Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @rodin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bir de süreci sadece 2 ay kadar erteleyip 10k cn ile gidemeyen bizim gibiler var...Tam da randevu almıştık.. İbretlik post olarak dursun bu burda, kimse risk almasın dostlarım, etmeyin, eylemeyin...Gerçi saflık mıdır bilmem ama umutluyum da hala... Belki Trump "we want you" der.. Dengesizlik bunu gerektirir zira, kendisine bu konuda güveniyorum..

Masraf yaptiniz mi mulakat icin? Saglik kontrolu vs

• @marvin yok randevu aldık sadece

• @rodin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@marvin yok randevu aldık sadece

İyi bari sevindim bosa para harcamamissiniz

• 6 araliktan bu yana ap sonucunu bekliyorum.Sicilim temiz hic bir seyim yok adamlar bizi AP birakip green cartimizi yaktilar.

• Avukat Arda Beşkardeş'in konuya ilişkin videosunu (

) ve özellikle de yorumlar kısmında sorulan bir soruya cevabını ("yürürlüğe girdi ama diğer kararnameler gibi mahkemeye gidip yürürlüğün durdurulması kuvvetli ihtimal." ) sizlerle paylaşmak istedim...

• ⭐⭐

@serdestheval21 tam ne sebepten bıraktılar APA biliyor musunuz?

• Biz ilk girişimizi Mayıs ayında olan tahliye uçuşu ile yapıp sonrasında hemen geri döndük. Green card ödemesini ise girişimizden sonraki gün yaptık. Pasaportumuzda giriş damgamız var ve green kart basılma sürecindeyiz. Şu an Türkiye’de olduğumuz için 2. girişimizi pasaporttaki damga ile yapabiliyor muyuz bu yeni çıkan karar bu şekilde girişimizi etkiler mi? @crazycells

• ⭐⭐

@Sedaades yaparsınız sıkıntı çıkmaz. O vizeniz hala geçerli. Giriş yaptıktan sonra 1 yıl daha geçerli olduğu vizenin altında yazıyor.

• Sayin @crazycells, suan F-1 statusunde OPT mi almis olarak TR'ye CP icin gelmistim ancak nisan randevum iptal edildi. Yeni cikarilan EO ya dayanarak suan DV2020 icin CP yonunden herhangi bir sans kalmamis gibi.
    -Suan ABD'ye tekrar OPT ile giris yapilip AOS olarak devam edip Green Card alma sansim varmi acaba?
    -Nasil bir yol izlemeliyim?

Case No: 2020EU14XXX

• farkındamısınız bu abd ye bir şekilde giriş yaptıktan sonra çekilişin iptal olmasını iple çeken bir grup var..çünkü çok fazla bu konuyla alakalı video izledim ve sezilerim tamamen bu yönde..tamam hadi ilkay zaman vb kanallar bu tip videoları izlenme kaygısıyla yapıyorlar diyelim ama 3 - 5 bin abonesi olan arkadaşlar ne zaman bu tip bir konu gündemde olsa hemen koca başlıklarla GREENCARD İPTALMİ OLUYOR şeklinde videolar çekiyorlar ve farkında değiller ki bir çok insanın modu düşüyor..tamam kardeşim anladık sen bir şekilde kapağı attın, bırak ta hayalleri bu yönde olan insanlar ümitlerini kaybetmesinler

• Sayın @crazycells yani Ali Cihan abi, bize bütün bir yıl boyunca çok yardımcı oldun sana öncellikle bu konuda kendi şahsım adına çok teşekkür etmek istiyorum. Müsadenle sana sormak istediğim bir soru var, sence bu kararın mahkemelerce iptal edilme ihtimali nedir? Çok kapsamlı bir karar gibi duruyor ve yüzbinlerce kişiyi etkiliyor. Gözüken o ki youtube, google ve spacex gibi şirketlerin CEO'ları da bu karara twitter üzerinden tepkilerini göstermiş. Şuan biz umudumuzu en düşük seviyeye çekmeli miyiz yoksa bu karar kapsamlı bir karar iptal edilmesi yüksek der misiniz? Biliyorum kesin bir şey kimse söyleyemez ama sizin tecrübeleriniz çok fazla ve değerli dolayısıyla söyleyecekleriniz de hayatımıza yön verme açısından önemli. Karara şöyle bir baktığınızda bu karar anayasaya aykırı veya Trump'un gücünün üstünde ya da bu tarz başka bir sebep söyleyebilir miyiz? Bunun dışında son olarak sormak isterim ki eğer mahkeme süreci olursa, sonuçlanması ortalama ne kadar sürer? Bu tarz davalar çok uzun sürüyor mu? İnanın artık çok yorulduk, çok uzun bir süredir hepimizin akşam bu haberlerle yatıp sabah yine bu haberlerle kalkıyoruz ve siz bize gerçekçi ve yardımcı olabilecek bilgileri verebilecek sayılı kişilerdensiniz.

• @rodin Aynen

• @LordBolton AP ye neden kalindigini bilinmiyor ama uzun sureli ap ler isim benzerliginden oluyor.10 yillik devlette beden egitimi ogretmenim.

• @ankaralıdoktor43

22 yaşındayım, tıp 4. sınıfım. Hayatımda bu denli büyük bir değişikliğe karar vermek için tam emin olamadım, neden şaşırdığınızı anlamadım. Ayrıca süreç ilerleseydi Amerika’ya giriş yapıp 2 yıllık uzatmak yapacaktım ki mezun olunca karar vereyim diye....

• @aayhann kesinlikle katılıyorum..giden arkası gelsin istemiyor malesef neden anlamıs değilim

• @Dscrt tabi genellemek yanlış olur ama ben bunu seziyorum sürekli..amerika koca bi deniz biz toplu iğne, herkese yeter dostlar neden bu çekince..almancılarda da var bu .. ''almanya eski almanya değil gelmeyin '' 😃

• Merhaba beni rahatsız eden mevzu da burda trump haklı ben de olsam ben de yapardım diyen arkadaşların olması. Kendi partisindeki senatörlerden tutun iş dünyasından gelen yankı kısa vadede de uzun vadede de abd ye zararlı bir hareket olduğunu gösteriyor. Biri iktidarı elinde tutmak için marjinal hareketler yapıyor, dalga geçer gibi piyangoyla dağıttığı göçmenliği çocuğun elinden şeker alır gibi alıyor, elinden şeker alınmış arkadaşlar da ben de olsam böyle yapardım diyor. Tebrik ediyorum arkadaşları bu mecradan.

• @aayhann, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

farkındamısınız bu abd ye bir şekilde giriş yaptıktan sonra çekilişin iptal olmasını iple çeken bir grup var..çünkü çok fazla bu konuyla alakalı video izledim ve sezilerim tamamen bu yönde..tamam hadi ilkay zaman vb kanallar bu tip videoları izlenme kaygısıyla yapıyorlar diyelim ama 3 - 5 bin abonesi olan arkadaşlar ne zaman bu tip bir konu gündemde olsa hemen koca başlıklarla GREENCARD İPTALMİ OLUYOR şeklinde videolar çekiyorlar ve farkında değiller ki bir çok insanın modu düşüyor..tamam kardeşim anladık sen bir şekilde kapağı attın, bırak ta hayalleri bu yönde olan insanlar ümitlerini kaybetmesinler

Merhaba @aayhann ve @Dscrt,

Amerikaya'ya gidenler cekilisin iptal olmasini istiyor, onlar kapagi attiktan sonra arkalarindan kimse gelsin istemiyor dogru bir genelleme degil. Amerika'da bir cok insan cevresinde baska Turklerinde olmasini ister. Burada @crazycells basta olmak uzere bir cok arkadas var bir karsilik beklemeden sabirla insanlara yardimci olmaya calisan.

Youtube'da gordugunuz insanlarin kaygisi anladigim kadariyla reyting, daha fazla izleyiciye ulasmak icin sansasyonel basliklarla video cekiyorlar..

Kazanipta gidemeyen arkadaslarin uzuntusunu ve hayalkirikligini anliyorum, anlamaya calisiyorum.
    "Mevlâ Görelim Neyler, Neylerse Güzel Eyler"

• @arnblt teşekkürler. peki ilk girişten sonra legal permanent resident oluyor muyuz? Yani green kart fiziki elimizde henüz olmasa dahi? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sedaades, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@arnblt teşekkürler. peki ilk girişten sonra legal permanent resident oluyor muyuz? Yani green kart fiziki elimizde henüz olmasa dahi? @crazycells

Evet, ilk girişten sonra 1 yıl boyunca (vize+damga = i-551 yani green card) diyebiliriz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |