Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ceronimo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba öncelikle foruma teşekkürler. Tüm verileri detaylı okuyarak buradan doldurduk. Biz aile olarak ds260 formlarını doldurduk. 4 kişiyiz ve 3ümüzün pasaportu vardı. Formları suvmşt ettik. Sadece oğlumuzun formunda other travel document seçeneğini işaretledik. Haftaya onun pasaportu da çıkacak. Sorum şu pasaportu alır almaz hemen mi formu açtırıp bilgiyi girelim. Henüz evrak istemi gelmedi. İstem geldiğinde tüm pasaportlar mevcut olacak. Taratıp yollayıp, mülakat tarihi verilince mi formu açtıralım. Sürecin etkilenmemesi, gecikmeler yaşanmaması için hangi yolu tercih etmeliyiz?

Dogru yonlendirmeler icin dosya numaranizi imzaniza tasimalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

KCC evraklari istedigi zaman pasaport cikartip gondermenizi tavsiye ederim. Daha sonra DS-260 formunu da o sekilde guncelleyebilirsiniz.

Teşekkürler yanıtladığınız için.İmzamı da taşıdım. Eski forum yazılarında mülakat tarihini geciktirmemek adına ds260 formunu mülakat günü verildikten sonra açtırın diye bilgi vermişler. Sanırım öyle bir durum şu an yok. Evrak isteminde pasaportu gönderip sonra hemen ds260 formunu açtırmamız bir gecikmeye yol açmaz. Doğru mu anladım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zıpzıp, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhaba iyi akşamlar dilerim. Mülakat aşamasında kredi çekip mali kanıt olarak göstersem sorun olur mu? Bir anda hesabımda yüklü miktarda para girişi olduğunu görecekler, nereden geldi bu para derlerse ne diyebilirim? 😃 kredi olduğunu söylersem vize vermezler herhalde.

Size ait olmayan bir parayi sizinmis gibi gostermemelisiniz. ABD'de hangi parayla ya da kaynaklarla yasamayi dusunuyorsaniz onlari gostermelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba öncelikle foruma teşekkürler. Tüm verileri detaylı okuyarak buradan doldurduk. Biz aile olarak ds260 formlarını doldurduk. 4 kişiyiz ve 3ümüzün pasaportu vardı. Formları suvmşt ettik. Sadece oğlumuzun formunda other travel document seçeneğini işaretledik. Haftaya onun pasaportu da çıkacak. Sorum şu pasaportu alır almaz hemen mi formu açtırıp bilgiyi girelim. Henüz evrak istemi gelmedi. İstem geldiğinde tüm pasaportlar mevcut olacak. Taratıp yollayıp, mülakat tarihi verilince mi formu açtıralım. Sürecin etkilenmemesi, gecikmeler yaşanmaması için hangi yolu tercih etmeliyiz?

Dogru yonlendirmeler icin dosya numaranizi imzaniza tasimalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

KCC evraklari istedigi zaman pasaport cikartip gondermenizi tavsiye ederim. Daha sonra DS-260 formunu da o sekilde guncelleyebilirsiniz.

Teşekkürler yanıtladığınız için.İmzamı da taşıdım. Eski forum yazılarında mülakat tarihini geciktirmemek adına ds260 formunu mülakat günü verildikten sonra açtırın diye bilgi vermişler. Sanırım öyle bir durum şu an yok. Evrak isteminde pasaportu gönderip sonra hemen ds260 formunu açtırmamız bir gecikmeye yol açmaz. Doğru mu anladım?

Evraklari KCC'ye gonderirken degisikligi yapabilirsiniz, su an icin bir sorun olmaz. Ama genel olarak dediginiz gibi bu islemi cok geciktirmek iyi degil, eger geciktirmeyi planliyorsaniz o durumda mulakat tarihi belirlendikten sonra yapabilirsiniz.

Bu islemleri yapmanin tek bir yolu yok.

• Herkese merhaba,

DV2021 talihlisiyim. Öncelikle bilgi paylaşan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Tüm süreçlerde paylaşımlarınızın gerçekten çok faydası oldu.

• Arkadaslar merhaba daha once amerikada work and travel ile gitmistim. Mevcut ssn number ve kartim var yeni kart almama gerek var mi yoksa eskisi ile direk is bulabilir miyim tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mertozo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar merhaba daha once amerikada work and travel ile gitmistim. Mevcut ssn number ve kartim var yeni kart almama gerek var mi yoksa eskisi ile direk is bulabilir miyim tesekkurler

SSN kartınızın üstündeki yazıyı gören işveren sizin çalışma izninizin olmadığını sanacak ve ek belgeler isteyecektir. Bu gibi sorunları önlemek için yeni ve kısıtlamasız bir kart almanız gerekiyor.

• merhabalar forumdaki bilgi de snn sadece ilk girenler için yes kısmını işaretleyin şeklindeydi ben de daha önce amerikada bulunmuş ve de kartı almıştım o yüzden no diye işaretledim genelde kartı kimse sormuyor numarayı soruyorlar yine de bilen bri cevaplarsa sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yogi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhabalar forumdaki bilgi de snn sadece ilk girenler için yes kısmını işaretleyin şeklindeydi ben de daha önce amerikada bulunmuş ve de kartı almıştım o yüzden no diye işaretledim genelde kartı kimse sormuyor numarayı soruyorlar yine de bilen bri cevaplarsa sevinirim

Ben ABD'de iki defa işe girdim, ikisinde de SSN kartımın aslını görmek istediler. Ayrıca ehliyet alırken ve çocuğun okul kaydı sırasında da SSN kartının aslı istenmişti. Şimdi hatırlamadığım daha pek çok şey için de kartın aslı gerekli.

O bölümde size sorulan yeni kart isteyip istemediğiniz değil, her durumda yeni kart almak zorundasınız. Size sadece yeni kart başvurusunu USCIS sizin adınıza SSA'ya göndersin mi göndermesin mi o soruluyor. Yani o soruya evet diyenler için başvuruyu USCIS yapıyor, Hayır diyenlerin ise kendilerinin gidip başvuru yapması gerekiyor.

• Merhaba,
    DS 260 formunu 25 haziran'da doldurup gönderdik. Üniversite bilgileri girerken .... UNIVERSITY şeklinde girdik. Fakat lise bilgilerimizi girerken HIGH SCHOOL şeklinde yazıp yazmadığımızdan emin değiliz bir sıkıntı olur mu. Tekrar girip kontrol edebiliyor muyuz?
    PDF şeklinde sadece submit ettikten sonra aldık. Tüm formu PDF alamamıştık. Şimdi alabilir miyiz kontrol amaçlı.

• ⭐⭐

@ametdgn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    DS 260 formunu 25 haziran'da doldurup gönderdik. Üniversite bilgileri girerken .... UNIVERSITY şeklinde girdik. Fakat lise bilgilerimizi girerken HIGH SCHOOL şeklinde yazıp yazmadığımızdan emin değiliz bir sıkıntı olur mu. Tekrar girip kontrol edebiliyor muyuz?

Endişe etmeyin, sorun olmaz.

PDF şeklinde sadece submit ettikten sonra aldık. Tüm formu PDF alamamıştık. Şimdi alabilir miyiz kontrol amaçlı.

CEAC sayfasına login olup, "COMPLETED" tıkayarak görüntüleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

Eğitimle ilgili bir soru sormak istiyorum ben de. İnternete ve foruma not düşmek açısından faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Aynı üniversiteden lisans düzeyinde 2 farklı diplomaya sahip olan biri Number of Educational Institutions Attended kısmına "3" mü yazmalı? (Lise, Lisans 1, Lisans 2)

Daha yaygın olduğu için şu durumu da yazayım; aynı üniversiteden, yüksek lisans düzeyinde 2 farklı bölüm bitirmiş ve 2 farklı diploması olan biri, Number of Educational Institutions Attended kısmına "4" mü yazmalı? (Lise, Lisans 1, Master 1, Master 2)

• ⭐⭐

@Sono
    iki farklı okul bitirilmişse bunları sayar ve eklerdim. Çift anadal'ı ayrı okul olarak saymazdım, ancak, diğer türlü de sorun olacak bir detay değil bence.

• @goblis Yanıtınız için teşekkürler. Şimdi girip REVIEW balığından tek tek PDF yapıp kaydettim. Eşim, çocuğumuz ve kendim için. Fakat kontrol ettiğimde üniversite bilgilerini de maalesef alttaki gibi girmişiz. Dikkatimizden kaçmış.
    Highest Level of Education Completed UNIVERSITY DEGREE
    Number of Educational Institutions Attended: 2
    Name of Institution (1): ISTANBUL AYDIN UNIVERSITESI
    Address of Institution: INONU CAD NO 38 BESYOL
    City: KUCUKCEKMECE
    State/Province: ISTANBUL
    Postal Zone/ZIP Code: 34295
    Country/Region: TURKEY
    Course of Study: BACHELOR OF SCIENCE
    Degree or Diploma: BACHELORS DEGREE
    Date of Attendance From: 10 SEPTEMBER 2010
    Date of Attendance To: 18 JULY 2014
    Name of Institution (2): ANAFARTALAR LISESI

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn merhaba. bu konuyla ilgili telegram grubunda da konuşuldu aslinda ama kafama takılan bir konuyu tekrar sormak istiyorum, izniniz olursa. çünkü yukarıdaki cevabınız biraz kafamı karıştırdı 😕

ben de daha önce ssn karti almis ve halen de kartımı saklayan biriyim. yani fiziksel olarak kartım halen var. ben de ds260 formundaki kart ister misiniz sorusuna "NO" cevabı verdim, halen sahip olduğum için.

süreci sorunsuz halledip abd'ye giriş yapabilirsek; bu kartı bankacılık, iş başvurusu vb süreçlerde kullanabilir miyim? yoksa yeni bir kart / numara mi almam lazım?

• ⭐⭐

@ametdgn
    Sorunu göremedim 🙂

• Merhabalar, forumda konuşulduğunu göremediğim bir konu hakkında sorum var :).
    DS260 formu ilk ekranında expiration date 04/30/2022 tarihini gösteriyor. Bunun anlamı süreç 2022 ye kadar sürecek demek mi oluyor?

• KCC'nin evrakları istediği mailin bir örneğini paylaşabilecek var mı? Hazırlıklarımızı önceden yapalım.

• ⭐⭐⭐

@kubierto, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

KCC'nin evrakları istediği mailin bir örneğini paylaşabilecek var mı? Hazırlıklarımızı önceden yapalım.

Mülakat konusundaki ilk mesajda mevcut. Orayı okumanızı tavsiye ederim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri?page=1

• ⭐⭐

@AydinD, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, forumda konuşulduğunu göremediğim bir konu hakkında sorum var :).
    DS260 formu ilk ekranında expiration date 04/30/2022 tarihini gösteriyor. Bunun anlamı süreç 2022 ye kadar sürecek demek mi oluyor?

Orada kastedilen, dokümanın geçerlilik süresi. Doküman yönetimi için böyle bir tarih belirlenmiş. O tarihten önce güncel bir form ile yenilecek ya da süresi uzatılacak.
    Formu doldurmak için son bir tarih yok. Teoride mali yıl son gününe kadar (30 Eylül) doldurulaiblir 🙂 Tabi muhtemelen vize alınamaz orası ayrı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |