Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Greencard bu sene cikti gelmeyi dusunuyorum arastirma yapiyorum

• @crazycells green card cikti bu sene

• @polat1112 uber lyft yapip bir yandanda lpn icin kasmanizi tavsiye ederim.Elinizde hazir bir mesleginiz oldugu icin soyluyorum

• @polat1112 daha once de yazmistim askeriyenin genel bi sistemi oldugu kadar maalesef tecrubeler kisiden kisiye gore degisebiliyor. yaptiginiz isiniz, gittiginiz gorev yeri, birlikte calistiginiz kisiler, oranin standart prosedurleri vs her seyi etkiliyor. ornegin ben su an kore'deyim 6 ay oldu ve memnunum genel olarak. richmond amerika'da bir eyalette ve bildigim kadariyla memnun degil. dolayisiyla ikimiz de orduda olmamiza ragmen onun onerisiyle benim onerim farkli olacaktir.

ordu garanti maas, kalacak yer, yemek, guzel bir saglik sigortasi, bedava universite vs vs ustune de baslangicta rutbeye gore 1500-2000 veriyor. bunun yaninda kendinize guzel bir background olusturmus oluyorsunuz veteran olarak. 68W idi sanirim Combat Medic diye geciyor mesela onu yapabilirsiniz. Clearance oldugunda daha da guzel isler var. daha bi cok irili ufakli benefitler var bunlari arastirabilirsiniz. zayif noktasi da eger askeriyeye kafaniz uymazsa garsonluk yapar gibi ceketinizi alip cikamiyorsunuz maalesef. 3 sene kontratiniz varsa o 3 sene izdirap gibi gelebilir.

garsonluk, uber vs yapmada tabi cash olarak daha fazla para kazanacaksiniz ama ayni sekilde kira, fatura, yemek, araba masraflari ivir zivir yine elinize 1500-2000 kalir heralde. sivilsiniz, ozgursunuz. patronunuz kafanizi bozarsa cikip baska ise girebilirsiniz. ama cash ve ozgurluk disinda background olarak cok bi sey katmiyor bence garsonluk, uber falan. benim fikrim tabi bu.

dedigim gibi hepimizin tecrubeleri farkli oluyor, bizim gir ya da girme dememize gore karar vermeyin cunku sonuclari farkli olabilir. butun eksileriyle artilariyla degerlendirin derim.

• @tfnsylmz cook tesekkur ederim zaman ayirdiginiz icin ve bilgilendirdiginiz icin ailemin sikinti cekmesini istemiyorum imkanlari icin mecbur giricem orduya gider gitmez basvuru yapabilirmiyim peki?

• @Richmond @tfnsylmz En sevdiğim konun en sevdiğim 2 yazarı 😃 Konu ne zaman üstte gözükse heycanlanıyorum 🙂 2015 yılında beri bu ordu işine çok kafa yordum , eski forum (gen.tr ) de de tartışıldı bu ordu işi hatta o forumda konuyu ilk açan kişi ile bu forumda konuyu ilk açan kişi aynı sayın : @ismailorhan 'dır

sayın @ismailorhan yıllardır foruma girmiyor , eski foruma ise 2017 de girmiş en son 🙂 Ne yaptı orduya katıldı mı ? Vatandaşlığı aldı mı ? Planı ordudan sonra polislik dahada sonra dea fbı hsi ajanı olmak idi 🙂 2 yıldır ortada yok eminim anlatıcak çok hikayesi vardır

2015 den beri bize nasip olmadı amerika , giremedik abd ordusuna bir türlü... MAVNİİ falanda hak getire...

@Richmond @tfnsylmz lütfen yazmaya devam edin ... Orada olamasamda yazılarınızı okumak hoşuma gidiyor

• sayın @tfnsylmz gen.tr de sizde varmışsınız eski konulara bakınca gördüm kusura bakmayın aklımdan çıkmışsınız .

2015 de orduda mıydınız ? Sanıyorum geçen sende girmiştiniz orduya , o yıllarda mı araştırmaya başladınız

• @polat1112

bundan tam emin degilim maalesef ama bildigim kadariyla yok. recruiterlara ulasip sorabilirsiniz.

@AgeGuns evet eski forumda da vardim. 2015'te tasindim ben. 2017'de dusundum bi ara recruit station'a falan gittim gorustum ama o donem sartlar baskaydi girmedim. 2019'da girdim birkac gun once 1 yilim doldu.

• @tfnsylmz peki gider gitmez girebilirmiyim bunu ogrenebilirmisiniz size zahmet veriyorum hakkinizi helal edin

• @polat1112 greencard gelir gelmez işlemlerinizi başlatabilirsiniz ama bu işlemler 4-5 ay sürebilir kendinizi hazırlayın buna .Tufan combat medic önermiş ama ben pek önermem her sabah saat 6da 25 kilo çantayla,çelik yelekle 10mil yürümek istemezseniz 🙂 nurse olanı var tam hatırlayamadım ama onlar daha iyi .hastanede çalışıyorlar onlar genelde bir tık daha rahatlar ama onun okulu uzun ve zor diye biliyorum

• @Richmond cok tesekkur edrim bilgileriniz icin insallah hersey hepimizin gonlune gore olur cok saolun siz degerli arkadaslarla amerikadada gorusmek isterim saglicakla kalin...

• @polat1112 Orduya katilacaksaniz, contract sonunda cikis yaptiginizda, sivil hayatta isinize yarayacak ve sizin hemen bir ise girmenizi saglayacak bir bolum secmeniz daha mantikli olur. 20 yil orduda askerlik yapip emekli olmak o kadar kolay degil, ozellikle ilerlemis yaslarda katildiysaniz. O yuzden bir veya iki contract sonra cikis yapma ihtimalinizi de dusunmelisiniz.

• Arkadaslar hava kuvvetlerimi daha rahat ve iyi yoksa ulusal mihafiz mi arti eksi yonlerini bilenler yardimci olabilir mi?

• ⭐⭐

@polat1112

bunu izlemenizi tavsiye ederim evet en rahatı hava kuvvetlerdir ancak uzay kuvvetleri kuruldu bu yıl o daha da rahat olacaktır diye düşünüyorum.. ulusal muhafızlar daha çok part time yani yarı zamanlı askerler yapar ve avantaj yönünden yarı zamanlı olduğu için tavsiye etmiyorum...

• Afganistan suriye irak gibi yerlere gonderirlerse ailemizide goturebilirmiyiz peki?

• @polat1112 hayir malesef

• @Richmond gonderilme olasiligi nedir peki evli olmanin bi artisi olur mu? afganistan irak gibi yerler yuzunden korkuyorum girmeye;(

• @polat1112 tamamen sansa kalmis .Ilk gorev yeri afganistan olanda var 10 sene yurtdisina cikmamis olanda .Aileniz soyle etkili olabilir eger gercekten bolukte iyi liderler varsa ve kariniz hamileyse mesela sizi goturmeyebilirler ama genelde boyle bisey olmaz

• @Richmond tesekkur ederim cvplariniz icin peki hava kuvvetlerini onerirmisiniz hava kuvvetleri afganistan ve irakta olsa geri hizmette kalir diye dusunuyorum

• @polat1112 hava kuvvetleride baya deploy oluyor diye duydum yilin 6ayini yurtdisinda gecirmek normalmis onlarda genelde fakat army yerine air force daha mantikli olabilir en azindan combat gormuyorlar .Air Force 8-5 uniformali bir ofis isi gibi daha cok .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |