar

• 10447
  • 57
  • 2908
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |