DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@jade o sayfayı bende inceledim. Ama dikkat ederseniz her yıl kayma olmuş.Yine Ready lerden hareketle yola çıkıyoruz. Ben pek dillendirmek istemiyordum ama bence en az 3500-4000 arası case Ready durumunda kalacak. Bu sene No Response un yerini Ready alacak. 4 aydır frene bastılar ama Ready sayıları hiç anlamlı bir şekilde azalmıyor. DS5535 den dolayı AP ler geçen sayıdan çok daha fazla olacak.

Şöyle bir düşünün, bu forumda bile Amerikaya gitme nedenleriniz diye başlık var.
    Herkes nedense bu ülkeden kaçmak istiyor ama kazananların hepsi nedense bu kadar akıllı değil ki, 3 te 2 si gitmiyor. İnsanlar bir hevesle kazanınca formu doldurdu ama masrafları görünce vazgeçti. Kolay değil 3 kişilik bir aile için hesapta 25 bin hesapta göster. Dolar olmuş 4.45. Sağlık muayene 1200 vize 1000 fee 600 uçak bileti...zoor. Yıllar önce Kanada göçmenliği için bir firma tanıtımında davet almıştım. Bu firma gayet güvenilirdi giden arkadaşlar vardı bu firmayla.
    Yetkili dediki, Önden 1000$, vizeniz onaylanınca 1000$, uçak bileti alınınca 1000$ masraf dedi. Salonun 4 te 3 ü boşaldı.
    Neyse böyle giderse 50000 i yakalayamazlar. Ama böyle gitmez.

@superdem22 ye katılıyorum hedef %7 ülke kotasını aşmadan 50000 vizeyi vermek.

• @arnblt evet readyler oyle gecen sene gibi degil, cokdaha fazlasi olucak bana gore ekonomik durumlardan dolayi. Danismanin en buyuk dayanagi, insanlarin mulakatlarina gitmeye bile paralarinin olmadigi. ben zaten amerikaya gidemeyeceksem, bir suru on masrafla ugrasmiycam demekte. Bu readyler fazla fazla kalicak gibi. En cok da, cok cocuklu ailelerden kalicaktir masraflardan sebep. O da cut off numaralarini daha hizli arttirmalarina karar vericek bir etken olarak bizim cebimize kalir.

• Keske oyle bir sey olsa ama o zaman 22000 ustu vize vermeleri gerekir ki o da bu yila kadar hic olmamis.

• ⭐⭐

Sayın @MKV yine sayılara takılıyoruz. Şu anda 18000 vize vereceğiz kota bu deseler. Cut-Off un 30000 e gelmeyeceğini hiç kimse iddia edemez. Beklenen geri dönüşler olmazsa ne olacak. Biz yine Ready ler gidecek diye hesap ediyoruz. Bir istatistikçi olarak şöyle basit bir tahmin yapayım.

Derivative 2,25 diyorlar tamam öyle olsun.
    Grafiğe bakarsanız her 1000 case ortalama %33 ISSUED oluyor. Bu da demek oluyorki 1000 case de 750 kişi vize alıyor. 24000 de 18000 bini yakalıyorlar.
    Ama son 5 binlik case lerde ISSUED %25lere iniyor. Bu da böyle giderse ortalamayı %30 un altına 29,5 e indiriyor. Bu durumda 1000 case de 690 kişi vize alıyor.27000 ler garanti oluyor. Ukrayna Özbekistandan sonra derivative rate'in düşme ihtimalini de unutmayalım. 20 bini üstünde vize olursa bu 24-27 aralığını 27-30 aralığına çekiyor.
    Yani demek istediğim daha hiç bir şey belli değil. 21901 garanti diyende, 36000 imkansız diyende aynı itibarda benim için

• @superdem22 14.05.2018 tarihli CAEC dosyasındaki AP ve Readylerin %50 sini aldım, Temmuz ayına da yaklaşık 5.000 vize gider diye hesap yaptım.

• Arkadaşlar Almanya kotası ne durumda hiç baktınız mı yani? Avrupada birçok ülke var ne yapacaklar Türkiye yi cutoff yapıp diğer ülkelere mi yol verecekler?

• @arnblt oranlar toplam kazanan case'in bultene girmiş dosyaya oranı.

Yani
    AF'de 52.581 dosya var ve 38bini temmuz sonuna kadar görüşmeye açık buda %72'lik bir kısmı Temmuz sonunda tamamlanmış olacak demek. EU'da buna göre Temmuz sonunda anca %55'i aktif oluyor. Geriye 2 ay ve %45 kalıyor. Buna göre hızlanması gerekiyor ama Temmuz sonuna kadar 16.000 vizeye yakın vermiş olmaları lazım (vermeyebilirlerde o ayrı). Demek istediğim bu.

EU'ya 14.05.2018 CAEC dosyasına göre 12.707 vize verilmiş. AP ve Readylerin yarısını alıyorum oda 3.001 vize yapıyor. Buna birde Temmuzdaki 656 dosyayı vize olarak ekliyorum sonuç Temmuz sonu itibari ile yaklaşık/tahmini 16.364 vize çıkıyor. Bunun üzerinden de tahminlerimi çıkartıyorum. AP ve Readylerin %30'unu alırsam bile Temmuz sonu 15bin vize verilmiş olması epey muhtemel oluyor.

Aslında rakamlar Hazirana kadar mantıklı EU'ya 20000 vize verecek olsalar aylık 1666 vize vermeleri gerekir buda ilk 8 ayda 13.333 vize yapar ki Mayıs sonuna kadar bu rakama ulaşacaklardır. Ama Haziran ve Temmuz'da bu kadar düşük ilerlemeleri 20.000 mantığını bozdu 🙂

Birde aynen dediğin gibi bu rakamlardan tahmin yapıyoruz ama adamların planlanan rakamlarını bilmediğimiz için boşa kürek çekiyoruz.

Ayrıca şimdi baktım 7 Aylık readyde bekleyen ortalaması 350 civarı, 12 aylık toplamda, yani yıl sonunda toplam 4.200 dosya civarı readyde kalan olacaktır.

• ⭐⭐

@ozan-aydemir Türkiye yi cut-off yapmaları için 3500 vizeyi zorlaması lazım. Bu şu anda mümkün değil. Henüz 1000 e gelmedi. Ayrıca durduk yere böyle yapmaları kendi koydukları kurallara ters. Ukrayna , Özbekistan ,Rusya ve Arnavutluğa bile böyle bir şey yapmadılar daha, aynı nedenden dolayı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafacil Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

bilgiler icin teşekkürler 25 bin lerdeyiz tahminen hangi ay mülakata gireriz

Onumuzdeki 2 ayda aciklanacak vize bultenlerini bekleyin. Maalesef tahmin etmenin bile tahmin yoluna bagli oldugu aylardayiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozan-aydemir Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Arkadaşlar Almanya kotası ne durumda hiç baktınız mı yani? Avrupada birçok ülke var ne yapacaklar Türkiye yi cutoff yapıp diğer ülkelere mi yol verecekler?

sayin @arnblt 'a katiliyorum, Turkiye'de su ana kadar verilen vize sayisi 1000 civarindadir, 3500'ten o kadar uzakken cut off yapmalari cok mantikli olmaz. Ancak boyle bir durum, herkesi aktif yaparlarsa belki mumkun olur, o durumda da konsolosluk yogunlugunu vs. bahane edebilirler belki ama bunun ihtimali cok yuksek degil.

• ⭐⭐

Geçen sene bunu Mısırda yaptılar. Son aya kadar sürdürdüler. Except: yazdığı numarada bile 3580 vize almışlar. Dolayısıyla Mısıra bunu yapmış olmaları normal di.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Geçen sene bunu Mısırda yaptılar. Son aya kadar sürdürdüler. Except: yazdığı numarada bile 3580 vize almışlar. Dolayısıyla Mısıra bunu yapmış olmaları normal di.

yine de 3500'i gecmesi normal sayin @arnblt , cunku biz sinir yaklasik 3500 diyoruz ama asil sinir 3500'in ustunde kaliyor. Toplam vize sayisi 50.000+NACARA'nin 5000'inden arta kalan, yani NACARA'dan misal 3000 vize kalirsa (ki en son baktigimda son yillarda 1000 kusur vize basiyorlardi yillik olarak) 53.000 / 7 = 3710 yapiyor...

Cunku kural bir ulkenin toplam vize sayisinin %7'sinden fazla alamayacagini soyluyor, ama toplam vize sayisi sabit bir deger degil.

• Pek çok kişinin şansı artık ince hesaplara kaldı. Ama zaman da daraldı. Şahsen son 2 bültende büyük sürprizler beklemiyorum. Sürpriz olsa bile yetişmeme ihtimali de oldukça fazla.

• ⭐⭐

Sürpriz olurmu bilemem ama yetişmeme gibi durum sadece bahane olur. 50 tane elçilik var. Rahat rahat yetişir. Fakat bu nacara dan her sene kaldığını bilmiyordum. Brit en son 3 sene önce falan kullanıldı demişti. Zaten bülten de up to 5000 diyor. Yani aslında 50000 diye sınırda kesin değil. Bu 53000 de olabilir. Direk olarak NACARA ya dedike edilmiş bir vize yok.

• Arkadaslar FY2018-ceac-2018-05-14.csv dosyasini acamiyorum. Acabilen var mi?

• @mkv ben bu sabah sorunsuz açtım. sıkıntı yoktu.

• Üşenmedim 24 sayfadaki her mesajı tek tek okudum sabahtan beri. DV2018 CN’ın 373XX. Tahmin edebileceğiniz gibi umudu tükenme aşamasında olanlardanım. DV2019da geçen yılki kadar şanslı değildim. Çıkmadı 🙂

Şimdi bu 373XX numarama sıra gelme ihtimali %3-5te olsa varmıdır sizce? Aslında cevap olumsuz gelecektir tahmin edebiliyorum. Ancak AF, ASden gelmesi muhtemel ek vizeler falan filan herşey en olumlu şekilde gelişirse bizede bi umut kapısı açılırmı sizce? Umut güzel şey.

• @mkilyar çok enteresan bir yıl 25 binde süphede 37 binde :))) çıkmadık candan ümit kesilmez son saniyeye kadar beklicez :))

• @yekta 3 Mayıs 2017'de öğrendiğim günden beri hayatım altüst oldu. Ne bir eşya alabildim, ne memnun olmadığım işimden ayrılabildim ne başka birşey. İlk kazandığımı öğrendiğim gün kendimi gardropun üzerinde bulmuştum. Manyakça sevinmiştim. Oysa şimdi birçoklarımız gibi "Keşke çıkmasaydı" diyorum. Samimiyetle söylüyorum bunu. Maalesef çok çok kötü bir seneye denk geldik. Şanslı olduğumuz için değil, çok şanssız olduğumuz için kazanmışız bence bu sene.

Ne diyelim. Hayırlısı olsun.

• @mkilyar aynı duygulardayım valla . inanirmısın kendime kıyafet bile almadım sırf parayı dolar yapalım bosa gitmesin diye :)) dedigin gibi çıkması ayrı dert cıkmaması ayrı .. cıktıktan sınra kafamızdan sildik burayı . çıkmazsa tekrar nasıl adapte olacaz valla hiç bilmiyorum . hayattan sogudum .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |