Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Merhaba arkadaşlar bizim hızlandırma talebimiz 16 eylülde kabul olmuştu ,daha öncede yazmıştım zaten siteye, nvc onayımızda 2 hazirandı ama hala randevu tarihi bekliyoruz😔arkadaşlar size sorum NVC CEAC TRACKER ta “in transit” yazıyor ama ceac hesabımda “at ankara embassy” yazıyor bu durumda olan veya bilgisi olan varmı?

• @Ozgur-tunali teşekkürler,biraz ilginç ve uzun bir form..

• Dün NVC sayfasında ödememizin alındığı gözüküyordu ve ben ds 260 formunu doldurdum fakat summit yapıp imzalamadım,1 saattir sisteme giriyorum benim ödemem İN PROCESS yazıyor ve DS260 formuna giriş yapamıyorum,INCOMPLETE butununa basamıyorum,BİZ iki ödemeyi de yaptık,ödemeyi de almışlardı,bugün eşimin ücreti nde PAID yazıyor,benim ki ınprocess... bu sorun neden olur,ayrı dakikalarda en az 6 kere sisteme girip çıktım aynı görünüyor...

• @bulls dostum sanırım şuan sistemde bir sorun var benimde onaylanmış davamda eksikleriniz var diye mail geldi😂pasaport askerlik belgesi ve temiz kağıdı eksik yazıyor hemen altta üçüde onaylı bende anlamadım😂😂düzelicektir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ukoru, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar bizim hızlandırma talebimiz 16 eylülde kabul olmuştu ,daha öncede yazmıştım zaten siteye, nvc onayımızda 2 hazirandı ama hala randevu tarihi bekliyoruz😔arkadaşlar size sorum NVC CEAC TRACKER ta “in transit” yazıyor ama ceac hesabımda “at ankara embassy” yazıyor bu durumda olan veya bilgisi olan varmı?

gozunuz aydin diyelim 🙂 Konsolosluga ulasmis veya ulasmak uzere dosyaniz...

• @Ozgur-tunali Gerçekten ilginç bir durum bu,eşim NVC yi aradı ve cevap: bu çok normal bir durum eşiniz ds 260 formunu açılınca doldurmaya devam edebilir denilmiş,ds260 formunu dolduruz sıkıntı yok ama şu an sonra ki evrakları yükleyemiyorum....

• MERHABA arkadaşlar,evrak yüklemeyle ilgili bir kaç sorum olucaktı ceac sistemi için.. evlilik cüzdanın her bir sayfası için elimde 3 sayfa scan edilmiş sayfa var,ama her birini ayrı ayrı yüklemeye izin vermiyor,bir sayfayı yükleyince öteki sayfayı üstüne yüklemiyor,bir önce ki yüklediğim sayfayı silmemi istiyor. bende bütün sayfaların tek bir A4 üzerine scan edilmiş kopyası var onu yükledim ( sayfada evlilik cüzdanının dış kapağı,fotoğraflı olan sayfası,2. ve 3. sayfanın bulunduğu sayfası ) bunu yükledim poroblem olur mu?

Diğer soru fotoğraflar bölümüne kaç adet fotoğraf yükleyebiliriz? bir sınır var mı eşim le olan fotoğraflarda? dosya boyutu 2mb, ama kanıt fotoğraflarında bir limit var mı..?
    FOTOĞRAF BÖLÜMÜNE bana ait biyometrik fotoğraf da yüklemeli miyim?

• @bulls fotoğraflar diye bir bölüm bende yoktu.fotoğraf vardı sadece onada konsolosluk için gerekli olan fotoğrafı jpeg olarak yükledim.fotoğrafçıda çektirip kendime mail olarak aldım.o şekilde..evlilik cüzdanı olarak ben fotoğraflı sayfa ve arka sayfayı scan ettirip bir copy centerda tek dosyada iki sayfa şeklinde PDF olarak yükledim.iki MB ı geçmedi.ayarlıyorlar zaten adamlar tararken..

• @bulls açıldımı bu arada evrak yükleme alanınız?

• @Ozgur-tunali evet özgür bey açıldı ve imzaladım sonunda..

• @Ozgur-tunali kanıt olarak herahngi bir fotoğraf yüklemediniz mi? evlilik kanıtı olarak eşinizle?

• @Ozgur-tunali. PHOTOGRAPHS. yazıyor bende...

• @bulls ben iki farklı dosya halinde 10 adet kişisel fotoğraf kolaj yapıp yüklemiştim ne olur ne olmaz diye 🙂 ama su süreçte asil önemli olan belge sponsorluk belgeleri sanırım. Siz yine de benim gibi garantici olmak istiyorsanız fotoğrafta yükleyin derim

• @berfin-pektas teşekkürler berfin hanım,sponsorluk belgelerinde sıkıntımız yok,kafamı karıştıran şey ; kişisel biyometrik fotoğraf mı yüklemeliyim,yoksa eşimle olan kanıtsal fotoğraf mı yüklemeliyim... 🙄

• @bulls biyometrik fotoğrafta yükledim ayrı olarak eşimle fotoğrafta yükledim ben. Dosyaları biyometrik ve personal photos diye isimlendirerek yüklemiştim. Çok olsun eksik olmasın artık bıktık düzeltme gelmesinden 🙂

• @berfin-pektas Bilgi için yeniden teşekkürler,jpg formatında ki biyometrik fotoğrafımı kolaj yaptığım eşimle olan fotoğrafla DOUBLE PDF yaptım,tam olarak 1.8 mb oldu sonunda,yani 2mb 'tı geçmedik ve yükledim.

Zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler,bilgi paylaştıkca değerli hale gelirmiş,paylaşılmayan bir bilginin değeri ölçülmezmiş..@Ozgur-tunali arkadışımız ve siz bilgilerinizi paylaştınız teşekkürler.

Burada paylaşılan en ufak bir bilgi başkası için paha biçilemez olabilir.

• @bulls ben sadece kendi biometrik resmimi yükledim dediğim gibi..sorun olmadı umarım forumun sanırım en son kalanları olarak biran önce işler biter..

• @Ozgur-tunali Özgür bey belkide sadece biyometrik fotoğraf yeterlidir dediğiniz gib,ancak formun eski sayfalarını tek tek okudum ve bazı arkadaşlar kanıt fotoğraflarıda yüklemişler,bu forum bu yüzden faydalı.. umarım eksik evrak olarak geri dönüş yapmazlar ve bizde DQ oluruz..

• @crazycells merhabalar benim bir sorum olucaktı (The U.S. Embassy/Consulate General in TASHKENT, UZB approved your request for expedited processing of your immigrant visa application. The National Visa Center sent your immigrant visa application to the U.S. Embassy/Consulate General in TASHKENT, UZB for their action. The Embassy/Consulate General will contact you soon to schedule a visa interview.) ve şu an casem tashkentte bulunmakta bu durum sonrası ben şimdi ne yapmam gerek ?

• @shahzoda bu arada vize türü ir1 dir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |