Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle kazanan herkesi tebrik ederim. Kazanamayan arkadaşlara da bir sonraki çekilişte bol şans dilerim. Ben 5. denememde kazandım.

@crazycells Ds260 formunu kendim ve eşim için doldurup gönderdim ama aklıma takılan bir, iki soru olacaktı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1-) Permanent address kısmını formu doldurduğum zaman uygun bir adres bulamadığım için "Not available yet" yazarak geçmiştim. Bu kısmı hangi aşamada güncellemek gerekir. KCC'ye mail atıp formu açtırıp mı güncellemeleyim ya da farklı bir zamanda mı (ör. mülakat zamanında) yapmak doğru olur?
    2-) Annemin ve babamın kimlik bilgilerinde doğdukları ilçelerden (City of Birth) tam olarak emin olmadığım için "Do not know" demiştim.
    Bu bilgiler kritik mi? Güncellemem gerekir mi?
    3-) Eşimin kimlik bilgilerinde doğum yeri olarak "Çankaya" yazıyor, benim bilgilerimde "Ankara" yazıyor. Formu doldurur ikimiz de "City of Birth: CANKAYA", "State/Province of Birth: ANKARA" şeklinde doldurduk. Sorun olur mu?

Formdan alakasız olarak alkıma takılan bir nokta daha var.
    Örneğin herşey sorunsuz gitti ve Amerikaya gidiyoruz. Şöyle bir senaryo üzerine düşünüyoruz. Amerikaya ilk girişte eşimle beraber giriş yapıyoruz. Bir ay sonra eşim Türkiye'ye geri dönüyor ve işler istediğimiz gibi giderse ben düzeni kurduktan sonra yanıma geri geliyor. Bu senaryoda eşimin vizesiyle ilgili bir sorun yaşar mıyız? Sorun yaşamamak için nasıl bir yol izlenmeli. Biliyorum bu soru için erken ama bizim için en makul senaryo bu gibi duruyor şimdilik.

Teşekkürler. Herşey gönlünüzce olsun.

• @crazycells

Mail gelince KCC'ye taratıp göndermem gereken evraklar/pasaport için soruyorum.

• Merhabalar, ds260 form dolduruyorum. Eğitim kısmında Yüksek lisansa devam ediyorum. Şuan Unıversty degree işaretleyip 2 ya mi seçeyim?

• Bende başka dil biliyor musunuz sorusu çıkmadı, bazı arkadaşlarda da çıkmamış. Bunun sebebi nedir bilen var mı?

• Son üç sorum kaldı, sonra gönderiyoruz formu. Yardımcı olabilirseniz seviniriz.

1- Son 5 yıl içinde kullanılan maillere bir süre kullandığımız, sonra tamamen kapatıp sildiğimiz mail adresimizi girmemiz gerekir mi?

2- Eğitim kısmında anadolu lisesi için anatolian high school mu yoksa high school mu yazmalıyız?

3- Son 5 yılda ziyaret edilen ülkelere sadece bir günlüğüne kimlikle girilip çıkılan Gürcistan’ı yazmalı mıyız?

• Benimde sizlere bir sorum olucaktı zaman ayırıp cevaplarsanız müteşekkir olurum. Kuzey Kıbrısın durumu Amerikan Devletince malum, sorularda yurtdışı seyahatini soruyor daha önce Kuzey Kıbrısa gitmiştim bende acaba o soruya evet diyip Cyprus'u mu işaretliyeyim yoksa bundan hiç bahsetmeyeyim mi? Zaten kimlikle gittiğimden pasaportta herhangi bir damga mühür gibi birşey bulunmuyor.

• @crazycells no yazdigim yerin ustu benden istedigi us 'ta bir adresimin oldugu sorusuydu galiba. no demistim zaten hemen green card in yollanmasini istedikleri contact person adresi vardi. bir de bir sorum daha olacak ebeveynlerim ayri yasiyor babamin nerde yasidigina dair ikamet sehri belki farklidir diye yanlis bilgi vermeyim diye kesin bir beyan vermek istemedigim icin state ve province kismini bos biraktim .zaten adresini de bilmiyorum.sorun olmaz degil mi .tesekkurler bu arada

• Merhabalar!
    Ds-260 formunu doldururken takıldığım tek nokta var;
    Ben üniversite öğrencisiyim, orada eğitim kısmına üniversite ile ilgili bilgi girerken bitiriş tarihini istiyor ama ben halen öğrenciyim ne zaman bitireceğimi de kestiremem, bu bitiriş tarihinin bir önemi var mı ?

• Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle kazanan herkesi tebrik ederim. Kazanamayan arkadaşlara da bir sonraki çekilişte bol şans dilerim. Ben 5. denememde kazandım.

@crazycells Ds260 formunu kendim ve eşim için doldurup gönderdim ama aklıma takılan bir, iki soru olacaktı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1-) Permanent address kısmını formu doldurduğum zaman uygun bir adres bulamadığım için "Not available yet" yazarak geçmiştim. Bu kısmı hangi aşamada güncellemek gerekir. KCC'ye mail atıp formu açtırıp mı güncellemeleyim ya da farklı bir zamanda mı (ör. mülakat zamanında) yapmak doğru olur?
    2-) Annemin ve babamın kimlik bilgilerinde doğdukları ilçelerden (City of Birth) tam olarak emin olmadığım için "Do not know" demiştim.
    Bu bilgiler kritik mi? Güncellemem gerekir mi?
    3-) Eşimin kimlik bilgilerinde doğum yeri olarak "Çankaya" yazıyor, benim bilgilerimde "Ankara" yazıyor. Formu doldurur ikimiz de "City of Birth: CANKAYA", "State/Province of Birth: ANKARA" şeklinde doldurduk. Sorun olur mu?

Formdan alakasız olarak alkıma takılan bir nokta daha var.
    Örneğin herşey sorunsuz gitti ve Amerikaya gidiyoruz. Şöyle bir senaryo üzerine düşünüyoruz. Amerikaya ilk girişte eşimle beraber giriş yapıyoruz. Bir ay sonra eşim Türkiye'ye geri dönüyor ve işler istediğimiz gibi giderse ben düzeni kurduktan sonra yanıma geri geliyor. Bu senaryoda eşimin vizesiyle ilgili bir sorun yaşar mıyız? Sorun yaşamamak için nasıl bir yol izlenmeli. Biliyorum bu soru için erken ama bizim için en makul senaryo bu gibi duruyor şimdilik.

Teşekkürler. Herşey gönlünüzce olsun.

• merhaba, formu dolduruken birden donma yapıyor ve siteden atıyor.bir dahaki girişimde ''your request cannot be processed at this time'' uyarısı veriyor. bu durumla karşılaşan biri var mıdır? geçicidir diye düşünmek istiyorum. yapılması gereken bir durum var mıdır? Teşekkürler.

• @waldeinsamkeit Evet oluyor, bende de oldu cok kez. Sayfadaki yogunluktan buyuk ihtimal, biraz bekleyip deneyin, sizinle ilgili bir sikinti degil

• @Ayşegül-Yazar teşekkür ederim cevap için.

• Yasaklı

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@cervantes Pdf dosyası şuan önümce açık hocam ama emin olmak için tekrar foruma soruyorum, yanlış yapmaktan korkuyorum. Üstteki mesajı editledim.

O belgeyi sonuclar aciklanmadan guncelledim, oradaki bilgileri burada tekrar sormaniza gerek yok.

Teşekkür ederim hocam.

• @gokayK

1- Son 5 yıl içinde kullanılan maillere bir süre kullandığımız, sonra tamamen kapatıp sildiğimiz mail adresimizi girmemiz gerekir mi?
    Adresi hatirliyorsaniz girebilirsiniz.
    2- Eğitim kısmında anadolu lisesi için anatolian high school mu yoksa high school mu yazmalıyız?
    Ornegin "Kadikoy Anatolian High School" yazabilirsiniz.
    3- Son 5 yılda ziyaret edilen ülkelere sadece bir günlüğüne kimlikle girilip çıkılan Gürcistan’ı yazmalı mıyız?
    Bence yazin. Ozellikle e-devlet sisteminde goruyorsaniz mutlaka yazin.

Genel prensip olabildigince en dogru bilgileri verebilmek.

• Oncelikle tebrikler @Onur-Can-Serinyel !

1. ve 2. sorunun cevabini bilmiyorum, ama 3. soruya verdiginiz cevapta bir problem yok. Bizde de benzer bir durum soz konusu idi. 1983-4 yilindaki buyuksehir kanunundan kaynaklaniyor bu farklar.

Amerika'ya gitme planiniz konusunda bence esiniz sonraki 6 ayda giris yaparsa hic sorun olmaz.

• merhabalar
    1-- case numarası 39 bin üzeri yazan göremedim excel formuna, en yüksek sayı tahmini ne zaman netleşir acaba?

2-- Q. Is your mother's address the same as your father's? (Anneniz babaniz ile ayni
    adreste mi yasiyor?) sorusu bende çıkmıyor dolayısı ile dolduramadım, fakat kontrol aşamasında ki listede bu soru çıkıyor ve karşısı boş olarak gözüküyor, neden bu sorunun çıkmadığı ile ilgili bir fikriniz varmı?

3-- eş bilgisindeki "spuses adress kısmına "same as present adress" mi yazmak gerekiyor?

4-- eş kısmındaki occupation iş kısmına government yazdım doğru değilmi?

5-- çalıştığım işler kısmına "employer name' e kendi ismimimi yazmam gerekiyor? yoksa iş yerimin adınımı yazmam gerekiyor? ben 13 senedir dükkan işletiyorum esnafım, daha önce çalıştığım bir yer yok,

6-- çalışılan iş bilgisine "job title " a ne yazmam gerekiyor? iş verenmi? çalışanmı? iş adamımı? kendi işimi?

7-- superviser given name 'e kendi ismimimi yazmalıyım?

8-- employment date to kısmına ne yazmak gerekiyor, ben bu iş yerinden ayrılmadım, hala devam ediyorum, şuanki güncel tarihi mi yazmam gerekiyor?

9-- ben niğde üniversitesi meslek yüksek okulu otomotiv bölümünü bitirdim 2 yıllık - söylemi yazmam gerekiyor "niğde üniversity vocational school" şeklinde ve birde cours of study kısmına vocational yazılması gerektiği bilgisi verilmiş buraya bölüm bilgisi vermek gerekirmi? yani ben otomotiv bölümü mezunuyum " şu şekildemi yazmam gerekir? "automotive division"

10-- askerlik bölümünde military specialty kısmına ne yazmamı önerirsiniz? ben 15 ay askerlik yaptım, acemi birliğim 120mm havan çavuş eğitim birliğindeydi, havan çavuşuydum, ama usta birliğim karargah ve destek bölüğüne çıktı ve havan vs. uğraşmadım yazıcı olarak askerliğimi yaptım, ne yazmalıyım?

11-- edevletten aldığım terhis bilgilerimde er/erbaş yazıyor . Ben çavuş olarak yaptım askerliğimi sergeant yazdım rank / position 'a doğrumudur bu ?

12-- adreslerim kısmına askerlik adreslerime 6.MOT.P.A.2.MOT.P.TB.KH.VE DES.BL.K.LIGI diye yazıp sonra mı adresi girmeliyim

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim, saygılar

• @gokayK Bende de sizin durumun aynısı son 5 yılda gittiğim tek ülke Gürcistandı. 2016 da gitmiştim. Pasaportunuzda giriş çıkış mühürü var ise yazmanız lazım diye düşünüyorum. Ben yazdım.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslıhan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Talihlilerin bilgileri güncel mi bakıyorsunuz 2019 2020 yılları arasında mülakata çağrılmayan bir sürü kişi var?

sorunuzu anlayamadim maalesef.

• Yasaklı

@crazycells Merhaba hocam. Formu doldurmayı bitirdim son kontrolleri yapıp göndereceğim. Orada bir soru vardı, anadiliniz dışında bir dili konuşup yazabiliyormusunuz tarzında. Ben oraya Yes deyip, İngilizce Beginner ve Turkçe fluent şeklinde doldurdum. Sizce böyle dursun mu ? Bir tavsiyeniz var mıdır bu konu hakkında ?

Ingılızcem kötü A2 ye kadar kursa gittim ama basit cümleleri anlıyorum. Azeri oldugum ıcın türkçeyi de ekledım oraya farklı dil olarak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |