Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Use-Myplan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

herkese iyi pazarlar. Ds260 doldurduktan sonra herkes gibi KCC den evrak talebi bekleyecegiz. Peki KCC evrak talep ettikten sonra ne kadar zamanda gondermemiz gerekiyor? erken ya da gec gondermek sorun olur mu? ds 260 formunu hemen doldurmak istiyorum ancak esimin orjinal evraklari icin ulkesine gitmek zorundayiz ve malum covid nedeni ile ucamayacagiz. KCC evraklari istediginde ne kadar surem var gondermek icin?

Boyle bir zaman limiti yok. Fakat 30 Eylul 2021'e kadar vizenizi almaniz gerekiyor ve bu sureclerde aylar suren gecikmeler vize almanizi engelleyebilir.

Su an telaslanmanizi gerektiren bir durum yok henuz DV2021 sureci baslamadi bile... Email geldikten sonra belgeleri toplamaya baslayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevzi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Masda arkadaşlar anlamadım ben ds260 gönderdim dün. CN15xxx. Bana KCC email ile nasıl bir dönüş yapacak. Kaçırdığım birşeyler mi var.

Su konunun ilk iletisini okuyabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ÜZEYİR-KOŞULAN, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar ds260 formunda baba vefat ettiği için hayatta olmadığı belirttim fakat adres istiyor babam vefat öncesi annem ile birlikte yaşıyordu her ikisinin de adresine aynı adresi mi yazmam lazım.

Ayrıca üniversite de tek ders bırakmıştım. Arada askere gittim fakat sonra diplomayı aldım. Yazdığım tarihler biraz karışık. Biraz saçma sen okurken nasıl askere gittin diye soran olmaz demi.

Eger soruyorsa son adresi yazin.

Sorun degil, oldugu sekilde yazabilirsiniz tarihleri... problem olmaz...

• ABD de yapacağınız iş ile ilgili soruya neyi göz önüne alarak cevap vermeyi tavsiye edersiniz?

• Merhabalar, daha önceden j1 oldugum için elimde hali hazırda social security number bulunmakta ve yeni karta ihtiyacım yok.
    ds-260 formundaki en altta "

Do you authorize disclosure of information from this form to the Department of Homeland Security, the Social Security Administration, and such other U.S. Government agencies as may be required for the purposes of assigning you a social security number (SSN) and issuing you a Social Security card and do you authorize the Social Security Administration to share your SSN with the Department of Homeland Security? "

sorusunu düzgün okumadan hayır cevabını vermişim fakat evet mi demeliydim bilemedim ne yapmalıyım?

• @crazycells İmzamı güncelledim,
    Babam mülakata Türkmenistanda girecek. Sizin dediğinize göre bu durumda DS-260 formunu benim olduğu kısmı doldurmadan gönderilebiliyor mu? Dosya numaramı imzada son 3 hane X şeklinde paylaştım. Dosya numaramı buradan paylaşmam mı gerekiyor yoksa imzadaki hali yeterlimi?

• @fiyakasiz-adam, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@nevzi bu resimdeki gibi bir mail geliyor beyefendi. mail.PNG

Maşallah hemen talep etmişler evrakları. İnşallah bize de sıra gelir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Use-Myplan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

ABD de yapacağınız iş ile ilgili soruya neyi göz önüne alarak cevap vermeyi tavsiye edersiniz?

Egitiminizi ve is tecrubelerinizi dikkate alarak uygun bir meslek secmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@It-s-thilda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, daha önceden j1 oldugum için elimde hali hazırda social security number bulunmakta ve yeni karta ihtiyacım yok.
    ds-260 formundaki en altta "

Do you authorize disclosure of information from this form to the Department of Homeland Security, the Social Security Administration, and such other U.S. Government agencies as may be required for the purposes of assigning you a social security number (SSN) and issuing you a Social Security card and do you authorize the Social Security Administration to share your SSN with the Department of Homeland Security? "

sorusunu düzgün okumadan hayır cevabını vermişim fakat evet mi demeliydim bilemedim ne yapmalıyım?

Sorun degil, boyle kalabilir.

Daha sonra ABD'ye girdikten sonra SSA ofise gidip kendiniz basvuru yapabilirsiniz. SSN numarasi degismeyecek ama karti degistirmeniz gerekiyor, cunku kartin ustunde kisitli ibaresi var, onu normal karta cevirmeniz lazim.

• @crazycells ama bu soru ssn ile ilgili bilgi paylaşımıyla ilgili yani, bilgilerimi kontrol etmenizi istemiyorum gibi bir anlam çıkmıyor mu hayır deyince

• KCC'den evrak istek mail'i geldikten sonra, pasaportun scan edilmiş kopyasını göndermemizi istiyorlar, burada sadece resimli olan yani pasaport bilgilerinin yazılı olduğu sayfa isteniyor değil mi? O sayfayı açınca yandaki boş sayfayı da dahil etmemiz gerekir mi?
    Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhammet-Shagylyjov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells İmzamı güncelledim,
    Babam mülakata Türkmenistanda girecek. Sizin dediğinize göre bu durumda DS-260 formunu benim olduğu kısmı doldurmadan gönderilebiliyor mu? Dosya numaramı imzada son 3 hane X şeklinde paylaştım. Dosya numaramı buradan paylaşmam mı gerekiyor yoksa imzadaki hali yeterlimi?

imzadaki yeterli.

Evet, 4 adet DS-260 formu gonderilecek sadece. 2 kardesiniz, anneniz ve babaniz... Kendinize ait olan acik kalabilir, onu doldurmayin ve gondermeyin.

Formlari doldurup gonderin, KCC'ye de belgeleri tam sekilde gonderin.

Turkmenistan'daki konsoloslugu cok iyi bilmiyorum ama islemler benzer olacaktir diye dusunuyorum. Isterseniz mulakat gunu babaniz tek basina mulakata gidebilir, tabii burada mulakatin ne zaman olacagi da onemli, cunku onumuzde buyuk bir belirsizlik var. Eger surecin sonuna yaklasmamissak, o durumda babaniz saglik raporunu almadan ve diger belgelerle mulakata girebilir ve sadece vize ucretini ogrenerek sonucu bekleyebilir. Eger sonuc olumluysa, yani konsolos dosyayi elemediyse ailenin diger uyeleri de hemen vize randevusu icin basvuru yapabilir ve herkes saglik raporlarini hazirlayip vize alabilir (siz haric). Fakat eger mulakat sonucu olumsuz olursa, o durumda ne saglik raporlari icin ne de vize ucretleri icin gereksiz masraf yapilmamis olur.

Tabii, dedigim gibi burada surecin ilerleyisi de cok onemli, cunku eger son birkac ay kaldiysa o durumda yeniden vize randevusu almak zor olabilir veya vize kalmayabilir. Surecin ilerleyen aylarinda soruyu tekrar sorabilirsiniz, mulakat oncesi herhangi bir eleme soz konusu degil zaten, o nedenle eger ailenizin ABD'de yasama ve calisma gibi bir istegi varsa formlari doldurup gonderebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ama bu soru ssn ile ilgili bilgi paylaşımıyla ilgili yani, bilgilerimi kontrol etmenizi istemiyorum gibi bir anlam çıkmıyor mu hayır deyince

sorun degil. DHS, SSA'ya bilgileri aktarmak zorunda degil. Siz su an bilgi aktarmasini engellemis oldunuz.

Bu bilgilerle kendiniz de SSA'da basvuru yapip bir SSN kart alabilirsiniz.

• @crazycells sayın adminim benim büyük Kızım başvuru yaptığımızda 20 yaşındaydı şuan 21 yaşında Ağustos 15De,22 Yaşına girecek. Bilgilerini girip gönderdim ama greencard istemiyoruz diye belirttik sadece 22 yaşına girecek için....

• Bilenler cevap verebilir mi lütfen çocuk 22 yaşına girmediği sürece ds260 doldurmalı mıyız. Kızım şuan hala 21 yaşında ama 22 doğru gidiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@nevzi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Bilenler cevap verebilir mi lütfen çocuk 22 yaşına girmediği sürece ds260 doldurmalı mıyız. Kızım şuan hala 21 yaşında ama 22 doğru gidiyor.

green carda başvurduğunuz esnada 21 yaşını doldurmuşsa yazamazsınız ds260 a. ama başvururken 20 yaşındaydı kazandığınızı öğrendiğinizde 21 ine bastıysa doldurabiliyorsunuz kcc çıkan ikilemi önlemek amacıyla o kişiyi hala 20 yaşında kabul ediyor ama onunda belli bir formulü var tabi.

• ⭐⭐⭐⭐

@nevzi https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi/2?_=1593360800300 şu iletiyi incelemenizi tavsiye ederim gerek olursa o konudan sorarsınız daha iyi bilen biri cevaplar.

• ⭐⭐⭐⭐

@nevzi sayın @crazycells te zaten şöyle bir cümle kurmuş ilk iletide "21. dogum gununuze, yani X Ekim 2018'e, DV2018 basvurusunun yapilabildigi ilk gun ile sonuclarin duyuruldugu gun arasindaki gun sayisi ekleniyor. Bu da -asagidaki linklerden direkt aliyorum- DV2018 icin 210 gunluk bir zaman ediyor. 21. dogum gununuzden sonraki 210 gun daha 21 yas alti kabul edileceksiniz. Eger mulakat tarihiniz bu surecin icinde olursa, o durumda size de bir gocmen vizesi verilebilir."

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells ama bu soru ssn ile ilgili bilgi paylaşımıyla ilgili yani, bilgilerimi kontrol etmenizi istemiyorum gibi bir anlam çıkmıyor mu hayır deyince

sorun degil. DHS, SSA'ya bilgileri aktarmak zorunda degil. Siz su an bilgi aktarmasini engellemis oldunuz.

Bu bilgilerle kendiniz de SSA'da basvuru yapip bir SSN kart alabilirsiniz.

Bende aynı şekilde cevap vermişim, ssn aktif olmaz mı yenisini çıkarmadan ?

• @Rhonster netice bu bizim çocuklarımızdan birisi. Mülakat tarihinde 22 yaşında olacağı için mülakata katılamayacak. Asıl talihli annenin green kartına negatif kabul edilmeme etkisi olur mu. Doğum tarihi ile ilgili yanlış ve eksik Bilgi yok. Ve çocuk için greencard isteğimiz yok. İlk kabulde aile bireyi olduğu için başvuru yaptık

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |