Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• maşallah herkes yurtdışında yaşıyormuş da mülakata ordan girimiyormuş

yahu yokmu ben keçiöğrende önce tavuk ayran gömdüm sonra gittim diyen birisi

ayrıca arkadaşlar kaç para gösterdiğinizi mutlaka söyleyin zira ben ve benim gibi birçok kişi konuşmalardan çok rakamlara odaklanıyor

• @TURKEYANDUSA seçtiğiniz ptt şubesinden alacaksınız, ev adresine gönderim yapılmıyor

• MULAKAT TARIHIMI KONTROL EDEMIYORUM YARDIM EDEBILIR MISINIZ, 16 DIGIT HATASI FALAN ALIYORUM

• @znerus Her sey gonlunuzce olsun. Dualarimiz sizin ile

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakanguner, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

MULAKAT TARIHIMI KONTROL EDEMIYORUM YARDIM EDEBILIR MISINIZ, 16 DIGIT HATASI FALAN ALIYORUM

hangi siteden kontrol ediyorsunuz?

• @crazycells hallettim çok teşekkürler, baktigim numara yanlismis , onay numarası yerine case numarası falan deniyormuşum

• Merhaba Herkese ;
    Öncelikle vizemiz onaylandı.

Mülakat detayları aşağıda ;
    Konsolosluk önünde 11.00 da olduk , saat 11.20 de güvenlik çağırdı , elinde ki liste de ikimizinde adı vardı.
    Dosyalarımız poşetteydi poşet alamadığını belirtti. O noktada covid sorularını tekrardan doldurduk.
    Ardından cebimizde ne varsa X-ray cihazına koyduruldu.
    Sonra diğer görüşme salonuna geçtik . Girişte solda genç bir Türk kardeşimize pasaportları verdik . O nokta da bizim sistemsel sıkıntıdan dolayı sadece eşimin ais kaydı olduğundan benimkini sordu , durumu izah ettim tamam dedi.
    Elimize numarayı verdi . Numaramızı bekledik , yandıktan sonra gittik İran asıllı olduğunu tahmin ettiğim kişiye evrak teslimine başladık .
    Eşim ana talihli olduğundan onun evraklarını istedi .
    Diploma fotokopi ve Aslı
    Birth certificate
    Polis record
    Evlilik cüzdanı aslı ve fotokopisi
    2 fotoğraf
    Amerika adresi
    Sağlık raporu
    Yine benim ais kaydımı sordu konuyu izah ettim ekleme yaptı.
    Ardından bana geçti benim için
    Diploma harici yine aynılarını istedi. Sonra tamamdır yine çağırıcam dedi ve geçtik beklemeye . Çağırdı ödememizi yaptık .
    Mülakatı beklememizi iletti.
    Chelsea maskeli afacan çocuk sonra bize seslendi , gittik.
    Kendisi direk İngilizce başladı bizde hiç bozmadan İngilizce devam ettik.
    Sohbet tadında oldu ama bu noktada canı sıkılıyor heralde biraz uzun sürdü Amerikalı arkadaşı moduna geçti . İngilizcemiz iyi olmasına rağmen çok akıcılık bizi yormaya başladı 🙂
    Yemin ettik , parmak izi verdik ve nereye gideceksiniz dedi Georgia Atlanda dedik .
    Orada kim var işinizi mi yapacaksınız evet dedik.
    Hesabımızda 60k dolar vardı , çok fazlaymış benim bu kadar param yok ne kadar para kazanıyorsunuz Türkiye de yıllık dedi söyledik gülüştük.
    Kaç yıldır evlisiniz dedi, cevapladık
    Amerika seyehamizi gördü n’aptınız orada fln diye sorulara başladı.
    Sonra neden gittiniz dedi şaşırdık işi makaraya vurdu banane neden gittiyseniz dedi güldü..
    o gülerken bizi iyice geriyor tabi bu tarz şakalar 🙂
    Son numarasını da sonunda yaptı . Amerika vizenizi iptal ediyorum dedi kaşeyi vurdu turist vizesine , ardından vizenizi de okeyleyemiyorum dedi biz orda dizler çözüldü , şaka şaka öyle olsa turisti iptal etmezdim dedi ve onaylandı 5 güne gelir dedi 🙂
    Sonuç ; İngilizce yaptığımıza pişman olduk 🙂 Sohbet edip bizi makaraya alası geldi abinin . Türkçe olsaydı daha kısa olur rahat ederdik 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omaykan sanırım en eğlenceli mülakat bu oldu 🙂
    umarım oradaki hayatınız da bu kadar eğlenceli geçer..

• Merhaba arkadaşlar biz de nisan ayında randevusu olup iptal edilenlerdeniz.Konsolosluğu arayıp tekrar randevu aldık..21 Eylül de sağlık randevusu için gittik rutin kontrol ve aşılar olduktan sonra işimiz bitti.

Görüşmede KCC’ye gönderilen evrakları istediler(nüfus kayıt,adli sicil kaydı)diploma aslı ve fotokopisi,mali belgeler,sağlık raporu istendi.Konsolosluğa girerken sağlık raporundaki CD’yi içeri almıyorlar bilginiz olsun,onu götürmenize gerek yok(Ama CD ile giderseniz de sağolsunlar kapıdaki ilgili arkadaşlar alıyor,siz çıkarken geri veriyor.)

Daha sonra görüşmemiz gerçekleşti ve sorunsuz ilerledi.Daha sonrasında tebrikler 5 gün içerisinde pasaportlarınız gelicek dendi.Çok tedirgindik ama inanın çok rahat geçiyor kimse stres olmasın,herkes son derece kibar,güler yüzlü ve anlayışlı.Buradan birçok şeyi takip ederek bilgi sahibi olduk o yüzden en başta @crazycells e ve bilgilerini aktaran arkadaşlara çok teşekkür ederiz.Herkese iyi şanslar...

• @omaykan hayırlı olsun, baya eğlenceli geçmiş 🙂

• @fetihy çok teşekkür ederim.

• @dmrtkn 4 kişilik aile için 55k gösterdik. ev araç hiç bişey göstermedik çünkü yoktu 🙂

• @omaykan hayırlı olsun, yeni yaşantınızda şansınız, bahtınız açık olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brrr vizesini alan herkese hayirli olsun...

• Merhabalar. Mülakat deneyimlerinin ne kadar faydalı olduğunu biliyorum. Ben de paylaşmak isterim. Özellikle mülakat öncesi bende soru işareti olan noktalara ayrıntılı değinmeye çalışacağım.

13 Nisan 2020'deki randevumuz iptal edilmişti malum durumdan. Ais üzerinden 23 Eylül 2020'ye yeni randevu almayı başardık.

13:15’teki randevu saatimizin 15 dk öncesinde kapıya geldik. Hiç bekletmeden aldılar. Covid sorularını yanıtlayıp imzaladık. Güvenlikçiler Türktü. İçeri girince pasaportların arkalarına sticker yapıştırıldı ve bekleme salonunda beklememiz söylendi. Salon bomboştu kimse yoktu. Numara da verdiler ama kimse olmadığı için numara yanmadan 5 dakika bile geçmeden bir görevli çağırdı. Klasik evrak teslimine başladık. Sadece KCC’ye gönderdiklerimizi istedi.
    Bizim şöyle bir çekincemiz vardı. Eşimin boşanma belgelerini KCC’ye göndermemiştik bunu sonradan farkettim. Sadece asıl talihli için geçerli bir evrak sanmıştım. Evrak teslim alan görevli eşimin önceki soyisimlerini sorunca boşanma mahkeme kararını verdim. İngilizce çevirisinin de olduğunu söyledim ama gerek yok dedi. Sayın @crazycells in yönlendirmesiyle eşimin önceki soyisimleri ile sorgulayarak nüfus kayıt örneklerini almıştım. (Benim soyismimle boşanma olayı gözükmüyordu. Ayrıca bunları da KCC’ye göndermemiştim.) Bu nüfus kayıt örneklerinin de bulunduğunu fakat güncel olduklarını söyledim. “Onları da alayım” dedi. Burda derin bir nefes aldık çünkü sorun olabileceğini düşünüyordum.

Banka hesap dökümünün yanında araba ve ev tapusu sundum. Ruhsat ve tapunun asıllarını almadı fotokopilerini ve bedel gösteren eklerini aldı. 23k dolar 76k tl değerinde araba ve 50k tl değerinde ev.(ev hisseli). Adres değişikliği yapmak istediğimi söyledim. Ufak bir kağıtta verdiğim adresi bilgisayara girdi. Evrakları teslim ettikten sonra “7 numaraya gidip ödemenizi yapın” dedi. Bu arada bu hanımefendi de Türktü.

Ödemeyi yaptık beklemeye başladık. En uzun beklememiz burda oldu, 5 dk civarında. Hafif kilolu sakallı bir bey ismimi söyleyerek çağırdı. Direkt ingilizce konuşarak parmak izi almak için yönlendirmelere başladı. Mülakatı ingilizce yapacaktım ama açıkçası sormasını bekliyordum. Sanırım diplomamdan ötürü böyle yaptı.(İngilizce öğretmeniyim). Sonra kısa bir yemin. Ne iş yaptığımızı sordu. Ardından ne zaman evlendiğimizi sordu. Sonra nereye gideceğimizi. Cevapladıktan sonra neden diye sordu. Çok kısa açıkladım. Kibardı ve sorgulayıcı bir tavrı yoktu. Daha önce Amerikada bulundunuz mu diye sordu. Eşim work and travel ile gittiğini söyledi. Ufak bir sohbet döndü. Nereye gittin, aa ben de oralıyım vs. soruları bu kadar oldu. Beklediğimin aksine gidince ne iş yapacaksınız diye sormadı. En son 5 gün içinde elinizde olur deyip diploma ve evlilik cüzdanını geri verdi. Ben boşanma belgesini geri istedim. “Oh sorry” deyip bulmaya çalıştı ve biraz eli ayağına dolaştı bulamadı falan. Sonra bir fotokopisini çekeyim dedi. Bekledik biraz gereksiz uzun sürdü. Bu sırada eşimle biraz daha konuştular. Teşekkür edip ayrıldık.

Darısı herkesin başına. Yeşilkartforum ailesi olmasa tek başına yapılacak iş değildi gerçekten. Özellikle DV2020’nin başına gelenlerle. Herkese teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba
    Bugün hem sağlık kontrollerini başlattık hem de mülakata girdik. Unganlar ve konsolosluk çalışanları çok yardımseverdi. Hissedilir bir yoğun çaba vardı.
    Mülakatımız olumlu geçti. Yarın sağlık taramamızı tamamlayıp konsolosluğa elden vereceğiz. Şuan herşey yolunda.
    Detayları uzun uzun yazacağım, şimdilik önemli gördüğüm bir detayı paylaşmak isterim.
    Bizim gibi eksik evrağınız varsa konsoloslukta durumu belirtin ve elden teslim edebileceğinizi söyleyin. Mülakat yapılıyor. Üzerine durumu yazdıkları bir kart veriyorlar onu getirerek eksik belgeyi kapıdan teslim edebiliyorsunuz. İşler hızlanıyor.

Vize alan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.
    Umuyorum bekleyen herkes vizesine kavuşur.
    Saygılar

• selam arkadaşlar 2020EU35XXX lerde olup onay maili alamayan arkadaş var mıdır ?

Dosya Numarasi: 2020EU35XXX
    DS-260 Gonderimi:06/06/2019
    KCC Evrak Istegi:21/10/2019
    KCC Evrak Onayi:
    Saglik Muayenesi:
    Vize Mulakati:
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy

• ⭐⭐⭐

@omaykan unutulmaz bir deneyim olmuş tebrik ederim yeni hayatınızda mutluluklar dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oguzhanKukul tebrikler 🙂 yeni hayatınızda mutluluklar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

37

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |