Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana @crazycells selamlar arkadaşlar, süreç geldi tıkandı. Sanırım alamıycaz gibi? EO yu uzatırsa, Eylül ayını da ileri bir tarihe çekmezler mi mali yılı?

Bu, yasalarla belirlenen bir tarih. Kolay kolay kimse boyle bir inisiyatif alamaz, Trump bile...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells sizin tahminleriniz ne bu konuda konsolosluklar açılıp surec devam edip herkes gidermi (inşallah) bu konudaki sizin öngörünüzü merak ediyorum. Özellikle dünkü ilkay zaman videosundan sonra zaten arkadaşlar stresli idi iyice strese girdiler.

Ne konsolosluktan ne de Disisleri Bakanligindan uzun suredir iyi haber alamadik maalesef, ben de bilemiyorum ne olacagini ama zaman gectikce ozellikle yuksek dosya numarali arkadaslar icin umut tukeniyor...

Benim de beklentim ve temennim en yakin zamanda konsolosluklarin acilacagi ve mulakatlara devam edilecegi yonunde... Ama henuz konsolosluklarin ne zaman acilacagini bilmiyoruz, covid-19'dan dolayi konsolosluklara da bir anda cok fazla kisi almayacaklarini da biliyoruz, bir de DV kategorisi vizeler de konsoloslugun baktigi tek vize turu degil... Tum bu nedenlerden dolayi dosya numarasi yuksek olan arkadaslar bence mumkunse beklentilerini oldukca dusursunler ve hic olmayacakmis gibi davransinlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bence ikisinin de ve maalesef avukat olanın bile yorumları sağlam bir temele dayanmıyor. Gerçi bırakın ikisini Green Card konusunun kanuni boyutunda kendi yorumundan ileriye gideni de görmedim. Şahsen bazı videolarında avukatın bariz yanlış bilgiler verdiğini gördüm. Sanki biraz aceleyle sıra kapayım tarzında yapılmış videolar olabiliyor. Herkes çok iyi uzman olduğu konularda yorum yapmalı.

O video'nun bilgi vermek gibi bir amaci oldugunu dusunmuyorum 🙂 daha cok -ayni dediginiz gibi- bu konu populer iken insanlar tiklayip bizi izlesin kaygisi tasiyor 🙂

• ⭐⭐

@crazycells haklarında hayırlısı olsun umarım hepsi gidebilirler 🙏

• ⭐⭐

arkadaşlar belki içinizde bilenler vardır bu 800 sayfalık public isimli idari yasa nedir nasıl etkileyecek? sizleri kazananları

• Merhaba,

Reuters haberi mevcut yasağın yıl sonuna kadar uzatılacağından bahsediyor.

WASHINGTON (Reuters) - U.S. President Donald Trump will expand an existing visa ban to include certain non-immigrant work visas as part of a move to protect U.S. workers amid the economic devastation tied to the coronavirus pandemic, a senior administration official said on Monday.

https://www.reuters.com/article/us-usa-immigration-workers/trump-to-suspend-h-1b-work-visas-and-others-through-end-of-year-idUSKBN23T2ZW

• herkese geçmiş olsun. buraya kadarmış.

• @arnold-layne Mülakatım 20 Nisan'daydı. Hazırlıklar ve planlar tamamdı. Nasip işte, herkesin hakkında hayırlısı olsun.

• @teonyc benimkine de bir ay kalmıştı.

• Ben haberde “ immigrant visas” tarzi bi ibare gormedim. H1-B yi de kapsayan “non-immigrant visas” diyor. Bizim icin henuz gecmis olacak bir durum hala yok bence arkadaslar ben beklemeye devam ederim:)

• @artwin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Ben haberde “ immigrant visas” tarzi bi ibare gormedim. H1-B yi de kapsayan “non-immigrant visas” diyor. Bizim icin henuz gecmis olacak bir durum hala yok bence arkadaslar ben beklemeye devam ederim:)

bizim eo da sene sonuna kadar uzatıldı yeni eo ile birlikte.

• Herkese geçmiş olsun.Buraya kadar miş

• resmi aciklama yapildi mi?

• @arnold-layne Hocam nerede okudunuz bu ibareyi? Reuters haberi ise yanılıyor olabilirsiniz.. Orada “ non-immigrant” vizeler icin diyor.. Onlar ayrı, siz ayrı.

• @artwin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@arnold-layne Hocam nerede okudunuz bu ibareyi? Reuters haberi ise yanılıyor olabilirsiniz.. Orada “ non-immigrant” vizeler icin diyor.. Onlar ayrı, siz ayrı.

"Trump on April 22 ordered a 60-day freeze on several categories of family and employment-based immigration visas, limits that have now been extended through the end of 2020."

https://www.washingtonpost.com/immigration/trump-immigration-workers-coronavirus/2020/06/22/3b969e88-b489-11ea-9b0f-c797548c1154_story.html

• JUST IN: President Trump plans to sign an executive order extending to January a pause on issuing “green cards” to new immigrants -- and will also halt temporary work visas for skilled workers, managers and au pairs in the H-1B, H-4, H-2B, L-1 and J categories.

Ocak başına kadar yeni göçmenlere greencard basımı askıda kalıyor buna göre, ayrıca başka vizelere de engel geliyor, kasım seçimlerini kazanırsa 2021 talihlileri de bir bardak soğuk su içebilir. Korona+Trump ortalığı dağıttı resmen.

• @arnold-layne
    Farkeder mi bilmiyorum ama greencard la ilgili sınırlama EO değil proclamation dı.

• @arnold-layne hocam bu haberde de siz dahil degilsiniz, hangi vizelerin verilmeyecegini yazmislar oraya:)

• Arkadaslar bu haber linkinde ki sekilde imzalanirsa konsolosluk acildigi gibi green card devam eder... Ama j1 ya da h1-B bekleyenler icin uzucu oldu..:/

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.8k

| | | |