Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ErayG hocam birsey sorabilirmiyim acaba...ben Türkiye kontenjan indan başvurdum ama Paris te gireceğim..
    Benim tüm işlemlerim turkiyedeki talihliler le birlikte olacak degil mi...yani Fransa da mülakata girmem buradaki tahliller e verilen kontenjana dahil etmez , Turkiyede ki kontenjana dahilim dogru mudur ?

• @north Dut ağacının hikayesi geldi aklıma (= Hayırlısı olsun diyelim daha 11 ay var önümüzde karamsarlığa kapılmamak lazım.

• Yasaklı

KCC ye evrakları gönderdim. Bu siteyi kuran ve burada bıkmadan üşenmeden yardım eden herkese teşekkür ederim. Özellikle crazycells hocama.

• @DORUK hocam ben bu sene için ümidim kalmadi dedim belki seneye belki 5 sene sonra olur greencard olur başka şekilde olur ama ümit hep var olacak elbet çıkacaz Sinop'tan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydın-t, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ErayG hocam birsey sorabilirmiyim acaba...ben Türkiye kontenjan indan başvurdum ama Paris te gireceğim..
    Benim tüm işlemlerim turkiyedeki talihliler le birlikte olacak degil mi...yani Fransa da mülakata girmem buradaki tahliller e verilen kontenjana dahil etmez , Turkiyede ki kontenjana dahilim dogru mudur ?

Ulkelere gore bu sekilde bir kota yok...

• Merhaba,

Gördüğüm kadarıyla KCC'den evrak talepleri gelmeye başlamış. Bana henüz bir talep gelmedi, numarama göre beklemem gerekiyor sanırım? Ayrıca ds260 formunu doldururken 3 haftalık bedelli askerlik yaptığımdan askerlik kısmını sitenin yönlendirme pdf'ine göre yapılmadı olarak doldurmuştum, bu bir problem olur mu?

Teşekkürler

• Merhabalar KCC'den evrak talebi aldim ve istenilen belgeleri gondermeme ragmen tekrar benden belgelerin gonderilmesini talep etti. Bazi belgelerin olmamasi (dogum belgesi yerine nufus kayit ornegi veya evli olmadigim icin evlilik belgemin olmamasi gibi ) acaba bunlarin neden olmadigini aciklayarak mi gondermem lazim?

• @crazycells Teşekkürler. İki sorum daha var, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1. Benim şu anda bir SSN numaram var. Dolayısıyla yeni bir SSNe ihtiyacım yok.

Do you authorize disclosure of information from this form to the Department of Homeland Security, the Social Security Administration, and such other U.S. Government agencies as may be required for the purposes of assigning you a social security number (SSN) and issuing you a Social Security card and do you authorize the Social Security Administration to share your SSN with the Department of Homeland Security?

Bu soruya Evet ya da Hayır dememin bana bir faydası veya zararı var mı?

1. Greencard'ın gönderilmesi için farklı bir eyalette oturan bir tanıdığımın adresini verdim, değişmeyecek bir adres olduğu için. Yaşamayı planladığım adrese de üniversitenin yurdunu yazmayı planlıyorum, gerçekten de yaşayacağım yer orası olduğu için. Ancak oda numarası belli değil tabi şu anda. Adresin geri kalanını yazsam ve "APT:TBD" şeklinde eklesem bir sakınca olur mu?

Teşekkürler tekrardan.

• Merhaba,
    Ağustos ayında bebeğimiz oldu. Pasaportunu aldık. Şimdi DS-260'a bebeği de eklememiz gerekiyor mu? Gerekiyorsa sondaki KCC Case number kısmına kendi case numberımı mı yazmalıyım ?

• @north sinop cennet

• Forumun telegram hesabı var mı acaba ?

• önceki işyeri.png
    @crazycells, geçmiş işyeri tecrübelerine şuanki işyerimizi yazmıyoruz , tekrar teyit edermisiniz. çünkü yukarda @ZoZO ,son işyerininden başlayarak yazılacak demiş. Sizin gönderdiğiniz mesaj bunada bir düzeltmemidir?

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

KCC ye evrakları gönderdim. Bu siteyi kuran ve burada bıkmadan üşenmeden yardım eden herkese teşekkür ederim. Özellikle crazycells hocama.

Merhaba hocam 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eagle28, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Gördüğüm kadarıyla KCC'den evrak talepleri gelmeye başlamış. Bana henüz bir talep gelmedi, numarama göre beklemem gerekiyor sanırım? Ayrıca ds260 formunu doldururken 3 haftalık bedelli askerlik yaptığımdan askerlik kısmını sitenin yönlendirme pdf'ine göre yapılmadı olarak doldurmuştum, bu bir problem olur mu?

Teşekkürler

Problem olmaz, TC vatandaslarindan askerlik belgesi istenmiyor.

Numaranizi goremiyoruz maalesef, imzanizi duzenlemelisiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aygün-Akdoğan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar KCC'den evrak talebi aldim ve istenilen belgeleri gondermeme ragmen tekrar benden belgelerin gonderilmesini talep etti. Bazi belgelerin olmamasi (dogum belgesi yerine nufus kayit ornegi veya evli olmadigim icin evlilik belgemin olmamasi gibi ) acaba bunlarin neden olmadigini aciklayarak mi gondermem lazim?

Nasil bir email aldiginizi aktarir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetcpaos, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Teşekkürler. İki sorum daha var, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1. Benim şu anda bir SSN numaram var. Dolayısıyla yeni bir SSNe ihtiyacım yok.

Do you authorize disclosure of information from this form to the Department of Homeland Security, the Social Security Administration, and such other U.S. Government agencies as may be required for the purposes of assigning you a social security number (SSN) and issuing you a Social Security card and do you authorize the Social Security Administration to share your SSN with the Department of Homeland Security?

Bu soruya Evet ya da Hayır dememin bana bir faydası veya zararı var mı?

1. Greencard'ın gönderilmesi için farklı bir eyalette oturan bir tanıdığımın adresini verdim, değişmeyecek bir adres olduğu için. Yaşamayı planladığım adrese de üniversitenin yurdunu yazmayı planlıyorum, gerçekten de yaşayacağım yer orası olduğu için. Ancak oda numarası belli değil tabi şu anda. Adresin geri kalanını yazsam ve "APT:TBD" şeklinde eklesem bir sakınca olur mu?

Teşekkürler tekrardan.

1. Hayir diyebilirsiniz, bir problem olmaz.

2. Sorun olmaz, en onemli kisim posta adresi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Keremsah, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    Ağustos ayında bebeğimiz oldu. Pasaportunu aldık. Şimdi DS-260'a bebeği de eklememiz gerekiyor mu? Gerekiyorsa sondaki KCC Case number kısmına kendi case numberımı mı yazmalıyım ?

Hayirli olsun.

Evet, pasaportun ciktisini KCC'ye gonderin email ile ve kendisi adina da bir DS-260 formu olustursunlar, ayrica sizin de formlarinizi acsinlar ki bilgileri guncelleyin.

Evet, formlarda sadece kendi dosya numaranizi kullanmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orion, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Forumun telegram hesabı var mı acaba ?

evet, sayin @Muhtaradana 'ya ulasin lutfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@leo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

önceki işyeri.png
    @crazycells, geçmiş işyeri tecrübelerine şuanki işyerimizi yazmıyoruz , tekrar teyit edermisiniz. çünkü yukarda @ZoZO ,son işyerininden başlayarak yazılacak demiş. Sizin gönderdiğiniz mesaj bunada bir düzeltmemidir?

Su ankini zaten belirttiniz, o nedenle bir daha yazmaniza gerek yok.

Eger bilgilerde eksik varsa duzeltin, ama fazladan bilgi verdiginiz icin bir sey yapmaniza gerek yok 🙂 Genelde bakis acimiz o yonde 🙂

• @crazycells belirttiğim gibi olumsuz yanıt aldim eksik belge gönderilmiştir diye mail geldi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |