Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tolga-şahin güzel haberler ardı ardına geliyor :)) maşallahh bir de pasaportunuz gelince abd ye giriş için ne kadar süre verdiklerini yazar mısınız

• @jamesbrain ve @Tolga-şahin tebrik ederim, yeni hayatınızda başarılar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolga-şahin hayirli ugurlu olsun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt pasaporttan isim kontrolu sadece.

• ⭐⭐

Sn @crazycells başvurudaki resimle karşılaştırmayı nasıl yapıyorlar

• @iskenderp , @smesut , @asilcenk , @road2america , @Commodore , @crazycells ; iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.
    @jamesbrain Tebrikler, yolunuz açık olsun.

@DustyBlue Hangi sistemden bahsediyorsunuz?

burada sorgulama yaptığımda: Invalid Immigrant Visa Case Number. Diyor.
    burada sorgulama yaptığımda: Interview Scheduled. Diyor.
    Sanırım biraz zamana ihtiyacı var. 😕
    Ama akşamüstü, PTT'den kargomun yola çıktığına dair bir SMS aldım. 🙂

@arnblt Kimlik kontrolü için sadece pasaporta baktılar. Ellerinde fotoğrafım yoktu. (Bu sırada başvuru sırasında düz, beyaz bir duvar önünde, iPhone 6 ile çekildiğim bir fotoğrafı kullanmıştım.)

@maranty Geçtiğimiz cuma günü yani Eylül 29'da sağlık kontrolüne girmiştim. Burada bana verdikleri belgenin üzerinde son geçerlilik tarihinin 29 Mart olduğu yazıyor. Yani aşıları olduğum günden itibaren tam 6 ay. Vize görüşmesinde bu konuyla ilgili bir şey denilmedi. Elimdeki son tarih, olduğum aşıların son tarihi.

İyi dileklerinize çok teşekkürler. Bekleyen herkesin şansı, bahtı, yolu açık olsun...

• Hayirli olsun... Dejavu oldum...

Biz iki cocukla gecirdik 3-4 saati... Kucuk oglum yerlerde yuvarlaniyordu artik 🙂

• Bu arada arkadaşlar görüşmelerine devam ederken ve biz onların hayırlı haberlerini alırken sorayım:
    Aralık için gönlünüzden ne geçer? 😉
    Daha önce yüksek atıp 7000ler demiştim.
    Şimdi de 7500civarı diyor ve iddaamı sürdürüyorum 😁😁

• Hayırlı olsun yeni hayatınızda başarılar @Tolga-şahin @jamesbrain umarım hepimiz sorunsuz geçeriz hepimiz😊

• @jamesbrain @Tolga-şahin yeni hayatınızda mutluluklar darısı başımıza

• Hayırlı olsun @Tolga-şahin @jamesbrain.

• @xemre selam ben arttırıyorum 9000-11000 gibi diyorum ,çünkü Dv2017 artık bitti . Konsoloslukların işi hafifledi. Şimdi arttırırlar diye düşünüyorum

• @greenleo DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@xemre selam ben arttırıyorum 9000-11000 gibi diyorum ,çünkü Dv2017 artık bitti . Konsoloslukların işi hafifledi. Şimdi arttırırlar diye düşünüyorum

Umarım düşündüğünüz gibi olur 🙏🇺🇸🙏

• @DustyBlue
    konsoloslukta beklerken genelde herkes gitmek ve yerleşmek yönünde hem fikirdi ama bir doktor vardı o çok sıcak bakmıyordu. Sanırım bu iş tamamen insanın kişiliği ile ilgili. Değişikliği ne kadar istediği ile ilgili.

@vdulkadiroglu @sorusuvar
    Bizim gündeki 23 sıradakiler de GreenCard içindi ya da en azından göçmen vizesi idi. 200lü sıralar göçmen, 100lü sıralar turist/öğrenci vizesi sırasıydı. 23 sıra bekleyenlerden 3-5i hariç geri kalanlar hep çocuklu/evli aileydi.

@DustyBlue işte bu ailelerin çoğunun derdi de çocuğun geleceği üzerine. Bizim de ufak bir kızımız var. Ben çok istiyorum ama eşim çok istekli değil aslında ki çekiliş eşime çıktı. 🙂 O da en azından çocuk için gitmek istiyor.

Ayrıca herkese çok teşekkür ederim. Ve bir haber daha pasapotrlarımızı da dün yollamışlar! Uçak bileti kovalıyorum.

@apostleoftruth evet doğru

• @xemre benim hesaplarima gore max 6.500 gibi gelecek. Ama insallah daha yuksek rakamlari goruruz 🙂
    Haftaya bugun aciklanir herhalde en gec

• Bence 7500 civarı olacaktır ama daha önceki yıllarda maksimum artış 4.500 civarında idi yine o kadar artsa bile 10.000'leri bulmaz gibi geliyor. Keşke 10.000leri geçse de bizde yavaş yavaş sevinmeye başlasak 🙂

• ⭐⭐

@sorusuvar DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sn @jamesbrain cook tebrikler, hayirli ugurlu olsun 🙂
    1 sorum var; 23 kisiydik demissiniz diger kisilerin de green card icin geldiklerine emin misiniz? Turistik ve is icin olabilir mi? Rakam cok yuksek geldi de 🙂
    Hocam sayı çok değil. Tahminen Türkiye'den 3000 case var tekil olarak. Aylara bölsen 250 case yapar. Günde 10-15 case alsalar normal.

• ⭐⭐

Eğer sistem gerçekten değiştiyse cut off 6500 -7500 arası olur. Atlamalara mart gibi başlar. Nisan tahminim 20000 civar olur. Dediğim gibi sistem değişti ise.

• @arnblt travel ban gelen İran vatandaşları da Ankara'da görüşmeye giriyordu. Eğer bu yasak dv 2018 talihlilerini de etkilediyse "umarım etkilemez" ankara konsolosluğu rahatlamış olacak. İlerleyen aylarda ülke kotası devreye girdiğinde daha çok talep edebilirler, tabi sistem değişmemiş ise.. 🙂

• Britsimon amca bir çalışma yapmış. 🙂 DV 2017 ceac verilerini patlaşmış ve EU için her 1000 case için yaklaşık 850 case seçildiğini ve bu 850 case içinden yaklaşık %34 ünün DS 260 doldurmayarak sürece devam etmediğini tespit etmiş. DV 2018 içinde önemli bir bilgi, okumanız tavsiye edilebilir. Selamlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |