Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 30 Eylül itibarıyla toplam kaç vize verildiği konusunda bilgisi olan varmı acaba ?

• @atader, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

30 Eylül itibarıyla toplam kaç vize verildiği konusunda bilgisi olan varmı acaba ?

18245

eğer bugüne kadar ki vize verme oranlarıyla devam edilirse kalan 9095 vizenin %40 ı avrupaya tahsis edilecek. yani kaba taslak aile üyeleriyle beraber 3600 vize avrupanın olacak. her ortalama case başına vizeyi 2.2 alırsak 1640 dosya daha işlenecek avrupa için. elbette davaya katılanlara öncelik verilmediği durumu düşünrsek böyle olacak. böyle bir ayrıcalık varsa sıralama da çok daha ileride ya da geride olanlara vizeler paylaştırıldığı durumda anlamlı bir ilerleme olmayacaktır.

varsayımsal elbette bu oranlar ve sayılar.

• .........

• @DustyBlue En son EU'da vize alan case no sirasini biliyor muyuz acaba? Hatirlayamadim tam.

• @usanyc Bu işlerin garantisi yok maalesef. İlk davada biliyorsunuz davacılar önceliklendirildi ve ciddi bir avantaj sağladılar, fakat ikinci dava için şu anda bir öncelik gözükmüyor. Avukatlar bunun için uğraşacaklardır elbette.

• @DustyBlue, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@atader, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

30 Eylül itibarıyla toplam kaç vize verildiği konusunda bilgisi olan varmı acaba ?

18245

eğer bugüne kadar ki vize verme oranlarıyla devam edilirse kalan 9095 vizenin %40 ı avrupaya tahsis edilecek. yani kaba taslak aile üyeleriyle beraber 3600 vize avrupanın olacak. her ortalama case başına vizeyi 2.2 alırsak 1640 dosya daha işlenecek avrupa için. elbette davaya katılanlara öncelik verilmediği durumu düşünrsek böyle olacak. böyle bir ayrıcalık varsa sıralama da çok daha ileride ya da geride olanlara vizeler paylaştırıldığı durumda anlamlı bir ilerleme olmayacaktır.

güzel hesap ama vizesi reddedilen ya da sağlık raporu alamayanlar hesaba katılmamış.

• @DustyBlue Teşekkür ederim

• @arnold-layne, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@DustyBlue, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@atader, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

18245

güzel hesap ama vizesi reddedilen ya da sağlık raporu alamayanlar hesaba katılmamış.

Yuzde 20 ret orani var avrupa icin surecini devam ettirmeyecek olanlwrda vardir. 2000 dosya diyebiliriz kabataslak. Bence asil konu su mesela yukarida arkadasin biri davaya mudahil olmus case no 49 binlerde eger dqvaya mudahil olanlarin ayricaligi varsa ileriden ve geriden cok kisiye vize verilecegi icin ilerleme saglanabilir mi emin degilim. Yoksa excel dosyasini acip bowluklari silip 1650 2000 dosya araliginda ilerlemek gayet kolay. Ayrica ret orani mahkeme karari sonrasjnda degisebilir mi o da var. Bu dosya sahipleri turkiye gibi ulkelerden olusuyorsa agirlikli olarqk ret oranlari dusuk olacaktir.

• @crazycells ben ADB gittiğimde eşimi kızımı görmeye gideceğim der diye düşündüm.
    başka vizesi yok. Bilgilendirme için teşekkürler.

• @DustyBlue hali hazırda konsolosluklarda hazır bekleyen kaç dosya olduğu da önemli. güncel bir bilgi alma şansı var mı bilmiyorum.

• ⭐⭐

@arnold-layne, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@DustyBlue hali hazırda konsolosluklarda hazır bekleyen kaç dosya olduğu da önemli. güncel bir bilgi alma şansı var mı bilmiyorum.

Dava görülürken devlet avukatları 5bin demişlerdi. Hatta sadece bunlara vize verelim kapansın bu işe getirmişlerdi mevzuyu. Tabi laf devlet avukatlarından çıktığı için doğruluğu tartışılır 🙂

• forumdan biraz uzak kaldım ne davası?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• "The verification period for confirmation number 2020XXXXXXXXXXX has expired."
    Artık sorgulama sayfasında bu çıkıyor...
    Bu durumda eğer bahsedildiği gibi vize verilecekse "Mülakat tarihleri sadece mail ile bildirilecek anlaşılan"
    Gelmese de, sağlık olsun ne diyelim.

• @gucarslan teşekkürler

@DustyBlue hali hazırda konsolosluklarda hazır bekleyen kaç dosya olduğu da önemli. güncel bir bilgi alma şansı var mı bilmiyorum.

bütün dünyada 7166, avrupada ise 1960 dosya hazırda bekliyor. ben avukatların 7166 dosya için hepsine vize verelim önersinin reddedilmesini anlamıyorum zaten bu dosya sayısıyla 9000 vizeden bile fazlası elde edilebilirdi. her case 1 den fazla kişiden oluşuyor.

• @DustyBlue Hazırdan kastınız nedir? Evrak onayı almış ve mülakat tarihi bekleyenler mi, yoksa mülakat tarihi de set edilmişlerle birlikte mi

• @heroinchains, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@DustyBlue Hazırdan kastınız nedir? Evrak onayı almış ve mülakat tarihi bekleyenler mi, yoksa mülakat tarihi de set edilmişlerle birlikte mi

kcc den çıkıp gitmesi gereken konsolosluğa gitmiş dosyaları kast ediyorum. yani elçiliklere iletilmiş durumdaki. bunların bir kısmı randevu verilmiş ama vizesiz henüz basılmamış bir kısmı randevu almaya vakti kalmamışlardan oluşuyor ancak her halukarda kcc ile işleri bitmiş daha doğrusu nvc ile.

• @DustyBlue hazır bütün dosyalara vize verelim denmedi yanlış hatırlamıyorsam. işi ap'ye kalan, sağlık raporunda sıkıntı çıkan 400-500 istisna case için o teklif yapıldı.

@DustyBlue hazır bütün dosyalara vize verelim denmedi yanlış hatırlamıyorsam. işi ap'ye kalan, sağlık raporunda sıkıntı çıkan 400-500 istisna case için o teklif yapıldı.

oldu, adamlardaki kafaya bak 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |