Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar herkese!
    Vizeleri onaylananları gönülden tebrik ederim!
    Bir sorum olacaktı sağlık raporunun süresi ne kadar acaba yoksa kişiden kişiye değişiyor mu? Şu an genel olarak ne kadar sürelik bir rapor veriliyor ?

• @Maggo

Dosyamız Administrative Processing şeklinde gözüküyor 😕

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days. Under the U.S. Immigration and Nationality Act, Immigrant Visas for "Diversity Visas" cannot be issued after September 30th of the year in which you were selected to apply for a Diversity Visa. For example, entrants into the Diversity Visa Program in Fall of 2011 were selected for Diversity Visa 2012 Program, and selectees MUST apply and receive their visa prior to September 30, 2012 otherwise they lose eligibility to receive a Diversity Immigrant Visa, regardless of additional administrative processing. In addition, please note that some immigrant visas may not be able to be issued if the annual numerical limit for that category has been reached.

• @23enCo gayet normal endişe etmeyin bizimde o şekildeydi. ilk başlarda öyle gözüküyor sonradan ıssued yazacak.

• @dirilo çok güzel yeni hayatınız da mülakatınız gibi güzellikler getirsin size ve hepimize..

• @topraxxx bende 2020 talihlisiyim ama pandemi bana vurdu malesef ds260 gonderildi,dijital evraklar gonderildi.mülakat tarihi beklerken sıra bize gelmedigi icin 30 eylülde zamanımiz doluyor.ne diyelim hayırlısı

• @serdar-ann herhangi bir sağlık probleminiz yoksa maksimum 6 ay olarak düzenleniyor, o da sizin pasaporta basılan vize süreniz oluyor zaten.

• merhabalar bir sorum daha olacak, bana eksik bi belge var tamamla dediler, ben hollandadayim ve burdan bir belge istediler , lakin bu belgenin bana ulasmasinin suresi maksimum 2 hafta kadar olacagini öğrendim islem yaptırırken belgeyi almak icin, bunu konsolosluğa bildirdim ve bana bunu getirmeniz gerekiyor diye klasik cevap verdiler, vizemi basmazlar mi, pasaportumu aldılar ama bu belgeyi de getir dediler , ne yapmaliyim var mi bunun bi çözümü

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakanguner, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

merhabalar bir sorum daha olacak, bana eksik bi belge var tamamla dediler, ben hollandadayim ve burdan bir belge istediler , lakin bu belgenin bana ulasmasinin suresi maksimum 2 hafta kadar olacagini öğrendim islem yaptırırken belgeyi almak icin, bunu konsolosluğa bildirdim ve bana bunu getirmeniz gerekiyor diye klasik cevap verdiler, vizemi basmazlar mi, pasaportumu aldılar ama bu belgeyi de getir dediler , ne yapmaliyim var mi bunun bi çözümü

Belgeyi bugun veya yarin ulastirmaniz gerekiyor. Konsolos dosyayi bu sekilde kapatabilecek olsaydi yapardi diye dusunuyorum.

Aksi durumda vize almak icin 30 Eylul tarihinin uzatilmasini ve belgenizin ulasmasini bekleyeceksiniz.

Hangi belgeyi istediler?

• Arkadaslar Merhaba,

Telegram grup linkini nereden bulabilirim?

• Merhaba ☺
    Çetrefilli bir yolun sonunda çok şükür ki vizemiz onaylandı.Buradan okuduğumuz mülakat deneyimlerinin çok faydasını gördüğümüz için biz de mülakat sürecimizi yorumlamak istedik.
    24 Nisan için randevu tarihi vermişlerdi. Amerika için en önemli basamak olan mülakatımızı heyecanla bekliyor ; bir taraftan da hazırlık yapıyor, süreci planlamaya çalışıyorduk.Covid 19’ dan dolayı randevumuz iptal oldu.Buna rağmen enerjimizi yüksek tutmaya çalışıp dil vs. hazırlıklara devam ediyorduk. Ta ki aralık sonuna kadar vize verilmeyeceğini öğrendiğimiz ana kadar…Ne yapsak derken(kredi faiz oranlarının düşmesi tam denk geldi ) kendimizi ev alırken bulduk.Bu şekilde hayal kırıklığını en aza indirmeye çalıştık belki de.... Arada da foruma bakıyoruz tabi ki…alışkanlık olmuştu.Eylül başında Aisin açıldığını ve bazı kişilerin randevu aldığını öğrendik.Forumdaki yorumlardan yararlanarak gerekli yerlere mail attık..Bir haftaya yakın bekledik fakat randevu alamıyorduk.Biz normal olduğunu sanıp bekliyorduk.Meğer değilmiş.Ais’teki eski başvuraları silip yeniden tek kazananı ekleyip 28 eylüle randevu alabildik.Vakit kaybetmeden Unganlardan 22 Eylül tarihine de randevu aldık.Sonra evrak hazırlığına başladık.(Kızımızın rahatsızlığı sebebiyle kendi doktorundan epikriz raporu aldık, aşı kartları vs.). Unganlar randevusu gayet güzel geçti.Fotoğraf çekimi ve birkaç evrak tesliminden sonra Düzen Lab’a gittik.Eşim ve benden kan ve idrar istediler; röntgen çektiler. 5 yaşındaki kızımızdan hiçbir tahlil istemediler, röntgen de çekmediler.Düzen Lab’da 11’de işimiz bitti, oradan ayrıldık. 15.00’de tekrar geldik doktor muayenesi için.Önce talihli olan eşim muayene oldu Mehmet Bey’e.1 aşı vurmuş eşime.Çok soru sormamış.Sonra ben geçtim.Sohbet havasında Amerika’da ne iş yapacaksın, burada ne iş yapıyorsun, eşin ne iş yapıyor vs. sorular sordu.Konuşurken 1 aşıyı vurmuştu bile.Sonra kızıma geldi sıra.Epikriz raporunu inceleyip tavsiyelerde bulundu Amerika ile,uçuşla ilgili vs. Kullandığı ilaç olduğu için aşılarını yapmadığını, aşının zamanı gelmediğini yazdığını söyledi.Yardımcı olmaya çalıştığı çok belliydi, eksik arayan bir doktor değildi kesinlikle.Sekreterler de çok güler yüzlüydüler.Unganlar işini güzel atlatmıştık çok şükür. 
    Sıra mülakata gelmişti.Pazar günü (Covid olmadan bi gireydik mülakata duası ile ) covid19 sorularını mail attık. Pazar akşamı evraklarımızı kontrol ettik.Barkodlu DS 260 evrağını mailde aradığımız için farklı bir belgeyle karıştırmışız.Telegram grubu olaya el attı ve o sorunu da çözdük.(Teşekkürler yardımcı olanlara )Pazartesi sabah 08.15 gibi konsolosluk önündeydik.Güvenlik ismimizi çağırdı ve geçtik.Covid belgesini imzalattı.Başka bir şey istemeden içeriye aldı.Araba anahtarını kabul ediyorlar. Onun dışında hiçbir şeyi kabul etmiyorlar.Kemerini çıkararak geçti eşim.Sonra bekleme odasına girdik.Türk görevliden sıra nosu aldık ve beklemeye başladık.Sıramız gelince KCCye gönderdiğimiz evraklar, banka dökümanlar,evlilik cüzdanı, fotoğraf ve pasaportları teslim ettik. Tapu, ruhsat vs almadılar.(Para olarak: benim ve eşimin farklı hesaplarımızda altın dolar toplam değeri 30.000 dolar.)Tekrar sıramız yanınca ödemeyi yaptık.Beklemeye başladık.Sıramız gelince meşhur chelsea maskeli, pozitif enerji veren görevli ile başladı mülakatımız. Eşim mülakatımız Türkçe olsun dedi.Parmak izlerimizi aldılar, kızım için eşimin parmak izini aldılar.Yemin ederek başladık.Eşime ‘’nereye gideceksin: Georgia, neden:Arkadaşım Orada, Ne iş yapıyorsun: Bilgi teknolojileri.’’Güzel.Hiçbir sorun yok.Her şey güzel dedi sonra kalkıp giiti.Bir Türk görevli çağırdı.Görevli, fotoğrafımın uygun olmadığını, türbanı kulak arkasından yapmak gerektiğini, yakında bir fotoğrafçı var, oraya çektirip gelebileceğimizi söyledi.Bir not yazdılar güvenliğe göstermem için.Chelseali abimiz vizemizi onayladığını, hiçbir sorun olmadığı tekrar ederek bizi uğurladı.Yakındaki fotoğrafçıda çektirip teslim ettim chelseli abiye..Böylece başının,ortasının ve sonunun güzel olmasını umduğumuz Amerika serüvenimiz kesinleşti..Biraz uzun oldu.Kusura bakmayın..Umarım herkesin gönlüne göre olur…Yeşilkart forum ailesine çok teşekkür ediyoruz.Süreçte yalnız olmamak çok rahatlattı bizi… Umarım herkes için güzel şeyler olur…

• @fakay tebrik ederiz, darısı başımıza 🙂

• @eesra Çok teşekkür ederim. Bekleyen herkesin vizelerine kavuşması dileğiyle...

• @crazycells polis kaydını istediler ama iki gun icinde ulaşmam imkansız, coronadan dolayı,en az iki hafta diyorlar , sanırım olmayacak bu is

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fakay tebrikler 🙂 yeni hayatınız mutluluklar ve sağlık getirsin..

• Bugün pasaportlarımız ptt şubesine ulaştı hemen gidip aldık. Şimdi tek dileğimiz 30 eylül süresinin uzatılması ve her isteyenin vizesine ulaşması.

• @znerus hayırlı olsun, yılbaşından önce girebiliyor musunuz?

• ⭐⭐⭐

@23enCo herşey gönlünüzce olsun tebrik ederim

• ⭐⭐⭐

@fakay tebrik ederim yeni hayatınızda mutluluklar dilerim

• ⭐⭐⭐

@znerus hayırlı olsun gözünüz aydın diyelim ☺

• ⭐⭐⭐

@tugberkgoc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaslar Merhaba,

Telegram grup linkini nereden bulabilirim?

Sayın @gucarslan bu konuda yardımcı oluyor diye biliyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |