Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serhat-Akdoğan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Thank you for submitting your Diversity Visa documents to the Kentucky Consular Center (KCC). After reviewing your documents, KCC has determined that you have not sent the required documents for review. Please review the required documents listed below and verify that you have submitted all required documents.

Hmm... eksik gonderilmis diyor, isterseniz gonderdiginiz tum formlari siralayin, hangisinin eksik oldugunu bulalim...

Yurtdisinda uzun sure kaldiniz mi? Green Card alacak diger aile uyeleri icin de belgeleri gonderdiniz mi?

• @crazycells

merhaba kardesime cikan green card surecinde bekar oldugu ve daha once yurtdiisnda bulunmadigindan evlilik ile ilgili bir evrak gondermedik dogal olarak ve aile uyelerini kpasamiyor sanirim kardesim 20 yasinda ve tek basina gelecek. evrak listesinde gondermemis gerekenler arasinda askerlik, adli sicil belgesi, polis documents,pasapport , dogum belgesi yerine vukuatli nufus ornegi yeminli tercuman ile ingilizce turkce yapilarak gonderilmisti

sonrasinda bu mesajla karsilastik ve diger evraklarin neden olmadigina dair aciklamali sekilde ayni seyi tekrar gonderdik

• @Serhat-Akdoğan serhat bey eksik evrak oldugunu yazmislar,tekrar kontrol edin bence

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells

merhaba kardesime cikan green card surecinde bekar oldugu ve daha once yurtdiisnda bulunmadigindan evlilik ile ilgili bir evrak gondermedik dogal olarak ve aile uyelerini kpasamiyor sanirim kardesim 20 yasinda ve tek basina gelecek. evrak listesinde gondermemis gerekenler arasinda askerlik, adli sicil belgesi, polis documents,pasapport , dogum belgesi yerine vukuatli nufus ornegi yeminli tercuman ile ingilizce turkce yapilarak gonderilmisti

sonrasinda bu mesajla karsilastik ve diger evraklarin neden olmadigina dair aciklamali sekilde ayni seyi tekrar gonderdik

adli sicil belgesi, arsiv kayitli mi?

gonderdiginiz pasaport, ilk basvurudaki pasaportun aynisi mi?

• Merhaba. Ben 2021yeşil kart çekilişini kazandım. 19haziranda DV260 forumunu doldurup yolladım. Fakat henüz evrak talebiyle ilgili bir e-mail almadım. Sizce bu gecikmenin sebebi ne olabilirim.

• Merhaba. Ben 2021yeşil kart çekilişini kazandım. 19haziranda DV260 forumunu doldurup yolladım. Fakat henüz ilgili evrak talebiyle ilgili bir e-mail almadım. Sizce bu gecikmenin sebebi ne olabilirim.

• @crazycells adli sicil belgesini adalet sarayindan alinmis olup pasaport ise ilkbasvuru ile aynisi. Yani defalarca kontrol edilip gonderildi. Ama eksigin nerde oldugunu yazmamislar.

• @egunevi hepsini en ince detayina kadar kontrol etmemize ragmen bir sorun bulamadik

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Babək-Nağıyev, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba. Ben 2021yeşil kart çekilişini kazandım. 19haziranda DV260 forumunu doldurup yolladım. Fakat henüz ilgili evrak talebiyle ilgili bir e-mail almadım. Sizce bu gecikmenin sebebi ne olabilirim.

Lütfen bilgilerinizi imzanıza taşıyın. https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Şu ana kadar 4 binlere kadar olan case no'larına evrak talep mesajı gönderildi. Beklemelisiniz sadece.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells adli sicil belgesini adalet sarayindan alinmis olup pasaport ise ilkbasvuru ile aynisi. Yani defalarca kontrol edilip gonderildi. Ama eksigin nerde oldugunu yazmamislar.

Sorumu cevaplayin lutfen... adli sicil belgesi, arsiv kayitli mi? Bu ayrinti onemli. e-devletten alsaniz da kabul edilecek, o kisim sorun degil. Belgenin dogru belge olmasi onemli.

• merhaba dv2021 kazandım 13 haziranda evraklarımı yolladım yolladıktan hemen sonra bi mail aldım ancak forumdaki ornek maile benzemiyor. sıralamam 8 binlerde mailde next steps olarak bi kaç evrak istiyor assagidaki gibi ama tam olarak ne istiyor ya da ne yapmam gerek bulamadım. fb grubuna yazdim ancak buraya yazmam gerekiyormuş yardim ederseniz çok sevinirim. iyi günler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetalinalbantoglu, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

merhaba dv2021 kazandım 13 haziranda evraklarımı yolladım yolladıktan hemen sonra bi mail aldım ancak forumdaki ornek maile benzemiyor. sıralamam 8 binlerde mailde next steps olarak bi kaç evrak istiyor assagidaki gibi ama tam olarak ne istiyor ya da ne yapmam gerek bulamadım. fb grubuna yazdim ancak buraya yazmam gerekiyormuş yardim ederseniz çok sevinirim. iyi günler

Ilk iletideki asamalari takip etmeniz yeterli.

Eger evraklarinizi gonderdiyseniz ya eksik/yanlis evrak olduguna dair email alacaksiniz, ya da mulakat tarihi verilmeden once onay alacaksiniz...

Farkli bir email aldiysaniz, emaili buraya aktarabilirsiniz.

• @crazycells aldigim mail tam olarak şöyle. hangi evrakları göndermem lazım nereye göndermem lazım gibi detayları mailden anlamadım acikcasi.

Immigrant Visa and Alien Registration Application Confirmation
    Thank You
    Your Immigrant Visa and Alien Registration Application (DS-260) was sent to the Kentucky Consular Center (KCC) for review.

Next Steps
    All Diversity Visa applicants must:

1. Obtain required supporting civil documents.
    2. Obtain photographs that meet the Department of State’s visa requirements.
    3. Review the information specific to the U.S. Embassy/Consulate General where your visa interview will occur.

You do not need to submit any documentation to the Kentucky Consular Center. The KCC will review your application and will
    notify you if any of the information you have provided is insufficient or incomplete. Your DS-260 application will be kept on file
    with KCC until a visa number is available for you and your case can be scheduled. When your case is scheduled, the KCC will
    send you an email message directing you to log into the Entrant Status Check (ESC) website for further instructions.
    If you would like to change your interview location, you must contact the Kentucky Consular Center by sending an e-mail to
    ([email protected]) before your interview is scheduled. Your e-mail must include your name and case number, and must clearly
    indicate where you would like to be interviewed. Please note that once you have an appointment, you must contact the consular
    section where you have been scheduled in order to request a change. It may not be possible to change the location of your
    interview after you have been scheduled.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetalinalbantoglu, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells aldigim mail tam olarak şöyle. hangi evrakları göndermem lazım nereye göndermem lazım gibi detayları mailden anlamadım acikcasi.

Immigrant Visa and Alien Registration Application Confirmation
    Thank You
    Your Immigrant Visa and Alien Registration Application (DS-260) was sent to the Kentucky Consular Center (KCC) for review.

Next Steps
    All Diversity Visa applicants must:

1. Obtain required supporting civil documents.
    2. Obtain photographs that meet the Department of State’s visa requirements.
    3. Review the information specific to the U.S. Embassy/Consulate General where your visa interview will occur.

You do not need to submit any documentation to the Kentucky Consular Center. The KCC will review your application and will
    notify you if any of the information you have provided is insufficient or incomplete. Your DS-260 application will be kept on file
    with KCC until a visa number is available for you and your case can be scheduled. When your case is scheduled, the KCC will
    send you an email message directing you to log into the Entrant Status Check (ESC) website for further instructions.
    If you would like to change your interview location, you must contact the Kentucky Consular Center by sending an e-mail to
    ([email protected]) before your interview is scheduled. Your e-mail must include your name and case number, and must clearly
    indicate where you would like to be interviewed. Please note that once you have an appointment, you must contact the consular
    section where you have been scheduled in order to request a change. It may not be possible to change the location of your
    interview after you have been scheduled.

Bu emaili siz kendinize gondermissiniz 🙂 DS-260 formunu gonderdikten sonra "email confirmation" secenegine tiklamissiniz...

Asamalar icin forumdaki konulari takip edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetalinalbantoglu Bu konunun ilk mesajı gayet ayrıntılı bir şekilde anlatıyor tüm aşamaları, iyice okuduğuzdan emin olun:

İlk ileti için link: https://yesilkartforum.com/forum/post/139346

Ayrıca şu mesajı da okuyun: https://yesilkartforum.com/forum/post/139345

Ayrıca şunu yapmayı da unutmayın: https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @crazycells

@knnrn

bilgilendirme icin çok teşekkür ederim ailevi sebeplerden oturu sureci zamanında takip edememiştim gelen maili acaba evrak istenen mail mi diye aklımda kalmisti çok teşekkürler tekrar her şey icin

• @crazycells Evet kisi veya kisilerin kaydi kutuge uygundur.

• Bu ileti silindi!

• İkinci kez yazıyorsam kusura bakmayın, Yazdığım yazıyı göremediğimden tekrar yazıyorum,

KCC DV'den gelen mail'e evrakları göndermeden evvel

Doğum belgesi Formul A İngilizce değil
    Adli sicil belgesi ingilizce değil

Bunları Türkçe gönderebilir miyim yoksa Yeminli tercumana çevirtip mi göndermek zorundayım. Konsolosluk yeminli istiyor ama KCC DV 'ye de göndermek zorunda mıyım yeminli şekilde ?

• ⭐⭐⭐

@Kursaduo, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

İkinci kez yazıyorsam kusura bakmayın, Yazdığım yazıyı göremediğimden tekrar yazıyorum,

KCC DV'den gelen mail'e evrakları göndermeden evvel

Doğum belgesi Formul A İngilizce değil
    Adli sicil belgesi ingilizce değil

Bunları Türkçe gönderebilir miyim yoksa Yeminli tercumana çevirtip mi göndermek zorundayım. Konsolosluk yeminli istiyor ama KCC DV 'ye de göndermek zorunda mıyım yeminli şekilde ?

Mülakatı nerede yapacaksınız? Eğer Ankarada yapacaksınız Türkçe ya da İngilizce teslim edebilirsiniz. Farklı dil ihtiyaçları farklı ülkelerde mülakatlara girilmesi durumda geçerli.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |