Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar;

Evlilik cüzdanını tercüme ettirmek gerekiyor mu¿
    Vukuatli nüfus kayıt örneğini tercüme ettirmek gerekiyor mu.
    Not: mülakata yurtdışında katılacağım...

• ⭐⭐⭐

@Doktorum_Spain, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sono Telegram grubuna nasil katilabiliriz?

Telegram'daki grubumuzun yöneticisi @gucarslan. Telegram'dan "gucarslan" ismiyle kendisine ulaşabilirsiniz. O sizi gruba alacaktır.

• Merhaba,

DS-260 formunda Amerika'da yaşan bir akrabamın adresini girmiştim fakat taşınmayı düşünüyorlarmış. Taşındıkları durumda mülakatta mı bu adresi değiştirmeliyim yoksa DS-260 formunu yeniden açtırıp mülakattan önce bu adres değişikliğini yapmalı mıyım? Her iki durumun da bana bir artısı veya eksisi olur mu?

• @ErayG mulakatta veya ulkeye giris yaparken degistirebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

Merhaba,

DV Observer’in büyükelçiliklerin yoğunluklarıyla ilgili yaptığı paylaşımda Ankara’nın 328 ile en yoğun noktalardan olduğunu gördüm.

Bu yükü hafifletmek adına niçin İstanbul’daki elçilikte de göçmenlik vizesi mülakatı yapmıyorlar? Sadece Ankara’da yapılmasının özel bir sebebi var mi sayın @crazycells ???

• Merhaba arkadaslar ds260 formuna adres kısını boş bırakabilir miyimz? bir risk teskil eder mi? tesekkürler

• ⭐⭐⭐

@irmakengun, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaslar ds260 formuna adres kısını boş bırakabilir miyimz? bir risk teskil eder mi? tesekkürler

Merhaba,

ABD’deki yerleşik adresinizi (yanı GreenCard’in teslim edileceği) soruyorsanız, boş bırakabilirsiniz. Mülakat esnasında adresinizi beyan edebilirsiniz.

Forumdaki DS260 doldurma videosunu ve PDF’ini incelemenizi tavsiye ederim.

• arkadaşlar merhaba, 2021 talihlisiyim pasaport sürem bitmek üzere, henüz ds-260 formunu doldurmadım. yeni pasaport için kaç yıllık geçerlilik bana yeterli olur? şuan malum fiyatlar çok gereksiz yüksek, 2 yıl işimi görecekse 10 yıllık parası ödemek istemiyorum. ayrıca merak ettiğim, bi aksilik olmadan greencardımızı aldığımızda amerikadayken pasaport süremizin bitmesi nasıl bi sorun teşkil eder? bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

• @Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

DV Observer’in büyükelçiliklerin yoğunluklarıyla ilgili yaptığı paylaşımda Ankara’nın 328 ile en yoğun noktalardan olduğunu gördüm.

Bu yükü hafifletmek adına niçin İstanbul’daki elçilikte de göçmenlik vizesi mülakatı yapmıyorlar? Sadece Ankara’da yapılmasının özel bir sebebi var mi sayın @crazycells ???

Merhaba sayın @Sono mulakata girmek istediğimiz yeri değiştirmek mümkün mü ? Benimki Tiflisde, yoğunluk açısından Ankaraya nazaran iyi ama listede daha iyi yerler var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrexhn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaşlar merhaba, 2021 talihlisiyim pasaport sürem bitmek üzere, henüz ds-260 formunu doldurmadım. yeni pasaport için kaç yıllık geçerlilik bana yeterli olur? şuan malum fiyatlar çok gereksiz yüksek, 2 yıl işimi görecekse 10 yıllık parası ödemek istemiyorum. ayrıca merak ettiğim, bi aksilik olmadan greencardımızı aldığımızda amerikadayken pasaport süremizin bitmesi nasıl bi sorun teşkil eder? bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

2 yıllık pasaport işinizi görecektir ancak; aradaki fiyat farki çok olmadığından tavsiyem 10 yıllık almanız yönünde olacaktır. zaten sonrasında tekrardan pasaport değişiklik bilgisi vermenize gerek kalmaz.

• Arkadaşlar DV2021 talihlisiyim. Olurda mülakat sırası önümüzdeki sene 30 eylüle kadar gelmezse ve amerikaya dil okulu ile gitmek istersem vize almakta sıkıntı yaşarmıyım? (önümüzdeki sene 2,5 yıldır türkiyede çalışıyor olacağım)

• @actuntas Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freefaller, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    DS 260 formunda Work/Education/Training kısmında yer alan “Have you traveled to any countries/regions within the last five years?” sorusuna iş/eğitim amaçlı yapılan seyahatlerin sorulduğunu varsayarak hayır cevabı verdim. Sonradan şüphe ettim. Turistik amaçlı seyahatleri soruyor olabilirler mi? Eğer öyleyse düzeltmek için KCC’ye mail atmam gerekir mi?

Bu sekilde kalabilir, soruyu dogru anlamissiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolgahan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba greencard la Amerika'ya gidip hemen bir amerikaliyla evlenirsek greencard statümuz ne oluyor?
    Vatandaşlık süreci hangisine göre ilerliyor ?
    Eğer evlenip bosanilirsa greencard hakkının geçerliliği sürüyor mu ?
    Teşekkürler

Statunuz degismiyor...

Green Card'i DV kategorisinden aldiginiz icin onemli olan bu diye dusunuyorum, ama ABD vatandasligi ile evlilik sonrasi belki 3 yilin sonunda bir basvuru sansi verilebilir, isterseniz bunu Muslu Hukuk Burosu'na sorun:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

Bosansaniz da Green Card'i evlilik ile almadiniz zaten, neden gecerliligini yitirecegini dusunuyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevzi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar;

Evlilik cüzdanını tercüme ettirmek gerekiyor mu¿
    Vukuatli nüfus kayıt örneğini tercüme ettirmek gerekiyor mu.
    Not: mülakata yurtdışında katılacağım...

Belgeler ingilizce olmali, eger ingilizce degilse tercume ettirmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Istanbul'da gocmenlik mulakati yapabilecek sistem ve konsolos yok diye dusunuyorum. Genelde her ulkede tek bir yerde yapiliyor, sadece Turkiye'de degil...

Sizin gozunuzde hepsi ayni sey gibi gorunebilir 🙂 ama diplomatlar belirli gorevlerle diger ulkelere gonderiliyorlar ve amirlerinden veya DOS'tan emir gelmedigi surece bu gorevinin disina cikamazlar. Ayrica konsolosluk bu islere "yuku hafifletmek" olarak bakmiyor maalesef. Konsoloslugu devlet dairesi olarak dusunurseniz, daha gercekci olur diye dusunuyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@irmakengun, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaslar ds260 formuna adres kısını boş bırakabilir miyimz? bir risk teskil eder mi? tesekkürler

Imzamdaki linkteki paketi inceleyebilirsiniz. Su an icin bos birakabilirsiniz, ama vize almak icin er ya da gec bir adres eklemeniz gerekiyor.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Tolgahan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba greencard la Amerika'ya gidip hemen bir amerikaliyla evlenirsek greencard statümuz ne oluyor?
    Vatandaşlık süreci hangisine göre ilerliyor ?
    Eğer evlenip bosanilirsa greencard hakkının geçerliliği sürüyor mu ?
    Teşekkürler

Statunuz degismiyor...

Green Card'i DV kategorisinden aldiginiz icin onemli olan bu diye dusunuyorum, ama ABD vatandasligi ile evlilik sonrasi belki 3 yilin sonunda bir basvuru sansi verilebilir, isterseniz bunu Muslu Hukuk Burosu'na sorun:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

Bosansaniz da Green Card'i evlilik ile almadiniz zaten, neden gecerliligini yitirecegini dusunuyorsunuz?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Merhaba sayın @Sono mulakata girmek istediğimiz yeri değiştirmek mümkün mü ? Benimki Tiflisde, yoğunluk açısından Ankaraya nazaran iyi ama listede daha iyi yerler var.

Eger baska bir ulkeye tasinirsaniz degistirebilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Masda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Eger baska bir ulkeye tasinirsaniz degistirebilirsiniz.

Teşekkürler Reyiz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |