Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Anlamadığım bir konu case numarası current olma durumu,evrakların yollandiktan sonra mi yollamadan önce olan bir durum mu acaba.tesekkurler

• @waldeinsamkeit

Evrakların yollanıp yollanmamasından bağımsız olan bir durum. Numaranız current olduğunda, evraklarınızı yollamış iseniz size mülakat randevusu veriyorlar; yollamamış iseniz vermiyorlar (Tabii bunların tamamı, büyükelçiliğin açık olması ve aksi yönde bir executive order olmaması varsayımıyla geçerli).

• aos yapacak kişilere kcc e mail atıyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Anlamadığım bir konu case numarası current olma durumu,evrakların yollandiktan sonra mi yollamadan önce olan bir durum mu acaba.tesekkurler

ilk iletiyi okuyabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Akif-Taskiran, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

aos yapacak kişilere kcc e mail atıyor mu ?

hayir, DS-260 formunu doldurup USCIS'te mulakat yapacaginizi bildirdikten sonra KCC ile isiniz bitiyor.

Sonraki tum asamalari USCIS ile halledeceksiniz.

• Merhaba ds260 formunu doldururken ilk sayfada soyisim soruyor çekilişe başvururkenki soyadımı mı kullanmalıyım yoksa evlendikten sonraki soyadımı mı ? Çekilişten sonra evlendim

• merhaba arkadaslar bir kac soru sormak ıstıyorum sureci AOS yaparak surdurmek ıstıyorum

1. sponsor olarak bır arkadasımızı gosterebılırmıyız ?
    2. 1200 dolar yardım parasını bır cok arkadasım aldı fakat ben ırs ten dogrulama mektubu aldım bu yuzden benım yardım param yatmadı . Irs si aramadan duzelecek bır durum degıl bu fedarel vergımle beraber 2000 dolara yakın para alacagım sorum şu ki bu parayı alsam GC ıcın sıkıntı olurmu ? bır arkadasım bu parayı almamalısın alırsan devlete yuk olacagını dusunerekten GC vermeyebılırler dedı
      3 ) kredi skoru GC etkıler mı ?

cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@red_wine, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ds260 formunu doldururken ilk sayfada soyisim soruyor çekilişe başvururkenki soyadımı mı kullanmalıyım yoksa evlendikten sonraki soyadımı mı ? Çekilişten sonra evlendim

En guncel soyisminizi yazin. Zaten onceki isimlerinizi alt kisimda belirteceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Akif-Taskiran, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba arkadaslar bir kac soru sormak ıstıyorum sureci AOS yaparak surdurmek ıstıyorum

1. sponsor olarak bır arkadasımızı gosterebılırmıyız ?
    2. 1200 dolar yardım parasını bır cok arkadasım aldı fakat ben ırs ten dogrulama mektubu aldım bu yuzden benım yardım param yatmadı . Irs si aramadan duzelecek bır durum degıl bu fedarel vergımle beraber 2000 dolara yakın para alacagım sorum şu ki bu parayı alsam GC ıcın sıkıntı olurmu ? bır arkadasım bu parayı almamalısın alırsan devlete yuk olacagını dusunerekten GC vermeyebılırler dedı
      3 ) kredi skoru GC etkıler mı ?

cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

1. GC sahibi veya ABD vatandasiysa olur. Ayrintili bilgiler surada:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

2. WAT mi yaptiniz daha once? Neden bu parayi gonderdiler?

3. Etkilemez.

• Arkadaşlar merhaba,
    KCC evrak isteği maili geldi sonunda...
    9 binlerin sonlarındayım.
    1-2 gün içinde 10 binler mail almaya başlayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MUSTAFA-İNAL, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba,

süper haber, tebrikler 🙂
    devamı için de bol şans.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba,

süper haber, tebrikler 🙂
    devamı için de bol şans.

Teşekkür ederim. 🙂

• @MUSTAFA-İNAL, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba,

Tebrikler 🙂

• @Masda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba,

Tebrikler 🙂

Teşekkür ederim. 🙂

• Merhaba ben dv2021 e başvurduğumda lisans öğrencisiydim şuan mezun oldum ve çalışıyorum mail atıp bilgilerimi güncelleme me gerek var mı yoksa evrak istediklerinde direk diplomamı mı yollayım?

• ⭐⭐

@ŞükRü-Can-Kütükoğlu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ben dv2021 e başvurduğumda lisans öğrencisiydim şuan mezun oldum ve çalışıyorum mail atıp bilgilerimi güncelleme me gerek var mı yoksa evrak istediklerinde direk diplomamı mı yollayım?

Form açtırmanıza gerek yok. Ve, diploma KCC’ye gönderilecek evraklar arasında değil. Mülakata lisans diplomanızın aslını götüreceksiniz.

• arkadaşlar mehraba, ds260 formunu doldurdum ancak Sign and Submit kısmında "Enter your KCC Case Number:" bölümüne case numberimi yazmama rağmen kabul etmiyor? neyi yanlis yapiyorum acaba? tam olarak oraya 2021EU00022XXX yazmam gerekmiyor mu? ayrıca sadece 22xxx yazmama yada 00022xxx yazmama rağmen kabul etmedi.

//// edit..

denemediğim tek 2021EU22XXX kalmis onu deneyerek yaptim. tesekkur ederim

// edit 2

arkadaşlar ayrıca merak ettiğim iki şey daha var, 16 yaşından itibaren yaşadığım yerleri yazarken sadece ikametkah aldırdığım yerleri yazdım, onun haricinde 6-7 ay çalışmak için gittiğim antalya'ya ikametkah aldırmadığım için onu ayrıca oraya eklemedim. bunun bir sorun yaratma ihtimali olabilir mi?

bir diğeride amerikada ki adres kısmını "none" diyerek geçtim bunu nasıl daha sonra düzeltebilirim yada böyle kalması sorun olur mu? şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

• @MUSTAFA-İNAL tebrikler, bizde 10 binlerin başındayız bakalım her gün mail ve excel kontrolündeyiz. Şu süreçte excelden süreci takip etmek çok işimize yaradı. Düşünüp tasarlayanlara tekrardan çok teşekkürler 🙂

• @Emrexhn merhabalar, forumda okuduklarımızdan yola çıkarak önerilen e devlet üzerinde görünen yerlerden çok reelde kaldığınız yerleri yazmak daha doğrucu olabilir diye hatırlıyorum ( kısa dönemler olmamak kaydıyla)
    2- Amerika adresini mülakatta veya Amerikaya ilk girişte değiştirebilirsiniz diye biliyorum.
    Ayrıca durumunuzu imzanıza taşırsanız forumda daha iyi bilgiye ulaşabilirsiniz. Tebrikler, hayırlısı olsun.

• @Alican35 imzamı düzenledim, teşekkür ederim. adresleri gönderip kayıt ettiğim için artık düzeltemiyorum ancak büyük bi sorun olmayacaksa bu şekilde de bırakabilirim. herhangi bi eksiklikten dolayı iptal edilsin istemiyorum 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |