Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Özgür-Dinç, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, bugün DV2020 kazananları için gerçekleşen davanın 12.08.2020 içeriği ile ilgili arkadaşım gerekli çeviriyi yaptı. Ses dosyalarını sizlerle paylaşıyorum. Kolay gelsin.

Emeğinize sağlık olsun

• Ses kayıtları ve gelişmeler süper gerçekten. Hakimin, avukatların ağızlarına emeklerine sağlık. En azından birileri bizim için uğraşıyor bunu görmek bile harika.

• @Muhtaradana merhabalar yine güzel haberler paylaşılmaya devam ediliyor. Bu arkadaşa sağlık personeli olduğu için mi öncelik verildi acaba sadece , yoksa diğer meslek gruplarından herkeste mülakat tarihi isteyebilir mi? siz bu konuda mülakat talep ettiniz mi @Muhtaradana ?

• ağlamak istiyorum çok güzel gelişmeler bunlar

• Arkadaşlar evrak mailleri gelmeye başladı mı? Benim case number 52XXX, konsolosluğa yönlendirici maili almadım. Tekrar mülakatlar yapılmaya başlandı deniyor ama listeyi bulamadım forumda. En son girenler kaç binlerdeydi?

• @Çağatay-AKAR, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar evrak mailleri gelmeye başladı mı? Benim case number 52XXX, konsolosluğa yönlendirici maili almadım. Tekrar mülakatlar yapılmaya başlandı deniyor ama listeyi bulamadım forumda. En son girenler kaç binlerdeydi?

Siz meseleyi yanlış anlamışsınız. Vize alıp da süresi dolmuş olanlara re-issue için ve sağlık çalışanı olduğundan dolayı EO'dan muaf tutulan birine mülakat verildi sadece. Davayı takip edin, davadan olumlu netice çıkmadığı sürece DV2020 bitmiş durumda.

• Sayın @Semihmete, olumsuz düşünmenin faydası yok, tabi ki pespembe düşünmek de cahillik olur. Yalnız içinde bulunduğumuz durumdan şunu çıkarabiliriz sanırım. Yargıç Mehta sadece basit bir TRO kararı verecek olsaydı çoktan vermişti. Hatta bunu daha küçük mahkemeler bile verebilir. Yargıcın daha büyük bir karar vereceğini düşünüyorum, kişisel fikrim. Davaya, konuya bu kadar hakim bir yargıcın bakması mevcut şartlar altında bizim en büyük şanslarımızdan biri. Bunu bariz görüyoruz, o da vereceği kararın nasıl bir etkisinin olabileceğini biliyor ve daha kapsayıcı bir karar vereceğinin sinyalini veriyor. Ayın 12'sinde olan duruşma notlarına göz atmanızı ve yarın (17 Ağustos'ta) olacak duruşmayı da takip etmenizi öneririm.

Edit: 17 Ağustos 2020
    Sayın @heroinchains, size de yanıt olarak, 17 Ağustos'ta duruşma olacak zannediyorduk fakat olmadı, şu ana kadar cables denilen DOS'tan KCC'ye gelen talimatların yargıca teslim edilip edilmediği konusunda da bir bilgi yok ya da gizli tutuluyor devlet işleri olduğu için. Bizim avukatların bilgisi olursa yorum olarak paylaşırlar diye umuyoruz.

• Dv2020 talihlisi bir tıp öğrencisiyim,maalesef yayımlanan Trump kararnamesi ile mülakatlar iptal oldu.Bu kararnamede istisnai bir madde var o da şu ki sağlık çalışanları için Abd içindeki bir hastane veya clinicten alınan bir davet mektubuyla konsolosluktan acil randevu alınabileceği belirtiliyor.Geçtiğimiz günlerde dv2020 talihlisi bir hekim arkadaşımız randevu almayı başardı.Şuan benim konsolosluğa başvurabilmem için 'ilgili kişi vizesini alması halinde kliniğimizde observership,stajyer,koordinatör vb. bir pozisyonda yer alıcak' minvalinde bir mektuba ihtiyacım var.Maalesef Abd tanıdığım olmadığı için desteklerinizi bekliyorum.Forumda kliniği bulunan hekimlerimiz veya tanıdığı olabilecek arkadaşlarımızın bana yardımcı olmasını diliyorum hayatımın belki de en kritik noktalarından birindeyim.Hepinizden teşekkür ediyorum.

• Merhabalar, benzer durum bizim için de söz konusu. Asıl talihli benim. Kendim Elektronik Mühendisi, eşimse sağlık çalışanı (Fizyoterapist). Biz de aynı durumdayız acaba bize de aynı şekilde yardımcı olabilecek kişiler var mı? Var ise şayet, özelden iletişime geçebilirler mi? İyi günler...

• @turcouz Evet bakalım ne olacak. Hayırlısı artık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drmehmet @Warrior99 ABD'de alaninizla ilgili yerlerle iletisime gecmeyi deneyebilirsiniz. Cunku bu konularda ise alimlar oldukca profesyonel nedenlerle yapiliyor.

Saglik sektorunde calisan forumdasimizin ABD icin ayrica sertifikasi da varmis, o nedenle sizin de boyle bir sertifikaniz varsa veya bu yolda bir asama sarfettiyseniz bunu belirterek konsoloslukla iletisime gecmeyi deneyebilirsiniz.

• Bugün mucizevi bir karar çıkması için ilk duruşmadan bu yana dua ediyorum, her şey bir enerjidir, hep birlikte inanıp güzel dileklerde bulunursak hayallerimiz geri dönebilir ❤ bir mucize olsunn!

• Arkadaslar bir sorum olacaq.kesin bilgisi cevaplarsa sevinirim. 20 eylulde vizesi basilmis adam ABD ye giris yapmasi icin son tarih 31 eylulmudur yoksa saglik muayenesinden 6 aylik sure. @crazycells @Muhtaradana

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydin-Osmanov, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaslar bir sorum olacaq.kesin bilgisi cevaplarsa sevinirim. 20 eylulde vizesi basilmis adam ABD ye giris yapmasi icin son tarih 31 eylulmudur yoksa saglik muayenesinden 6 aylik sure. @crazycells @Muhtaradana

Vizenin ustunde yazan tarih ne ise son tarih odur... Saglik raporlari 6 aylik verilmek zorunda degil, bazen saglik durumuna gore 3 aylik da verilebiliyor.

30 Eylul tarihi vizenin degil, vizelerin basiminin son tarihi...

• @crazycells Tesekkur ederim @crazycells bey, ozur dilerim resmi kaynak linki varmi sizde?

• @turcouz Cevabınız için teşekkür ederim. O halde nihai kararı bekliyoruz heyecanla.

• Bugün mahkeme yokmu? Ne zaman öğrenebileceğiz verilecek kararı?

• @usanyc 27 Ağustos'ta kesin karar verilecek, daha fazlası yok zaten.

• @usanyc Sayın @turcouz 'un bilgilendirdiği üzere :Edit: 17 Ağustos 2020
    Sayın @heroinchains, size de yanıt olarak, 17 Ağustos'ta duruşma olacak zannediyorduk fakat olmadı, şu ana kadar cables denilen DOS'tan KCC'ye gelen talimatların yargıca teslim edilip edilmediği konusunda da bir bilgi yok ya da gizli tutuluyor devlet işleri olduğu için. Bizim avukatların bilgisi olursa yorum olarak paylaşırlar diye umuyoruz.

En nihai karar 27 Ağustos'ta çıkacak bu durumda.

• @turcouz Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

39

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |