Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Burcu-Boz, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

11 Eylüle verilen vize randevum iptal edildi. 😞

Fatih Altayli gunluk vaka sayilarinin bazi hesaplamalara gore 5-6 binin uzerinde oldugunu birkac gun once yazdi. Ankara Tabipler Odasi Ankara'daki hastanelerin yogun bakim unitelerinin doldugunu acikladi. Bu durumda konsoloslugun Agustos ve Eylul randevulerini iptal etmeleri ve kapali kalmaya devam etmeleri oldukca normal.

• @merveyağmur B1/B2 Turist 😞

• Bu arada Almanya Tabipler Birligi ikinci dalganin Almanya'da baslamis olabilecegini dun aciklamislar.

• @MySea Evet biliyorum. Bu hiçbir zaman son bulmayacak. 😞 Şansıma tükürmekten başka bir çarem kalmadı. 😢

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burcu-Boz, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Gecmis olsun... Bu haber sadece sizin icin degil, tum forum icin kotu bir haber... Gocmen olmayan vize birimi en az 1 ay daha acilmayacak gibi gorunuyor bu durumda...

• Delaware'de valilik K-12 icin okula geri donme kararini okul districts (bolgelerinin) ve dolayisi ile okullarin, tum sartlari gozden gecirip, almasini istedi. Sanirim Vali tek basina cok buyuk bir sorumluluk altina girmek istemedi.

Dun oglumun okulundan email geldi ve 8 Eylul'de uzaktan egitim ile okulu acilacak. 4 haftalik uzaktan internet uzerinden egitim olacak ve Eylul sonundaki vaka durumlarina gore, ya uzaktan egitime devam edilecek yada hybrid egitime gecilecek. Gorunuse gore artik bu yil icin tum zamanli okulda egitim olmayacak gibi...

• @crazycells Teşekkür ederim. Evet onlar için daha kötü.. 😞 Herkes adına üzgünüm gerçekten.

• @takvimcas Merhaba konu dışı ama nereye yazacağımı da bilemedim. Şuan Türkiyeden New york a turist vizesiyle gelmede bir kısıtlama var mı? Covid 19 test istiyorlar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimcapkin, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@takvimcas Merhaba konu dışı ama nereye yazacağımı da bilemedim. Şuan Türkiyeden New york a turist vizesiyle gelmede bir kısıtlama var mı? Covid 19 test istiyorlar mı?

Su an her ulke uzerinden aktarma yapamiyorsunuz, asagidaki ulkelerden gelen turist vize sahiplerini kabul etmiyorlar:

@crazycells, içinde söyledi: Covid-19 sebebiyle ilk girişini yapamayan kaç kişiyiz

Sanirim daha once derli toplu sekilde aktarmamistik foruma... Konsolos bulunmasi sorunlu olan ulkeleri listelemis, burada da bulunsun...

Eger gocmen olmayan vizelerle (turist, ogrenci, calisma) ile ABD'ye girecekseniz; ayrica asagidaki ulkelerde bulunduysaniz veya bu ulkelerden transit gececekseniz ABD'ye giriste problem yasayabilirsiniz.

Vize başvuru sahipleri için yeni korona virüs hakkında acil bilgilendirme:

Aşağıda belirtilen ülkelerin herhangi birinde, ABD’ye seyahatlerinden 14 gün öncesine kadar fiziksel olarak bulunmuş olan yabancı ülke vatandaşlarının ABD’ye girişleri; Başkanlık Kararnameleri 9984, 9992, 9993, 9996 ve 24 Mayıs 2020’de çıkarılmış müteakip kararname ile geçici olarak durdurulmuştur.

• Brezilya
    • Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı (Avrupa dışında bulunan bölgeleri hariç)
    • İrlanda Cumhuriyeti
    • Schengen bölgesini kapsayan 26 ülke (Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan) (tam liste ve kararname icin)
    • İran İslam Cumhuriyeti
    • Çin Halk Cumhuriyeti (Hong Kong ve Makao Özel Yönetim Bölgeleri hariç)

Fakat direkt olarak ucmanizda bir sakinca yok.

• @MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@Burcu-Boz, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Fatih Altayli gunluk vaka sayilarinin bazi hesaplamalara gore 5-6 binin uzerinde oldugunu birkac gun once yazdi. Ankara Tabipler Odasi Ankara'daki hastanelerin yogun bakim unitelerinin doldugunu acikladi. Bu durumda konsoloslugun Agustos ve Eylul randevulerini iptal etmeleri ve kapali kalmaya devam etmeleri oldukca normal.

Konya'da da hastanelerdeki yogun bakim uniteleri dolmus, baska illerden covidli hasta girisini yasaklamislar.

• @MySea Kaynak ?

• Contrary to false allegations, not a single city is overflowing with patients or a hospital full to capacity due to COVID-19 in Turkey. Please give credence only to official statements by the Ministry of Health.

KONYA Province: Ward bed occupancy rate is 48%, ICU occupancy is 76% and mechanical ventilator use is 42%. Allegations of 100% occupancy/use are 100% ill-intentioned. Pay no attention to those who underrate the disease and those who portray hospitals as desperate.

😊😊

• Konya il saglik mudurlugu vs TC saglik bakanligi

Google'dan her iki aciklamaya da ulasabilirsiniz.

• Birde Adiyaman belediye baskaninin tweeti vardi, sabah okumustum. Hastaneler doldu diye.

Yine google'dan ulasabilirsiniz.

• @MySea biz de doktor tanıdıklarımızdan hastanelerle ilgili benzer şeyler duyuyoruz maalesef...

Süreç hiç iyi ilerlemiyor. Sayın @frozen 'ın dediği gibi, süreci anlamak için sokaktaki insana bakmak yeterli oluyor. Kaç ay geçti insanlar hâlâ dikkat etmekte zorlanıyor.

İnsanlarda bu bilinç bir türlü oluşamıyor. Gerekirse kapı kapı dolaşıp insanlar bilinçlendirilmeliydi. Herkes bilgiye kendi imkanlarıyla ulaşmaya çalışıyor. Salgından kendi imkanlarıyla korunmaya çalışıyor.

Bana göre sokağa çıkma kısıtlaması dönemlerinde kapı kapı dolaşılıp insanların hastalık belirtilerine bakılmalıydı. Tıp öğrencileri, sağlık bilimlerinde okuyan öğrenciler yapabilirdi bunu. Gerekirse gönüllü olmak isteyen bile çıkardı. Sürecin en başında yapılmalıydı bu.

Muhtarları saraya çağırmayı biliyorlar. Doktorları, hemşireleri köpek gibi çalıştırmayı biliyorlar. Bilmiyorum devletin umurunda mıyız?

Herkes dikkat etsin lütfen. Belki geçirir atlatırız hastalığa yakalansak ama aile büyüklerine bulaştırma riski ve ülkedeki bu vurdumduymazlık süreç boyunca beni en çok yoran şeyler.

• @azuleverde Malesef burada da ayni durumlar var. Maske bircok yerde zorunlu ama hala kullanmayanlar da var ve hatta hic umursamayanlar bile var.

Okullarin fiziksel olarak mi yoksa online olarak mi acilmasi konusunda bile online platformlarda ve okul sayfalarinda cok fazla tartisma var. Ozellikle hem anne hem babanin calistigi aileler fiziksel olarak acilmasini savunuyorlar, calisma durumundan dolayi evde cocuklarla kalmak istemiyorlar. Birde gripden farki yok diye hafife alanlar da var, onlar tabii ki cocuklar okula gitsin diyorlar.

• @ibrahimcapkin kusura bakmayın şimdi online oldum sanırım sayın @crazycells cevap vermiş selamlar

• Ohio valisinin testi positive cikmis. Tam da Trump ile gorusecekti.

• ABD disisleri bakanligi ABD vatandaslarinin yurtdisina seyahat uyarisini kaldirdi.

• Almanya yolcularina uyari:

Gorunuse gore yakinda tum havayollari ve ulkeler ucuslar oncesi negative test sarti getirebilirler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |