Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• @yayakaldim34 göçmenliğin kaldırılması için dünyanın tersine dönmesi gerekir, ancak zorlaştırır diye düşünüyorum. Amerika'nın doğasına aykırı o dediğiniz.

• @somebody Elinde olsa göçmenliği kaldırıp ABD'yi sadece beyazlardan oluşturur da onu yapamaz. Çünkü öyle bir şey yaparsa hem ABD'nin anayasasına aykırı olur hem de dünya'nın birçok yerinden gelen ABD'nin aslında asıl gücü olan bilim adamları ve akademisyenleri kaybeder. Bunu kendisi de biliyor da işte ırkçı kesimden oy almak için saçmalıyor ve kendisi de biraz ırkçı. Çekilişle verilen Green Card'ı tekrar seçilirse çok yüksek ihtimalle kaldıracaklar. Diğer tür göçmenlik vizeleri olan çoğunlukla "skill base" olanlar devam eder.

• @this-time89 evet olabilir, sadece diversity ye sınırlama getirebilir, zaten kalifiye eleman alınsın gibi bir çıkışları olmuştu, scientific kısma dokunmaz diye düşünüyorum, birde ABD de bu tip anayasal konular kişilerin istemesiyle falan değişmediği için şüpheliyim hala.

• @somebody geçen seçim 2016 oradaydım herkes bu iş seneye bitti diyorlardı ama devam etti

• cevaplar için teşekkürler. evet sizin pencerenizden bakmak kesinlikle daha doğru. Umarım en kısa zamanda sonuçlanır hem 2020 hemde 2021 talihlilerinin yüzü gülür 🙂 🙂

• Aslında seçimler için sağ kanadı elinde tutabilmek için kullandığı bir enstrüman göçmenlik, ne yazık ki 60 günlük askıya alma işlemleri ile yalnızca taş koyuyor sürece, ikinci bir 60 günlük askıya alma işlemi şu an için belirsiz, 2020 talihlileri için talihsiz bir durum aldı, umarım ki kimse hayallerinin arkasında kalmaz, eylülün sonuna kadar yasal bir süreç var, bir an önce düzelmesi dileğimle

• President Trump is expected to sign an order to suspend H-1B, L-1 and other temporary work visas through the end of the year, according to the multiple sources familiar with the plan.

Bazı haberler yıl sonuna kadar bazısı 60 gün bazısı 120 gün diyor. Bu gün kritik bir gün hakkımızda hayırlısı. Benim merak ettiğim konu şu . Kısıtlamalar KCC evrak isteği ve vise bulletin sürecini etkiliyor mu yoksa bu durumda yalnızca vize görüşmesi vize onayı gibi sonrakı süreçler gecike bilir ?

• Bence greencard vizeleri için bunlar geçerli olmaz. Diger vize ile kalanlar yandı...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

President Trump is expected to sign an order to suspend H-1B, L-1 and other temporary work visas through the end of the year, according to the multiple sources familiar with the plan.

Bazı haberler yıl sonuna kadar bazısı 60 gün bazısı 120 gün diyor. Bu gün kritik bir gün hakkımızda hayırlısı. Benim merak ettiğim konu şu . Kısıtlamalar KCC evrak isteği ve vise bulletin sürecini etkiliyor mu yoksa bu durumda yalnızca vize görüşmesi vize onayı gibi sonrakı süreçler gecike bilir ?

Sadece bu kategorileri etkileyecekse, calisma vizeleri etkilenecek demektir; bunlar gocmen vize degil, o nedenle KCC ile ilgileri yok.

• Fox news herkesin de bildigi gibi cumhuriyetcilere yakin ve Trump destekcisi bir media. Fox news'deki haberlere gore, soz konusu olan sifirdan yeni bir EO degil; fakat mevcut EO'nun genisletilmesi ve yeni vize kategorilerinin eklenmesi durumu.

• @crazycells umarım sizin anldığınız şekildedir fakat oldukça açık ifade edilmiş haberde malesef.

beb6b601-0e4a-4b20-a0d3-848cec4b03ce-image.png

• “The extension of the pause in certain legal immigration categories is also significant. It postpones the entry of many chain migration arrivals and the visa lottery winners past the end of the year so that in effect, our current legal immigration admissions will be more merit-based and more self-sufficient. It’s a helpful move,” she told Secrets.

Haber doğruysa 2021in de 3 ayı gitti

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@teonyc Paylaştığınız metinde "non-immigrant work visas" diye belirtilmiş, yani göçmen olmayan çalışma vizeleri. DV programı ve diğer göçmen vizeler bu sınıfa girmiyor.

• @knnrn Hocam mevcut vize yasağının genişlemesi, bazı göçmenlik dışı çalışma vizelerinin eklenmesi olarak anladım yazıdan. İnşallah sizin dediğiniz gibidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@teonyc, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@knnrn Hocam mevcut vize yasağının genişlemesi, bazı göçmenlik dışı çalışma vizelerinin eklenmesi olarak anladım yazıdan. İnşallah sizin dediğiniz gibidir.

Doğru anlamışsınız. Green card ile ilgisi yok.

• Trump on April 22 ordered a 60-day freeze on several categories of family and employment-based immigration visas, limits that have now been extended through the end of 2020. While U.S. citizens can continue to sponsor spouses and minor children, Trump’s orders will bar most other categories of applicants, affecting more than half of the approximately 460,000 immigration visas issued last year.

https://www.washingtonpost.com/immigration/trump-immigration-workers-coronavirus/2020/06/22/3b969e88-b489-11ea-9b0f-c797548c1154_story.html

• Henuz resmi bi bildiri yok ama genişletilmiş hali mevcut vizesi olanları etkilemiyor sanırım?

• Bizi ilgilendiren kısım mevcut yasağın sene sonuna kadar uzatılması. 2020 de böylece kapandı sonunda. Geçmiş olsun hepimize

• Hali hazırda Greencard’ı (gerçek kart vize değil) olanları, fakat ABD dışında olanları da kapsayan bir karar mı acaba tam anlayamadım? Net bilen varsa aydınlatırsa seviniriz. Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |