Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @akurtlar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar Gazetecilik mezunuyum DS260 formunu dolduruken Üniversite derecesi sorusuna ''bachelor of journalism'' kısaca ''BJ'' mi yazmalıyım. Bir sorum daha var 3 senedir gitmediğim pasif ögrenci olduğum bir üniversite vardı. Kaydımı yeni sildirdim bu işlemi DS260 formunda belirtmelimiyim.

Benim bildigim kadariyla ABD'de Bachelor of Journalism diye bir derece yok. O yuzden asagidaki alternatiflerden biri daha mantikli olur:

1- Bachelor
    2- Bachelor of Arts (ya da B.A. kisaca)
    3- Bachelor of Arts in Journalism

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akurtlar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar Gazetecilik mezunuyum DS260 formunu dolduruken Üniversite derecesi sorusuna ''bachelor of journalism'' kısaca ''BJ'' mi yazmalıyım. Bir sorum daha var 3 senedir gitmediğim pasif ögrenci olduğum bir üniversite vardı. Kaydımı yeni sildirdim bu işlemi DS260 formunda belirtmelimiyim.

Fakulteye emin degilseniz Bachelor's degree olarak yazabilirsiniz

• @crazycells Merhaba Crazycells umarım doğru alana sorumu soruyorumdur. Benim iki çocuğum var ve ikisi de ABD vatandaşı. DV2021 seçilenlerindenim. Başvuruyu çocukların ihtiyacı olmadığı için sadece kendim ve eşim adıma GC başvurusu yapmıştım. KCC Evrak maili istendiğinde yine de çocuklarımın pasaportlarını ve nüfus kayıtlarını göndermem gerekir mi? Benim case im üzerinde sadece 2 applicant var ben ve eşim olarak. Sizin uzman görüşünüz çok değerli. Teşekkür ederim.

• Merhaba,ds260 belgesini doldururken adres kısmında edevlette gözüken ancak gercekte ikamet etmedigim adresler vardı.toplamda 3 ay gözükecek sekilde girdim sisteme ve submit ettim.Dosyamı acıp sadece fiziksel olarak ikamet ettigim yerlerimi yazmalıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ebru-Sahin, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba Crazycells umarım doğru alana sorumu soruyorumdur. Benim iki çocuğum var ve ikisi de ABD vatandaşı. DV2021 seçilenlerindenim. Başvuruyu çocukların ihtiyacı olmadığı için sadece kendim ve eşim adıma GC başvurusu yapmıştım. KCC Evrak maili istendiğinde yine de çocuklarımın pasaportlarını ve nüfus kayıtlarını göndermem gerekir mi? Benim case im üzerinde sadece 2 applicant var ben ve eşim olarak. Sizin uzman görüşünüz çok değerli. Teşekkür ederim.

Sadece esiniz ve sizin bilgi ve belgeleriniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kirintosh, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,ds260 belgesini doldururken adres kısmında edevlette gözüken ancak gercekte ikamet etmedigim adresler vardı.toplamda 3 ay gözükecek sekilde girdim sisteme ve submit ettim.Dosyamı acıp sadece fiziksel olarak ikamet ettigim yerlerimi yazmalıyım ?

yazip gonderdiyseniz bir daha actirmaya gerek yok. Ama soru "e-devlette gorunen" adresleri istemiyor, sizin yasadiginiz adresleri soruyor... DS-260 formunu doldururken imzamdaki linkteki paketten yararlanabilirsiniz...

• @crazycells Çok teşekkür ederim

• merhaba, formu yeniden açtırdım ve KCC den henüz email geldi. Ancak daha önce giriş yaptığım bilgilerle formu açamıyorum. Your request cannot be processed at this time. şeklinde error veriyor. Bunu KCC ye emaille belirtmeli miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@breezyguy, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba, formu yeniden açtırdım ve KCC den henüz email geldi. Ancak daha önce giriş yaptığım bilgilerle formu açamıyorum. Your request cannot be processed at this time. şeklinde error veriyor. Bunu KCC ye emaille belirtmeli miyim ?

daha sonra giris yapmayi deneyebilirsiniz.

• Merhaba, KCC nin isteyeceği belgeler arasında boşanmaya ilişkin mahkeme kararı da olacakmış. Ben mahkeme kararımı bulamıyorum. İlgili mahkemeden dosyadan kararın bir nüshasını çıkarttırmaya çalışacağım ama 20 yıl önceki kayıt. İlgili mahkeme kalemi arşivde dosyayı bulamazsa ne yapmamı önerirsiniz ? Teşekkürler.

• Merhabalar @crazycells DS-260 formundaki 'Have you ever been arrested or convicted for any offence diye başlayan soruya nasıl cevap vermem gerektiğim konusunda yönlendirirseniz sevinirim. On seneyi geçen bir süre önce yurtdışından traffic offence suçum var. ( Trafik poliçesi bitmiş arabayı sürdüğüm için polis rapor tuttu ve majestry court a gittim ) mahkeme 50 sterlin ceza ve ehliyetimden 5 puan silme cezası verdi. Polis raposunda bunun gözüküp gözükmeyeceği konusunda bilgim yok. Raporu yurtdışından istemem bir ayımı alır. Forumdaki o soruya evet cevabı mı vermeliyim verirsem bu vize alıp almamaı ne kadar etkiler sizce ? cevabınız için çok teşekkür ederim.

• Merhabalar,

30 Harizanda DS-260 formunu doldurup kapattım. KCC'den istenicek belgeler üzerinde çalışıyorum.

Aklıma takılan birkaç konu var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim:

1- KCC'den ilk mail gelmedi. Bekliyorum. Önceden belge toplamak sıkıntı olur mu? Belgeler üzerindeki tarihler maildan öncesi olacak haliyle.

2- "Police certificate" e-devletten Ingilizce alınabiliyor, ama diğer belgeler Türkçe alınabiliyor. Türkçe olanları çevirmeye gerek var mı? Yeminli tercüman?

3- Bu süreçte pasaportumu yeniledim. DV çekilşine katıldığım pasaport ile DS-260 formunu doldurduğum pasaport aynı değil. Her iki pasaportu da taradım, hazırladım. Ancak "pasaport explanation.pdf" dosyasına ne yazmam gerektiğine emin olmadım. Bu durum içim için hazır bir şablon var mı? KCC'ye kapanmış DS-260 formunu yeniden açtırmak için hazır mail şablonu vardı forumda. Onun gibi?

4- "Court document" / mahkeme kayıtları kafamı karıştırdı, her ne kadar dokümanlarda suçtan bahsetse de. "Suç"tan dolayı hiçbir zaman hakkında açılmış bir dava olmadı. Ama sahip olduğum bazı arsalardan dolayı bana Türk devleti kamulaştırma davası açtı. Fiyat önerdi, kabul etmedim, kabul etmediğim için bana dava açıldı. Davanın amacı doğru fiyatın belirlenmesi. Bu bir suç davası değil, ancak davalı tarafta ben varım, bürokrasi gereği. Böyle davalar bütün kamulaştırma durumlarında standart prosedürdür. Bu devam eden davalar "court document" konusuna girer mi?

Teşekkürler.

• @alisany kesinlikle buluyorlar. Benim de 20 yıl önce idi. Bugün Çağlayan Adliyeye gittim. Fatih teki kapanan 3. Asliye deki kaydımı deftere bakıp buldular. Cuma günleri sadece arşive inip evrak çıkarıyorlarmış. Pazartesi verecekler evrağı. Apostil yaptırıp, konseyden den ingilizcesini yaptırıp hazırlamış olacağım. Bol şans,

• merhaba, ben Amerika'da bir sponsor buldum . acaba sponsor hangi belgeleri hazirlamali ve bana gonderecegi belgeleri taratip yollayabilir mi ? yoksa hepsini islak imzali orjinal mi istiyorlar ? tesekkurler

• Merhaba, erkek arkadaşım j1 internship ile Amerika’da ağustos ayında evlenmek için Türkiye’ye gelip 2 hafta sonra tekrar Amerika’ya dönecek eğer ben ds formunu ikimiz için doldurursam onun j1 vizesi iptal olur mu ? Göçmenlik için süreç başlatmış olacak çünkü riskli olur mu sizce?

• Merhaba, erkek arkadaşım j1 internship ile Amerika’da ağustos ayında evlenmek için Türkiye’ye gelip 2 hafta sonra tekrar Amerika’ya dönecek eğer ben ds formunu ikimiz için doldurursam onun j1 vizesi iptal olur mu ? Göçmenlik için süreç başlatmış olacak çünkü riskli olur mu sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Pepper-Sauce, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar @crazycells DS-260 formundaki 'Have you ever been arrested or convicted for any offence diye başlayan soruya nasıl cevap vermem gerektiğim konusunda yönlendirirseniz sevinirim. On seneyi geçen bir süre önce yurtdışından traffic offence suçum var. ( Trafik poliçesi bitmiş arabayı sürdüğüm için polis rapor tuttu ve majestry court a gittim ) mahkeme 50 sterlin ceza ve ehliyetimden 5 puan silme cezası verdi. Polis raposunda bunun gözüküp gözükmeyeceği konusunda bilgim yok. Raporu yurtdışından istemem bir ayımı alır. Forumdaki o soruya evet cevabı mı vermeliyim verirsem bu vize alıp almamaı ne kadar etkiler sizce ? cevabınız için çok teşekkür ederim.

Evet cevabi verip aciklama yapabilirsiniz. Bir sorun yasamazsiniz, trafik cezasi dosyanizdaki kararda etkili olacak kadar ciddi bir problem degil 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratisik, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,

30 Harizanda DS-260 formunu doldurup kapattım. KCC'den istenicek belgeler üzerinde çalışıyorum.

Aklıma takılan birkaç konu var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim:

1- KCC'den ilk mail gelmedi. Bekliyorum. Önceden belge toplamak sıkıntı olur mu? Belgeler üzerindeki tarihler maildan öncesi olacak haliyle.

2- "Police certificate" e-devletten Ingilizce alınabiliyor, ama diğer belgeler Türkçe alınabiliyor. Türkçe olanları çevirmeye gerek var mı? Yeminli tercüman?

3- Bu süreçte pasaportumu yeniledim. DV çekilşine katıldığım pasaport ile DS-260 formunu doldurduğum pasaport aynı değil. Her iki pasaportu da taradım, hazırladım. Ancak "pasaport explanation.pdf" dosyasına ne yazmam gerektiğine emin olmadım. Bu durum içim için hazır bir şablon var mı? KCC'ye kapanmış DS-260 formunu yeniden açtırmak için hazır mail şablonu vardı forumda. Onun gibi?

4- "Court document" / mahkeme kayıtları kafamı karıştırdı, her ne kadar dokümanlarda suçtan bahsetse de. "Suç"tan dolayı hiçbir zaman hakkında açılmış bir dava olmadı. Ama sahip olduğum bazı arsalardan dolayı bana Türk devleti kamulaştırma davası açtı. Fiyat önerdi, kabul etmedim, kabul etmediğim için bana dava açıldı. Davanın amacı doğru fiyatın belirlenmesi. Bu bir suç davası değil, ancak davalı tarafta ben varım, bürokrasi gereği. Böyle davalar bütün kamulaştırma durumlarında standart prosedürdür. Bu devam eden davalar "court document" konusuna girer mi?

Teşekkürler.

1. Onceden toplamaniza gerek yok, belgeler kisa surede toplanabilecek belgeler...

2. gerek yok.

3. Onceden paylasilan emailleri bulabilirsiniz, ama bir sablonu takip etmenize gerek yok. Kisa ve oz bir aciklama yapmaniz yeterli.

4. Girmez bence de, bu tur davalari formlara yazmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vesmer76, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba, ben Amerika'da bir sponsor buldum . acaba sponsor hangi belgeleri hazirlamali ve bana gonderecegi belgeleri taratip yollayabilir mi ? yoksa hepsini islak imzali orjinal mi istiyorlar ? tesekkurler

Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@red_wine, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, erkek arkadaşım j1 internship ile Amerika’da ağustos ayında evlenmek için Türkiye’ye gelip 2 hafta sonra tekrar Amerika’ya dönecek eğer ben ds formunu ikimiz için doldurursam onun j1 vizesi iptal olur mu ? Göçmenlik için süreç başlatmış olacak çünkü riskli olur mu sizce?

DS-260 formunu erkek arkadasiniz ABD'ye girdikten sonra gonderin. Bu sekilde sorun yasamazsiniz. Zaten vizeyi almak icin Turkiye'ye geri donecegi icin genel olarak bir problem yasamaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |