Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Ahmet-Can, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

DS 260 formunu dolduruyorum bu esnada askerliğimi de bedelli yaptım, formda neyi işaretlemem gerekli? Ben evet dedim bilgileri doldurdum, ama bedelli olduğu için direk hayır mı demek gerek acaba çünkü yeşilkart forum sitesinde başvuru pdf'inde hayır diyeceksiniz demişler. Bilgilerinizden ve tecrübelerinizden istifade etmek isterim

Eğer bedelliyi 2019 ve sonrasında yaptıysanız (yani ücret ödemenize rağmen kışlaya gidip, 21 gün ya da 1 ay eğitim aldıysanız), askerliğinizi yaptığınızı belirtip detaylarını yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Can merhaba, ilk olarak hayırlı olsun. umarım sürecinizi sorunsuz devam eder ve ilk girişinizi yapabilirsiniz.
    sn. @Sono'nun da dediği gibi askerlik ile ilgili kısmı o şekilde doldurabilirsiniz.

ayrıca, sürecinizi imzanıza taşıyarak forum kullanıcıların daha kolay bilgi vermesine yardımcı olabilirsiniz.

nasıl yapacağınıza dair bilgiler linkte;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075

• @gucarslan selamlar, önerini dikkate aldım imza oluşturdum☺

• Resmi ABD konsolosluk sitesine göre:

1. Nüfus kayit örneği̇: Vukuatlı Nüfus kayıt örneğinizin aslı ve her aile bireyi için birer fotokopisi gerekmektedir. Nüfus kayıt örneğinin aslının Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış olması gerekir ve üzerinde Nüfus Müdürlüğü’nün kırmızı renkli damgası olmalıdır. Üzerinde Nüfus Müdürlüğü’nün orijinal damgası bulunmayan belgeler veya noter tasdikli fotokopiler kabul edilmeyecektir.

Fakat okuduğum bazı yorumlara göre (eski), e-devletten alınan örnek geçerli diyor. Bu konuda değişiklik mi geldi, yoksa konsolosluk yazısını gözardı mı etmeliyiz?

• ⭐⭐⭐

@maykil, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Resmi ABD konsolosluk sitesine göre:

1. Nüfus kayit örneği̇: Vukuatlı Nüfus kayıt örneğinizin aslı ve her aile bireyi için birer fotokopisi gerekmektedir. Nüfus kayıt örneğinin aslının Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış olması gerekir ve üzerinde Nüfus Müdürlüğü’nün kırmızı renkli damgası olmalıdır. Üzerinde Nüfus Müdürlüğü’nün orijinal damgası bulunmayan belgeler veya noter tasdikli fotokopiler kabul edilmeyecektir.

Fakat okuduğum bazı yorumlara göre (eski), e-devletten alınan örnek geçerli diyor. Bu konuda değişiklik mi geldi, yoksa konsolosluk yazısını gözardı mı etmeliyiz?

Dışişleri'nin sitesinde Nüfus Kayıt Örneği için aşağıdaki bilgiler yer alıyor. Buna göre e-devletten almanızda bir mahsur yok. Sadece vukuatlı olması gerekiyor.

Document Name: Extract of Vital Record (Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği )

Issuing Authority: General Directorate of Civil Registration and Citizenship (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü) and e-Government website.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Resmi ABD konsolosluk sitesine göre:

Konsoloslugun sayfasindaki butun cumleler guncel degil...

e-devlet belgeleri kabul ediliyor.

Ayrica DV mulakat sureci icin butun sorularinizi bu baslikta sormalisiniz, ayri bolumlerde ayri basliklar olusturmayin.

• cavaplar için sağolun. konu yayınlanmayınca hata olduğunu sandım yeniden yazdım. meğersen onay süresi varmış. pardon.

resmi sayfada öyle bir yazıyı görünce şaşırttı beni. emin olmak için konu açtım. böylece konu kapanmıştır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

cavaplar için sağolun. konu yayınlanmayınca hata olduğunu sandım yeniden yazdım. meğersen onay süresi varmış. pardon.

resmi sayfada öyle bir yazıyı görünce şaşırttı beni. emin olmak için konu açtım. böylece konu kapanmıştır.

emin olmak adina soru sormanizda hicbir problem yok 🙂 forumda istemedigimiz sey bu sorularin ayri basliklarda sorulmasi... Bu baslik altinda tum sorularinizi sorabilirsiniz.

• Merhaba,
    KCC e yollayacağım Pasaport, Dogum Belgesi, Evlilik Sertifikasi, Askerlik Kaydi, Polis Belgesi gibi belgelerin ingilizce tercümesini yaptırmam mı gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

@oktyknc, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,
    KCC e yollayacağım Pasaport, Dogum Belgesi, Evlilik Sertifikasi, Askerlik Kaydi, Polis Belgesi gibi belgelerin ingilizce tercümesini yaptırmam mı gerekiyor.

Merhaba,

Genel kural mülakata gireceğiniz konsoloslugun bulunduğu ülkenin anadilinde ya da İngilizce olmasi gerektiği yönünde evrak dillerinin.

Siz Ankara’da girecekseniz Turkce veya İngilizce belge vermenizde bir mahsur bulunmuyor.

• @Sono teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oktyknc, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,

Ilk iletiyi okudugunuza emin olun...

• Merhaba, dvlottery esimin adina cikti fakat kendisi calismiyor ve yurtdisinda yasadigimiz icin onun adina hesap acmam zor olacaktir. Benim hesabimdaki parayi gostermemiz yeterli olur mu yoksa mutlaka cikan kisi adina (esim) mi hesapta para gostermeliyiz? SImdiden tesekkurler.

• ⭐⭐

@sarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, dvlottery esimin adina cikti fakat kendisi calismiyor ve yurtdisinda yasadigimiz icin onun adina hesap acmam zor olacaktir. Benim hesabimdaki parayi gostermemiz yeterli olur mu yoksa mutlaka cikan kisi adina (esim) mi hesapta para gostermeliyiz? SImdiden tesekkurler.

Eğer ailecek gidecekseniz, kendi hesabınızıdaki parayı da gösterebilirsiniz.

• @goblis Yanit icin cok tesekkurler. Evet ailecek gidecegiz, DS260'i hepimiz (esim, ben ve 2 kizimiz) icin doldurduk.

• ⭐⭐

@sarslan Rica ederim. O halde her ikinizin banka hesapları da gösterilebilir. Bol şans.

• @crazycells merhaba, burada bahsedilen DS 260 formu doldurulduktan sonra KCC tarafından e-posta aracılığı ile talep edilen ve yine e-posta aracılığı ile gönderilmesi gereken belgeler değil mi? Doğru anladım mı diye teyit etmek istiyorum sadece, KCC'nin e-posta aracılığıyla ile istediği belgelerin tamamının doğrudan e-devletten alınan Türkçe çıktı halleri yeterli demek istediniz değil mi? Saygılarımla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Can, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells merhaba, burada bahsedilen DS 260 formu doldurulduktan sonra KCC tarafından e-posta aracılığı ile talep edilen ve yine e-posta aracılığı ile gönderilmesi gereken belgeler değil mi? Doğru anladım mı diye teyit etmek istiyorum sadece, KCC'nin e-posta aracılığıyla ile istediği belgelerin tamamının doğrudan e-devletten alınan Türkçe çıktı halleri yeterli demek istediniz değil mi? Saygılarımla.

evet, dogrudur... o belgeler...

e-devlet ciktisi yeterli...

• merhaba, tekrardan;

Öncelikle burada çok yeniyim ama size aynı soruları sormamak adına 11 sayfada sorulan tüm soruları ve cevapları tek tek okudum, yine de cevaplandıramadığım ve soru olarak görmediğim ve kafama takılan soruları tek tek sıraladım, size zahmet cevaplandırırsanız sevinirim.

• DS 260 formunu doldurdum, beklemedeyim. Şu an KCC'den gelecek maili beklemem gerekli değil mi? DS 260 formunu doldurduktan ne kadar süre içerisinde bana evrak talebi için dönüş yapıyorlar.
    • Bu evrede medeni durumum da değişiklik olursa KCC'nin evrak talebini yanıtlayıp belgeleri gönderdikten sonra da formumda değişiklik yapabilmek adına formu açtırabilir miyim?
    • DS 260 formunda düzeltme yapabilmek yani formu tekrar açtırabilmek için zaman sınırı var mı ?
    • Kız arkadaşımla evlilik planımız var, sizce KCC'ye formları gönderdikten sonra mı nikah işlemlerini yapmam mantıklı yoksa evraklarımı geç gönderip nikah olayımızı da gerçekleştirmeli miyiz? Gerçi tahminimce DS 260 formunu evli olarak revize ettikten sonra KCC bana yeni mail atıp eşime ait belgelerin olduğu bir mail gönderecektir diye düşünüyorum?
      Bu sorulara kafam çok takıldı yardımcı olursanız sevinirim.

• Muhtemelen cevabi bir yerde vardir ama ben bulamadim. 2NL ile evrak onay maili ayni sey mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |