Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @srhnkskn bilginize ve tecrübenize teşekkür ederim 👏 eşimde lotoyu kazandı onun başvurusu için daha ötelemeli bir süreç düşünüyoruz. buradaki amacımız 4 kişilik sıfırdan başlamak yerine benim önceden gidip bir miktar birikim ve yaşam zemini oluşturmak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kratos, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@srhnkskn bilginize ve tecrübenize teşekkür ederim 👏 eşimde lotoyu kazandı onun başvurusu için daha ötelemeli bir süreç düşünüyoruz. buradaki amacımız 4 kişilik sıfırdan başlamak yerine benim önceden gidip bir miktar birikim ve yaşam zemini oluşturmak.

merakımı mazur görün ancak bir şeyi merak ettim. "eşim de lotoyu kazandı" derken kastınız eşinizin de 2021 çekilişinde lotoyu kazanması mı?

yani ikinize de çekilişte talihli statüsündesiniz değil mi? çünkü malum eşlerden birine çıktığında diğeri de onunla birlikte talihli sayılıyor, biliyorsunuz.

• @gucarslan Merhaba; evet eşimde talihli hatta forumdaki listede ye de ekledim takip ve istatistik yardımı olması amacıyla eşim 7 binlerde ben 8 bin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan Merhaba; evet eşimde talihli hatta forumdaki listede ye de ekledim takip ve istatistik yardımı olması amacıyla eşim 7 binlerde ben 8 bin.

🙂 çok büyük bir şans, ikinizi de tebrik ederim.

ikiniz de talihli olduğu için süreç aslında iki farklı şekilde ilerleyebilir.

1. eşiniz kendi case numberı üzeriden ds260 formunu doldurmaz ve sürecine asıl talihli olarak devam etmez. bu şekilde talihli durumu boşa çıkmış olur

2. ancak eş kontenjanından sizinle birlikte green card alma hakkını kazanır. ama tabi bu sizin üzerinizden onun da sürecini devam ettirmesi ile mümkün.

kısaca istediğiniz şekilde sürecinizi devam ettirme şansınız var. bu şans sanırım çok fazla karşılaşılan bir durum değil. sanırım bir yerlerde çok ihtiyacı olan bir fakiri sevindirdiniz 🙂

karar elbette ki sizin ancak; ileride farklı vize prosedürleri ile uğraşmamak için bütün aile bireyleri için prosedürü ilerletip ilk girişlerini yapmanız şahsen daha cazip geliyor bana. bol şans sürecinizde.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim 🙂 sizin dediğiniz çok daha mantıklı 2. seçenekte bir kişinin daha bizim gibi hayallerine kavuşmasına sebep oluruz belki. Umarım.

• Merhaba
    Eşim ve kızım için ds260 forumunu doldurdum ama gönderemiyorum, en son bölümdeki imzala ve gönder kısmında vaka numarası soruyor, ve girdigim vaka numarasını kabul etmiyor, ne yapmalıyım?
    Yardımcı olurmusunuz, teşekkür ederim...

• @cruZer50 Merhaba case numarınızda normal sayılara kadar olan 0'ları kaldırıp yazmalasınız. Ör: 2021EU0008345---> 2021EU8345

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@local1907, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar, bugün KCC’den belgelerin yüklenmesi için email aldım. Kanada’da 8+6 aylık dil kursunda kalmıştım. Bu durum için benden polis kaydı isterler mi? Şu anda Türkiye’deyim. Korona durumundan dolayı kanada turistik girişlere kapalı. Ne yapmamı önerirsiniz?

Evet, isteme ihtimalleri yuksek. Kanada, ulkede olmayana bu belgeyi vermiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan Çok teşekkür ederim 🙂 sizin dediğiniz çok daha mantıklı 2. seçenekte bir kişinin daha bizim gibi hayallerine kavuşmasına sebep oluruz belki. Umarım.

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1478/greenkart-talihlisi-olup-abd-ye-ailece-gidememek

• Arkadaşlar Merhaba, DS-260 formumu haziranda gönderdim. Ve şuanda iş değiştirme gibi bir durumum var. Sizce iş değiştirmemin mülakat sürecinde negatif bir etkisi olur mu?

• ⭐⭐

@O-B-K, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar Merhaba, DS-260 formumu haziranda gönderdim. Ve şuanda iş değiştirme gibi bir durumum var. Sizce iş değiştirmemin mülakat sürecinde negatif bir etkisi olur mu?

Herhangi bir etkisi olmaz.

• Arkadașlar merhaba, numaram 6 binlerde daha once formu hic actirmamistim ve dun evrak talep maili aldim, sorum su ki ben azerbaycan vatandasiyim erkek arkadaşim turk, yaklasik 10 gun sonra istanbulda nikah kiyacagiz ve evlilik cuzdanimizi alacagiz, kcc evraklarini o zaman ds 260 formlarini actirip kendi medeni halimi ve soyadimi da degistirip esimi ekledikten sonra gondermek istiyoruz ancak bu durumda benim hala eski olan pasaportumu gondermek zorundayiz cunku pasaport degisikligi icin bakuye donmem gerekecek bu da ekim ortasini bulabilir, bu durumda sizce simdi bekar olarak gonderip mulakat tarihi aciklandiktan sonra mi formu actirip guncel belgeleri gondermeliyim yoksa simdi mi yapmayaliyim(bu durumda tek eksigim soyadim degismis pasaport gorseli ve yeni numarasi olacak ve bu haliyyle kcc kabul eder mi bilmiyorum), yoksa bir ucuncu secenek bir bucuk ay bekleyip her seyi yeniledikten sonra mi kcc evraklarini gondermeliyim(kcc icin bu kadar beklemenin tavsiye edilmedigini dusunuyorum)

• Sevgili dostlar biraz önce KCC evrak talebi almış bulunmaktayız. UK dan beklediğimiz police certificate geldiğinde evrakları göndereceğiz. Bekleyen tüm forumdaşlara iyi şanslar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunelll, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadașlar merhaba, numaram 6 binlerde daha once formu hic actirmamistim ve dun evrak talep maili aldim, sorum su ki ben azerbaycan vatandasiyim erkek arkadaşim turk, yaklasik 10 gun sonra istanbulda nikah kiyacagiz ve evlilik cuzdanimizi alacagiz, kcc evraklarini o zaman ds 260 formlarini actirip kendi medeni halimi ve soyadimi da degistirip esimi ekledikten sonra gondermek istiyoruz ancak bu durumda benim hala eski olan pasaportumu gondermek zorundayiz cunku pasaport degisikligi icin bakuye donmem gerekecek bu da ekim ortasini bulabilir, bu durumda sizce simdi bekar olarak gonderip mulakat tarihi aciklandiktan sonra mi formu actirip guncel belgeleri gondermeliyim yoksa simdi mi yapmayaliyim(bu durumda tek eksigim soyadim degismis pasaport gorseli ve yeni numarasi olacak ve bu haliyyle kcc kabul eder mi bilmiyorum), yoksa bir ucuncu secenek bir bucuk ay bekleyip her seyi yeniledikten sonra mi kcc evraklarini gondermeliyim(kcc icin bu kadar beklemenin tavsiye edilmedigini dusunuyorum)

Sizin durumunuzda tum belgeler guncellendikten sonra iletisime gecmenizi tavsiye ederim, cok buyuk bir gecikme olmayacak surecinizde.

• Arkadaşlar merhaba kcc den mail geldi sonunda istenilen evrakları hazırladım pdf çevirdim. mail yollarken Konu kısmına bi şey yazmamıza gerek var mı ? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@mehmetkonuklu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba kcc den mail geldi sonunda istenilen evrakları hazırladım pdf çevirdim. mail yollarken Konu kısmına bi şey yazmamıza gerek var mı ? Teşekkürler.

Mehmet bey hayırlı olsun.

Case numaranız kaçtı?

• 202EU6XXX

• ⭐⭐⭐

@mehmetkonuklu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

202EU6XXX

Hayırlı olsun tekrardan Mehmet bey. Forumda birbirimizle yardımlaşırken işleri daha da kolaylaştırmak adına imzanıza da taşır mısınız bu bilgileri?

• @Sono formuma pek aşina değilim. nasıl yapıcam

• @mehmetkonuklu hayırlı olsun.

Süreci inizi imza kısmına taşımak için lütfen aşağıdaki iletiyi inceleyin ⬇

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |