Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Valjean, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@Valjean, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aklıma takılan bir diğer konu da doğum yeri. Oraya doğduğumuz semti mi yoksa direk olarak ili mi yazmalıyız? Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim...

Resmi kayitlarda nasil geciyorsa o sekilde yazin, semt olarak geciyor diye dusunuyorum.

Teşekkürler. Yeni kimlikte doğum yeri kısmı yok ama eskisinde semt yazıyor. Fakat eski kimliğimin bir geçerliliği yok çünkü yeni kimlik kullanırken onu iptal ettiler. Bu durumda yine de semt mi yazmak lazım yoksa il mi yazmalıyım?

kimlik belgesinden dogum yeri kaldirilinca, dogum yeriniz kayitlardan silinmis olmuyor 🙂 e-devletteki gibi doldurabilirsiniz.

• merhaba üniversite öğrencisiyim. 23 yaşındayım başvuru yapacağım. burada mesleklerle ilgili konuşmuşsunuz. öğrenci olduğum için benim için geçerli değildir diye umuyorum. maalum herhangi bir işte henüz çalışmadım .

• @zizu782 Lise mezunu olduğunuz başvuru için yeterlidir.

• @Chandler teşekkür ederim

• Merhabalar,

"(7) Some graduate-level courses - yüksek lisans terk ya da yüksek lisans öğrencisi" durumu ile ilgili..

Daha onceden Yukek lisansta kaydim vardi 3 ders aldim, 2 sinden kaldim sonra biraktim. Suanda muhtemelen atilmisimdir. Hic kayit vs yenilemedim.

Ben simdi burayi degilde University Degree yi isaretlesem bu ilerde basima is acar mi ? Bir Problem olur mu? Bide bunun ispat durumu vs. yani kaldigim dersin ispatina gerek mi var :))

Tesekkurler..

• Pasaport Bilgilerini girerken

1- Isim soyisim kismina pasaportta yazildigi gibi mi yazilmali ? Yani pasaportta turkce karakter ile yazilmis, bizde buraya turkce karakter mi girmeliyiz ?
    2-Tarih girerken mesela eylul ayi icin "09" mu girilmeli yoksa 9 mu? Bir onceki yilda ' soyle bir uyari almisim 'You must enter a one to two digit passport expiration month between 1 and 12." fakat bu sekilde submitledim, sanirim yanlis yapmisim.

Tesekkurler..

• @yesil green card başvurusu yaparken ingilizce karakterler kullanmalısınız.

youtube'da video var nasıl başvurabileceğiniz hakkında, yesilkartforum green card başvuru yazın, çıkar

• @Joey benim barada sordugum madde 1 deki isim soyisim kismi degil. Pasaport bilgilerinde sordugu isim soyisim. Pasaportumda turkce karakterler var sonucta. Birde su var, madde 1 de zaten adimi soyadimi soruyor ingilizce karakterler kullanarak dolduruyorum. Burada neden isim soy isim soruyor ki? Ben buradan pasaportta nasil yaziliyorsa o sekilde doldurmali diye anliyorum. Yanlissam duzeltin lütfen.
    Saygilar,

• Ben ocak doğumluyum da ay kısmına 1 mi 01 mi yazmam gerekli?

• @yesil hocam bende orda takıldım. pasaport kısmıdamı ingilizce karakterler ile olucak yoksa türkçe ile mi cevaplanırsa benide aydınlatır mısın hocam.

• @ufo349 bu işi çözse çözse @crazycells hocamiz çözer. Bende bilmiyor ve hocamizin bizleri aydınlatmasını bekliyorum.

Bu arada kayit süreci başlamış. Bol şans gerçekten isteyenlere..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ufo349, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@yesil hocam bende orda takıldım. pasaport kısmıdamı ingilizce karakterler ile olucak yoksa türkçe ile mi cevaplanırsa benide aydınlatır mısın hocam.

@yesil
    Arkadaşlar, denemek için girip baktım. Türkçe karakter kabul etmiyor. İsteseniz de Türkçe karakterle dolduramazsınız.
    Tekrar soruyor, çünkü kişinin adı pasaportta farklı olabilir. Birden çok vatandaşlığı olanlarda böyle durumlar olduğunu gördük.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetty, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ben ocak doğumluyum da ay kısmına 1 mi 01 mi yazmam gerekli?

Tarihi mm/dd/yyyy formatında istediği için 01 şeklinde yazmak uygundur. Ancak sistem 1 olarak da kabul etti.

• Konsolosluk randevusu başka ülkede olmasını istiyorum. Ne yapabilirim? Örnek olarak Bosna'da olmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim?

• 6 aylık pasaportla green card'a başvurabiliyor muyuz?

• @eren57tr, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

6 aylık pasaportla green card'a başvurabiliyor muyuz?

Evet, başvurduğunuz gün pasaportunuzun süresi bitmemişse başvurabiliyorsunuz. Pasaportunuzun bitmesine son 1 gün kala bile başvurabilirsiniz fakat kazanırsanız yenilemeniz gerekecektir.

• Merhaba arkadaşlar bugün ablamla enişteme green card başvuru yapayım dedim ben evli olmadıgım için başvuru yaparken bana hiç part 2 çıkmamıştı, ablamlara başvuru yaparken onlara part 2 çıktı bende hiç okumadım etmedim meğersem part 2 de eşi soruyormuş tamamen bense mesela ablamamı başvuru yapıyorum part2 de eşi sorduğu yere kompleee ablamın bilgilerini girdim böyle bi yanlışlık yaptım hem eniştemde hem ablamda aynı hatayı yaptım şimdi ne yapmam gerekiyor tekrardan başvuru mu yapmalıyım böyle mi kalmalı yoksa düzeltme şansım var mı ne yapacağımı bilmiyorum.

• @mhmmdkvnci yandı başvuru, geçmiş olsun

• Düzeltme şansınız yok, tekrar başvuru yaparsanız zaten 2 kez başvurduğunuz için herhalükarda geçersiz olacak başvuru.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ByDoski, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konsolosluk randevusu başka ülkede olmasını istiyorum. Ne yapabilirim? Örnek olarak Bosna'da olmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Sorunuzu ilgili konuda sormalısınız.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 6431
  • 8
  • 12037
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |