Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ist-to-NY aklımdan geçeni siz yazmışsınız. Ayrıca Uscis ücretleti artacak yakında. Şuan biometrik ve parmak izi işlemi şüpheli bakalım işlemlere göre sistemin çalıştığını anlarız

• @redsat2000 Bugun USCIS i aradım. Çok ilgilendiler. Sadece alien number yeterli oldu sorum için. Durumu anlattım. Zarfa USCIS yazılmamıs bile olsa yine de onlara ulaşacağını soylediler. Lockbox support için bir email verdi. Oraya yazdım. Mailimin alınıp işleme konulduğuna dair geri bildirim aldım. Onlardan haber bekliyorum şimdi. Sonrasında USPosta gittim. Elimdeki makbuzu gösterdim, adresi kontrol etmek istediğimi söyledim. Sonuçta adres doğru, ancak görevli benim zarfı takip ettirmiş sistemden, Dallas Lockbox a ulaştıktan sonra tekrar transferde görünüyormuş. Buraya geri dönüyor olabilir dedi. Sonuçta benim zarf yolculukta. Ama nerde belli değil. Neden transfere verdiler onu hiç anlamadım. Bakalım bekliyorum. Ama eğer geri geliyorsa bana çok zaman kaybettirecek. Tekrar postalayacağim falan. Bu ülke ya bize yeter hadi re-entry falan hikaye geri dönün gelmeyin ya da gitmeyin sizi bırakmam demek istiyor, hangisi artık bilemedim:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ist-to-NY, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Biometric photo ve parmak izi islemi halledilebiliyor mu artik ? Kapaliydi da bir ara

Ayrica alsam mi almasam mi diye dusunen herkese re entry permiti almasini tavsiye ederim cunku gidis gelisml cok ayri bir zorlukken.. pandemi varken her seyi daha tehlikeli hale getiriyor. Ozellikle benim gibi ogrenci arkadaslarima siddetle almalarini ve rahatlamalarini tavsiye ederim

Tavsiyenize kesinlikle katiliyorum 🙂 Bosuna strese girmeye degmez, surekli gir-cik yapacaksaniz ya da ne zaman doneceginiz net degilse ben de herkese re-entry permit almasini oneririm.

USCIS, randevulara devam ediyor; ama tabii eskisine gore kapasitelerini dusurduler...

• @sca, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

sorum

@sca evrakları gönderirken return receipt istemismiydiniz. Eğer öyle ise geri dönen o olabilir. İşleme konduktan bir hafta sonra return receipt elime ulasti. Yakında Uscis support service verir.

• Merhaba,

Ben Amerika vatandasiyim ve esim icin Green Card basvurusunu 2019-Ekim de gerceklestirdik. Ve I-485 Ocak ayindan beri interview asamasinda. Yani interview icin tarih belirten mektubun gelmesini bekliyoruz. Immigration office ler uzun bir sure Covid-19 sebebiyle kapali kaldigi icin hala tarih belirlenmis degil. Esimin, aile bireylerinden birinde meydana gelen bir hastalik sebebiyle Turkiye ye ziyarette bulunmasi gerekiyor.
    Biz basvuru paketimizi yolladigimizda, green card ini almadan ulke disina cikma niyeti olmadigi icin, Advance Parole a basvurmamistik. Su anda ise bir seferligine seyahat izni almak icin I-131 formu dolduruyoruz. Process surelerine baktigimizda en az 3 ay surdugunu gordum. Hastalik soz konusu ise ve bizim butun islemlerimiz zaten gerceklestigi ve interview stage de oldugumuzdan, seyahat iznini almamiz hizlandirilabilir mi? Ayrica bizim durumumuz icin ne kadar bir ucret odememiz gerekiyor? Esimin ehliyetinin forokopisini zaten forma ekleyecegiz. Ayri bir kagida green card surecimizi aciklayip, Immigration Status Check sayfasinin ekran ciktisini alsak (interview stage de oldugumuz, USCIS tarafindan orada belirtildigi icin) ve forma eklesek faydasi olur mu?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nur-Sönmez, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba,

Ben Amerika vatandasiyim ve esim icin Green Card basvurusunu 2019-Ekim de gerceklestirdik. Ve I-485 Ocak ayindan beri interview asamasinda. Yani interview icin tarih belirten mektubun gelmesini bekliyoruz. Immigration office ler uzun bir sure Covid-19 sebebiyle kapali kaldigi icin hala tarih belirlenmis degil. Esimin, aile bireylerinden birinde meydana gelen bir hastalik sebebiyle Turkiye ye ziyarette bulunmasi gerekiyor.
    Biz basvuru paketimizi yolladigimizda, green card ini almadan ulke disina cikma niyeti olmadigi icin, Advance Parole a basvurmamistik. Su anda ise bir seferligine seyahat izni almak icin I-131 formu dolduruyoruz. Process surelerine baktigimizda en az 3 ay surdugunu gordum. Hastalik soz konusu ise ve bizim butun islemlerimiz zaten gerceklestigi ve interview stage de oldugumuzdan, seyahat iznini almamiz hizlandirilabilir mi? Ayrica bizim durumumuz icin ne kadar bir ucret odememiz gerekiyor? Esimin ehliyetinin forokopisini zaten forma ekleyecegiz. Ayri bir kagida green card surecimizi aciklayip, Immigration Status Check sayfasinin ekran ciktisini alsak (interview stage de oldugumuz, USCIS tarafindan orada belirtildigi icin) ve forma eklesek faydasi olur mu?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Normalde I-485 ile gonderilince ucret odemiyorsunuz, ama sizin durumunuzda ne olacak ben de emin degilim. Sanirim I-485 formunun alindigini gosteren belgeyi gondermeniz gerekiyor ucret odememek icin. Isterseniz ucret odemenizin gerekip gerekmedigini Muslu Hukuk Burosu'na danisalim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

USCIS zaten normal kapasitede calismiyor, ayrica iscilerin de buyuk bir kismini gecici izne gonderecek o nedenle bu surecte hizlandirma konusunda cok umutlu olmayin derim ben, fakat USCIS'e ulasarak sansinizi deneyebilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

• Cevabiniz icin çok teşekkür ederim. Muslu hukuk bürosuna ücretle ilgili sorumu ilettim. Ayrıca USCIS a mesaj gönderip durumu sorduk. Çünkü urgent Advance Parole taleplerl field office lerden istenebiliyormuş. Tabi bunun için randevu almak gerekiyor. Ancak şu sıralar randevu talep edilemediği için, bize konu hakkında bir yol göstermelerini talep ettik, bakalım ne diyecekler. Ayrıca sabah müşteri hizmetlerini arayıp aynı soruyu yineleyeceğiz.

• @crazycells, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Biometric photo ve parmak izi islemi halledilebiliyor mu artik ? Kapaliydi da bir ara

Ayrica alsam mi almasam mi diye dusunen herkese re entry permiti almasini tavsiye ederim cunku gidis gelisml cok ayri bir zorlukken.. pandemi varken her seyi daha tehlikeli hale getiriyor. Ozellikle benim gibi ogrenci arkadaslarima siddetle almalarini ve rahatlamalarini tavsiye ederim

Tavsiyenize kesinlikle katiliyorum 🙂 Bosuna strese girmeye degmez, surekli gir-cik yapacaksaniz ya da ne zaman doneceginiz net degilse ben de herkese re-entry permit almasini oneririm.

USCIS, randevulara devam ediyor; ama tabii eskisine gore kapasitelerini dusurduler...

Sizlere ben bir sey sorayim herkesin ortak merakidir. Mesela ben agustos 15 gibi orada olacagim. Gider gitmez islemlere baslasam ,biometrik fotograf ve parmak izi randevusu ne zaman gelir sizce,okul acilacagi icin eylul 20-30 gibi doneyim diyorum ama karar veremiyorum bir turlu.Normalde islemin 1-1.5 ay surdugunu anladim forumda okudugum kadariyla ancak pandemi suresince bu islemi tecrube edenimiz olmamis daha sanirim.Durumunuza gore randevu gununun degismesi icin rica edilebilir denmis forumda anca yine pandemi doneminde bu sikisiklikta mumkun olmaz gibi geliyor.

Cok cok uzun oldu kusura bakmayin son olarakta,diyelimki alamadim permit iznini, eylul sonu gibi dondum ki bu benim ikinci girisim olacak bundan once ilk kez haziran sonunda girip birgun kalip cikmistim.Simdi yaklasik 6-7 hafta kaldiktan sonra haziran gibi giris yapsam sikinti yasar miyim sence?

Kisacasi re entry icin universiteyi bir donem daha uzatma riskine mi gireyim yoksa izni almadan haziranfa gidip orada mi risk alayim?

Cok dolmusum yaz yaz bitmedi kusura bakmayin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Cevabiniz icin çok teşekkür ederim. Muslu hukuk bürosuna ücretle ilgili sorumu ilettim. Ayrıca USCIS a mesaj gönderip durumu sorduk. Çünkü urgent Advance Parole taleplerl field office lerden istenebiliyormuş. Tabi bunun için randevu almak gerekiyor. Ancak şu sıralar randevu talep edilemediği için, bize konu hakkında bir yol göstermelerini talep ettik, bakalım ne diyecekler. Ayrıca sabah müşteri hizmetlerini arayıp aynı soruyu yineleyeceğiz.

Evet, USCIS'ten acil randevu talep etmek oldukca kotu bir zaman. Umarim yardimci olabilecek bir gorevli bulabilirsiniz. Sabahin ilk saatlerinde size en yakin field office'i arayip gorusme talep etmeyi deneyebilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Sizlere ben bir sey sorayim herkesin ortak merakidir. Mesela ben agustos 15 gibi orada olacagim. Gider gitmez islemlere baslasam ,biometrik fotograf ve parmak izi randevusu ne zaman gelir sizce,okul acilacagi icin eylul 20-30 gibi doneyim diyorum ama karar veremiyorum bir turlu.Normalde islemin 1-1.5 ay surdugunu anladim forumda okudugum kadariyla ancak pandemi suresince bu islemi tecrube edenimiz olmamis daha sanirim.Durumunuza gore randevu gununun degismesi icin rica edilebilir denmis forumda anca yine pandemi doneminde bu sikisiklikta mumkun olmaz gibi geliyor.

Cok cok uzun oldu kusura bakmayin son olarakta,diyelimki alamadim permit iznini, eylul sonu gibi dondum ki bu benim ikinci girisim olacak bundan once ilk kez haziran sonunda girip birgun kalip cikmistim.Simdi yaklasik 6-7 hafta kaldiktan sonra haziran gibi giris yapsam sikinti yasar miyim sence?

Kisacasi re entry icin universiteyi bir donem daha uzatma riskine mi gireyim yoksa izni almadan haziranfa gidip orada mi risk alayim?

Cok dolmusum yaz yaz bitmedi kusura bakmayin 🙂

Eger re-entry permit almak istiyorsaniz biyometrik randevunuza girdikten sonra ABD'yi terk etmenizi tavsiye ederim.

Eger islemleri hizlandirmak istiyorsaniz, basvuru zamani ve sonrasi 7/24 USCIS call center'i ya da field office'i arayip yardim talep etmelisiniz. Durumunuzu anlatip egitim nedeniyle hizlica cikmaniz gerektigini soyleyebilirsiniz. Eger yardimsever birine denk gelirseniz isleriniz hallolur, eger aksi birine denk gelirseniz bir daha denemelisiniz.

Ben giris-cikis konusundaki tavsiyelerimi su konuya yazmistim 🙂 hala hicbir fikrimde degisiklik olmadi, o nedenle direkt buradan okuyup, kendinize gore karar verebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• @crazycells Bugun USCIS musteri hizmetlerini aradim ve durumu anlattim. Telefondaki memur "Esiniz buyukbabasinin durumunu ispat edecek bir dokuman sunmasi gerekiyor hastaneden alinan eger emergency advance parol almak istiyorsa." dedi. Yine de field office e bir email yollayarak bizi konu ile ilgili aramalarini talep etti. "Eger field office dilerse size info pass appointment i verebilir " dedi.
    Birkac saat icinde field office den arama geldi. Maalesef bu tip emergency advance parole talepleri sadece birinci dereceden akrabalar icin yapilabiliyormus (es, cocuk, anne/baba, kardes), yani buyukbaba bunlardan birisi olmadigi icin bize randevu vermediler. Gerci birinci dereceden akrabalar icin bile akrabalik derecesini ve durumun aciliyetini kanitlayan belgeler istiyorlar.
    Bize normal basvuru yapmamizi onerdi. "Form USCIS' e ulastiktan sonra musteri hizmetlerini arayin, basvuruyu yaptiginizi ve mevcut durumu anlatin ve expedite etmelerini rica edin." dedi, "Eger dilerlerse hizlandirirlar, yine de bu onlara kalmis bir sey" diye de ekledi. Bu arada sunu da ogrendimki, AOS paketi icin para odedigimizden oturu, ekstra bir ucret odememize gerek yokmus.

Simdi formu doldurduk, ekine de durumu izah eden bir dilekce yazdik. Esimin ehliyetini, iki adet resmini de forma ve dilekceye ekleyecegiz. Size iki sorum var.

• Yukarida yazdigim dokumanlara ek olarak yollamamiz gereken baska evrak var mi?
    • Ayrica formu ve evraklari hangi adrese gondermeliyiz?

Tesekkurler

• -Green Card'izin (ya da gocmen statunuzu gosteren diger resmi belgelerin) onlu arkali fotokopisi demissiniz ya

Burada mesela pasaporttaki kismin fotokopisi yeterli olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

"Eger dilerlerse hizlandirirlar, yine de bu onlara kalmis bir sey"

Maalesef bu dedikleri dogru, benim de tecrubelerim ve duyduklarim bunu gosteriyor. USCIS gorevlilerinin (field office'teki) pek cok basvuru ve istegi hizlica halledebilecek yetkileri var, ama iste bunun icin ikna etmek gerekiyor.

Bu arada sunu da ogrendimki, AOS paketi icin para odedigimizden oturu, ekstra bir ucret odememize gerek yokmus.

2 Ekim'den once hizlica gonderin, cunku 2 Ekim'den sonra uygulamalar degisiyor ve I-131 icin ayrica ucret odemeniz bekleniyor...

Simdi formu doldurduk, ekine de durumu izah eden bir dilekce yazdik. Esimin ehliyetini, iki adet resmini de forma ve dilekceye ekleyecegiz. Size iki sorum var.

Yukarida yazdigim dokumanlara ek olarak yollamamiz gereken baska evrak var mi?
    Ayrica formu ve evraklari hangi adrese gondermeliyiz?

Tesekkurler

Evet, ucret odemeyeceginiz icin size gonderilen I-485 receipt belgesini gondermelisiniz, neden ucret odemediginizi bilsinler... I-797C Notice of Action belgesi gondermis olmalari lazim... Bunun disinda herhangi bir eksik gorunmuyor, konudaki bilgiler yeterli...

Size gonderilen receipt number'in ilk 3 hanesini yazar misiniz? Gonderim adresi buna gore degisecek... Bu 3 harf MSC , EAC , SRC , LIN , WAC olabilir veya 3 harf olmayabilir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

-Green Card'izin (ya da gocmen statunuzu gosteren diger resmi belgelerin) onlu arkali fotokopisi demissiniz ya

Burada mesela pasaporttaki kismin fotokopisi yeterli olur mu?

Evet, Green Card henuz elinizde degilse bu da yeterli olur...

• #anchor(@crazycells Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Bize gönderilen receipt numarası ‘MSC’ ile başlıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Bize gönderilen receipt numarası ‘MSC’ ile başlıyor.

MSC, Chicago'ya gidiyor... Su adrese gonderebilirsiniz:

USCIS Chicago Lockbox

For U.S. Postal Service :
    USCIS
    P.O. Box 805887
    Chicago, IL 60680-4120

For FedEx, UPS, and DHL deliveries:
    USCIS
    Attn: FBAS
    131 S. Dearborn, 3rd Floor
    Chicago, IL 60603-5517

• @crazycells Ben de dün yolladığınız linkden bakarak o adrese yollamıştım zaten. 😊

• Gidis gelis tarihim kesinlesti.10 agustos -28 eylul . Alirim degil mi permit'i sure yeterli olur . Herkese alinmasi tavsiye ediyorum dedim simdi bu sekilde ucreti oder alamazsam cok komik duruma duserim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Gidis gelis tarihim kesinlesti.10 agustos -28 eylul . Alirim degil mi permit'i sure yeterli olur . Herkese alinmasi tavsiye ediyorum dedim simdi bu sekilde ucreti oder alamazsam cok komik duruma duserim 🙂

Simdiden formlari ve postayi hazirlayin, ABD'ye girdiginiz ilk gun postaya verirsiniz.

• @Ist-to-NY Merhaba, iyi yolculuklar şimdiden. Kalış süreniz kısa gibi dikkatli olmanız ve bir fikriniz olması açısından kendi sürecimle ilgili bilgi vermek istedim belki yardımcı olur. 18 Haziran tarihinde başvurum alındı, notice of action belgesi de elime ulaştı ama iki ayın dolmasına yaklaşıyorum henüz biyometrik randevu tarihi vermediler. Eylül ortasına kadar çıkış yapmam gerekiyor, artık bir şekilde rica edip hızlandırmaya çalışacağım. Umarım siz de hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |