Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bizlerin bir dilekçe veya mail atmamız gerekir mi ?

• @stilll bilgilerinizin (case no, isim soyisim, ülke vs.) olduğu bir mektup yazıp imzaladıktan sonra tarayıp kuck'a email atmanızı tavsiye ederim. court order sonrası yaşananlar ağırlıklı olmak üzere yaşadığınız sıkıntıları irticalen izah etmeniz yeterli. ne kadar çok mektup, yargıç nezdinde o kadar çok sempati demek.

• Merhabalar. Süreçte bir gelişme mi var? Geçmişe doğru gittim bişey anlayamadım. Dava listesinde adımımız mı olması gerekiyordu.

• @Muhtaradana selamlar, umarım her şey yolundadır. 30k daki davaya katılan arkadaşlar mülakat tarihi alabildiler davaya katıldıkları için. Biz acemiyiz katılmadık yada o an önemsemedik 🙂 sizde mi davaya katılmadınız?

• @arnold-layne merhaba kardeşim bi sorum olucak sana 21 eylüldeki sonuçlanıcak olan davada bende davacıyım 30 Eylül tarihi uzatılmasa bile davacı olduğum için 21 Eylül karar gününden 30 Eylül son vize basım tarihine kadarki geçen zaman diliminde mülakat tarihi alma şansım var mı sence? Teşşekürler...

• @usanyc hocam kesin bir bilgim yok ama dos her türlü davalıları önceliklendireceğini açıklamıştı. o yüzden şansın var gibi görünüyor.

• @arnold-layne Teşşekür ederim

• @usanyc KCC den gelen mailde davacıların ve mülakat alıp mülakatı iptal olmuş kişilerin öncelikli olacağı yazıyordu. o yüzden bol şans umarım yetişir

• @ata_ksk Teşşekürler çok sağolun:)

• bu arada 3 kasım'da joe biden'ın seçilmesi hepimiz için şart gibi. biden seçilirse ocak'ta ofisi devralır almaz teamül gereği tüm eski proclamation ve eo'ları yürürlükten kaldıracak. trump yeniden seçilirse eo'nun uzatılacağından kimsenin şüphesi olmasın. vizelerimizi alsak bile ülkeye giremeyeceğiz yani.

• Sayın @Muhtaradana ve @crazycells merhaba,

Tekrardan randevu tarihi alanlar arasında KCC'den direkt mail alanlar var. Ancak ben randevu işlemini "AIS" üzerinden yaptım ve KCC'den henüz mail gelmedi.
    Talimatlar kısmında da "Talimat sayfasını yazdırıp, Konsolosluktan gelen mektup ya da e-posta ile birlikte konsolosluk mülakatına gelirken yanınızda getirmelisiniz" ibaresi bulunuyor. Benim gibi durumda olanlar için bu mailin gelmesini mi bekleyeceğiz yoksa "AIS" üzerinden alınan talimat sayfası yeterli olacak mıdır?

• Merhaba, biraz evvel başvurumun durumu ve mülakat tarihi için KCC ile görüştüm. Mülakatlar verilmeye başlandığını sıra numaralarının yüksek olduğunu neye göre ilerlediklerini sordum. Dava dosyasında isminiz varsa değerlendirileceksiniz; aksi takdirde dava dosyasında adınız yoksa 30 Eylül'de şansınızı kaybetmiş olacaksınız dedi. Bu şekilde bir bilgi alan var mı?

• @MehtapT, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, biraz evvel başvurumun durumu ve mülakat tarihi için KCC ile görüştüm. Mülakatlar verilmeye başlandığını sıra numaralarının yüksek olduğunu neye göre ilerlediklerini sordum. Dava dosyasında isminiz varsa değerlendirileceksiniz; aksi takdirde dava dosyasında adınız yoksa 30 Eylül'de şansınızı kaybetmiş olacaksınız dedi. Bu şekilde bir bilgi alan var mı?

simdi davaya katilabilirmiyiz. cevabi bilen varmi tskler

• Evet davaya katilabilir miyiz? Ayrica 30 eylulun uzatilma davasina nasil kayit yaptiracagiz?
    Bilenlerin lutfen yardimci olmasini dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bilgisi olan arkadaşlar kafamızda deli sorular: Konsolosluktan ya da KCC'den gelen e-maille değil de, aisden kendimiz randevu aldığımızda bir sıkıntı doğar mı?

Bol sanslar simdiden! Bence bizi buna mahkum edenler utansin 🙂 elinizde mulakat tarihi ciktisiyla konsolosluk kapisina gidin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozlemc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar dun vizemiz onayladi. Bugun ceac daki durumumuz ap olarak gorunuyor. Benim hatirladigim bu bu sene normaldi degil mi @crazycells. Pasaportumuz elimize gecse de artik rahat nefes alsak

Hayirli olsun simdiden 🙂 evet, normaldir.

Deneyimleri bekliyoruz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alpoo, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

herhangi bi davaya katılmadan mail alan var mı arkadaşlar veya böyle bi şeyin olması mümkün mü

Su an icin davaya katilanlar veya dosyalari Ankara'da olup randevulari iptal edilenler ilerleyebiliyor gibi. Ama KCC ve konsoloslukla iletisim kurmaya devam edin ve mulakat tarihi isteyin.

• @crazycells yine mail olarak mı iletişime geçmeliyiz ya da daha önceden attıgımız mail gibi mi mail iletmeliyiz ? yardımlarınız için minnettarız nasıl iletişime geçmeliyiz tekrar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stilll, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

sn @crazycells ve @Muhtaradana bizler davaya katılmayanlar olarak umutlarımızı sıfırlamalı mıyız ?

Henuz bilemiyoruz, beklentileri minimumda tutmakta fayda var. Ama sureci takip etmeye devam edin, butun gelismeler anlik oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dirilo, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sayın @Muhtaradana ve @crazycells merhaba,

Tekrardan randevu tarihi alanlar arasında KCC'den direkt mail alanlar var. Ancak ben randevu işlemini "AIS" üzerinden yaptım ve KCC'den henüz mail gelmedi.
    Talimatlar kısmında da "Talimat sayfasını yazdırıp, Konsolosluktan gelen mektup ya da e-posta ile birlikte konsolosluk mülakatına gelirken yanınızda getirmelisiniz" ibaresi bulunuyor. Benim gibi durumda olanlar için bu mailin gelmesini mi bekleyeceğiz yoksa "AIS" üzerinden alınan talimat sayfası yeterli olacak mıdır?

Dosyaniz konsolosluktaysa mulakatin sorun olmamasi lazim. Eger dosyaniz konsoloslukta degilse, KCC'ye ulasin ve randevu tarihini bildirerek dosyanizi Ankara'ya gondermelerini saglayin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |