Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Anladım. Vize bülteninden baktım geçmiş aylardaki f2b vize tarihlerine de baktım hep 2 ay atlıyor yani temmuzda mayıs 2015 yazıyor geçmiş aylarda 2 ay atladığına göre Ağustosta. Temmuz 15 olacak bu hesaba göre 5 ay sonra mı bana sıra gelecek? Ve bültende benim ayıma sıra geldiğinde ne olacak tam olarak yani ödemeyi o zaman mı yapabileceğiz? Ve böyle bir durum varsa geçtiğimiz ağustos ayında neden benim dosyam nvc’e aktarıldı onlar da bana 1 sene zaman verdi kafam çok karıştı gerçekten

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray159, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Anladım. Vize bülteninden baktım geçmiş aylardaki f2b vize tarihlerine de baktım hep 2 ay atlıyor yani temmuzda mayıs 2015 yazıyor geçmiş aylarda 2 ay atladığına göre Ağustosta. Temmuz 15 olacak bu hesaba göre 5 ay sonra mı bana sıra gelecek? Ve bültende benim ayıma sıra geldiğinde ne olacak tam olarak yani ödemeyi o zaman mı yapabileceğiz? Ve böyle bir durum varsa geçtiğimiz ağustos ayında neden benim dosyam nvc’e aktarıldı onlar da bana 1 sene zaman verdi kafam çok karıştı gerçekten

Kendinizden dolayi beklemiyorsaniz bir sorun yok.

O sekilde duzenli ilerlemiyor maalesef, yapilan basvuru sayisi ve verilen vize sayisina bagli olarak ilerliyor. Dosyaniz islenmeye yakin bilgi alacaksiniz zaten, odemeyle ilgili bilgileri ilk seferde gondereceklerdir diye dusunuyorum.

• @crazycells peki şunu da sormak istiyorum avukatı değiştirebilir miyiz? Gönderilen formda temsilci seçiliyor ya o avukatı değiştirmek istiyoruz sonradan değiştirme şansımız olabiliyor mu? Anlaşmazlık yaşadık onunla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray159, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells peki şunu da sormak istiyorum avukatı değiştirebilir miyiz? Gönderilen formda temsilci seçiliyor ya o avukatı değiştirmek istiyoruz sonradan değiştirme şansımız olabiliyor mu? Anlaşmazlık yaşadık onunla

Yeni bir avukatla mi calisacaksiniz? Bu durumda bunu yeni avukata sorarsaniz daha iyi olabilir, cunku ilk avukatla yaptiginiz anlasmayi gormek isteyecektir diye dusunuyorum.

ama degistirme seceneginiz olmali.

• Sayın @crazycells ABD başkanı nın açıklamış olduğu bildiri bizim süreçleride etkiliyormu

• @horoz, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Sayın @crazycells ABD başkanı nın açıklamış olduğu bildiri bizim süreçleride etkiliyormu

sizlik bir şey yok hocam işin komik ve acı yanı bu siz sadece zaman kaybedeceksiniz bu süreçten kalıcı etkilenen tek grup Dv kazananları maalesef. süre sınırlaması olanlar onlardı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@horoz, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Sayın @crazycells ABD başkanı nın açıklamış olduğu bildiri bizim süreçleride etkiliyormu

Sizi etkileyecek ama sadece surecinizi geciktirecek.

Bu kararname uygulamada oldugu sure boyunca vize basamayacak konsolos size, fakat uygulama kalkar kalkmaz vizenizi alabileceksiniz.

• yani hersey bitti konsolosluk sırası geldi dedik! Şimdide kararnamelerle uğraşıyoruz. Ya sabır !

• @crazycells Sadece vize mi basamayacak. Aslında bir kaç postta da okudum. Konsolosluklar kesinlikle kapalı olacak gibi bir ibare yok deniliyormuş. Doğru mu? Yani atıyorum bizim interview tarihi verildi, gittik görüştük olumlu geçti, 31 Aralık'a kadar vize basılmayacak mı? Yoksa komple 31 Aralıkta kalktı, 22 Nisandan-31 Aralık'a kadar geçen sürede biriken vize görüşmeleri o tarihten itibaren mi yapılacak... Bu durumda 2021 Mart Nisan anca o da şansımız yaver giderse... Fazlasıyla saçma gözüküyor gibi. Allah yardımcımız olsun.

• @mydream teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Sadece vize mi basamayacak. Aslında bir kaç postta da okudum. Konsolosluklar kesinlikle kapalı olacak gibi bir ibare yok deniliyormuş. Doğru mu? Yani atıyorum bizim interview tarihi verildi, gittik görüştük olumlu geçti, 31 Aralık'a kadar vize basılmayacak mı? Yoksa komple 31 Aralıkta kalktı, 22 Nisandan-31 Aralık'a kadar geçen sürede biriken vize görüşmeleri o tarihten itibaren mi yapılacak... Bu durumda 2021 Mart Nisan anca o da şansımız yaver giderse... Fazlasıyla saçma gözüküyor gibi. Allah yardımcımız olsun.

Konsolosluklarin vize bolumleri acilacak ve sadece yasakli olmayan kategorilerde vizeler verilecek. Kararname konsolosluklarin kapanacagini soylemiyor.

Sizin durumunuzda eger uygulamada degisiklik olmazsa 31 Aralik'a kadar mulakat vermeyeceklerdir diye dusunuyorum.

• Sayın @crazycells ,
    Ben DV2020 vizesi sahibiyim. Eşim ile birlikte ABD'ye giriş yaptık ve green card'larımız ABD-deki arkadaşımıza ulaşmak üzere. Lakin 2 yaşındaki oğlumun ülkeye giriş yapamadı ve süresi bitti. Bu durumda biz nasıl bir yol izlemeliyiz?

Konsolosluğa durumu bildirdim onlar visa replace yapılması gerektiğini (30 eylül-a kadar), lakin şimdilik suspend olduğundan bu işlemleri yapmadıklarıni yazdılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@totali88, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Sayın @crazycells ,
    Ben DV2020 vizesi sahibiyim. Eşim ile birlikte ABD'ye giriş yaptık ve green card'larımız ABD-deki arkadaşımıza ulaşmak üzere. Lakin 2 yaşındaki oğlumun ülkeye giriş yapamadı ve süresi bitti. Bu durumda biz nasıl bir yol izlemeliyiz?

Konsolosluğa durumu bildirdim onlar visa replace yapılması gerektiğini (30 eylül-a kadar), lakin şimdilik suspend olduğundan bu işlemleri yapmadıklarıni yazdılar.

Sayin @totali88 , su durumda 30 Eylul'e kadar beklememiz gerekiyor. Bu sure icerisinde konsoloslugun calismaya tekrar baslayacagini umuyoruz, eger tekrar vize vermeye baslarlarsa email ile ulasip pasaportu ve yeniden alacaginiz saglik raporunu gondereceksiniz.

Fakat 30 Eylul'u gecerse o durumda F2A basvurusu baslatmaniz gerekecek.

Konsolosluk bu cevabi size ne zaman verdi acaba? 22 Haziran'dan once mi? Sonra mi?

• Sayın @crazycells ,

Cevabınız için teşekkür ederim. Konsolosluk bana 25 Haziranda geri dönüş yaptı. Ama ben yine de onların cevabından pek emin değilim. Immigrant visa-leri Trump"ın EO-si içinmi durdukları ve ya Covid ile ilgili durdukları anlaşılan değil. Bu yüzden onlara daha net sordum bunu, cevablarını bekliyorum.
    Eğer replace mümkün olamazsa, o zaman F2A kaç yıl sürüyor ortalama? Bir de F2A süreci boyunca çocuğu yanımıza her hangi bir visa ile getirmek mümkünmü?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@totali88, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Sayın @crazycells ,

Cevabınız için teşekkür ederim. Konsolosluk bana 25 Haziranda geri dönüş yaptı. Ama ben yine de onların cevabından pek emin değilim. Immigrant visa-leri Trump"ın EO-si içinmi durdukları ve ya Covid ile ilgili durdukları anlaşılan değil. Bu yüzden onlara daha net sordum bunu, cevablarını bekliyorum.
    Eğer replace mümkün olamazsa, o zaman F2A kaç yıl sürüyor ortalama? Bir de F2A süreci boyunca çocuğu yanımıza her hangi bir visa ile getirmek mümkünmü?

Bu iyi haber, umarim bu karar sadece bebekle ilgili bir istisna degildir ve tum vize tarihini gecirenleri ayni sekilde degerlendirirler. Lutfen verilen cevaplardan bizi de haberdar edin.

Eger 30 Eylul'e kadar vize alamazsaniz konsoloslukla gorusun, ailenin geri kalaninda yasal bir sorun yoksa bebeklerle ilgili istisnalar yapabiliyorlar. Bu konulari 30 Eylul'den sonra konusuruz, cunku gerek kalmayabilir. F2A surecinin 2 yildan uzun surmesi mumkun, USCIS'in islemlerinde bir gecikme bekliyoruz.

• @crazycells merhaba vize bülteninde aile dayanaklı vizelerle ilgili iki tane ayrı ayrı tablo var birinde f2b için mayıs 15 yazıyor alttaki tabloda da f2b şubat 16 yazıyor hangisini dikkate almam gerekiyor? Yani hangisi benim durumumla alakalı olan tablo? Kafam çok karıştı

• Check Case Processing Times tarihlerinde sıramız gelse bile visa bulletin'i takip edip oradaki sıramızında mı gelmesini beklemeliyiz? Bu iki site arasındaki fark nedir neden farklı tarihler mevcut?

• @historian case status processing times tarihlerinde sıramız gelse ve I130 onaylansa NVC aşamasına geçiyoruz. NVC aşamasında olsak ta visa bulletin current değilsek, current olana kadar ayrıca bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhaba vize bülteninde aile dayanaklı vizelerle ilgili iki tane ayrı ayrı tablo var birinde f2b için mayıs 15 yazıyor alttaki tabloda da f2b şubat 16 yazıyor hangisini dikkate almam gerekiyor? Yani hangisi benim durumumla alakalı olan tablo? Kafam çok karıştı

Birini USCIS , digerini ise NVC kullaniyor diye dusunebilirsiniz. Siz ABD disindan vize aldiginiz icin su tabloyu kullanin: B. DATES FOR FILING FAMILY-SPONSORED VISA APPLICATIONS

• @crazycells çok teşekkür ederim yani 01 şubat 16 yazan benim için geçerli 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |