Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Kursaduo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

d260 formunu submit edip etmediğimi nereden öğreneceğim sanki submit etmemiştim gibi geliyor. link var mıydı KCC'den mail geldi bu submit ettim anlamına mı geliyor d260'ı boşuna bakmayayım.

Evet, evrak talebiniz geldiğine göre submit etmişsinizdir.

• @crazycells Evet bende aynısını düşünüyorum. Fakat AOS yapan sayısı ne olursa olsun sonuçta numaralarına göre AOS sırasında olacaklar. Ve random çekilişte numarası büyük olup da AOS yapanlar için, her bültende numaraların artması onlara faydalı olur. Gönlümüz bizim gibi dışardan başvuranlar için sistemin biran önce açılması. Desteğinize çok teşekkürler

• ⭐⭐

@Kursaduo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

d260 formunu submit edip etmediğimi nereden öğreneceğim sanki submit etmemiştim gibi geliyor. link var mıydı KCC'den mail geldi bu submit ettim anlamına mı geliyor d260'ı boşuna bakmayayım.

ds260 doldurma sayfasına login olabilirsiniz. Submit ettiyseniz Completed yazar, etmediyseniz Incomplete.

• Merhaba en son herhalde ben başvuru yaptım, KCC den email bekliyorum.

• Enter the Electronic Diversity Visa Confirmation Number that the National Visa Center sent you . Arkadaşlar bu ne demek istiyor ve bu numarayı nerden bulabiliriz. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhmtqunt, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@mhmtqunt, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

12 yaşında olan oğlumun üniversite çağında amerikaya gelmesini istiyorum. Bu yüzden onun için ds260 formu doldurmadım. Lise öğrenimi sonrasında kendisi için green card çıkarma süreci ne kadar zaman alır? Ve benim vatandaş olma durumumda kendisi de vatandaş olabiliyor mu, Tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim

Oglunuza su an Green Card almalisiniz... Ilk girisi yapip 10 yillik Green Card'i almali ve Turkiye'ye donmeli... 5 yil sonra ABD vatandaslik surecinden hemen once sizinle ABD'ye gelmeli, siz vatandas olurken GC sahibi ve ABD'de bulunan 21 yas altindaki cocuklariniz otomatik olarak vatandas oluyorlar... Sizin sartlari saglamaniz yeterli, kendisinin sartlari saglamasina gerek yok.

Bu surecte yilda bir ABD'ye girmek zorunda da degil, yasi kucuk olanlar icin cok dert edinmiyorlar bu siniri... Siz ABD'de yasadiginiz surece sizinle birlikte giris yapabilir.

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Aklıma takılan bir konu da forumda okuduğum kadarı ile ilk girişte bir hafta kadar kalması yeterli olacak sanırım. Ve mülakat sırasında Türkiye'deki eğitiminden (ortaokul - lise) sonra ABD'ye yerleşeceğini belirtmemde bir sakınca olur mu, yani yaklaşık 6 yıl kadar sonra ABD'ye yerleşeceğini belirtmek mülakatın seyrini değiştirir mi

Bu kadar ayrinti vermenize gerek yok, ilk firsatta yerleseceginizi soyleyebilirsiniz. ABD'ye tasinmaya niyetli oldugunuz surece konsolosun sorun edecegini sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hamuku, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Enter the Electronic Diversity Visa Confirmation Number that the National Visa Center sent you . Arkadaşlar bu ne demek istiyor ve bu numarayı nerden bulabiliriz. Teşekkürler

cekilise basvuru yaptiginizda veriyorlar bu numarayi...

• Mrb arkadaşlar ds260 formunu açtırmak için İlk olarak mailmi atmamız gerekiyor eğer gerekiyorsa bilen arkadaşlarımız mail atacağımız adresin linkini atabilirmi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semih128, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Mrb arkadaşlar ds260 formunu açtırmak için İlk olarak mailmi atmamız gerekiyor eğer gerekiyorsa bilen arkadaşlarımız mail atacağımız adresin linkini atabilirmi

merhaba, ilgili forum iletisinde bütün detaylar mevcut, bol şans.
    https://yesilkartforum.com/forum/post/82470

• Merhaba arkadaşlar, bugün KCC’den belgelerin yüklenmesi için email aldım. Kanada’da 8+6 aylık dil kursunda kalmıştım. Bu durum için benden polis kaydı isterler mi? Şu anda Türkiye’deyim. Korona durumundan dolayı kanada turistik girişlere kapalı. Ne yapmamı önerirsiniz?

• Ek Açıklama 2020-08-31 194103.png

Merhaba tekrardan, KCC'ye dökümanları yolladıktan 1 hafta içinde bu mail geldi, belgelerde sorun yok anlamına geliyor değil mi Şimdi sıra sadece Konsoloslukta verilecek olan gün ve saatimi beklemek gerekiyor galiba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kursaduo evet. şuan tek yapmanız gereken case numberiniz current olmasini ve randevu tarihinizi beklemek. bol şans

• Merhabalar ;
    Ds 260 formunda bazı değişiklikler yapmam gerekiyor bunun için hangi adrese mail atmam gerekiyor.
    Sistem kapalı olduğu için düzeltme yapamıyorum.

Dosya Numarasi: 2021EU24XXX
    DS-260 Gonderimi: 20/08/2020
    KCC Evrak Istegi:
    KCC Evrak Onayi:
    Saglik Muayenesi:
    Vize Mulakati:
    Vize Onayi:
    Pasaport Teslimi:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugbişşşş ilgili forum iletisinde bütün detaylar mevcut, bol şans.

https://yesilkartforum.com/forum/post/82470

• Mrb arkadaşlar benim aklıma şöyle Bir soru takıldı ben de 260 formunu doldurup gönderdim yalnız gonderdikten sonra e-mailime herhangi Bir bildirim gelmedi formun ulaşıp ulaşmadığını dair bu normalmi?

• @gucarslan

Çok teşekkür ederim

Dosya Numarasi: 2021EU24XXX
    DS-260 Gonderimi: 20/08/2020
    KCC Evrak Istegi:
    KCC Evrak Onayi:
    Saglik Muayenesi:
    Vize Mulakati:
    Vize Onayi:
    Pasaport Teslimi:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semih128 formu doldurduktan sonra sistem otomatik olarak bir mail göndermiyor eğer siz talep etmezseniz. sisteme tekrar girip mail talebi yapabilirsiniz.

• herkese merhabalar;
    Acaba ben eşim ve çocuklarım adına değilde sadece kendi adıma başvursam(eşim ilk aşamada gelmeyi istemiyor çocuklarda burada kalacak) ve işlemleri tamamlasam green card onaylanmama ihtimali olur mu? Yani aileni bırakıp vize başvurusu yapamazsın gibi bir bakış açısı söz konusu olur mu. Bilgi eksikliğim için kusura bakmayın lütfen.

• @kratos Vize almanızda sıkıntı olmaz fakat ilerleyen dönemlerde onlar içinde greencard başvurusu yapmak isterseniz daha uzun, masraflı ve meşakkatli bir süreç sizi bekleyecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kratos merhaba. asıl talihli siz iseniz eğer bu şekilde devam edebilirsiniz sürecinize. asıl talihli olarak ds260 formunuzu doldurup gönderin ve sonrasındaki işlemleri (evrak talebi, sağlık muayenesi, mülakat) tamamlayıp ilk girişinizi yapın. asıl talihli siz olduğunda bu şekilde bir işlem yürütebilirsiniz. ancak sonrasında eşiniz ve çocuklarınızı yanınıza almak istediğinizde farklı bir vize prosedürü yürütmeniz gerekecek bunu da unutmayın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |