Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@maggieexe, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@crazycells merhabalar cevap vericem demiştim ve annem az once girmiş miami’ye adam cok iyimiş birşey sormadan 1 sene bir ay giriş yapmamişti sormamiş hiç birşey direk gecmiş 😃😃🙈

gozunuz aydin o halde 🙂
    bilgilendirme icin tesekkurler.

• Merhabalar,

Şubat başı kısa bir süreliğine Türkiye'ye geldim. Fakat, Corona önlemleri çerçevesinde planladığım sürede dönemedim. Amerika dışında geçirdiğim 6 aylık süre dolmak üzere. Eğer 6 aylık süre geçilirse dönüşte herhangi bir problem yaşar mıyım diye endişe ediyorum.

Bu konuda benimle aynı durumu paylaşanlar varsa ve diğer arkadaşlar bilgi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Güzel günler dileğiyle,

• @color benim de 6 aylık sürem ay sonunda doluyor, ay sonunda gitmeyi düşünüyorum.

• @color benim eşim de sizin gibi corona mağduru 6 ay geçti ama ilk 2 yılda gir çıklara sanırım pek bişey demiyorlar türkiyeyle olan işlerin tam bitmesi için ben onu gidip getireceğim 8 temmuzda uçağım var qatar airways ile

• @color ama aktarma yapacaksanız katar üzerinden yapın çünkü sanırım bazı ülkelere yasak var katar listede yok bakmıştım

• ⭐⭐

Benimde bugün itibariyle 6 aylık sürem doldu. 2 ay daha gitmeyi düşünmüyorum.
    Orada ev araba var. 2 ay sonra ailemle beraber gideceğim. Onların daha 6 ay dolmuyor. Kapıda sorarlarsa eşime cevap verdirteceğim 🙂

• Sizin greencard aldiktan sonra kacinci seneniz ?yerlestiniz mi yoksa arada 6 aylik surelerde mi gidip geliyorsunuz....?
    @israfil

• @color benim ay sonunda 1 sene dolacak green card sahibi olarak. 1 ay diye geldim ama covidden ötürü dönemedim.

• merhabalar,bizimde 6 aylık süremiz doldu temmuz başında.pandemi probleminden dolayı çok tedirgin değilim geçerli bir sebep olacağını düşünüyorum ama yinede insanın aklına takılıyor işte.Acaba aramızda 6 aylık süreyi doldurupta yakın zamanda ABD ye giriş yapan oldumu?bizi burdan bilgilendirirse seviniriz.

• Merhaba, DV2019 talihlisiyim, ABD ye ilk girişimizi 28 Nisan 2019 da yaptık ancak 10 gün kalıp geri döndük. 23 Nisan 2020 de temelli yerleşmek için gidecektik biletlerimizi de almıştık ancak pandemi den dolayı uçuşumuz iptal oldu. Şimdi temmuz sonunda gelmek istiyoruz ancak girişte sorun yaşar mıyız ondan endişe ediyorum cunku elimizde olmasa da abd dışında 1 yılımızı geçirmiş olduk. Ne yapmalıyım sizce benzer durumda olup sorun yaşamadan girebilen oldu mu acaba. Bu arada greencardlarımız bizde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hülya, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba, DV2019 talihlisiyim, ABD ye ilk girişimizi 28 Nisan 2019 da yaptık ancak 10 gün kalıp geri döndük. 23 Nisan 2020 de temelli yerleşmek için gidecektik biletlerimizi de almıştık ancak pandemi den dolayı uçuşumuz iptal oldu. Şimdi temmuz sonunda gelmek istiyoruz ancak girişte sorun yaşar mıyız ondan endişe ediyorum cunku elimizde olmasa da abd dışında 1 yılımızı geçirmiş olduk. Ne yapmalıyım sizce benzer durumda olup sorun yaşamadan girebilen oldu mu acaba. Bu arada greencardlarımız bizde

Girişiniz Covid süreci nedeniyle geciktiği için büyük ihtimalle sorun yaşamazsınız. İptal olan uçuşla ilgili bilgileri yanınızda hazır bulundurun, havayolu firmasından gelen mesajları vs.

• @knnrn şansımızı deneyeceğiz artık umarım sorun çıkmadan girebiliriz. Durumu burdan paylaşacağım benzer durumda olanlar için

• @nwtzki biz ilk girisimizi 21 Haziran 2019'da yaptik, 3 hafta LA, SF kesif turu yapmistik. Bu sene Haziranda LA'e yerlesme planimizi önümüzü gorebilmek adina bir sure erteledik ama 1 seneyi doldurmadan 2. girisimizi 24 Haziran'daki ilk tarifeli LA ucusuyla yaptik. Yaklasik 11 Ay ABD disinda kaldigimiz icin giristeki cekik gozlu ufak tefek Amerikali pasaport polisinden uyarimizi aldik. Bir daha 6 aydan fazla ABD disinda kalacaksak Re-entry permit almamizi greenkartimi bana sari kart gosterir gibi gostererek ifade etti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn şansımızı deneyeceğiz artık umarım sorun çıkmadan girebiliriz. Durumu burdan paylaşacağım benzer durumda olanlar için

Green Card'lariniz sizde, degil mi?

• @crazycells evet greencardlarımız bizde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet greencardlarımız bizde

Bu sefer gercekten ABD'ye yerlesmeye geldiginize dair ikna edici olursaniz sorun yasamadan girersiniz. Pandemiden dolayi ucuslarin olmamasi size yardimci olacaktir ama yine de uzun sure kalmissiniz ABD disinda, o nedenle artik ABD'ye yerlesmeye geldiginize inanirlarsa isiniz kolaylasir.

• Herkese Merhaba,iyi haftasonları;
    2019 Ekim ayında ilk giriş çıkışımızı yaptık ve green cardlarımızı aldık.Normal şartlarda 6 ayı doldurmadan 2020 Mayıs ayında tamamen taşınmayı planlıyorduk.Bu süre zarfında Türkiye'den iş görüşmelerimiz de (eşim ve ben mühendisiz) oldu ancak tam olmak üzereyken pandemiden dolayı tüm pozisyonlar durduruldu.1 yılımız Ekim 2020'de dolacak.Eylül ayına her ihtimale karşı biletimizi gidiş-dönüş olarak olarak aldık.Şuanki planımız Eylül ayında tamamen yerleşmek.Ancak pandemiden dolayı iş bulamayıp(günlük işler de dahil) birikimimizi kısa sürede bitirip(yaklaşık 12-15K) türkiyeye dönme endişesi taşıyoruz.Bu noktada sizin değerli yorumlarınızı bekliyoruz.Eylül ayında tamamen yerleşmek mi?Yoksa Eylül ayında giriş çıkış yapıp bir 6 ay daha kazanıp pandemi sürecinin biraz daha azalarak iş durumlarının daha normale dönmesini beklemek mi daha doğru seçim olur.Şimdiden teşekkürler.

• @crazycells cevabınız için çok teşekkürler. İnşallah sorunsuz bir şekilde girişimizi yaparsak temelli yerleşmek istiyoruz. Biletlerin iptaline dair evrakları vs yanımıza alacağız. Hayırlısıyla tamamlarız umarım.

• @hülya umarım sorunsuz giriş yaparsınız,bizleri de haberdar edin.

• Sayın @evsna biz de sizinle benzer durumdayız ve Eylül'de temelli gidelim diye planlar yapıyoruz yeniden (normalde Nisan ortası idi biletlerimiz) ancak oraya gidip de iş bulamazsak ya da ikinci bir lockdown'ın ortasında kalırsak diye tedirginiz. Kasım 2020 sonunda 1 yılımızı dolduruyoruz Amerika dışında. Şu anda işlerimize burada devam ediyoruz ve biz gerçekten bir an önce gidip yerleşip düzenimizi kuralım istiyoruz. Beklemek de çözüm oluyor mu kestirmek zor. Belki son haftalarda gidip de deneyimlerini paylaşan olursa bizlere yardımcı olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |