Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Rusya'dan iki evrak onayı var bugün 49k civarı

• Brit Simon aynı videoda (59-60. dk. arası) KCC’nin en geç bu salı gibi davada ismi geçenleri bitirip Grup-4’le devam edeceğini zannettiğini söylüyor siz de bakarsanız...

• @tolgamg Çok güzel haber. Grup-4 hangi numaralar arası oluyor?

• @Deancorll, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@tolgamg Çok güzel haber. Grup-4 hangi numaralar arası oluyor?

Grup-4 evrak onay maili gelmiş olan ve aynı mailde bundan itibaren mülakat randevusu verilmesini bekleyin dedikleri talihliler. Bu gruba KCC ismi geçen davacılardan sonra çalışmaya başlayacak. Ancak siz bu grupta değilsiniz, siz grup-3’sünüz. Size daha önce zaten mülakat randevusu verilmiş ve sonra covid nedeniyle iptal edilmiş. Yani sizin KCC ile bir işiniz yok, mülakatınızı yenileme işlemini konsoloslukla halledeceksiniz.

• @mkonca davaya katılan biri mi?

• @mkonca, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Rusya'dan iki evrak onayı var bugün 49k civarı

merhaba
    davacı olma ihtimali var mı?

• kuck'a göre yeniden vize basımına ihtiyaç duyan son plaintiff de vizesini almış. süreç ilerliyor demek bu. her aşamada önce plaintiff'lerin işi görülecek anladığım kadarıyla.

• Biraz once geldi.

Thank you for your email regarding the scheduling of a Diversity Immigrant Visa interview appointment.

Consistent with the court order in Gomez v. Trump, the Department of State is making a good-faith effort to adjudicate as many Diversity Visa applications as possible notwithstanding Presidential Proclamation 10014. Please note, however, the DV-2020 Program expires on September 30, 2020 and, in accordance with law, diversity visas may no longer be issued after that date. The Department expects that, due to resource constraints, limitations due to the COVID-19 pandemic, and country conditions, we will not be able to adjudicate applications for all Diversity Visa selectees by that expiration date.

As ordered by the court, we are prioritizing individual named plaintiffs in the court case Gomez v. Trump and its companion cases who are applying for Diversity Visas. Beyond that, we have established priorities based on statutory standards and categories of cases most likely to result in timely issuances for eligible applicants. Accordingly, we are prioritizing applicants who have already been interviewed and who either have been determined eligible for a visa or may be determined eligible for a visa with additional information. We will also prioritize applicants with appointments that were cancelled in March, April, or May due to the COVID-19 pandemic and worldwide suspension of routine processing. Diversity Visa Selectees who have heard from the Kentucky Consular Center (KCC) that they are documentarily qualified, but awaiting an interview date, will be scheduled in accordance with their rank order and post’s capacity, consistent with our standard processes. For more details, see https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-DV-2020-update.html.

Kind regards,
    The Kentucky Consular Center

• @iwrdr davaya mi katilmistiniz

• @sinan-ruscuklu, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mkonca, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Rusya'dan iki evrak onayı var bugün 49k civarı

merhaba
    davacı olma ihtimali var mı?

Davacı ve ya tıbb işçisi olmaları yüksek ihtimal.

• @crazycells @Muhtaradana aşağıdaki şekilde bir e posta aldım. Ne anlama geliyor? Birde randevu alabilirsiniz diye eposta aldım ama yer yok. Bilgisi olan var mı?

Ankara'da bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Bölümü yetkilisi, aşağıdaki başvuru sahipleri için ek takip işlemlerinin gerekli olduğunu belirtti.
    Başvuru Sahibi Durum
    Konsolosluk Bölümü Yorumları:
    Saygılarımızla,
    CSRA Vize Randevusu ve Bilgi Hizmeti Ekibi
    A U.S. Department of State Consular Section officer located in Ankara has indicated that follow-up actions are required for the following applicant(s).
    Applicant Status
    Consular Section Comments:
    Best regards,
    The CSRA Visa Appointment and Information Service Team

• Herkese merhaba ben 9 eylülde randevu talebinde bulunmak için mail atmıştım burdan aldığım yönlendirmeler sayesinde. Bugün cevap geldi, benim evraklarım 11 martta onaylanmıştı ancak randevu alamadan pandemi başlamıştı ayrıca şuan süren davalardan herhangi birisine de başvurmadım aldığım cevaba göre bana randevu verilmesi çok olası değil gibi yani yetişeceğini sanmıyorum ama belki başkasına faydası olur diye maili paylaşmak istedim;

Thank you for your email regarding the scheduling of a Diversity Immigrant Visa interview appointment.

Consistent with the court order in Gomez v. Trump, the Department of State is making a good-faith effort to adjudicate as many Diversity Visa applications as possible notwithstanding Presidential Proclamation 10014. Please note, however, the DV-2020 Program expires on September 30, 2020 and, in accordance with law, diversity visas may no longer be issued after that date. The Department expects that, due to resource constraints, limitations due to the COVID-19 pandemic, and country conditions, we will not be able to adjudicate applications for all Diversity Visa selectees by that expiration date.

As ordered by the court, we are prioritizing individual named plaintiffs in the court case Gomez v. Trump and its companion cases who are applying for Diversity Visas. Beyond that, we have established priorities based on statutory standards and categories of cases most likely to result in timely issuances for eligible applicants. Accordingly, we are prioritizing applicants who have already been interviewed and who either have been determined eligible for a visa or may be determined eligible for a visa with additional information. We will also prioritize applicants with appointments that were cancelled in March, April, or May due to the COVID-19 pandemic and worldwide suspension of routine processing. Diversity Visa Selectees who have heard from the Kentucky Consular Center (KCC) that they are documentarily qualified, but awaiting an interview date, will be scheduled in accordance with their rank order and post’s capacity, consistent with our standard processes. For more details, see https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-DV-2020-update.html.

• @sedasaygin
    Case numaranız nedir?

• @iwrdr aynisindan bana da geldi. Dava mava katilmadik. Bu galiba kimlerin öncelikli vize alması gerektiğini soyluyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitsagun, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

arkadaşlar merhaba
    daha once de bu sorunu yaşıyordum ama cozum bulamadım. ais kaydı oluştururken ais kayıt pdf i ndeki seçenek bende çıkmıyor.
    normalde 6 mayıs tarihinde randevum vardı ama iptal edilmişti.
    şimdi tekrar ais sitesine giriş yaptım bende çıkan seçenekler bunlar. https://www.resimupload.org/r/etWFi bu şekilde

ayrıca https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=IV sitesinde 000 lar olmadan case numaramı yazınca "Your search did not return any data." hatası alıyorum.

yurtdşında yaşıyorum ve randevuya yurtdışında girecceğim. ais sayfasında eğer türkiye seçersem ais kayıt pdf indeki seçenek çıkıyor ama yurtdışında çıkmıyor

Mulakata gireceginiz konsolosluktaki yonlendirmeleri takip etmenizi tavsiye ederim. Konsolosluktan konsolosluga bu tur kucuk ayrintilar degisebilir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umit-muhamedov-0, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Aist nedir yardimci olurmusunuz linki varsa atarmisiniz

Ilk iletiyi okuyabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@simin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, gorusmeye I-134 formu goturenler var mi? Orijinali mi kopyasini mi vereceksiniz?

ciktisi da kabul ediliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AlicanKidd 3 veya 4'u secebilirsiniz.

• @ByDoski ben de katilmadim. Eposta dedigin gibi sunu diyor; sen zahmet edip eposta atmissin gorusme talep ediyorum diye ama bizim isimiz basimizdan askin. Dava edenler oncelikli sonra digerlerine sira sira bakacagiz. Eh sana da vakit gelir mi bilemeyiz. (Gelmez diyor aslinda)

• @yigitroun hayir katilmadik.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |