Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yunus-Emre-Karabıçak, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

İyi akşamlar arkadaşlar kredi çekip örg. 50.000 TL çektim ve green card vizem geldi Amerika ya boyle giden birisi var mi kredi sikinti oluyor mu ( duzenli odeyecegim borc Takip kacmak degil amacim

Hangi konuda sikinti oluyor mu? Ogrenmeye calistiginiz sey vizeyi alip alamayacaginiz mi? Yoksa 50.000 TL'nin yeterli olup olmayacagi mi?

ABD'de yeni bir hayata baslamak maddi ve manevi yonden ciddi bir hazirlik gerektiriyor. Dediginiz durumda basarili olabilmek icin cok ciddi hazirliklar yapip, kalacak yer ve is konusunda onceden pek cok planiniz olmasi gerekiyor. Forumdaki ABD'de yasam konulari okuyabilirsiniz, pek cok deneyim bulmaniz mumkun oralarda...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Harun-Doğan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Hava kuvetlerinde savaş pilotu olmak istiyorum

su bolumde bilgileri bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/351/amerikan-kara-deniz-ve-hava-kuvvetlerine-katilmak

• @crazycells uyarı için teşekkür ederim. Ancak konsolosluğun resmi sayfasındaki vize başvuru evrakı açıklamalarında “ 8. BOŞANMA BELGESİ VEYA ÖLÜM KAYIT ÖRNEĞİ: Eğer sona ermiş bir evliliğiniz varsa evliliğinizin nasıl sona erdiğini belgeleyen boşanma ilamının veya eski eşinizin ölüm kayıt örneğininın aslını ve bir kopyasını ibraz etmeniz gerekmektedir. Türkiye dışında gerçekleşmiş olan boşanmalar için boşanma belgesinin İngilizce tercümesi gerekmektedir. Orijinal boşanma ilamı mahkemeden alınmış, üzerinde mahkemenin damgaları bulunan bir belge olmalıdır. Ölüm kayıt örneği Nüfus Müdürlüğü’nden alacağınız, üzerinde kırmızı renkte Nüfus Müdürlüğü’nün damgası bulunan belgedir. Üzerinde mahkemenin veya Nüfus Müdürlüğü’nün damgası bulunmayan belgeler veya noter tasdikli fotokopiler kabul edilmeyecektir. Üzerinde boşanma veya ölüm tarihleri belirtilen nüfus kayıt örnekleri boşanma ilamı veya ölüm kayıt örneği yerine kullanılamaz. Yeminli tercüman tarafından tercüme edilmiş ve arkasına asıl belgenin fotokopisi eklenmiş tercümeler asıl belge yerine kullanılamaz.” şeklinde bir açıklama yer alıyor. Mahkeme kararlarının İngilizceye çeviri zorunluluğuna ilişkin bilgi nerede yer alıyor acaba. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

• Merhabalar bende foruma yeni üye oldum bu forumu 6 hazirandan itibaren okudum baya iletişim ve güzel açıklamalar halinde uygulanıyor
    Ben 2016 yılında itibaren 3 keren çekilişe başvurdum ve 3.sünde çekilişe hak kazandım 2021EU23 binlerde fakat öğrenmek istediğim konu DS-260 formu başvurduğun tarihten itibaren kcc den ne kadar sürede geri dönüş yapılıyor
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusuf-pr merhaba, ilk olarak hoş geldiniz aramıza ve tebrikler. formu doldurduktan sonra aslında tek yapmanız / yapmamız gerek şey beklemek. kcc'den yapılacak dönüşün ne yazık ki net bir tarihi yok. ama numaranız current olduğunda halen kcc'den evrak tabiniz gelmediyse mail atıp talepte bulunabilirsiniz. kısaca tek yol beklemek, beklemek, beklemek 🙂

bol şans.

edit: unutmadan, sürecinizi imzanıza taşırsanız forumdaki üyeler talep ettiğiniz konular hakkında daha kolay yardımcı olacaktır. ayrıca 2021 talihlilerinin bulunduğu telegram grubuna da üye olup oradan da güncel konular hakkında bilgi alıp destek talebinde bulunabilirsiniz;

• @yusuf-pr, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar bende foruma yeni üye oldum bu forumu 6 hazirandan itibaren okudum baya iletişim ve güzel açıklamalar halinde uygulanıyor
    Ben 2016 yılında itibaren 3 keren çekilişe başvurdum ve 3.sünde çekilişe hak kazandım 2021EU23 binlerde fakat öğrenmek istediğim konu DS-260 formu başvurduğun tarihten itibaren kcc den ne kadar sürede geri dönüş yapılıyor
    Teşekkürler

Tebrikler. Bunun net bir cevabı yok. KCC nin çalışma şeklini etkileyen bir çok faktör var. Case number sıralaması, dosya birikimi , boşluklar , fake info , seyahet geçmişi ve saire. Sizin Case number için ortalama minimum bir ay maksimum 3-4 ay . Ama bu yıl normal yıl olmadığı için daha erken ve ya daha geç de ola bilir.

• current ne demek onu bile bilmiyorum @gucarslan

• ⭐⭐

@yusuf-pr, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

current ne demek onu bile bilmiyorum @gucarslan

Numarınızın aktif hale gelmesi. Başlığın ilk mesajını okuyun:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari?page=1

• Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim

• @crazycells Yes olarak işaretlenmesi mülakatın ingilizce yapılacağı anlamına gelmiyor dimi.

• Merhabalar ben 2 yıllık bir yüksek okuldan mezun olduktan sonra dgs sınavı ile dikey geçiş yapıp. 4 yııllık bir lisans programı bitirdim ''Number of Educational Institutions Attended'' kısmına 2 mi yazmalıyım. Yoksa 3 mü yazmalıyım. 2 diye düşündüm ama tam emin olamadım buraya sormak istedim

• selamlar, kazanan herkesi tebrik ederim,
    @Uğur-Pusat , @yusuf-pr @akurtlar rica etsek imzanızı herkes gibi aşağıdaki formatta düzenleyebilir misiniz? Sorduğunuz sorulara cevap vermek isteyenler bazen bu bilgilere ihtyiaç duyabiliyor yada, sürecin diğer arkdaşlarda ne aşamada olduğunu (hangi case number da hangi gün evrak istenmiş gibi) görebiliyoruz. Ayrıca herkesin kendini kaydettiği https://bit.ly/3csLtWZ tablosuna da kendinizi listenin sonuna ekleyebilir misiniz?(liste sıralamasını admin arkdaşlar düzeltip yapıyprlar arada)

Dosya Numarası: 2021EU21XXX
    DS-260 Gönderimi: 24 June 2020
    KCC Evrak Isteği:
    KCC Evrak Onayı:
    Sağlık Muayenesi:
    Vize Mulakatı:
    Vize Onayı:
    Pasaport Teslimi:
    ABD ye ilk giriş:

• @akurtlar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar ben 2 yıllık bir yüksek okuldan mezun olduktan sonra dgs sınavı ile dikey geçiş yapıp. 4 yııllık bir lisans programı bitirdim ''Number of Educational Institutions Attended'' kısmına 2 mi yazmalıyım. Yoksa 3 mü yazmalıyım. 2 diye düşündüm ama tam emin olamadım buraya sormak istedim

Merhaba,
    Bildiğim kadarı ile lisansı ve liseyi yazmanız yeterli olacaktır.(yani 2) daha tecrübeli arkdaşlar yorum yapacaktır.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

etkilemeye

Bilgilendirme için teşekkürler.

• ⭐⭐

@Uğur-Pusat, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Yes olarak işaretlenmesi mülakatın ingilizce yapılacağı anlamına gelmiyor dimi.

Hayır. Mülakata başlarken hangi dilde devam etmek istediğiniz soruluyor ve genel tercihleri İngilizce yapmak. Zaten çok edebi bir diyalog yaşanmıyor. Formda ingilizce bildiğinizi yazıp, mülakatta Türkçe tercih etmeniz garip görünebilir 🙂

Mülakat deneyimleri için: https://yesilkartforum.com/forum/topic/2888/çeşitlilik-vizesi-mülakat-deneyimleri/181

• @crazycells bir sorum daha olacak. DS 260 formunu gönderdikten önce veya sonrasında ödeme filan yapmam gerekiyor mu? ayrıntılı süreç hakkında bilgi verebilir misiniz.

• Merhaba arkadaşlar,

Greencard ödemeleri hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz. neyden önce neyden sonra ,zaman aralıkları vs.

• @crazycells Merhabalar ben 2 yıllık bir yüksek okuldan mezun olduktan sonra dgs sınavı ile dikey geçiş yapıp. 4 yııllık bir lisans programı bitirdim ''Number of Educational Institutions Attended'' kısmına 2 mi yazmalıyım. Yoksa 3 mü yazmalıyım. 2 diye düşündüm ama tam emin olamadım buraya sormak istedim

• ⭐⭐

@akurtlar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhabalar ben 2 yıllık bir yüksek okuldan mezun olduktan sonra dgs sınavı ile dikey geçiş yapıp. 4 yııllık bir lisans programı bitirdim ''Number of Educational Institutions Attended'' kısmına 2 mi yazmalıyım. Yoksa 3 mü yazmalıyım. 2 diye düşündüm ama tam emin olamadım buraya sormak istedim

3 daha doğru bence. Sonuçta başlayıp bitirmişsiniz. Lisans okumamış olsanız myo'yu yazacaktınız değil mi?

• @goblis Evet ama emin olmak istiyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |