Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@nevzi hayır herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız eğer yalan beyanda bulunmadıysanız. peki başvururken 21 yaşını doldurmuş muydu ? çünkü başvuru esnasında çocukların sadece bekar ve 21 yaş altı olanlarını kaydetmeniz gerekti. 22 yaşındaki çocuğunuza ds260 doldurmanız gerekmiyor ds260 ı sadece vize alacaklar için dolduruyorsunuz.

• @Rhonster çocuk hala 22 olmadığı için doldurdum

• ⭐⭐⭐⭐

@nevzi https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin buradan sürecinizi imzanıza taşırsanız daha doğru cevaplar verebiliriz sıranız kaç gibi gibi.

• @Rhonster 15xxx

• ⭐⭐⭐⭐

@nevzi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Rhonster çocuk hala 22 olmadığı için doldurdum

sıkıntı çıkacağını sanmam ama yazmamanız gerekliydi tabi ki . imzanızı güncelleyince daha iyi bilen birileri daha net cevaplar verecektir tabi ki.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster 15xxx

burdan yazmanız geçici 1 sayfa sonra kimse görmez bu yazdığınızı ama imzanıza tüm süreci yazarsanız gönderdiğim linkteki gibi devamlı olarak bilgi sahibi olacaktır herkes.

• @Rhonster teşekkürler. Ayarları yapıyorum

• 2021EU Talihlileri danışma ve dayanışmayı sıklaştırmalıyız kanaatindeyim. Öncelikli olarak ve en önemlisi ve de şuan için yapabileceğimiz tek şey İmzalarınızın altına DV2021 Talihlileri Excel dosyası linkini eklemelisiniz. Forumun her aşamasında Excel tablosunda birleşme çağrımızı yenilemeliyiz. Süreç içerisinde belki acilen birbirimiz ile iletişim kurma gerekliliği doğabilir. Böyle bir duruma hazırlıksız yakalanmayalım. Bunu yapmak ne kadar gerekli olur ve bizlere ne şekilde bir fayda sağlar ön görememekle beraber, olmasının olmamasından daha iyi olacağını düşünmekteyim. Umudum bu yazdıklarımı 2021 liler olarak iyi yorumlayacağınız yönündedir. Herşey gönlünüzce olsun.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ÜZEYİR-KOŞULAN, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar ds260 formunda baba vefat ettiği için hayatta olmadığı belirttim fakat adres istiyor babam vefat öncesi annem ile birlikte yaşıyordu her ikisinin de adresine aynı adresi mi yazmam lazım.

Ayrıca üniversite de tek ders bırakmıştım. Arada askere gittim fakat sonra diplomayı aldım. Yazdığım tarihler biraz karışık. Biraz saçma sen okurken nasıl askere gittin diye soran olmaz demi.

Eger soruyorsa son adresi yazin.

Sorun degil, oldugu sekilde yazabilirsiniz tarihleri... problem olmaz...

Çok teşekkür ederim. Yeşil kart forum yöneticileri, katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim.

• NOW THEN a word of warning. You MUST list every child on your EDV entry that is under 21 at that time regardless of whether they will age out or not. Not listing a child under 21 is certain to cause disqualification.

However, if your child has aged out or is not able to receive derivative benefit at this time, all hope is not lost….they can be petitioned for at a later time-under the Family Sponsored Category etc. Keep in mind, that the process is longer however, so the family might be separated for some time.

Arkadaşlar bu 21 yaş sorunu ile ilgili en önemli vurgu 21 yaşından küçük çocukların eklenmemesi durumunda greencard otomatik diskalifiye ediliyormuşuz. Mutlaka bütün çocuklar girilmeli. 21 yaşını geçmiş çocuklar içinse ümitsiz olmayın gibi birşeyler anladım

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells sayın adminim benim büyük Kızım başvuru yaptığımızda 20 yaşındaydı şuan 21 yaşında Ağustos 15De,22 Yaşına girecek. Bilgilerini girip gönderdim ama greencard istemiyoruz diye belirttik sadece 22 yaşına girecek için....

Yasi belli bir sure 21 yasinda dondurulacak, eger o zamana kadar mulakata girebilirseniz vizeyi alabilirsiniz; fakat giremezseniz o durumda kiziniz vize alamayacak maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bilenler cevap verebilir mi lütfen çocuk 22 yaşına girmediği sürece ds260 doldurmalı mıyız. Kızım şuan hala 21 yaşında ama 22 doğru gidiyor.

21 yasindaysa formu doldurabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alfio, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@It-s-thilda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells ama bu soru ssn ile ilgili bilgi paylaşımıyla ilgili yani, bilgilerimi kontrol etmenizi istemiyorum gibi bir anlam çıkmıyor mu hayır deyince

sorun degil. DHS, SSA'ya bilgileri aktarmak zorunda degil. Siz su an bilgi aktarmasini engellemis oldunuz.

Bu bilgilerle kendiniz de SSA'da basvuru yapip bir SSN kart alabilirsiniz.

Bende aynı şekilde cevap vermişim, ssn aktif olmaz mı yenisini çıkarmadan ?

SSN her zaman aktif ama kartinizda kisitli ibare olacak 🙂 siz Green Card'li olacaksiniz neden kisitli gorunen bir kartla dolasmak isteyesiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhonster netice bu bizim çocuklarımızdan birisi. Mülakat tarihinde 22 yaşında olacağı için mülakata katılamayacak. Asıl talihli annenin green kartına negatif kabul edilmeme etkisi olur mu. Doğum tarihi ile ilgili yanlış ve eksik Bilgi yok. Ve çocuk için greencard isteğimiz yok. İlk kabulde aile bireyi olduğu için başvuru yaptık

Hayir, sadece kendi dosyasina etkisi var. Kendisinin vize alip almamasi sizi etkilemeyecek.

• @YapayalnızGotoU-S, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

2021EU Talihlileri danışma ve dayanışmayı sıklaştırmalıyız kanaatindeyim. Öncelikli olarak ve en önemlisi ve de şuan için yapabileceğimiz tek şey İmzalarınızın altına DV2021 Talihlileri Excel dosyası linkini eklemelisiniz. Forumun her aşamasında Excel tablosunda birleşme çağrımızı yenilemeliyiz. Süreç içerisinde belki acilen birbirimiz ile iletişim kurma gerekliliği doğabilir. Böyle bir duruma hazırlıksız yakalanmayalım. Bunu yapmak ne kadar gerekli olur ve bizlere ne şekilde bir fayda sağlar ön görememekle beraber, olmasının olmamasından daha iyi olacağını düşünmekteyim. Umudum bu yazdıklarımı 2021 liler olarak iyi yorumlayacağınız yönündedir. Herşey gönlünüzce olsun.

Bunun için Whatsapp grubu kurulsa daha sağlıklı iletişim sağlanmaz mı?
    Herkes anlık olarak bilgi aktarabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

NOW THEN a word of warning. You MUST list every child on your EDV entry that is under 21 at that time regardless of whether they will age out or not. Not listing a child under 21 is certain to cause disqualification.

However, if your child has aged out or is not able to receive derivative benefit at this time, all hope is not lost….they can be petitioned for at a later time-under the Family Sponsored Category etc. Keep in mind, that the process is longer however, so the family might be separated for some time.

Arkadaşlar bu 21 yaş sorunu ile ilgili en önemli vurgu 21 yaşından küçük çocukların eklenmemesi durumunda greencard otomatik diskalifiye ediliyormuşuz. Mutlaka bütün çocuklar girilmeli. 21 yaşını geçmiş çocuklar içinse ümitsiz olmayın gibi birşeyler anladım

Evet, eklememeniz durumunda elenirdiniz. Su an kendisi icin de bir DS-260 formu doldurup gonderin. Mulakatinizin ne zaman yapilacagini bilmiyorum ama yukarida sayin @Rhonster 'in paylastigi konuyu inceleyip hesabi yapin...

Eger o hesaba gore mulakat tarihi verildiginde zamani yetisecekse o da sizinle mulakata katilir, eger yetismezse katilamaz. Katilmazsa bile sizin dosyalarinizda herhangi bir sorun olmaz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@parametri, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@parametri, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@knnrn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@parametri Tabii ki yapabilirsiniz. İlgili sürecin ayrıntıları şurada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

Cevabiniz icin tesekkur ederim.
    Formla ilgili alanlari da sormak istiyorum musaadenizle:

Oraya gecmeden once durumdan bahsetmis olayim kisaca (tekrar olacak bazilarimiz icin ozur dilerim)

J1 vize sahibi iki birey olarak normalde waiver almamiz gerekiyor. Esimin borcu cok yuksek oldugu icin onun surecini baslatamiyoruz.
    CP olursa ikimizin de devam etmesinde sorun yok gibi anliyorum, konsolosluk cok aramiyormus waiver. (Soru: Ya orda derlerse , waiver yok! Esimin reddedilip, benim devam etmem soz konusu olur mu? Sadece ben devam etmis olsam ve ilerleyen yillarda esimin waiver i oldugunda ona family based green card yapilabilir mi? Bi onceki surec sorun teskil eder mi?)

AOS yaparsak ABD icinde, ikimize de waiver gerekecek. Ona alamayacagimiz icin il etapta, onceki ve simdi asagidaki sorularima cevap ariyorum genel olarak.

1. Ds 260 esim icin de form olusturuyor malum. Onun green card a cekilis firsatiyle devam etmeyecegi durumda bu form ne anlama geliyor?

2. Kendime ait formda, spouse seninle immigrate edecek mi diyor?
      Soruma kaynak teskil eden senaryoda, evet edecek ama bu cekilis surecinde degil daha sonra family green card yoluyla immigrate edecek. Ama bu sekilde ifade etme firsati yok orda. Sanirim sadece Yes No.

Tesekkur ederim.

Peki diyelim ki tek basiniza vize aldiniz, sonra esiniz icin devam etmek istediniz ayri olarak... O zamanki planiniz nedir? Bunu ogrenebilirsek daha iyi kiyaslama yapabiliriz su an...
    Guzel soru, sanirim orasi da biraz karisik. Esime vize olmadigi durumda, eger Turkiyedeysek, J1 vizesini uzatmayi denememiz gerekir sanirim. J1 i uzatmis olacak bugun gorebildigimiz kadariyla, eger baska is bulmazsa.
    J1 ne zamana kadar devam ediyor? Daha sonra uzatma alabileceginizi dusunuyor musunuz? F2A sureci cok kisa suren bir surec degil normalde...

F2Ayi kapsayacak kadar J1 i uzatabilir miyiz bilmiyorum ama mumkun gorunuyor simdilik.

Tesekkur ederim ilgilendiginiz icin tekrardan,

Fakat esi Green Cardli olacak, dolayisiyla gocmenlik istegi var diye degerlendirebilirler, yani uzatma istegi size bagli bir durum degil, USCIS'in bunu kabul edip etmeyecegi ile alakali...

Bunu isterseniz Muslu Hukuk Burosu'na sorun... Esi Green Cardli olan birinin J1 vizesi uzatilir mi diye... Direkt bir red sebebi ise planlarinizi ona gore degistirmelisiniz.

Hmmm...cok guzel noktaya degindiniz @crazycells. Bunu hic ama hic dusunmemistim ve cok gercek bi sorun. Bunu biraz dusuneyim. Hukuku Burosuna nasil danisabilirim bi inceleyeyim.
    Tesekkur ederim bu fikir icin gercekten, buyuk kriz olurdu sonra 🙂

• @crazycells hocam 21 yaşındaki çocukta aile üyeleri arasında eklenmişse ne olur. Komple greencard yanmaz inşallah. Bu mülakata katılmayacak zaten ve greencard istemeyecek. Dosyasını ayırırlar mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells hocam 21 yaşındaki çocukta aile üyeleri arasında eklenmişse ne olur. Komple greencard yanmaz inşallah. Bu mülakata katılmayacak zaten ve greencard istemeyecek. Dosyasını ayırırlar mı

Sorun olmaz. Sadece kendisinin vizesi etkilenir (mulakat sirasinda sartlari saglayip saglamadigina gore), sizin basvuru sonucunuz bagimsiz olarak degerlendirilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |