Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• tekrar merhaba ds 260 formunda aşı kartı ile ilgili soruyu kendim ve eşim için hayir siye cevapladım ama ancak çocuk icin bu soruya evet dedim yani aşıları yeni yapıldığı ve elimizde aşı takip çizelgesi gibi bir sey olduğundan yes dedim. formu submit ettikten sonra aklima takıldı amerikan yasalarına uygun bir aşı kartı mi diyeydi soru. acaba hata mi yaptim yoksa sorun olacak bir durum degil mi ?

• ⭐⭐

@srhnkskn
    Planınız ve maddi durumunuz tutarlıysa sorun olmaz.

• ⭐⭐

@mertozo
    Form zaten ilk başvurudaki bilgilerinizi girdiğinizde açılacaktır. Formu ise güncel bilgilerinize göre doldurmalısınız.

• ⭐⭐

@north
    Öyle olduğunu düşündüğünüz için evet demişsiniz, sorun değil. Doktor muayenesine aşı kartınızı götürürsünüz, orada zaten bu kartı dikkate alarak işlem yapar doktor. Yalnız önceki mülakatlardan okuduğum kadarıyla doktor edevlet çıktısını değil, aşı kartının kendisini görmek istiyormuş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@thementor, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba, maili tarafınıza gönderdim.

tesekkurler. Mulakat deneyimleri konusunun ilk iletisini guncelledim.

Tahmin ettigimiz gibi cekilise basvururken bilgileri kullanilan pasaportu da istiyor.

Sayın @crazycells ben pasaportu yeniledim ve bilgilerin yazılı olduğu sayfayı delip birde makasla bir miktar kestiler bu sorun oluşturumu acaba

eski pasaporta yaptilar bunlari degil mi? bir sorun olmaz, zaten artik bu pasaportu kullanmayacaksiniz.

Aynen eski pasaporta yaptılar. Yani hani eski pasaportuda taranmış olarak istiyor ya kcc o yüzden sıkıntı olurmu diye düşünmüştüm. Teşekkür ederim.

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mertozo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba, ds260 formunu ilk doldurmaya başlarken case numberı yazdıktan sonra açılan sayfada principal applicant surname kısmına ne yazmam gerekiyor, ilk başvuruyu yaparken bekardım daha sonra evlendim soyadım değişti yeni soyisim ile mi doldurmam gerekiyor yoksa eskisi ile mi? teşekkürler

yeni isim ve soyisminizle formu doldurun.

• Merhaba öncelikle foruma teşekkürler. Tüm verileri detaylı okuyarak buradan doldurduk. Biz aile olarak ds260 formlarını doldurduk. 4 kişiyiz ve 3ümüzün pasaportu vardı. Formları suvmşt ettik. Sadece oğlumuzun formunda other travel document seçeneğini işaretledik. Haftaya onun pasaportu da çıkacak. Sorum şu pasaportu alır almaz hemen mi formu açtırıp bilgiyi girelim. Henüz evrak istemi gelmedi. İstem geldiğinde tüm pasaportlar mevcut olacak. Taratıp yollayıp, mülakat tarihi verilince mi formu açtıralım. Sürecin etkilenmemesi, gecikmeler yaşanmaması için hangi yolu tercih etmeliyiz?

• @ceronimo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba öncelikle foruma teşekkürler. Tüm verileri detaylı okuyarak buradan doldurduk. Biz aile olarak ds260 formlarını doldurduk. 4 kişiyiz ve 3ümüzün pasaportu vardı. Formları suvmşt ettik. Sadece oğlumuzun formunda other travel document seçeneğini işaretledik. Haftaya onun pasaportu da çıkacak. Sorum şu pasaportu alır almaz hemen mi formu açtırıp bilgiyi girelim. Henüz evrak istemi gelmedi. İstem geldiğinde tüm pasaportlar mevcut olacak. Taratıp yollayıp, mülakat tarihi verilince mi formu açtıralım. Sürecin etkilenmemesi, gecikmeler yaşanmaması için hangi yolu tercih etmeliyiz?

*submit

• @crazycells teşekkür ederim, birşey daha soracağım musait olduğunuzda... formu doldururken herşeyi büyük karakterlerle yazmışım ama bir tek mail adresim küçük harflerle olmuş.Sanirim sistem otomatik aldi,benim de dikkatimi cekmemis.Bu sorun olur mu ?? Düzeltme yapmam gerekli mi ??

• @goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@srhnkskn
    Planınız ve maddi durumunuz tutarlıysa sorun olmaz.

Teşekkürler

• son durum ne şimdi 2021 talihlileri olarak gidiyor muyuz kalıyor muyuz 😃

• @crazycells Merhabalar. Size sorarken forumdaki Muslu hukuk burosuna da sormustum, Cevabini gec yazdigi icin yeni gordum. Su sekilde cevap vermis.

Sayın @Muhammet-Shagylyjov
    DS260 formunu doğru doldurmanız gereklidir. Yeşil karta başvururken girdiğiniz cevaplara göre siz de yesil kart hakkına sahip olabiliyorsunuz. Her durumda DS260 formunu doğru bilgilerle doldurmanız gerekmektedir. Vukuatlı nüfus kayıt örneklerinizden aile durumu ve yaşlarına bakacaklardır. Muhtemelen babanız yeşil kartı mantıklı bir açıklama ile alabilecektir ancak siz alamayacaksınız. Babanız yesil kartı aldıktan sonra belli koşulları gerçekleştiriyorsanız sizin için de yesil kart başvurusunda bulunabilir.
    Teşekkürler.

Av. Claudia Jocelyne Kokaz Muslu

Muslu Hukuk Bürosu’nun bu sayfadaki cevaplarını kullanmak bir avukat-müvekkil ilişkisi oluşturmaz.

Bu durumda ortada kaldım, hangisine uysam daha iyi olur, verdikleri cevaba göre sizin görüşünüz nedir?
    Teşekkürler.

• Merhabalar, forumdaki önceki konularda araştırdım ama tam istediğim sonuca ulaşamadım. Ds260 formunu doldururken, 16 yaşından itibaren yazılan adreslerde öğrencilik dönemlerinde olan erasmus work and travel gibi şeyleri nasıl belirteceğiz. Hep kısa dönemler halinde ama her bulunduğumuz adresi yazmak zorunda mıyız? Bodruma sezonluk çalışmaya gitmiştim mesela 3 ay, o da dahil mi yazmalıyız. Doğru yolu söyler misiniz herkese teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba öncelikle foruma teşekkürler. Tüm verileri detaylı okuyarak buradan doldurduk. Biz aile olarak ds260 formlarını doldurduk. 4 kişiyiz ve 3ümüzün pasaportu vardı. Formları suvmşt ettik. Sadece oğlumuzun formunda other travel document seçeneğini işaretledik. Haftaya onun pasaportu da çıkacak. Sorum şu pasaportu alır almaz hemen mi formu açtırıp bilgiyi girelim. Henüz evrak istemi gelmedi. İstem geldiğinde tüm pasaportlar mevcut olacak. Taratıp yollayıp, mülakat tarihi verilince mi formu açtıralım. Sürecin etkilenmemesi, gecikmeler yaşanmaması için hangi yolu tercih etmeliyiz?

Dogru yonlendirmeler icin dosya numaranizi imzaniza tasimalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

KCC evraklari istedigi zaman pasaport cikartip gondermenizi tavsiye ederim. Daha sonra DS-260 formunu da o sekilde guncelleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells teşekkür ederim, birşey daha soracağım musait olduğunuzda... formu doldururken herşeyi büyük karakterlerle yazmışım ama bir tek mail adresim küçük harflerle olmuş.Sanirim sistem otomatik aldi,benim de dikkatimi cekmemis.Bu sorun olur mu ?? Düzeltme yapmam gerekli mi ??

buyuk/kucuk harf arasinda bir fark yok. istediginizi kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ruhimücerret, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

son durum ne şimdi 2021 talihlileri olarak gidiyor muyuz kalıyor muyuz 😃

henuz dv2020 icin bile net konusmak mumkun degil 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhammet-Shagylyjov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhabalar. Size sorarken forumdaki Muslu hukuk burosuna da sormustum, Cevabini gec yazdigi icin yeni gordum. Su sekilde cevap vermis.

DS260 formunu doğru doldurmanız gereklidir. Yeşil karta başvururken girdiğiniz cevaplara göre siz de yesil kart hakkına sahip olabiliyorsunuz. Her durumda DS260 formunu doğru bilgilerle doldurmanız gerekmektedir. Vukuatlı nüfus kayıt örneklerinizden aile durumu ve yaşlarına bakacaklardır. Muhtemelen babanız yeşil kartı mantıklı bir açıklama ile alabilecektir ancak siz alamayacaksınız. Babanız yesil kartı aldıktan sonra belli koşulları gerçekleştiriyorsanız sizin için de yesil kart başvurusunda bulunabilir.
    Teşekkürler.

Muslu Hukuk Bürosu’nun bu sayfadaki cevaplarını kullanmak bir avukat-müvekkil ilişkisi oluşturmaz.

Bu durumda ortada kaldım, hangisine uysam daha iyi olur, verdikleri cevaba göre sizin görüşünüz nedir?
    Teşekkürler.

Muslu Hukuk Burosu carsamba gunleri sorulari cevapliyor, o nedenle gec cevap vermemisler.

Bir avukatin bu sekilde olumlu konusmasi iyi bir haber. Durumunuz kotu sonuclanmayabilir. Sizin vize alma ihtimaliniz zaten yok, ama babanizin ve diger aile uyelerinin vize alacagina dair umudumuz yukseldi. Daha once de dedigim gibi daha once boyle bir durum gormedigim icin konsolosun nasil karar verecegini bilemiyorum, ama dilerseniz herkes ayni anda mulakata girebilir; ya da hala cekinceleriniz varsa babaniz tek girip arkasindan digerleri girebilir. Dosya numaraniz da cok dusuk degil, o nedenle son aylara randevu verilirse zaten herkesin ayni anda girmesi en ideali olur, daha sonra diger aile uyeleri icin vize kalmayabilir.

Oyle ya da boyle DS-260 formunu gercek bilgilerle doldurmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alican35, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, forumdaki önceki konularda araştırdım ama tam istediğim sonuca ulaşamadım. Ds260 formunu doldururken, 16 yaşından itibaren yazılan adreslerde öğrencilik dönemlerinde olan erasmus work and travel gibi şeyleri nasıl belirteceğiz. Hep kısa dönemler halinde ama her bulunduğumuz adresi yazmak zorunda mıyız? Bodruma sezonluk çalışmaya gitmiştim mesela 3 ay, o da dahil mi yazmalıyız. Doğru yolu söyler misiniz herkese teşekkürler..

Hepsini yazabilirsiniz, en cok kaldiginiz adresi tek adres olarak yazabilirsiniz. Sureler kisa oldugu icin yazmamaniz da bir sorun olusturmaz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhabalar. Size sorarken forumdaki Muslu hukuk burosuna da sormustum, Cevabini gec yazdigi icin yeni gordum. Su sekilde cevap vermis.

Teşekkürler.

Teşekkürler.

Muslu Hukuk Burosu carsamba gunleri sorulari cevapliyor, o nedenle gec cevap vermemisler.

Bir avukatin bu sekilde olumlu konusmasi iyi bir haber. Durumunuz kotu sonuclanmayabilir. Sizin vize alma ihtimaliniz zaten yok, ama babanizin ve diger aile uyelerinin vize alacagina dair umudumuz yukseldi. Daha once de dedigim gibi daha once boyle bir durum gormedigim icin konsolosun nasil karar verecegini bilemiyorum, ama dilerseniz herkes ayni anda mulakata girebilir; ya da hala cekinceleriniz varsa babaniz tek girip arkasindan digerleri girebilir. Dosya numaraniz da cok dusuk degil, o nedenle son aylara randevu verilirse zaten herkesin ayni anda girmesi en ideali olur, daha sonra diger aile uyeleri icin vize kalmayabilir.

Anladım. DS260 formunda çıkan her bireyle alakalı (kendim dahil) doldurulması gereken yerlere doğru bilgiler gireceğim, Fakat mülakat sırasında bütün bireylerin değil de sadece ilk green card başvurusunda doğru bilgilerini girdiğim kişiler (ben hariç) mi girsin diyorsunuz?

Ben şunu da pek anlamadım. Sizin dediğiniz gibi babamın tek başına mülakata girmesi ile diğer aile bireyleriyle mülakata girmesinin farkı nedir? Bunun birinde vizeyle alakalı risk olabilir mi diyorsunuz? Evet diyorsanız sizin dediğiniz gibi dosya numarasının düşük olmaması açısından nasıl olacağını anlatabilir misiniz?

Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Teşekkürler.

Teşekkürler.

Anladım. DS260 formunda çıkan her bireyle alakalı (kendim dahil) doldurulması gereken yerlere doğru bilgiler gireceğim, Fakat mülakat sırasında bütün bireylerin değil de sadece ilk green card başvurusunda doğru bilgilerini girdiğim kişiler (ben hariç) mi girsin diyorsunuz?

Ben şunu da pek anlamadım. Sizin dediğiniz gibi babamın tek başına mülakata girmesi ile diğer aile bireyleriyle mülakata girmesinin farkı nedir? Bunun birinde vizeyle alakalı risk olabilir mi diyorsunuz? Evet diyorsanız sizin dediğiniz gibi dosya numarasının düşük olmaması açısından nasıl olacağını anlatabilir misiniz?

Teşekkür ederim.

Hayir, eger bir nedenden dolayi vize alamazsaniz paraniz bosuna gitmesin diye dedim... Hem vize, hem de saglik raporu icin odediginiz ucretleri geri almaniz mumkun degil cunku...

Bunun disinda bir farki yok, ama babanizin tek basina girebilmesi icin son aylarda girmemesi lazim (bunu da dosya numaraniz belirleyecek), aksi durumda ailenin diger uyeleri icin mulakat tarihi almak mumkun olmaz. Butun ihtimalleri yazmak saatlerce surer 🙂 o nedenle mulakat tarihinizi aldiktan sonra bu soruyu forumda sorarsaniz daha net yonlendirebiliriz, ama kabaca nedenleri anladiniz diye dusunuyorum...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |