Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @freeworld tesekkurler . Faturaniza ya da konturlu ise ekstra bir ucretlendirme geldi mi ? Bir de text mesaji geliyor mu ya da atabiliyor musunuz 🙂 Tesekkurler . İkinci sadece merak gidermek icin 🙂

• ⭐⭐⭐

@cnpist Turkiye-Amerika arasi iletisim yollari (Telefon, internet vs.) içinde söyledi:

@freeworld tesekkurler . Faturaniza ya da konturlu ise ekstra bir ucretlendirme geldi mi ? Bir de text mesaji geliyor mu ya da atabiliyor musunuz 🙂 Tesekkurler . İkinci sadece merak gidermek icin 🙂

Kontörlü hat. Hiçbir ekstra düşüm olmuyor ve SMS’te geliyor

• @freeworld tesekkur ederim bilgiler için 🙂

• Şöyle bir video var belki yardımcı olur.

• biz faturali turktelekom kullanicilariyiz abd'ye gidecegimiz icin hatlarimizi kapatmadan tekrar turkiyeye geldigimizde kullanmak istiyoruz nasil bir yol izleyebiliriz faturaliyi kontorluye cevirsek 3 ayda yada 6 ayda bir kontor yuklesek gibi yada dondursak nasil daha mantikli olur ?

• ⭐⭐

Geldigimizde metropcs 'den 2 kisi icin 2 hat be 235 $ a 2 telefon satin almistik. Aldik alali tunde 500 defa farkli yerlerden Arnaud mesajlar atiliyordu. Eski kullabilmis hat sanirim. Herneyse simdi delivery uygulamalari yuklemek istedigimizde verify icin telefonda kayitli eski kullananlarin otomotik e mailleri cikiyor saka gbi. Hic bir uygulamayi indiremedik bu yuzden . Hemen bu hat ve telden kurtulmak istiyorum. Anlamadigim biz bunlari sifir olduklari icon aldik. Neden boyle anlamadim. Yeni hat ve telmi almaliyim sizce ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Turkiye-Amerika arasi iletisim yollari (Telefon, internet vs.)

Geldigimizde metropcs 'den 2 kisi icin 2 hat be 235 $ a 2 telefon satin almistik. Aldik alali tunde 500 defa farkli yerlerden Arnaud mesajlar atiliyordu. Eski kullabilmis hat sanirim. Herneyse simdi delivery uygulamalari yuklemek istedigimizde verify icin telefonda kayitli eski kullananlarin otomotik e mailleri cikiyor saka gbi. Hic bir uygulamayi indiremedik bu yuzden . Hemen bu hat ve telden kurtulmak istiyorum. Anlamadigim biz bunlari sifir olduklari icon aldik. Neden boyle anlamadim. Yeni hat ve telmi almaliyim sizce ?

degistirmek su an icin en akillisi gibi...

bir sure kullanilmayan telefon numarasi tekrar dolasima giriyor, anlasilan sizden onceki kullanici her sey icin kullanip isi bitince numarasini degistirmis 🙂

Ayrica telefon her yere verilmisse, pek cok spam arama da gelebilir:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1953/istenmeyen-spam-telefon-aramalarini-onlemek

• ⭐⭐

@crazycells aynen peki bunun icin hattimi degismeliyim ? Dogal olarak telefonda cop olacak .

• ⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 Operatorle taahhutunuz varsa, onlara ulasip yasadiginiz sikintilari anlatin ve numara degisikligi yapip yapamayacaklarini bi sorun isterseniz.

• Normal sartlarda telefon numarasi degisikligini tum operator sirketler, talep ederseniz, yaparlar. Bazilari belli bir ucret charge yapabilirler ama yukaridaki gibi bir durumda, durumu guzelce anlatirsaniz, charge yapmamalari gerekir.

• Abd deyim.
    Türkiyedeki numarama gelen kısa mesajları yönlendiren bir uygulama / yöntem var mı.
    Özellikle gelen şifre mesajları için soruyorum.

Hattım vodafon

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Necatiarslan florida bulunan amcam için yazdığımın aynısını yaptık. Telefondan şebeke arama otomatik yerine manuel yap ondan sonra hangi şirketle antlaşması varsa o hat çekecek ondan sonra mesajları okursun. Uygulama ile uğraşma. Sonuçta yönlendirme de yapsan benim dediğimi de yapsan roaming için ücret alacak. Gelirken roaming dahil tarife almadıysan.

• @ayvalik10 çok saol ama hiç bişey anlamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Necatiarslan, içinde söyledi: Turkiye-Amerika arasi iletisim yollari (Telefon, internet vs.)

Abd deyim.
    Türkiyedeki numarama gelen kısa mesajları yönlendiren bir uygulama / yöntem var mı.
    Özellikle gelen şifre mesajları için soruyorum.

Hattım vodafon

Hayır yok. Ucuz bir telefon alıp hattı ona takarak açık tutuyoruz biz. Amazon'da Blu Tank diye bir telefon var, 10 dolara almıştım, çift hatlı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Necatiarslan telefonun marka modelini yazar mısın sana nasıl yapacağını gösteren resimler göndericem
    IMG_20200821_160107.png

Telefonun şebeke yada ağ hangisi yazıyorsa o ayarı otomatik yerine manuel yap ama sen bana marka modeli yazar mısın

• Merhaba, benim konu ile ilgili bir sorum olacak. Türk hattımı kullanmaya devam etmek istiyorum, iPhone'lardaki e-sim özelliğini destekliyor artık Vodafone Turkcell vs. Ben şimdiki hattımı e-sim'e çevirip, ABD'de de fiziksel sim kartı ile tek telefonda aynı hattı kullanacağım. Benzer şekilde deneyimleyen oldu mu? Burdaki hattım e-sim ile telefonumda işlem görürken ABD'de sorun çıkartmaz heralde diye düşünüyorum. Tecrübe eden var mıdır? Teşekkürler.

• Merhaba konuyu gündeme getirmek gibi olacak ama bu başlık altında yazılanları okudum ve bir arkadaşın telefonu uçak moduna alıp tekrar wıfı açıp telefonu kullanma taktiğini az önce Türkiyede denedim , hattım Vodafone telefonum Xiaomi note 8 pro

Telefonu uçak moduna aldım ardından evdeki wıfı ile bağlantı yaptım eşimi aradım telefonu çaldı sonra ona da aynı ayarı yaptım ve gene çaldı açtı konuştuk , ardından ikimizin de telefonu uçak modunda ve wıfı ile bağlı iken SMS gönderdik birbirimize onlar da iletildi fakat sorun şurada başlıyor bir banka hesabıma girmek istediğimde gelen SMS ile doğrulama kodu iletilmesi bana yaklaşık 5 dk bekledim ardından telefonu uçak modunda çıkartınca geldi yani banka vs işlemler için kullanılamayabilir bu teknik geri kalan zamanlarda çok mantıklı olabilir Amerika dan Türkiye de bulunan birini aramak için

• Arkadaslar , Amerikadan Turkiyedeki bankami aramam lazim nasil en uygun sekilde ariyabilirim ?

• Selamlar, Amerika’dan Teb bankasini aramam gerekiyor, kendi hattim yurtdisina kapali oldugu icin kullanamiyorum. Musteri hizmetlerini aramak icin tabsiue ettiginiz bir uygulama ya da yontem var mi? Tesekkurler

• @Anka ben ios uzerinden MobileVOIP diye bir uygulama kullaniyorum. ucreti de makul.
    daha uygun uygulamalar da vardir mutlaka ama 8-9 sene once yukledim, fazla da aramam olmadigi icin icindeki para bitmedi.

Benzer Başlıklar

• 15
  • 3
  • 12
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |