Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• Ben de KCC, ankaraiv ve web formdan yazdim. Cevap gelirse paylasirim .

• @simin Gelen cevap otomatik mail olaraktır. Mailinizde güncellemeler kısmını kontrol edin lütfen.

• @salih2825 evet auto reply geldi, hem KCC'den, hem Ankara Public. 👍 👍

• Arkadaşlar merhabalar, ben de hem ankaraiv, hem kccdv, hem de soru formundan yazdım. Aslında dün gece panikle bir mail daha atmıştım KCCDV'ye, umarım banlanmam 🙂 Fakat artık kaybedecek bir şey yok diyip, bir kez daha , düzenli ve nizami bir şekilde sevgili @Muhtaradana nın taslağıyla da yazdım. Ben konu başlığı olarak ( yanlış olabilir ) "2020EU000XXXX Interview Request with Latest Court Order" yazdım, bilginize. İyi şanslar hepimize. Süreç çok yordu ama umarım değer. Eminim bir çok insan bu son orderla vize alacak, dediğim gibi artık bireyselden çok, komün olarak ne kadar olsa kar diye düşünüyoruz. İyi düşünene bir şekilde iyilik gelir nasıl olsa! 🙂

• @simin bana da auto reply KCC den geldi fakat ankaraiv'den gelmedi, o da benzer bir reply mı acaba?

• Yine çok peş peşe yazıdm fakat, (yazıldıysa affola) bu adamlar melek mi ne?

(Tabi bu dava için sanıyorum önden 500 dolores, dava bitince de bir 500 daha talep edilecek plaintiff olmak adına)

bir de maalesef konsolosluğumuz en yoğun konsolosluklardan biri ve sanıyorum bu yüzden firesi en yüksek olma ihtmali olan.

• @heroinchains evet automatic reply from Ankara-Public-IV .

Thank you for your inquiry.

In response to significant worldwide challenges related to the COVID-19 pandemic, the Department of State has temporarily suspended routine visa services at all U.S. Embassies and Consulates. Embassies and Consulates have canceled all routine immigrant and visa appointments as of March 20, 2020, but will continue to provide emergency.... diye devam ediyor..

• @heroinchains 328 Turkiye icin DV2020 case sayisi mi?

• @heroinchains "face barriers to entry that not resolved by today's order" ne gibi bir bariyer olabilir acaba? Charles Kuck ve Greg'e gore Dv2020'lere yol acildi diye anladim Eger Buyukelcilik cevapsizsa Phil'e yazin dediler dun aksamki FB videoda.

• Türkiyede mülakata girmeyi bekleyen kaç case numarası var acaba ?

• @simin Sanıyorum bu numaraları en son Mayıs durumuna göre söylediler, kümülatif bir case numarası olmayabilir. Çünkü şu anda HERKES current. Evet dediklerine göre herkesin şu anda öncelikli bir hakkı var. Bakalım ne kadarı yetişecek! Avukatlarımızın dediğine göre iyi niyetlerini göstermek için olabildiğince herkesi yetiştirmek durumundalar. Yok ayarlayamıyoruz falan filan derlerse de Phil'e tweet atmamız ve bu durumu belgeli göstermemiz gerekiyormuş.

• @heroinchains İran ile giriş çıkış yoksa tamamdır bu iş. :))

• @ahmeter32 Onlar vize işlemlerini Türkiye üzerinden yapıyorlardı değil mi ? Dediğiniz gibi öyle bir durum var ise bizim için ekstra bir avantaj olabilir. Pekii gerçekten öyle bir durum var mı ?

• Arkadaşlar kararın 2021 kazananlarının durumuna bir etkisi oldu mu veya ilerde olma ihtimali var mı?

• Bugün mail atmakla uğraşırken aklıma https://ais.usvisa-info.com/en-tr/iv sitesinden grup işlemlerinden acil randevu alma seçeneği geldi. Ancak grup işlemlerini ararken yanlışlıkla "add applicant" sekmesine bastım. Yeni bir aday ekleme gibi algıladı ve şu anda ana ekrandan gitmiyor. Belki yanlış başlıkta yazdım ama şu an burası aktif olduğu için buradan yazmak istedim. Bu işlemi iptal ettirmek için ne yapmalıyım? Daha önce bu şekilde birşey yaşayan oldu mu acaba?
    Screenshot_20200905-170200_Chrome.jpg

• @salih2825 maalesef Türkiye'de yapıyorlar ais de Türkçe İngilizce Farsça çıkıyor Ankara'da. 4 Haziran'da gümrük açılmış sadece.Seyahet ile ilgili hala yasak var haberleri çıkıyor.Azerbeycan yazdım 1 Haziran'da açıldı diye haberleri görüyorum ama İran'da yok inşaallah olmazda boş olur. :))

• ⭐⭐

Hakimin neden 25 Eylül'e tarih verdiği hakkında bir bilgisi olan var mı? Tarih seçimi çok özenli bence. Komple aylık ilerlemeyi görmek istiyor olsaydı 30 Eylül veya 1 Ekim olabilirdi.
    24 Eylül'de EO kararını gözden geçirme için yine toplanacaklar (devam mı tamam mı diye). Ve ertesi gün de hakim dv sürecinin ilerleyişi için tekrar bir karar verecek. Sanki gözdağı veriyormuş gibi geldi bana. Hani "Bakın sizin otoriteniz sarsılmasın diye EOyu kaldırmadım ama son şansınız kendiniz kaldırın yoksa 25inde ben kaldırırım" der gibi bir tarih..

• @zıpzıp Brit Simon'ında dediği gibi "Sizin çoook vaktiniz var, lütfen 2020'ye odaklanalım" 🙂 Şu anda sizde bir aksilik gözükmüyor arkadaşlar, hele ki 2020 süreçleri sorunsuz tamamlanırsa Ocak'ta başlayacak 2021 görüşmeleri daha erken bile başlayabilir.Tek yapmanız gerkeen sıkı takip etmek. Lütfen sabır. görüyorsunuz neler çekiyoruz 😞 Şükür ki böyle bir probleminiz yok 😞

• ⭐⭐

@heroinchains Ocakta başlasın da hiç sıkıntı yok. Yeter ki başlasın. Ya da yeter ki başlayacağı tarih kesin olsun desem daha doğru. Belirsizlik psikolojik olarak çok yoruyor.
    Mesela gelip deseler ki Ezgi sen formunu doldurdun gönderdin, artık yapacağın bir şey yok, git biraz tatil yap, 1 Ocaktan itibaren süreçle ilgilenmeye devam edersin. Mart'ta da gelirsin vizeni veririz. Ne güzel olurdu 🙂

• @EzgiLera 2020 talihsizi olarak ben hiç yorum yapmayayım "belirsizlik" hakkında o halde 🙈

Benzer Başlıklar

• 19
  • 4
  • 5
  • 40
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

131

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |