Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MySea kiliselerden bahsettinde kardeşim bir şey merak ettim sana sormak istiyorum.sen arabanla giderken hiç ezan sesi duyabildinmi ?ezan okunması sebestmi?hani ramazan bayramını geçtik bir kurban bayramında orada yaşatan müslümanlar kurbanlarını rahatça kesebiliyormu?bu konuda internette pek bir şey bulamadım.bilgilendirirseniz sevinirim..

• @clourpoint Ezan sesi duyulur mu bilmiyorum cunku yakinimizda yani duyulma mesafesinde degiller ama camiiler var ve Turklere ait olanlar duydugum kadariyla feto ve diger tarikatlarin gudumundeler. Mesela burada birde Islam merkezi ve camii var. Araplara ait. Kultur merkezi gibi bir yer. Cuma gunleri oglen saatlerinde o yolu polis trafige kapatiyor, Cuma namazi nedeniyle, cok kalabalik oluyor.

• @MySea sadece merak etmiştim bilgi için teşekkürler.

• @clourpoint, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@MySea kiliselerden bahsettinde kardeşim bir şey merak ettim sana sormak istiyorum.sen arabanla giderken hiç ezan sesi duyabildinmi ?ezan okunması sebestmi?hani ramazan bayramını geçtik bir kurban bayramında orada yaşatan müslümanlar kurbanlarını rahatça kesebiliyormu?bu konuda internette pek bir şey bulamadım.bilgilendirirseniz sevinirim..

Kurbanlarini ciftliklerle anlasip kestiriyorlar. Helal kesim yapan ciftlikler var.

• @Ryback bu iyiymiş teşekkürler👍

• ⭐⭐

@clourpoint Amerika da sadece 3 veya 4 şehrinde camiler de ezan okunabiliyor onda da ses ve saat limitleri var.

• merhaba arkdşlar 2017 model Corolla Le modeliyle uber-lyft yapılır mı nasıl sizce sorun olur mu mesela 4 yolcu geldiğinde problem yaşanır mı?

• @Mansfield1, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

merhaba arkdşlar 2017 model Corolla Le modeliyle uber-lyft yapılır mı nasıl sizce sorun olur mu mesela 4 yolcu geldiğinde problem yaşanır mı?

Toyota Camry olsa boyut acisindan daha iyi olur ama Corolla ile de yapilir sikinti olmaz. Corolla kullanan bir cok uber lyft soforu var. 4 yolcu gelirse biraz sikisik otururlar ama sigarlar sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐

@Mansfield1, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

merhaba arkdşlar 2017 model Corolla Le modeliyle uber-lyft yapılır mı nasıl sizce sorun olur mu mesela 4 yolcu geldiğinde problem yaşanır mı?

Daha çok Camry ve Accord modelleri seçiliyor sedan modellerde

• @Mansfield1 chicago da bir youtuber var. 2016 model corolla ile yapıyor. Corolla ile 2014 ve üstü yapılabiliniyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mansfield1 sen amerikada mısın yoksa daha gitmedin mi hiçbir şey anlaşılmıyor. Sen uber için araba markasını sormadan önce amerika ehliyetin aldığının üzerinden 1 yıl geçti mi uber artık şart koşuyor. Bu koşulu sağlıyon mu

• @Femini92, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@joejoe kusura bakmayın tekrar tekrar soruyorum da daha bir iki günlüğüm lyft’e. sakız Su ve araba yıkama gibi şeyleri fatura edebiliyor muyuz lyfte ya da vergiden düşmek şeklinde yanı. Fatura mı saklamam gerek nasıl yapabilirim peki

sanırım kişisel harcamalarınızdan ziyade sadece araç için olan harcamaları gider gösterebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 2 yıl şartı üzdü valla ilk iş olarak onuda yapamıcaz demek ki 😭

• @ahsenaydgdu yillik sarti belki oradaki eyalettedir california ve texas uber icin bir yil bekliyorsunuz. lyft icin boyle bir kural yok. ehliyet ve araba tamamsa hemen baslanabiliyor. bai eyaletlerde lyft arabanin model yili yuksek olabiliyor gerisi ehliyet alinca baslaniyor o kadar. arabinin da hic bir onemi yok bana gore her araba uygundur yeterki dort kapisi olsun. ben xl de yaptim kucuk araba ilede yaptim sknti olmuyor.

@yigitsagun uber lyft yaparken yaptiginiz km uzerinden masraf dustugunuzde zaten baya yetiyor o aman kalem kalem masraf dusmenize gerek kalmiyor kmyide zaten lyft ve uber size bildiyorlar uygulama acik (online) olsun yeter km saymaya baslar. yil sonunda yaptiginiz kmX0.58 centle carpip masraf olarak dusuluyor ki bu masraflari fazlasi ile karsiliyor tam zamanli yapiyorsaniz. tam zamanli yapmiyorsaniz eger o zamanda her yere giderken destinasyon modunu kullanarak gidin her musteriyi kabul etmek zorunda degilsiniz o kmleride saydirabilirisiniz. bu da tamamen yasal bir durum.

• @clourpoint, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@MySea kiliselerden bahsettinde kardeşim bir şey merak ettim sana sormak istiyorum.sen arabanla giderken hiç ezan sesi duyabildinmi ?ezan okunması sebestmi?hani ramazan bayramını geçtik bir kurban bayramında orada yaşatan müslümanlar kurbanlarını rahatça kesebiliyormu?bu konuda internette pek bir şey bulamadım.bilgilendirirseniz sevinirim..

Merhaba ben Jersey nin bir sehrinde duymustum(Jersey city ve Hoboken degil de daha ic kesimdeki sehirlerden biriydi hatilayamiyorum),caminin bir kac blok otesinden duyuluyordu.Cok sesli degil ama. Ve Turkiyedeki kadar duzgun bir okunusta da degildi.Okudugum kadariyla mahalleden izin alinip belli desibele kadar gun icerisindeki okumalara izin veriliyormus.

• @Mansfield1 bazen laf ediyorlar kucukmus diye.Ben bikeresinde keske x cagirsaydiniz demistim.Asiri kilolulardi 4* verdiler sanirim direk dusmustu puanim 🙂

• @gkhanfeez california için lyft 1 yıl şartı var malesef.

• Merhaba Bu pandemi yüzünden lyft yapmak tehlikeli olduğu için bende Amazon’da satışa başladım dedim ama kusura bakmayin pandemi oncesine kadar lyft yaparken simdi bam baska bir sektordeyim hayat iste..

• @ahmetkocyigit, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@gkhanfeez california için lyft 1 yıl şartı var malesef.

ben bir bucuk yil kadar lyft yaptim son 2 aya kadar california da oyle bir uygulama duymadim. ehliyetimi aldigim gunun ertesi basvurumda kabul olmustu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |