Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kuthun İlandaki ev pek küçükmüş. Otel odası kıvamında bir şey sanırım. Tek kişi için mantıklı olur. Downtown hareketli bir ortam, sokaklarda zenciler ve evsizler bol miktarda oluyor. Ama bu güvensiz olduğu anlamına gelmez. Herkes kendi işinde gücünde genelde.

Ev bakmak için Zillow iyidir. Alternatif olarak Trulia ve HAR da kullanılabilir ama genelde hepsine aynı ilanlar oluyor.

Araba için ben genelde Google'da "Houston xxx dealer" şeklinde arayıp bakıyorum, xxx yerine Toyota, Ford vs ne marka araba istiyorsanız onu yazabilirsiniz, hepsinin web sitelerinde sattıkları tüm araçlar vardır. Yada Carvana gibi online sitelere de bakabilirsiniz.

Bu arada, şehir merkezi genelde iş ve gece hayatı dışında ölü bir ortamdır. Çoğu bölgesinde hiç kimse yaşamaz, hafta sonları hayalet şehir gibidir. Yani Downtown diye kafanızda her zaman cıvıl cıvıl capcanlı olan bir yer canlanıyorsa biraz hayal kırıklığı olabilir.

Yukarıda 650 dolara kiralık dediğim yer Gulfton'da, haritadan bakabilirsiniz. Bu bölgede genelde "pis göçmenler" ( 🙂 şaka) yaşar. Çoğunluğu Orta Doğu, Afrika veya Güney Amerika kökenlidirler. Hepsi çalışkan, işinde gücünde insanlardır, kimseye zararları yoktur.

• @knnrn Bilgiler için teşekkürler. Site olması ve manzarası hosuma gitti evin. Şehrin boş olmasına şaşırmadım. Müstakil garajlı evler varken insanlar şehri tercih etmiyor demekki. İlk geldiğimde uygun ve güvenli (pis göçmenlerin Mahallesi'nde :)) ) bir ev bulup sonra ise biraz daha dışarılara dogru Sugarland'a vs dogru kaymayı planlıyorum şu an. Mustakil çok güzel evler buldum o taraflarda. Ne güzel planlar yaptım umarım bir sıkıntı olmaz da o günler gelir. Bu arada mesafeler çok uzak orada bir araba olmadan yaşam bayağı zor gibi.

• @Kuthun, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@knnrn Bilgiler için teşekkürler. Site olması ve manzarası hosuma gitti evin. Şehrin boş olmasına şaşırmadım. Müstakil garajlı evler varken insanlar şehri tercih etmiyor demekki. İlk geldiğimde uygun ve güvenli (pis göçmenlerin Mahallesi'nde :)) ) bir ev bulup sonra ise biraz daha dışarılara dogru Sugarland'a vs dogru kaymayı planlıyorum şu an. Mustakil çok güzel evler buldum o taraflarda. Ne güzel planlar yaptım umarım bir sıkıntı olmaz da o günler gelir. Bu arada mesafeler çok uzak orada bir araba olmadan yaşam bayağı zor gibi.

Yanliz buranin en pis gocmen mahallesi sugarland haberiniz olsun 🙂

Iyi bolgeler genellikle iyi gocmenlerin yasadigi yerler... Sugar land bunlardan biri belki en buyugu... genellikle asyali vs gocmenler olur...

• @semavi, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@Kuthun, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@knnrn Bilgiler için teşekkürler. Site olması ve manzarası hosuma gitti evin. Şehrin boş olmasına şaşırmadım. Müstakil garajlı evler varken insanlar şehri tercih etmiyor demekki. İlk geldiğimde uygun ve güvenli (pis göçmenlerin Mahallesi'nde :)) ) bir ev bulup sonra ise biraz daha dışarılara dogru Sugarland'a vs dogru kaymayı planlıyorum şu an. Mustakil çok güzel evler buldum o taraflarda. Ne güzel planlar yaptım umarım bir sıkıntı olmaz da o günler gelir. Bu arada mesafeler çok uzak orada bir araba olmadan yaşam bayağı zor gibi.

Yanliz buranin en pis gocmen mahallesi sugarland haberiniz olsun 🙂

Iyi bolgeler genellikle iyi gocmenlerin yasadigi yerler... Sugar land bunlardan biri belki en buyugu... genellikle asyali vs gocmenler olur...

Bir pis göçmen adayı olarak en pisini bulmuşum ararken 🙂 bilgiler için teşekkürler

610 çemberi içerisinde metroya yakın olan bir yer güzel olur gibi bakalım tabi daha çok erken.

• Bugün karaları netleştirip biz de Houston’a taşınmaya karar verdik. Bir ay süremiz var ev bulup gelmeye çalışacağız bakalım. Uber lyft ile çalışmaya başlarız umarım risk aldık iş bulmadan geliyoruz 😂😂😂

• @gkhanfeez Houston da çok fazla göçmen olduğundan delivery ve taksi işlerinde rekabet çok fazla. Dallas , Austin daha iyi kazandırabilir. Hayırlısı olsun şimdiden.

• @israfil artık olduğu kadar houston olmazsa başka yer olur şimdilik yetsin de

• Sormak istediğin bir şey olursa Ulaşırsın bana istersen... Uber lyft yapabiliyorsun ... Korkmana gerek yok... Zamanla işte bulunur

• @gkhanfeez @semavi eger bir buluşma olursa bende gelip tanışmak isterim

• @yalta, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@gkhanfeez @semavi eger bir buluşma olursa bende gelip tanışmak isterim

Sanayi mangalı yapmanin zamanı geldi sanırım 🙂

• @semavi, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@yalta, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Ya bırak bu işleri her seferinde tost makinesinde sosisi görüyoruz yemek bir turlu nasip olmuyor. Bir de mangal yapacakmış 😂😂

• @semavi @yelta ooo en sevdiklerim. 😂😂

• @yalta, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@semavi, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@yalta, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Ya bırak bu işleri her seferinde tost makinesinde sosisi görüyoruz yemek bir turlu nasip olmuyor. Bir de mangal yapacakmış 😂😂

Al işte ..
    Gözüne dizine dursun. 🙂

• @gkhanfeez inşallah aradığınızı bulursunuz bende iple kasım ayının gelmesini bekliyorum buradan taşınmak için 😅

• ⭐⭐⭐⭐

Herkese merhaba. 574 mesajın hepsini okudum. İyi yorumları da gördüm kötü yorumları da hepinizin ellerine sağlık. Mevkileri ve evleri ezberlemek üzereyim. 🙂 Ben ve eşim bu sene GC başvurusu yapacağız ilk kez. Açıkçası benim ilk tercihim Houston. Bu sene eşimle planlama için gezmeye gelecektik birkaç şehir e fakat pandemiden dolayı gelemedik. Seneye yaz inşallah gelebiliriz. Kadir Beyin videolarını zevkle izliyorum. Yardımlarından dolayı kendisine canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Bu arada ben göçmen ve Türkler fazla diye Houston ı tercih edecektim ama buradan gördüğüme göre Adanalı mevcudu da az değilmiş. 😉 Ben ve eşim Mersinliyiz ama 2 sene Adana da çalıştım, akrabalarim da var. Aklıma takılan birkaç soru var. İlk gidişte ne kadar nakitle gittiniz? Bir de anladığım kadarıyla SSN alıncaya kadar işe giremiyoruz ve cepten yiyoruz sanırım. Biraz da bu konuyu açarsanız sevinirim. Teşekkürler sağlıcakla kalın.

• @denizci10 ssn 2 hafta ile 4 hafta arasında geldi.. sıcaklık konusunda cok zorlanmassınız:)
    Siz kazandınız mı greencardı? Yoksa iş kurup mu gelmeyi düşünüyosunuz?

• ⭐⭐⭐⭐

@Dscrt yok eşimi daha yeni ikna edebildim yeni bir hayata başlamak için ondan ekim 2020 de ilk kez başvuru yapacağız. Eğer sonuç olumlu olmazsa düşüncem E2 ile gelmek 2021 sonunda. Ama öncesinde yani 2021 yazında keşif için gelmek istiyoruz. Hem yaşam yeri seçimi için hem de yapabileceğimiz iş imkanlarını görmek için. Yaklaşık 10 aydır hazırlanıyorum. Bilgi birikimimle eşimi yeni (geçen hafta) ikna edebildim. O da GC şartıyla. Bir 10 ay da E2 için ikna etmek gerekecek. Açıkçası 2022 yılbaşına orada giremek istiyorum. Acele etmiyorum ama bir an öncede gelmek istiyorum. Çünkü zaman geçiyor bizden bişeyler alarak.

• @denizci10 şöyle eğer 2022 talihlisi olursanız.. Case no küçük olursa yılbasında girme ihtimali var.. Benim nacizane fikrim. Gc cıksın ondan sonra keşif ve arastırmaya baslayın suan ortada bişey yokken bosuna masraf etmeyin dolarda hali hazırda cok yüksekken.. Forumu takip edin mutlaka.. Eger hem seyahat hemde arastırmaysa tabi ki faydalı olur.. Şans bu ne olacagı belli olmaz bizimde ilk seferde cıktı..

• ⭐⭐⭐⭐

@Dscrt, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@denizci10 şöyle eğer 2022 talihlisi olursanız.. Case no küçük olursa yılbasında girme ihtimali var.. Benim nacizane fikrim. Gc cıksın ondan sonra keşif ve arastırmaya baslayın suan ortada bişey yokken bosuna masraf etmeyin dolarda hali hazırda cok yüksekken.. Forumu takip edin mutlaka.. Eger hem seyahat hemde arastırmaysa tabi ki faydalı olur.. Şans bu ne olacagı belli olmaz bizimde ilk seferde cıktı..

Şu an değil zaten. Pandemi den dolayı evden çıkmıyoruz. GC çekiliş sonucuna göre geleceğiz zaten. Ya gc ya da E2 için. Çünkü ikisi de farklı bir yol. Bakalım 2021 yazı bize neler gösterecek.

• @denizci10 bol sans🙏

Benzer Başlıklar

• 76
  • 19
  • 94
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |