Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• Aker/Gomez avukatlarının yargıç Mehta’ya bakanlığın Schengen yasağı dahil kararla ilgili iyi niyet sergileyemediği, konsoloslukların randevuları geri çevirdiği ve KCC’nin sadece davacıların işlem göreceğini söylemesi konularıyla ilgili acil durum konferansı başvurusuyla ilgili tweet:

• @hadiharmandar randevumu kaçırdım seçeneğini seçince sadece bilgilendirme yazısı çıktı. Yeni randevu tarihi ile ilgili bir seçenek çıkmadı.

• @pawlover siz o işlemi bugün yaptınız sanırım. Ben onu randevudan hemen bir gün sonra 22 nisan tarihinde yapmıştım. Ondan birkaç gün sonra iki adet mail geldi. Bu maillerde yeni bi randevu hakkımın olduğu yazıyordu. Yani randevumu kaçırdım işlemini bugün yapmadım. Randevuya neden katılmadığımı gerekcelendirmemi istiyordu. Ben de Covid-19 yüzünden kaçırdığımı yazıp göndermiştim.

• @hadiharmandar evet ben bugün denedim. Konsolosluğu beklemekten başka çare yok sanırım.

• Yaric Mehta baba elinde sopa bekliyor. İndirecek kafalarina az kaldi.

• @Muhtaradana merhaba, hergün ais'den kaydımı kontrol ediyorum. şimdi yine ettim ancak "Seçtiğiniz lokasyonda mevcut randevu yok. Lütfen daha sonra tekrar deneyin." ibaresi çıkıyor. Acaba neden olabilir? randevular lotlar halinde mi açılıyor olabilir mi?

• @kelaynach evet çok kısa sürede 15-16 ve 18 Eylül tarihindeki tüm mülakatlar tükendi, konsolosluğa bu durum hakkında bir e-mail atın isterseniz aynı şekilde aisede e-mail ve telefonla ulaşmaya çalışın

• @crazycells, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@heroinchains, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Individuals who were named plaintiffs in Gomez v. Trump and its companion cases;
    Applicants who had already been interviewed who seek reissuance or to overcome a prior refusal;
    Applicants who were scheduled for appointments in March, April, or May and whose appointments were cancelled due to the COVID-19 pandemic and worldwide suspension of routine visa processing;
    For posts that have additional capacity to process applications and are not exhausted by the three categories above, applicants whose cases are pending with the Department’s Kentucky Consular Center.

Evet, Disisleri Bakanligi'ndaki aciklama guncellenmis ve bazi oncelikler eklenmis... Buna gore DV2020 vizelerini su siraya gore verecekler:

Davada ismi gecen kisiler

Yeniden vizesi basilmasi gerekenler veya kararname nedeniyle red alanlar

Mart, Nisan ve Mayis ayina randevusu verilip daha sonra iptal edilenler...

KCC'de dosyasi bekleyenler

@crazycells Mayıs ayında mülakat randevusu verilen olmuş muydu daha önce? Ben en son Nisan’ı görmüştüm. Benimki de Mayıs ayında olacaktı normal koşullarda verilseydi.

• @tolgamg Bu noktaya ne buradaki arkadaslar ne de Britsimons parmak basmis. Burada gozden kacan bir nokta var Mayis ayi diye belirtiliyor ama Mayis ayinda mulakat verilmedi diye biliyorum. En son 21 kusurlere kadar Nisan ayinda mulakat verildi. Mayis ayi icinde benimde dahil oldugum gruba evraklariniz onaylandi, mulakat tarihi bilgilendirilecek diye e-mail geldi. 22/04/2020 ve 23/06/2020 tarihlerinde pespese gelen EO'lar ile birlikte ise mulakat isleri yalan oldu. Acaba bu bir niyet gostergesi olarak bizlere mulakat tarihi verilacegini mi gosteriyor yoksa yapilan bir tarih karisikligimi merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgamg, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells, @tolgamg, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Yargıç Mehta 25 Eylül tarihini 21 Eylül’e çekmiş

harika haber

@crazycells Nasıl bir avantajı olacağını düşünüyorsunuz?

1 gun bile bircok kisinin vize almasina neden olabilir. Yargic Mehta su an icin bizim tek dostumuz, diger yargiclarin ne karar vereceklerini bilmiyoruz. 1 hafta once verilen karar 1 ay once cikmis olsaydi su an 100'lerce kisi vizesini almisti bile 🙂 O nedenle benim icin 1 vize 1 vizedir, 1 gun onlarca vize demektir 🙂 Gun one alininca, DOS o gune kadar verimli calismis gorunmek icin daha cok caba gosterecektir, zaten devletin avukatlari bugune kadar her asamayi sadece suruncemede biraktilar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tduran, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Dava açan arkadaşlar nasıl açtılar forumda paylaşılmışmıydı.

Evet, onceki iletilerde paylasilmisti; fakat davayi biz degil baska avukatlar acti ve diger ulkelerdeki DV talihlilerinden yardim istediler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadiharmandar, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Merhabalar
    Ais ten randevu aldım. 18 eylül 9.30 için. Elçilikten mail gelmedi. Şimdi bu tarih alma işlemi elçilik nezdinde dikkate alınıyor mu?

evet, tarihi zaten konsolosluk veriyor. O nedenle konsolosluktan baska bir bilgilendirme gelmedigi surece tarihi dikkate alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgamg, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@heroinchains, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Individuals who were named plaintiffs in Gomez v. Trump and its companion cases;
    Applicants who had already been interviewed who seek reissuance or to overcome a prior refusal;
    Applicants who were scheduled for appointments in March, April, or May and whose appointments were cancelled due to the COVID-19 pandemic and worldwide suspension of routine visa processing;
    For posts that have additional capacity to process applications and are not exhausted by the three categories above, applicants whose cases are pending with the Department’s Kentucky Consular Center.

Evet, Disisleri Bakanligi'ndaki aciklama guncellenmis ve bazi oncelikler eklenmis... Buna gore DV2020 vizelerini su siraya gore verecekler:

Davada ismi gecen kisiler

Yeniden vizesi basilmasi gerekenler veya kararname nedeniyle red alanlar

Mart, Nisan ve Mayis ayina randevusu verilip daha sonra iptal edilenler...

KCC'de dosyasi bekleyenler

@crazycells Mayıs ayında mülakat randevusu verilen olmuş muydu daha önce? Ben en son Nisan’ı görmüştüm. Benimki de Mayıs ayında olacaktı normal koşullarda verilseydi.

Turkiye'den alan oldugunu hatirlamiyorum, ama baska ulkelerden alanlar olmus olabilir.

• @crazycells teşekkür ederim. Hala şok yaşıyorum diyebilirim. Bunca şeyden sonra vizeyi almak lottery i kazanmaktan daha mutlu edecek bizleri.

• ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠

Arkadaşlar öncelikle yeniden mülakat alan tüm arkadaşlarımı tebrik ederim, hepimize hayırlı olsun

Ama burada önemli bir konuya değinmek istiyorum daha önce unganlar sağlık randevusu alan arkadaşlarımız burayı dikkatlice okusun, siz eğer vizenizi geçerli ama 31 aralık tan önce bitecek eski sağlık raporu ile alırsanız, Amerikaya vizenizle ilk giriş tarihiniz sağlık raporunun son gününe kadar olacağı için vizenizi kullanamazsınız, bunun sebebide şu anda halen 23 Haziran executive order kararlarının yürülükte olması, her ne kadar şimdi vize alsanızda bu executive order kararına göre 31 aralıktan önce Amerika'ya giriş yapamıyacaksınız, bunun için sağlık raporunu bir ay önce almış olsanız bile hemen yeni bir sağlık raporu alın ki,yeni sağlık raporu sürenizin geçerlilik süresi 6 ay olduğu için 31 aralıktan sonra ilk girişi yapmak için ek 3 ayınız daha olsun

Mevcut executive order yüzünden, eğer 31 aralıktan önce sağlık raporunuz biterse vizenizi kullanamazsınız, 30 Eylülden sonra yeni sağlık raporu alsanızda (mevcut kanunlar doğrultusunda) size yeni vize basılamaz, bu durumu son travel.state.gov güncellemesinde görebilirsiniz, hepinize mülakatta bol şans ve başarılar diliyorum,bağlantı linki ve ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-DV-2020-update.html

20200911_112556.jpg

• Merhabalar
    Foruma yeni üyeyim. Forumda yazıp gönderilmesi istenen e-posta üzerinde çalışıyorum. Orada hangi ayda bültene aktif olduğum bilgisine nereden ve nasıl ulaşabilirim. Bununla alakalı olarak bir tartışma konusu veya bilgilendirme linki varsa bilen birisi paylaşabilir mi?
    Saygılarımla

• @felif, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Merhabalar
    Foruma yeni üyeyim. Forumda yazıp gönderilmesi istenen e-posta üzerinde çalışıyorum. Orada hangi ayda bültene aktif olduğum bilgisine nereden ve nasıl ulaşabilirim. Bununla alakalı olarak bir tartışma konusu veya bilgilendirme linki varsa bilen birisi paylaşabilir mi?
    Saygılarımla

Telegram’da bültenleri otomatik paylaşan grup var. Sizin numaranız nedir?

• 2020EU00029XXX

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |