Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ata_ksk teşekkürler

• @ek1982 dv 2020 talihlisi degillder aile birlesimi imis.

• @Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana Vizeyi almış bir insan neyi bekler anlamıyorum!En erken zamanda gitmek gerekir ! İnsanlar son güne kadar neyi neden bekler ?

Vizeyi alır almaz gitmeyen arkadaşların yorumlarını okudukca deliriyorum ...

• @Manwe6265, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Manwe6265 Ayın 13 de girişi yapmışın kardeş 👍🏾 Doğru karar

biletimi ayın 11 i aldım 13 de abd ye geldim ani karar oldu benim de

Helal olsun sana koçum benim ! 🙂

• Paylaşıldı mı bilmiyorum ama anladığım kadarıyla Department of States resmi ya da gayri resmi - ülkelerdeki pandemi durumuna göre 15 temmuzdan itibaren vize işlemlerinin tekrardan başlatılması ile ilgili konsolosluklara talimat vermiş. alt metni

• Evet vermis. Iste bu.

Travel - State Dept. Twitter. hesabindan

While some embassies and consulates may begin phased reopening on July 15, dates will vary based on local conditions. Monitor the embassy website for the latest information on the status of their visa services.

• @Aydin-Osmanov, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Evet vermis. Iste bu.

Travel - State Dept. Twitter. hesabindan

While some embassies and consulates may begin phased reopening on July 15, dates will vary based on local conditions. Monitor the embassy website for the latest information on the status of their visa services.

Konsolosluklar açılırsa 23 nisandan önce alınmış fakat pandemiden dolayı süresi bitmiş olan vizeler reissue yapıla bilir diyorlar. Yalnız Saglik muayenesinin yeniden yapılması ve 330 fee yeniden ödenmesi lazım.

• @Masda Evet olacak gibi.Yalniz cok yavas irelileyecek gibi.Yalniz saglik raporu yenilenecek.330 dolar 1 yil gecerli.

• Mahkemeden çıkacak güzel bir karar ile tekrar potaya girebilir miyiz acaba 🤔

• @salih2825, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Mahkemeden çıkacak güzel bir karar ile tekrar potaya girebilir miyiz acaba 🤔

inşAllah olur 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Henuz konsolosluktan haber gelmese de, 15 Temmuz sonrasi icin Dis isleri Bakanligi'ndan izin cikmasi olumlu bir haber...

• @crazycells merhabalar
    Eğer konsoluk bu ay sonuna kadar açılırsa 30000binlere kadar vise verilebilirlermi yoksa olmayabilirmi

• @umit-muhamedov-0 Can alıcı soru bu işte.

• @umit-muhamedov-0 Vizeler yıl sonuna kadar banlanmışken belki karar kalkar diye konsolosluğun buna vakit ayıracağını sanmıyorum. Konsoloslukların açılmasından daha önemli olan kısım, vize yasaklarının kaldırılması ki onun da 30 eylüle yetişeceğini pek sanmıyorum.

• Bu orrrangutan cocugu trumpin elinde patlayacak bu hafta executive order. Önümüzdeki tek engel konsolosluklarin açılmasi olacaktir. Agustosta açılsa eylule kadar bütün dosyalari bitirebilirler. Sabredin arkadaslar.

• Arkadaşlar yasaklı olmayan vizelerde Ankara konsolosluğu açık ve yüzyüze görüşme yapıyor diye biliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Su an DV icin yeni vize verilemiyor, Trump'in kararnamesi bunu yasakliyor maalesef; fakat bu surecte mahkemenin kisa bir sureligine dahi olsa bu karari durdurmasi pek cok kisinin vize almasini saglayabilir. Bir sayi vermek mumkun degil maalesef; fakat numarasi mulakat tarihi almaya yakin olan arkadaslar durumu guncel olarak takip etmeli diye dusunuyorum, eger firsat dogarsa bundan yararlanmak icin cok zaman olmayacak cunku...

Konsolosluklarin su an acilmasi, gocmen vizesini alip kullanamayan arkadaslar icin onemli bir haber. Konsolosluk acilir acilmaz vize yenilenmesi icin konsoloslukla iletisime gecmeli bu arkadaslar. Daha onceki soru-cevaplardan konsoloslugun tarihi gecmis vizeleri sorunsuz sekilde yenileyecegini dusunuyoruz.

• Tabi ki hiç kimsenin belli bir sayı verme şansı yok çünkü herkesin bildiği genelde aynı şeyler. Ayın 17'sinde olan davadan eo durdurma kararı çıkarsa (ki sanırım çıkacak gibi) o zaman bence birçok kişi daha potaya girer. Burda önce KCC sonra da konsolosluğa iş düşüyor. Tabi ki bu tahminim mahkemenin mutlak zaferi ile doğru orantılı.

• Turkiye'de her gun bin civari vaka sayisi var. Konsolosluklar temkinli davranacaklardir acilma konusunda. Yani acilsa bile gunluk oyle onlarca randevu vermek yerine cok sinirli bir sekilde randevu verebilirler.

• AILA davasının 17'sinde açılıp açılmayacağı, açılsa da o gün ya da o hafta içinde sonuç alınıp alınmayacağı hakkında önemli dezenformasyon ve bilgi eksiklikleri ortaya çıktı. Ayrıntıları daha sonra paylaşacağım.

Güncelleme
    Charles Kuck, AILA'dan ayrı olarak açacağı davayı bu hafta Cuma gününe kadar açacağını iletti. Bununla ilgili talimatları da ekran görüntüsü olarak daha sonra yüklemeye çalışacağım.
    AILA davasının ayın 17'sinde açılıp açılmayacağı halen netleşmedi. Charles Kuck aynı anda AILA'nın açacağı davaya da destek veriyor. Sanıyorum ilk neticeyi Kuck'un açacağı dava ile alacağız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |