Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Bir önceki sayfada soru sordum lütfen anlayan bırılerı yardımcı olsun.

Hiçbir mesaj cevapsız kalmaz. Lütfen aynı soruyu tekrar tekrar sormadan yanıtlanmasını bekleyin. Konu hakkında bilgisi olan birileri mesajı gördüğünde yanıt yazacaktır.

• @knnrn Teşekkür ederim.😊

• mrh 2021 kazanan arkadaşları tebrik ediyorum.ds260 formunu kendim dolduruyorum bikaç sorum olacak sizlere 1.Formu kendim dolduruyorum ufak yanlışlıklar olunca mülakatta sıkıntı çıkarmı? 2. Adres kısımlarındayım site beni atıyor neden acaba? 3. 18 yaşında eşim isim değişikliği yapmış eski ismini belirtmem gerekiyormu?

• @aydın-t

kusura bakmayın ama tam durumunuzu anlayamadım. siz yeminli tercüman mısınız çevirileri kendiniz mi yapacaksınız ? ingilizce biliyorsanız neden çevirmene ihtiyaç duyuyorsunuz ?

• Arkadas mulakata Fransa'da girmek istiyor ancak Fransizcasi yok anladigim kadariyla. Yaninda tercumanla gitmek istiyor.

• @actuntas fransa da mülakatlar ingilizce yapılamıyor mu ?

• @ZoZO, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@actuntas fransa da mülakatlar ingilizce yapılamıyor mu ?

İngilizcesi zayıfmış.

• @Ryback teşekur ederım

• @ZoZO teşekkur ederım

• Arkadaşlar farklı bir sorum vardı. Sizlerden hiç mülakat esnasında yada belgeler arasında çalıştığınız yeri kanıtlamanızı istiyorlar mı ? Örn. Falanca adreste ve iş yerinde çalıştığınızı yazdınız ve size bunu kanıtlamanızı istiyorlar mı ?

• @aydın-t, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ZoZO çoğu ingilizce olmayanlarIda ceviri rim sorun değil... lakin tercümanla girip girmeme kısmı canımı sıkıyor....temmuz 1 gibi DS 260 ı doldurup yollarsam mülakata çağrılma acaba ne zaman olur tahminen

konu biraz karıştı şöyle toparlamaya çalışayım .
    -Paris te girmeyi düşünüyorsanız Türkçe olmayan tüm belgelerin yeminli tercüman tarafından çevrilmesi gerekiyor.
    -Dışarıdan bir tercüman getirmek kısmı pek tecrübe edilmiş bir durum değil bir kaç arkadaşa göre dışarıdan getirtilebiliyor kimilerine göre daha önce böyle bir durum yaşanmamış.
    biraz daha detaylı araştırılmalı gerekirse konsolosluğa konu ile ilgili bir mail atabilirsiniz.

• @Orhan-Cabarov okuduğum mülakat deneyimlerinde böyle bir şey hiç bir zaman istenilmemiş. genelde size mesleğinizi ve USA de yapmak istediğiniz işi sormaktalar. Eğer lise ve üzeri bir okul mezunu değilseniz GC koşullarını sağlayıp sağlamadığınızı kontrol etmek amaçlı isteyebilirler.

• Herkese Merhaba
    Öncelikle bu forumu kurup insanları GC sürecinde bilgilendirdiğiniz ve sabırla cevapladığınız için çok teşekkür ederim.

2021 talihlisiyim. Eşim bir süredir Amerikada. Statü değişikliğine başvurup dil okuluna kayıt olmak üzereydi ki pandemi durumundan herşey askıya alındı. Başvuru askıda olduğu için F1 vizesi de onaylanmadı. Bu süreçte Türkiye ye dönemedi. Öğrenci vizesi onaylanır diye beklemeyi tercih etti. Derken greencard bana çıkınca nasıl bir yol izleyeceğimizi şaşırdık. Ünlü bir göçmenlik avukatına danıştığımızda eşimin Amerikada kalmasını F1 vizesi onaylanınca beni ve 2 kızımızı da bu statüyle Amerika ya aldırması gerektiğini söyledi. Bu statü değişikliklerinden sonra da Ds-260 formunu doldurmamız gerektiğini ve Greencard başvurumuzu bu şekilde yapmamızı önerdi. Mülakat sürecini de Amerikada geçirebilirmişiz ve Türkiyeye dönmeden greencardımızı alabilirmişiz. 4 kişilik aileyiz ve hepimizin turist vizesi var. Bu statü değişikliğiyle uğraşmak mantıklı mı? Bütün süreci Amerikada yapan başından buna benzer bir süreç geçiren var mı acaba?

• @ZoZO, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Orhan-Cabarov okuduğum mülakat deneyimlerinde böyle bir şey hiç bir zaman istenilmemiş. genelde size mesleğinizi ve USA de yapmak istediğiniz işi sormaktalar. Eğer lise ve üzeri bir okul mezunu değilseniz GC koşullarını sağlayıp sağlamadığınızı kontrol etmek amaçlı isteyebilirler.

Öncelikle teşekkur ederım. Benım durumum bıraz karışık çözmem için yardım ederseniz sevinirim. Ben azerbaycan vatandasıyım, benim Türkiye de çalışma iznim var, yaşlı birine bakıcılık yapıyorum bu sebeple çalışma izni aldım ve turkıye de yaşayabılıyorum.

Ayrıca ailemın iş yeri var o da benim adıma, şahıs şirketi var.

Ben ds260 formunu doldurdugumda bu iki işi de mi yazmam gerekıyor? Yoksa sadece adıma kayıtlı olan şahıs şirketini yazmam yeterli olur mu ? Yoksa çalışma izni belgemde olan bakıcı işini de mi yazmalıyım hocam.

Azerbaycan vatandaşı olduğum için, Abd nin benim türkiyedeki çalışma iznimle ilgileneceğini zannetmiyorum ama bilemedim yine de.

Bıraz karışık oldu sanırım. 😞 Bu arada lise mezunuyum, o koşulu karşılıyorum.

• Merhabalar,
    Bu sene arkadaşımla Green Card çekilişine ilk kez başvurduk. Arkadaşıma çıktı fakat bana çıkmadı. Arkadaşım vizesini alıp Amerika'ya giriş yaptıktan sonra evlenmemiz mümkün müdür? ( ikimizde erkeğiz, eşcinsel değiliz. Gerçekten arkadaşız. ) Bana da green card verirler mi? Yada nasıl bir yol izlemeliyiz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Yeni aldığım bir telefon numarası var eski numaram da duruyor. Bir tane çok eski bire çok eski olmayan mail adresim var ds 260 formuna eskilerimi kaydedim yenilerimi green card a başvururken eskileri kullanmıştım. Şimdi yeni numaram ve yeni mail adresimle ds 260 formunu doldursam sıkıntı olur mu ?

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ZoZO, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Orhan-Cabarov okuduğum mülakat deneyimlerinde böyle bir şey hiç bir zaman istenilmemiş. genelde size mesleğinizi ve USA de yapmak istediğiniz işi sormaktalar. Eğer lise ve üzeri bir okul mezunu değilseniz GC koşullarını sağlayıp sağlamadığınızı kontrol etmek amaçlı isteyebilirler.

Öncelikle teşekkur ederım. Benım durumum bıraz karışık çözmem için yardım ederseniz sevinirim. Ben azerbaycan vatandasıyım, benim Türkiye de çalışma iznim var, yaşlı birine bakıcılık yapıyorum bu sebeple çalışma izni aldım ve turkıye de yaşayabılıyorum.

Ayrıca ailemın iş yeri var o da benim adıma, şahıs şirketi var.

Ben ds260 formunu doldurdugumda bu iki işi de mi yazmam gerekıyor? Yoksa sadece adıma kayıtlı olan şahıs şirketini yazmam yeterli olur mu ? Yoksa çalışma izni belgemde olan bakıcı işini de mi yazmalıyım hocam.

Azerbaycan vatandaşı olduğum için, Abd nin benim türkiyedeki çalışma iznimle ilgileneceğini zannetmiyorum ama bilemedim yine de.

Bıraz karışık oldu sanırım. 😞 Bu arada lise mezunuyum, o koşulu karşılıyorum.

İkisinide yazın. Dürüstçe belirtin herşeyi. Bir sıkıntı yaşamazsınız o durumda.

• Merhaba ,
    ABD yasalarına göre aşılandığınızı gösteren belgeleriniz var mı?
    13 yaşındaki bir çocuk için soruyorlar.
    normal aşı kartlarını mı kast ediyorlar?
    yada aşı olsa bile bu soruya nasıl cevap vermemiz gerekmektedir?.
    teşekkur ederım

• @akurtlar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Yeni aldığım bir telefon numarası var eski numaram da duruyor. Bir tane çok eski bire çok eski olmayan mail adresim var ds 260 formuna eskilerimi kaydedim yenilerimi green card a başvururken eskileri kullanmıştım. Şimdi yeni numaram ve yeni mail adresimle ds 260 formunu doldursam sıkıntı olur mu ?

Güncel olanlarla doldurun. Bir sıkıntı olmaz.

• @burak-albayrak, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,
    Bu sene arkadaşımla Green Card çekilişine ilk kez başvurduk. Arkadaşıma çıktı fakat bana çıkmadı. Arkadaşım vizesini alıp Amerika'ya giriş yaptıktan sonra evlenmemiz mümkün müdür? ( ikimizde erkeğiz, eşcinsel değiliz. Gerçekten arkadaşız. ) Bana da green card verirler mi? Yada nasıl bir yol izlemeliyiz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Eşcinsel değilseniz evlenip sizin adınıza greencard başvurusu yapamazsınız. Sahte evlilik yapmış olursunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |