Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@melisa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar merhaba. İki gün önce 2021 çekilişini 39892. sırada kazandığımı öğrendim. Üniversiteyi Amerika’da okudum. Tekrar gitmek için bu temmuz ayına turist vizesi randevusu almıştım, eski okuluma gidip master için hocalarımla yüzyüze konuşacaktım, yüksek ihtimalle de biri kabul edecekti. Fakat şu anki durum, green card ve sürecin detayları ile ilgili yeterli bilgim olmaması kafamı karıştırdı. Ds formunu doldurdum ama göndermedim. İnsanlar eğer çıkmazsa göçmenlik başvurusu yaptığım için eskisi gibi rahat turist/öğrenci vizesi alamayacağımı, ds formunu gönderdiğim anda başvurum ya da vizem varsa iptal edileceğini, bu süreçte Amerika’ya giriş çıkış yapamayacağımı, 39892’nin de çok düşük bir ihtimal olduğunu söylüyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, ne doğru ne yanlış kafam çok karışık. İyi günler herkese.

Su an Turkiye'de calisiyor musunuz? Ya da okuyor musunuz?

• @go_to_usa Anlattıklarınıza istinaden arkadaşınız kesin kazanmıştır, kullandığı bütün email adreslerini denediniz mi? Kullanmadığı bir eposta adresiyle random başvurmadıysa tabi. İnsanların Confirmation numberı unutulabileceği düşünülüp Forgot Confirmation Number eklenmiş ancak, kişisel emailin de unutulacağını düşünmemiş olsa gerekler.

• @Tayfun-Çağır Cok erken cikti sahiden, ben ceyrek asirdan once cikmaz zannediyordum:)

• ⭐⭐⭐

@ZAO DV2019 surecinde benzer sebeplerle mart ayinde gonderdik DS-260 formunu. Imzamdan surecin tarihlerine bakabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@melisa Dosya numaranızı acik bir sekilde yazmamalisiniz. 39XXX olarak belirtebilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar benim sıra numarası olarak çekincelerim var. Sıra gelmemesi gibi bir durum olabilir mi? Sıra numaram 38xxx daha önce sıra numarası geç Olup da görüşmeye çağırılmayan var mı?

• @alkatrazz, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba arkadaşlar benim sıra numarası olarak çekincelerim var. Sıra gelmemesi gibi bir durum olabilir mi? Sıra numaram 38xxx daha önce sıra numarası geç Olup da görüşmeye çağırılmayan var mı?

Malesef size sira gelmeyebilir. Ama gelebilirde. Beklemekten baska yapacak bir sey yok. Daha once 38 binlere sira gelmedigi oldu.

• @crazycells çok yakın bir arkadaşın Dv2021'e başvurmuştu confirmation numarasını ve başvuruda kullanmış olduğu açtığı e-mail adresini bir kâğıda yazmış ve evde bir kenara bırakmış çocukları muhtemelen koyduğu yerden almışlar ve kaybetmişler sonucunu öğrenmesi için dünden beri uğraşıyoruz confirmation numarasını bulamadığımız için öğrenemedik nasıl öğrenebiliriz arkadaş bu yüzden psikolojisini bozdu nasıl öğrenebiliriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@go_to_usa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells çok yakın bir arkadaşın Dv2021'e başvurmuştu confirmation numarasını ve başvuruda kullanmış olduğu açtığı e-mail adresini bir kâğıda yazmış ve evde bir kenara bırakmış çocukları muhtemelen koyduğu yerden almışlar ve kaybetmişler sonucunu öğrenmesi için dünden beri uğraşıyoruz confirmation numarasını bulamadığımız için öğrenemedik nasıl öğrenebiliriz arkadaş bu yüzden psikolojisini bozdu nasıl öğrenebiliriz.

web browser gecmisinden "email adresi"nin ne oldugunu bulamiyor mu?

Yani elinde hicbir bilgisi yoksa maalesef kontrol edemez. Eger email adresini bulursa o durumda onay kodunu ogrenebilir siteden...

• @crazycells web browser geçmişi laptopuna format attığı için silinmiş mail adresini bulamazsa o zaman hiç öğrenemeyecek arkadaş bir de bana kesin çıkmıştır diyor dv2022'e başvurursun bu sefer onay numaranı her yere yazarsın diyorum ama takıntı hale getirdi bu durumu illaki bir yolunu bulmaya çalışacağım diyor

• @Ryback sıra neye göre geliyor? Görüşmeye çağırılanların kabul edilip edilmemesine göre mi?

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@melisa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar merhaba. İki gün önce 2021 çekilişini 39892. sırada kazandığımı öğrendim. Üniversiteyi Amerika’da okudum. Tekrar gitmek için bu temmuz ayına turist vizesi randevusu almıştım, eski okuluma gidip master için hocalarımla yüzyüze konuşacaktım, yüksek ihtimalle de biri kabul edecekti. Fakat şu anki durum, green card ve sürecin detayları ile ilgili yeterli bilgim olmaması kafamı karıştırdı. Ds formunu doldurdum ama göndermedim. İnsanlar eğer çıkmazsa göçmenlik başvurusu yaptığım için eskisi gibi rahat turist/öğrenci vizesi alamayacağımı, ds formunu gönderdiğim anda başvurum ya da vizem varsa iptal edileceğini, bu süreçte Amerika’ya giriş çıkış yapamayacağımı, 39892’nin de çok düşük bir ihtimal olduğunu söylüyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, ne doğru ne yanlış kafam çok karışık. İyi günler herkese.

Su an Turkiye'de calisiyor musunuz? Ya da okuyor musunuz?

@Ryback sıra neye göre geliyor? Görüşmeye çağırılanların kabul edilip edilmemesine göre mi?

Dağıtılacak vize sayısı belli. Kazananlar arasında DS260 ı doldurmayanlar, kazandığından haberi olmayanlar, başvurduğu halde gitmek istemeyenler, lise mezunu olmayanlar vs bir çok insan oluyor. Bu şekilde size sıra gelme şansı artıyor.

• @Ryback normal şartlarda kaç binlere kadar sıra geliyor?

@Ryback normal şartlarda kaç binlere kadar sıra geliyor?

https://yesilkartforum.com/turkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-istatistikler/

Burdan istatistiklere bakabilirsiniz.

@Muhtaradana daha iyi cevap verebilir bu sorunuza.

• Arkadaslar anladigim kadariyla bu greencard olayi sayisal loto cikmasi kadar zor sayilacak bir durum .Dusunuyorumda 150 adami yanyana koyacaklar ve aralarindan 1 kisi sececekler ..icabinda omurboyu bile gelmez..Size sormak istedigim su ben 20 yillik asci ve pizza ustasiyim...Maddi imkanim ortanin biraz ustunde..lise mezunuyum..Amerikaya nasil gider calsiirim...En kolay yolu nedir...Guncel bilgisi olan varsa yardimci olabilrmi....tesekurler.Bu arada green card heves baglamayim yani cok buyuk hayal kirikligi oluyor.insan piskolojik olarak hem yikiliyor..hemde her an gidecekmis hissine kapildigimiz icin turkiyede yani burada islerimize yeterince ilgilenemiyoruz..bence

• @serdal, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaslar anladigim kadariyla bu greencard olayi sayisal loto cikmasi kadar zor sayilacak bir durum .Dusunuyorumda 150 adami yanyana koyacaklar ve aralarindan 1 kisi sececekler ..icabinda omurboyu bile gelmez..Size sormak istedigim su ben 20 yillik asci ve pizza ustasiyim...Maddi imkanim ortanin biraz ustunde..lise mezunuyum..Amerikaya nasil gider calsiirim...En kolay yolu nedir...Guncel bilgisi olan varsa yardimci olabilrmi....tesekurler.Bu arada green card heves baglamayim yani cok buyuk hayal kirikligi oluyor.insan piskolojik olarak hem yikiliyor..hemde her an gidecekmis hissine kapildigimiz icin turkiyede yani burada islerimize yeterince ilgilenemiyoruz..bence

Türkiye vatandaşları için çıkma ihtimali genelde %1 civarı oluyor, bu da sayısal loto çıkma ihtimalinden epey fazla fakat sizin de dediğiniz gibi, 100 kişi içinden 1 kişi olabilmek de 10 yıl denense bile gayet olmayabilecek bir şey.

En kolay yol evlilik veya bu lotoyu kazanmak maalesef.

• Bana da 3. De çıktı bu sene çok istedim ama püf nokta fotoğraf bence arkadaşlar. ben fotoğrafçı ya gidip neredeyse bizzat ölçüleri kontrol ettim gönderdim.

• ⭐⭐ Yasaklı

Banada cikti case number 40 bin gibi.. hiç sevinmedim. umudum yok. polisin gorevi adamı derdest edip yargıya teslım etmek. keyfekeder adam öldürmek degil. moralım cok bozuldu.Boyle bır yerde halihazirda yasıyorum zaten. aslinda yıllardır var olan bir konu ..bos durmamak için sanayide aktif tamircilige ve kaynakciliga basladım eski sorunlu arabalarınız yapılır 🙂 paslanmaz işleriniz yapilir...yani 5 senelik konfederasyonu pride joy roots görüp herkesi yoksaymak devlet ideolojisiyse. Ataturkun ülküsü ve ülkesinin ölüsünün katlaması lazım böyle bir yeri. ötekinin ötekisinin ötekisi mi olucam gene?? Almanyaya basvurdum donerlerse ceker gıderim laf soyleyen olursa paramı alır ceker gelirim.. irksal degil kültürel irkçilik lazımiyinin guzelin irkciliği yani. abd ile ilgili okudukca okuyorum ve iğrendim.kendimdende iğrendim

• @Calibraturbo welcome back 😉

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |