Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @artwin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells ben deger verip ceviri yapiyorum, erisimim engelleniyor..Vatandas acik acik dalga geciyor, sifreyi cozeceksin falan diyor, linc yemeden git diyor ama mudahale etmiyorsunuz. Bu adil mi?

Insanlar zaten üzgün ve gergin. Hata yaptımsa özür dilerim. Kapatalım konuyu veya çok istiyorsan özelden yazabilirsin bana. Konuyu meşgul etmeyelim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@artwin kimse erisiminizi engellemedi sayin @artwin , anlik yogunluktan veya internet baglantisindan sayfalara ulasmamis olabilirsiniz. Sayfayi yenileyince genelde hemen sayfanin geri gelmesi lazim.

Haberleri yanlis anlamadan kaynakli gereksiz tartisma yasanmis, ben de ortaligi sakinlestirmeye calisiyorum.

• @Arthur-Morgan Tamamdir özrün kabul, ben okudugumu cevirdim sadece.. Bakim hakikaten amerika lilar gercekten saftir, oraya “DV lottery” diye yazmazsa davani acar card ini alirsin.. Kimse de nasil oluyo demez yani..E bugunku haberlerde de yazmiyordu ondan dolayi paylasayim istedim konu ingilizce seviyemde kaldi:) Bakalim net i bi gelsin hele ben umutluyum bi sekilde hala:)

• @artwin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Arthur-Morgan Tamamdir özrün kabul, ben okudugumu cevirdim sadece.. Bakim hakikaten amerika lilar gercekten saftir, oraya “DV lottery” diye yazmazsa davani acar card ini alirsin.. Kimse de nasil oluyo demez yani..E bugunku haberlerde de yazmiyordu ondan dolayi paylasayim istedim konu ingilizce seviyemde kaldi:) Bakalim net i bi gelsin hele ben umutluyum bi sekilde hala:)

Net şekilde yayınlandı hocam.

https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/proclamation-suspending-entry-aliens-present-risk-u-s-labor-market-following-coronavirus-outbreak/

Section 1. Continuation of Proclamation 10014. (a) Section 4 of Proclamation 10014 is amended to read as follows:

“Sec. 4. Termination. This proclamation shall expire on December 31, 2020, and may be continued as necessary. Within 30 days of June 24, 2020, and every 60 days thereafter while this proclamation is in effect, the Secretary of Homeland Security shall, in consultation with the Secretary of State and the Secretary of Labor, recommend any modifications as may be necessary.”

Sene sonuna kadar aynen uzatıldı maalesef.

• @Arthur-Morgan, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@artwin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Arthur-Morgan Tamamdir özrün kabul, ben okudugumu cevirdim sadece.. Bakim hakikaten amerika lilar gercekten saftir, oraya “DV lottery” diye yazmazsa davani acar card ini alirsin.. Kimse de nasil oluyo demez yani..E bugunku haberlerde de yazmiyordu ondan dolayi paylasayim istedim konu ingilizce seviyemde kaldi:) Bakalim net i bi gelsin hele ben umutluyum bi sekilde hala:)

Net şekilde yayınlandı hocam.

https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/proclamation-suspending-entry-aliens-present-risk-u-s-labor-market-following-coronavirus-outbreak/

Section 1. Continuation of Proclamation 10014. (a) Section 4 of Proclamation 10014 is amended to read as follows:

“Sec. 4. Termination. This proclamation shall expire on December 31, 2020, and may be continued as necessary. Within 30 days of June 24, 2020, and every 60 days thereafter while this proclamation is in effect, the Secretary of Homeland Security shall, in consultation with the Secretary of State and the Secretary of Labor, recommend any modifications as may be necessary.”

Sene sonuna kadar aynen uzatıldı maalesef.

yazık oldu

• @crazycells anlasildi merkez.Biz barıştık konuya dönüyoruz:)

• @Arthur-Morgan hocam ustun koru baktim, employement- based immigrant vlsa lara uygulanacak gibi okudum.. Yani H ve J ler gibi.. bir oncekinde dv lottery diyorduysa bilemem. uykudn sonra bir daha bakacagim.. Yani ufacik bi acik kapi kalirsa ordaki demokrat avukatlar, itiraz ile buyutebilirler o kapiyi.. Temennimiz bu yonde

• hepimize gecmis olsun.Allah hepimize sabir vesin. Kasimda bu alcak sari kafanin gitmesi dilegiyle.

• Şaka gibi...Bir seneden fazla bir süre bunun hayaliyle yaşadık...Cocugumun geleceği için çok istedim Amerika'yı...Bir anda bir salgın hastalık çıktı ve her şey tepetaklak oldu...Ne kadar "Hak değil, imtiyaz" denilse de insan sürecin içindeyken sonuna kadar hakkiymis gibi düşünüyor. Amerika bir kişiden ibaret değil dedik, dediler...O işler orada bizdeki gibi olmuyor dedik, dediler...Ama günün sonunda elde kocaman bir hayal kırıklığı...

• @imgey bizde aynı durumdayız çocuğumuz için dil kursuna başladık koskoca bir hiç için allahtan Amerika da hak yenmiyo kurallar çok iyi. Yazık oldu cok

• ⭐⭐

Çok üzüldüm arkadaşlar ama ne desem teselli olmayacak 😔

• Amerika hayalleri bittimi şimdi kesin bir şekilde ?

• Artik mahkeme surecini takip edecegiz sanirim

• @imgey trump işleri çıkmaza soktu dv2021 bile etkilenebilir alınan bu karar ile eğer trump tekrar seçilirse pandemiyi ve işsizliği bahane ederek 2021 talihlilerini etkileyebilecek kararlar alır sizlere bu süreçte Allah'tan sabırlar vermesini diliyorum şu anda zor bir süreçten geçiyorsunuz umarım yüksek mahkeme alınan bu kararı durdurur ve istediğinizi elde edersiniz

• Herkese geçmiş olsun. DV2021 talihlilerine sabır diliyorum, çünkü çekilişi kazandıktan sonra en çok ihtiyaç duyulan şey sabır oluyor. Mahkemedeb bizim adımıza olumlu bir karar çıkacağını sanmıyorum. Türjiye İran'la uçuşları başlatınca "daha salgın bitmedi niyr başlatıyorsunuz" vs deniyordu, aynısını ABD'liler göçmenler için diyorlar, ben de amerikalı olsam bu kararı beğenirdim.

• Gidip gitmeme konusunda hala 100% emin değilken beni tek teselli eden şey gidemememin benden kaynaklanmıyor oluşu.

• Bir de süreci sadece 2 ay kadar erteleyip 10k cn ile gidemeyen bizim gibiler var...Tam da randevu almıştık.. İbretlik post olarak dursun bu burda, kimse risk almasın dostlarım, etmeyin, eylemeyin...Gerçi saflık mıdır bilmem ama umutluyum da hala... Belki Trump "we want you" der.. Dengesizlik bunu gerektirir zira, kendisine bu konuda güveniyorum..

• Ben de bu tiplere şaşırıyorum.
    Madem emin değilsin niye başvuruyorsun, kazanıyorsun, formları dolduruyorsun?

@Mert-Güngör

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |